Şimdi Ara

Araba Yikama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
21.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arabayi cizmeden nasil yikarsiniz ?
    hangi araba sampuan kullaniyorsunuz ?
    karcher kullaniyorsaniz hangi marka ? boyle bir urun nasil sizce :KARCHER K2-16 100/BAR BASINÇLI YIKAMA MAKİNASI http://www.hepsiburada.com/karcher-k2-16-100bar-basincli-yikama-makinasi-/productDetails.aspx?categoryid=451862&productid=hrkarcherk2-16

tsk'ler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boolat -- 31 Mart 2009; 13:54:03 >

• ne kadar az yıkarsan o kadar az çizilir.3 ayda bir yıkıyom ama içini gün aşırı temizlerim 2 günde bir paspasları çırpar yıkarım torpidoyu silerim yerde bir tane toz tanesi bulunmaz.inanın bu kış arabayı kasım yada aralıkta yıkattım ondan sonra geçen hafta yıkattım.Bu süre zarfında yağmurlar yıkadı zaten.Yıkasan ne olacak yerler pis bir ıslak çamur var 2 km gidince yine pis olacak
  • fırçasız süngersiz yıkama var en güzeli bizde araba varken almıştık tazzikli su makinesi bide onun köpüğü var arabayı cilalanmış gibi parlatıyodu
  • öncelikle araç üzerindeki toz,taş vs. pislikler tazzikli su tutularak temizlenir.ondan sonra köpüklü su ve yumuşak bir şeyle sabunlanıp durulanır.(normal araba yıkama)
  • bu sene kışın pek yıkamadım ömrümde görmediğim yağmuru gördüm heralde bu kadar uzun sürede....
    geçen gün kendim yıkadım ....
    içini sık sık deliler gibi süpürür silerim...
    papikslerle klima ızgaralarının tozlarını bile alırım...

sonax şampuan ve süngerle yıkıyorum...
    4. kattan aşşa sarkıttığım hortum ile (ucunda bahçe sulamak için tabanca var çok işe yarıyor)
    kurulamak için güderi....
    yakında meguiars cila yapmayı düşünüyorum....

geçen gün farlara meguiars plastix yaptım çok güzel oldu ki zımparalayıp bile yapmadım sadece ürünü sürdüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 1 Nisan 2009; 1:33:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TIMERIDER

ne kadar az yıkarsan o kadar az çizilir.3 ayda bir yıkıyom ama içini gün aşırı temizlerim 2 günde bir paspasları çırpar yıkarım torpidoyu silerim yerde bir tane toz tanesi bulunmaz.inanın bu kış arabayı kasım yada aralıkta yıkattım ondan sonra geçen hafta yıkattım.Bu süre zarfında yağmurlar yıkadı zaten.Yıkasan ne olacak yerler pis bir ıslak çamur var 2 km gidince yine pis olacak

pislikle metal arasında aralık korozyonu oluşur. bence o kadar da az yıkamamazlık etme
  • Araba tanzikli su ile yıkanmaz !

Alırsın Meguiars sampunanını eldivenini arabayı şampuanlarsın sonra durularsın durulama bezi ile suyu emer

Cilalıcaksan iyice kuruduktan sonra emici olmayan sunger ile uygularsın talimatına gore

İç mekana nemli bezden başkabirşey surmessin birde süpürüsün bitti
  • slm..

Meguiars sampuan nerden aliriz net'den ?
    ve hangi urunu ? yaninda ne gibi eldiven ? kaliteli eldivenler..

bu urunler mi oluyor ?

Meguiar's NXT Generation® Car Wash (Cilalı Yıkama Şampuanı ve Koruyucu)
    http://www.hepsiburada.com/meguiars-nxt-generation-car-wash-cilali-yikama-sampuani-ve-koruyucu/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=othrzg-12664#tablnk

+
    Meguiar's Water Magnet™ Mikrofiber Kurulama Bezi
    http://www.hepsiburada.com/meguiars-water-magnet-mikrofiber-kurulama-bezi/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=othrzx-2000

Mikrofiber yıkama eldiveni BULAMADIM ... yardimci olurmusunuz...

JANT TEMİZLEYİCİ olarak hangi urunu tavsiye edersiniz ?

tsk'ler

bildiginiz baska magaza varsa link beklerim tabiii uygun fiyatli urunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boolat -- 1 Nisan 2009; 18:58:17 >

• araba illaki ciziliyor yıkarken ancak bunlar kılcal cizikler öyle görünmez ancak cok detaylı bakarsan görürsün

kendi adıma aracımızı ayda en az 2 defa yıkarım cilalı şampuan la ve süngerlle kir olduğu için önce suyla yumuşatmak gerekiyor kiri zaten şamouanı ürünce cabuk cıkıyor kirler

birde ben her yıkama sonrası sonax ıslak cila uyguluyorum hem kurulaması kolay oluyor hemde arac hep ıslak gibi boyası berrak parlak ve güzel görünüyor

her ayda düzenli cizik giderici ve parlatıcı cila yapıyorum sonax oda

zaten düzenli cila uyguladığında o cizikler olsada kapanıyor

iç temizliktede tüm arkadaşlara tavsiyen en an haftada bir kere paspaslarınızı bol köpüklü bir şekilde yıkayınız özellikle halı paspas olanlar cok kir ve mikrop barındırıyor ve toz olarak arac içesinde ucuyor bu kir...

ben basınçlı suyla yıkamıyorum yıkatmıyorum hep kendim yıkarım hortumların uclrı oluyor istediğin gibi ayarlıyorsun onun taziği yeterli bence...

• ben geçen hafta iç dış motor koruma yaptırdım.
    bugun kirlenmişti baya.
    sadece tazyikli su tutturdum ,daha doğrusu kendim tuttum.

artık fırça değdirmem diye düşünüyorum.

kışın da her 3-4 günde bir yıkandı.
    bizim mahalledeki kuşlar artık ne yiyiyorsa ..
    bi bıraktı mı A4 büyüklüğünde yere yığılıyor maşallah.

kuş pisliği araca zarar veriyor uzun süre temizlenmediği sürece

• En güzeli sünger ile okşuyarak yıkamak..

2-3 günü geçmez yıkanmadan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

En güzeli sünger ile okşuyarak yıkamak..

2-3 günü geçmez yıkanmadan..

Arabalardan biraz uzak durman senin için daha yararlı olacak gibi dostum
    Başka gözle bakıyorsun gibi.okşamak falan

Şaka bir yana haklısın.Vakti olana süngerle sabahtan akşama kadar 1 gününü vererek arabayı yıkamak en güzeli
    Artık haftada bir mi yapar 2 haftada bir mi o kullanıcıya kalmış
  • SONAX MİKROFİBER HAVLU - DIŞ TEMİZLİK - SONAX GÜDERİ - SONAX CİLA BEZİ
    Arkadaşlar bu ürünleri almak istiyorum tavsiye edermisiniz
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=26001&sp=brand=sonax|bakim_temizlik_urunleri=bezlervesungerler|
  • Önce aracı sıcak su ile yıkayarak kiri yumuşatıyorum.Sonradan oto şampuanı ile bir güzel temizliyorum.Ardından soğuk su ile duruluyorum.Güderi ile kuruluyorum.Daha sonra araç üzerinde yağmur damlası bırakmayan spreyi araca sıkıp,bez ile kuruluyorum..Bu spreyi 15 günde bir kullanıyorum.Passat'ım kusursuz görünüyor.

Oto yıkamacıya gitmem,çünkü benim kadar özenli yıkayamazlar.Yıkamak çok hoşuma gidiyor.

Benim de bir sorum var.Koltuk koruma yapıyorlarmış Autoking,Sonax gibi yerlerde.Yaptıran var mı?Nasıl bir işlem yapıyorlar?Memnun kaldınız mı?Kaç paraya yapıyorlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

Audi A4 mü yoksa A4 kağıt mı
  • Aracı kendimiz yıkayabileceğimiz, uygun bir yer biliyor musunuz? Yer yokluğundan bir kova su + sünger ikilisiyle yıkayabiliyorum ancak yakında bir musluk olmadığından su tutmak mümkün olmuyor.
  • kağıt olan a4

quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

quote:

Orjinalden alıntı: individual

Audi A4 mü yoksa A4 kağıt mı

• quote:

Orjinalden alıntı: strong84

SONAX MİKROFİBER HAVLU - DIŞ TEMİZLİK - SONAX GÜDERİ - SONAX CİLA BEZİ
    Arkadaşlar bu ürünleri almak istiyorum tavsiye edermisiniz
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=26001&sp=brand=sonax|bakim_temizlik_urunleri=bezlervesungerler|

• quote:

Orjinalden alıntı: NİTROUS666

araba illaki ciziliyor yıkarken ancak bunlar kılcal cizikler öyle görünmez ancak cok detaylı bakarsan görürsün

kendi adıma aracımızı ayda en az 2 defa yıkarım cilalı şampuan la ve süngerlle kir olduğu için önce suyla yumuşatmak gerekiyor kiri zaten şamouanı ürünce cabuk cıkıyor kirler

birde ben her yıkama sonrası sonax ıslak cila uyguluyorum hem kurulaması kolay oluyor hemde arac hep ıslak gibi boyası berrak parlak ve güzel görünüyor

her ayda düzenli cizik giderici ve parlatıcı cila yapıyorum sonax oda

zaten düzenli cila uyguladığında o cizikler olsada kapanıyor

iç temizliktede tüm arkadaşlara tavsiyen en an haftada bir kere paspaslarınızı bol köpüklü bir şekilde yıkayınız özellikle halı paspas olanlar cok kir ve mikrop barındırıyor ve toz olarak arac içesinde ucuyor bu kir...

ben basınçlı suyla yıkamıyorum yıkatmıyorum hep kendim yıkarım hortumların uclrı oluyor istediğin gibi ayarlıyorsun onun taziği yeterli bence...

bu halı paspas güzel meret ama bakımı çok zor.aracın içini hergün siliyorum yine toz oluyor paspaslardan...

• Bende black decker var basınçlı yıkama 120 bar basınç veriyor oldukça yeterli. Önce basınçlı su ile tüm tozu kiri akıtıyorum daha sonra da bir kova cilali ota şampuanı ve tertemiz bir sünger ile bastırmadan hafif hafif sabunlama işlemini gerçekleştiriyorum. Durularkende basınçlı su ile duruluyorum mis gibi oluyor.

Ama aletime nazar değdi bu hafta sonu çalıştıramadım doğru dürüst. NEden acaba bilen varmı? Sorun şui tetikli tabancası var basınç azalınca motor anında devreye girip suyu basması lazım ama tetiğe bastırdığım halde basıncın azaldığını anlayıp motor devreye girmiyor bekliyorum öyle kafasına eserse motor çalışıyor, canı istemezse çalışmıyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.