Şimdi Ara

araba ses sistemi yaptıracağım yardım edin arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arabama sağlam ses sistemi yaptırmak istiyorum.net ve güçlü bas ve bozulmayan ses istiyorum...

Şimdi...
    1) Arka cam Önüne pandizot : 4 tane pioneer 650 watt kayık (İnternette çifti 300 TL)( Pandizota 4 tane kayıkla birlikte 10 veya 15 cm Woofer koyabilirmiyim bunun olmasını istiyorum)

2) Ön kapılara 2 tane Mid ( Ön Kapılarda 13 cm Pionner hoparlör var şuan işimi görür mü )

3) Bagaja 30 cm Pioneer Woofeer...

4) Nasıl bir Anfi Almalıyım.oluru yeteri nedir...

5) Teypi değiştirmem gereklimi ( Teyp navitech Cd li usbli )

Sadece ses sistemi yapan bir dükkanla görüştüm. 1750 Tl hesap çıkardı bana fazla geldi biraz...

Limitim 1500 TL

Yardımlarınızı Bekliyorum Kardeşler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla0001 -- 28 Kasım 2017; 19:10:13 >

• net ve güçlü ses değil, net ve güçlü bass ve bozulmayan ses istiyorsunuz,,,

benim sadece fikrim var;

Öncelikle müziği dinleyecek kişi siz olacağınız için , ön sahne önemli..
    Öndeki hoparlörleri, 16 lık yapabilirseniz, daha dolgun ses alırsınız, tabiki teypten beslenecek.

Arkada 4 adet oval olmasına ben sıcak bakmıyorum, ses sağ ve sol kanal olmak üzere 2 yol dur,, siz ortaya iki adet hoparlör koyarsanız sesin sağ sol dengesi bozulur ve ses değil gürültü dinlemiş olursunuz, bu sadece benim fikrim...
    sağda ve solda birer adet orjinal pioneer olması yeterli, ek olarak, önlere birer adet tiwitır sese berraklıkta katkı sağlar.

Woofer 30cm orjinal kabinli olursa hine iyi olur,,,
    anfiyi sıradan anfilerden almayın, 150 yerine 300 tl verin orjinal olsun..

kabaca tahminen kesin değildir >> 300 anfi, 300 hoparlör, 350 kabinli pioneer,, kablosu falan 100tl desek, pandizot yapımı falanda var, 1200 ü buldu hemen hemen ...
  • Sağolasın kardeşim ama dediğin ses bana yetmez.onun için limiti arttıracağım galiba
  • atilla0001 A kullanıcısına yanıt

O zaman mutlaka çift anfi gerekir,,

Bir adet sadece bass anfisi,,

Bir adet 70rms üstü mid amfisi,,

Arkaya pandizota 16cm iki afet bass demişsiniz, buna hiç hiç gerek yok, 30-38 cm basın altında ezilir gider.

Önlere kaliteli 16cm takmadıktan sonra , önde hoparlör var veya yok fark etmez,,, çünkü 300w sesin yanında onlarda ezilecek,, 16cm 50rms üstü kaliteli hoparlör olur,

Onlarda anfiden beslenirse, işte o zaman sesi kendinize ön sahneye taşımış, daha canlı dinlersiniz,,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkada 4 tane kayıkların yanına 10 cm bass olsun diyorum.Yani içerde arkada Bass olmasını istiyorum bagajdaki değil.Bagaj bassından hariç.

Önlere mid 16cm takımı.

mono anfi hangisi iyi dostum...

limiti 2000 tl yaptım bu arada...
    Şimdi...................
    - 4 tane 650 watt kayık Pioneer
    - Jameson 505 2500 watt anfi
    - Bagaj için 30 cm Pionner Wofer
    - Önler için Mid
    - Mono Anfi
    - Extra 10 Cm Wofer Arka için..
    2000 tl yeter mi kardeşim bunlar için
  • atilla0001 A kullanıcısına yanıt
    Jameson 505 , benim elime geçti, orijinal sony poineer ve 150tl ye satılan amfilerin , arasındaki ayarda bir ürün,,

Size tek kanal rms çıkışı, 70-80w amfiler den gerekir.

İnanın gerçekten 10cm woofer hatta 16cm bile olsa, hiç faydası olmayacaktır,, normal 4 adet oval hoparlörleri anfiden full konuma alıp iyi ayar yapınca ve +/-- doğru bağlanınca onlar kendi başına çok iyi bass verecektir..

Fakat bagajda 30 luk woofer olacağı için, arabanın içindeki diger hoparlörlerin görevi mid ve tizz ses vermek olacaktır..

Ovalleri ayarlarken, Hpf moduna aldıktan sonra, frekans ayarını , sesi bozmayacak şekilde frekansı düşürüp ovallerin bass tonu vermesine izin verebilirsiniz, tabi 80hz leri falan woofer vereceğinden, hz yi cok düşürmek sesi karıştırılır veya bozar.. hpf ve lpf nin amacı , sesi iki kanala ayırıp daha net ayrımlı dinlemektir

• mrb kardeşim ...

Tek kanal anfi dediğin nedir anlamadım.
    Bagaj için mono anfi ne almayım,
    İçerisi için stereo anfi bas ayarlı 505 yeterli olmaz mı,
    Midler hangi marka olsun,
    Ayrıca bagarjı 30 cm yoksa 40 cm yapayım...

iyi bişey olmasını istiyorum.aracımı satarken söküp yeni aracıma takacam.onun iyi bişey olsun kardeşim

Şunuda soyleyim kardeşime,bu sistemi jaklı yaptırmak istiyorum,arabayyani yeri geldimi bende sokebilmeliyim araba satma durumlarında.

Limiti 2500 yaptım.Bu arada baştan sona marka,model,fiyat belirleyelim sana zahmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla0001 -- 12 Aralık 2017; 11:42:58 >
  • Arabamda (2800 wolt bass var) (120+120 ) hoporler var buna kaç wolt anfi gerekiyo

• Engin548117 E kullanıcısına yanıt
    Hoparlörlerin marka modelini, etiket bilgilerini yazın, bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Engin548117

Arabamda (2800 wolt bass var) (120+120 ) hoporler var buna kaç wolt anfi gerekiyo
    yazmışsınız ya kaç wolt olduğunu o kadar wolt amfi gerekiyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.