Şimdi Ara

Araba surmekten bıktım(Yılda 70 bin km araç sürmek) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
6.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Einstein tezine gore.gorelilik kuramina gore daha yavaş yaşlanıyorsunuz bide bu yönden bakın:)
    Tabi saniyenin binde 1i kadar.
    Yani saatim daha mı yavaş ilerleyecek?"
    Tabiiki hayır bu ışık hızı için geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 15 bin km yapıyorum yılda arkadasın dedıgı gıbı suruyorum :D ama benım surmem yakıttan tasarruf ıcın :D Yazdıklarını okuyunca sankı kendım yazıyormus gıbı hıssettım :D
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    dışarda araçla iş yapanlara ohh ne güzel geziyor gözüyle bakılır. ancak çok yanlış. ben hem masabaşı hem araç ile iş yapıyorum. araç işi çekilmez. adam dışarda gezmeye gitmiyor, iş yapmaya gidiyor. hele şehir içi sinir stres hareketsizlik, yolda giderken firmadan gelen bitmeyen istekler siparişler... bir de milletin ohh geziyorsun demesi... öyle diyene al buyur diyorum

• Yılda 100 bin km ye yakın yapıyorum gittiğim yer iş için Çanakkale Balıkesir arada Bursa Yalova da oluyor genel Balıkesir

• ykpzn Y kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Eğer meslek olarak ya da mesleğin bir parçası olarak vasıta kullanıyorsanız kıymetini bilin. Bir fabrikada ya da ofiste sürekli aynı rutini yaparak mesai saati doldurmaktansa araba tepesinde doldurmak daha iyidir. Direksiyon başında geçirdiğiniz her bir dakika mesai saatinizden yiyorsunuz, bundan güzeli var mı? Biz günde 12 saat çalışıyoruz, işten çıkıp evimize giderken dinlenme saatimizden yiyoruz, siz mesai saatinizden yiyorsunuz. O arabayı sürmeseniz masa başında belki tak tak tak klavye ile rapor yazıp duracaksınız ya da işte ne bileyim tezgah başında aynı parçadan zibilyon tane üreteceksiniz. Emin olun araba kullanmaktan daha sıkıcı. Şoförlük mesleğini hala isterim, hala şoförlere imrenirim.
    Uzun mesafe arac kullanmanin (arac konforlu ve luks degilse) guzel bir aktivite oldugunu dusunmuyorum. Ozellikle TR de.

Masabasi/ofis isini tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyp -- 12 Mart 2019; 12:29:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

dışarda araçla iş yapanlara ohh ne güzel geziyor gözüyle bakılır. ancak çok yanlış. ben hem masabaşı hem araç ile iş yapıyorum. araç işi çekilmez. adam dışarda gezmeye gitmiyor, iş yapmaya gidiyor. hele şehir içi sinir stres hareketsizlik, yolda giderken firmadan gelen bitmeyen istekler siparişler... bir de milletin ohh geziyorsun demesi... öyle diyene al buyur diyorum
    Oh ne rahat gözüyle bakmıyorum, sadece mesai saatimi vasıta kullanarak geçirmeyi yeğlerdim diyorum. Ama şu da var, presiyerlik gibi, reprezantlık gibi koşuşturmalı iş araba kullanma olayı olmasa bile yorar insanı. Bir işin içinde acele, telaşe varsa; zamanla yarışılıyorsa o iş ne olursa olsun yorar. Masa başı çalışırken mesela size aynı sürede 2 katı iş yapmanız için baskı kurulsa klavyeden de nefret edersiniz mesela. O iş de yorar sizi. Benim mesajımda anlatmak istediğim normal şartlardaki bir işte araba kullanmak. Mesela belediyelerin çöp kamyonu şoförlerine imrenirim. İşlerinin öyle aman aman bir acelesi yoktur, zaten sokak aralarında gezen bir çöp kamyonu hızlanma aşamasından ne kadar zaman kazanabilir ki?

@pyp Hocam bende genel olarak vasıta kullanmaya bir merak var. Kısa mesafelerde de olsa geniş yelpazede (Kamyondan lokomotife, otobüsten kamaralı tekneye kadar) araç kullandım. Ayrı bir haz alıyorum, en kötü arabadan dahi keyif alıyorum. Yeter ki yukarıda da bahsettiğim gibi aşırı koşuşturma, telaşe olmasın.

• Fethiye halinden trabzona istanbul ankaraya sebze çeken kamyonlar haftada 2 3 sefer yapıyor.haftada ortalama 5000 km yapar.yıla vurursan 250 300 bin km yapıyor, hem de ağır vasıtayla.80 90 km/h hızla yapıyorlar bunu.Genelde gece yol yapılıyor ama ağır vasıta bu,binek araba gibi basınca durmuyor, basınca hızlanmıyor.100 km de 35 40 litre yakıyor kamyon,çok kasarsan 5 litre oynar.velhasıl asıl çilekeş ağır vasıta sürücüleridir..

• Senede 20 bin km yol yapıyorum yoğun trafikte hiç keyif almıyorum millete sövmekten sürekli dibimde araç gezmesinden tiksiniyorum öndeki ne yapacak yandaki arkadaki ne yapacak diye önceden tahmin yürütmek yoruyor bünyeyi çünkü çomar cahil gibi araç kullanıyorlar

• Servis tayfasının hızlı sürmesinin sebebi var.

Günde 3 farklı yerin servis işleri. Yoksa kâr edemezler.

Yetişmek için de yardırıyorlar.
  • Şu kırmızı ışığı gördüğü halde gaza basanlar, sellektör atanlar filan beni de deli ediyor. Şehirlerarası yoldayım hız 90-100 ilerideki trafik ışıklarına bakıyorum ve kırmızıya döndüğünü görüyorum. Işıklara 500-600 metre kala gazı bırakıp serbest yavaşlamaya geçiyorum ki sağ şeritte olsam bile arkadan biri sellektör atıyor. Çok istiyorsan çık sola geç arkadaş neyin sellektörü bu? Bazen artislik yapıp sola geçip gaza basıyorlar. Gidip kırmızıda beklemeye başlıyor ben ise yavaş geldiğim için ışığa ulaşana kadar yeşile dönüyor hiç durmadan biraz önce sellektör yapan hızlı şöförün yanından geçip gidiyorum.

Bunun bir üst versiyonu yoğun trafikte sağım da doluyken kırmızı ışığa 150-200 metre kala yavaşlamaya başlayınca sellektör atanlar. Gaza bassam ancak öndekine çarpıp durabilirim, sağa geçmeye çalışsam sağdakine vurmam lazım. Yani yapacak hiçbir şey yok ama sayın zeka özürlümüz sellektör atıyor. O trafikte sellektör atınca ne olacağını düşünüyorsa artık. OO paşam gelmiş fermuar düzeniyle yolu açalım dememimizi mi bekliyor ki...

• Senede ortalama 80 bin kilometre yapıyorum ve artık arabaya binince midem bulanıyor. Hanımla hafta sonu kapışıyoruz o çıkıp gezmek istiyor ben kıpırdamak bile istemiyorum. Aracı o kullansa bile arabaya binesim gelmiyor artık.
  • Kırmızı ışık olayına katılıyorum önde kırmızı yanıyor ayağımı gazdan kesiyorum arkadan şahanlı selektör atıyor kırmızıda yanımda duruyor saydırıyor tınlamıyorum. Yeşil yanıyor önüne kırıyor yavaşlatıyorum kuduruyor iyice yol boş olunca gaza asılıyorum ben turbo dizelle uçuşa geçiyorum o şahanlı tüplü ve öfkeli olarak b*k gibi ortada kalıyor

Hadi acelesi olur yok ister dörtlü yakar eyvallahda acelesi yok hastası yok sırf aracının verdiği eziklikle öndekini geçecem kırmızıda yansa geçecem diye taciz edene böyle ders verilir.

• Yılda yetmişbin km yol yaptıracak ne gibi bi işte çalışıyorsunuz?
  • Babam şirket arabası ile 3 yılda 330.000 KM yol yapmıştı. Kia Rio ile bunları yapmıştı. Sonra arabayı sattı, yeni CR-V aldı. O da 200.000 KM oldu.
  • İşim gereği yıllık ortalama 110.000km yapıyorum. Ya şoför koltuğundayım, ya yanında, konum istanbul. Eziyeti hayal bile edemezsiniz.

Edit; aklı olan filo çıkması, kiralanmış araç almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 12 Mart 2019; 18:12:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

İşim gereği yıllık ortalama 110.000km yapıyorum. Ya şoför koltuğundayım, ya yanında, konum istanbul. Eziyeti hayal bile edemezsiniz.

Edit; aklı olan filo çıkması, kiralanmış araç almaz.
    Of of offf. Hocam ben sirkete gidip gelirken gunluk 130 km yol yapiyordum. 4 ay dayanabildim. Sonra daha yakin bir yere tasindim.

Isterse altimda merso olsun isterse bugatti, trafik varsa, hepsi ayni

Hic biri yolda harcadigin zamani geri getirmiyor. Sadece cekilebilir kiliyor.

• pyp P kullanıcısına yanıt
    Taşınsam bile en fazla 50km farkeder, zaten işle alakalı 300km yolum var.

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Dün bi ilaç mümessili geldi hastanede yanımıza. Araba sürmekten bıktım dedi. “Şirketin ekimde verdiği araçla 30000 km yol yapmışım, hanım haftasonları dışarı bi yerlere gidelim diyor, bense oturun oturduğunuz yere diyorum, gezmek için bile arabaya binmek içimden gelmiyor” diyordu. Oysaki araba sürmek insana zevk vermeli:/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.