Şimdi Ara

Araba parçalarını parçacıdan mı alıyorsunuz yoksa internetten mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AtesHırsızı

Doğrudan üretici satıyorsa da mı alınmaz? Mobil bildiğim kadarıyla kendi satış yapıyor, lukoil de yapıyor. Hatta ben lukoil'i aldım, daha araca koyup denemeden n11'den kupon gelince dayanamayıp bir tane daha aldım (154 tl'ye aracıma uygun sertifikalı 4 lt yağ almış oldum), ilk siparişim direkt fabrikadan 1 hafta üretilmiş ürün geldi. Şimdi gidip sanayide ne olduğu belli olmayan yağ mı alayım yoksa fabrikadan kargo ne olduğu belli ucuz yağ mı?

Alıntıları Göster
    Hocam satıcı direkt markanın kendisi ise tabiki sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ama bilmem neredeki Ahmet/Mehmet bilmem ne satıcısından almayın mesela. Sanayide de çok dikkatli olmak gerekiyor zaten. Aldığınızda da kutuyla işiniz bittikten sonra kutuyu tornavida gibi bir şeyle 4-5 kere delin. O kutuları kullaniyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 15 Ağustos 2021; 1:12:3 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ön tampon için işçilik hariç 2 kat para istedikleri için internetten getirtip, tanıdık bilen birine taktırıyorum. Çok önemli hayati parçalar ise mecbur ustadan.

• İnternetten alıyorum ama sadece güvenilir yerlerden. Ucuz olsun diye aramıyorum, alacağım markanın bayisinden alıyorum. Özellikle motor yağı, filtre, balata-disk vs gibi ürünleri internetten almayı tercih ederim. Sanayi çakallarından ne olduğu belli olmayan 2 sene rafta beklemiş parçayı almam açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Bu seneye kadar parçacıdan mais alıyordum. Bu sene filtremarketim.com dan mann aldım. Mann bayisi. Faturalı kutulu ürünler.

Daha önce de bu siteyi duymuştum hocam. Orjinalliği konusunda emin miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartalus kullanıcısına yanıt

Ben de bu sene buradan öğrendim. Baktım site sahibi mann bayisi. Aldım denedim. Orijinal görünüyor.

Hava

Yağ

Karbonlu polen toplam 245TL tuttu.

• quote:

Ben de bu sene buradan öğrendim. Baktım site sahibi mann bayisi. Aldım denedim. Orijinal görünüyor.

Hava

Yağ

Siz yazınca bende baktım. Dün farklı bir siteden almıştım. Aynı set dediğiniz sitede 20₺ daha ucuza geliyor. Bende iptal edip filtremarketim den aldım bakalım.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

onlineyedekparca'dan memnun musunuz? Orjinal alınca gerçekten orjinal mi geliyor yoksa çakma vs olayları ile karşılaştınız mı?

• bu zamana kadar hep internetten aldım. en son orjinal marka filtreler yerine filtremarketim.com dan filtron filtreler aldım. orjinal denilen filtrelerden daha kaliteli ve araç daha performanslı çalışıyor.

diğer tüm ekipmanları internet üzerinden aldım, memnun kaldıklarım da oldu olmadıklarım da. bazıları resimdekinden farklı geldi. bazıları araca hiç uymadı. en güzeli arada çok fark yoksa bakarak görerek almak birde iade süreci ile uğraşmak adamı yoruyor.

• quote:

Hava

Yağ

Anladım. Çok teşekkür ederim, inceleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

onlineyedekparca'dan memnun musunuz? Orjinal alınca gerçekten orjinal mi geliyor yoksa çakma vs olayları ile karşılaştınız mı?

Karşılaşmadım, yan sanayi olanı belirtiyor zaten.

• Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Mann alınıyorsa filtremarketim.com tercih edilmeli

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt

Hocam tam olarak nasıl fark oldu aracınızda,

Ben de bir sonraki bakımda Filtron ya da mann kullanacağım, hava filtresindeki farkı gördüm maisten daha kaliteli gibi gözüküyorlar

Sağdaki orjinal mais, soldaki Filtron

Araba parçalarını parçacıdan mı alıyorsunuz yoksa internetten mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 17 Ağustos 2021; 10:19:10 >
  • facepunchS F kullanıcısına yanıt

önceden 4. vitese düştüğüm yerlerde 5. vites ile çıkıyor, daha atak hızlanıyor. mazot filtresi ve hava filtresini de aynı anda değiştirdiğim için fark hangisinden kaynaklanıyor bilemedim. orjinal denilen polen filtresi klimayı açınca leş gibi koku salıyordu, filtronda koku hiç olmuyor.

• filtre için kesinlikle filtremarketim.com mann satıcısı yağ için mobilin kendi sitesi olan cleanpeks.com dan kendi aracıma yıllardır parça ihtiyacı olursa akparça.com dan alırım şimdiye dek memnun kaldım. Hele ki küçük yerlerde yaşıyorsanız. Ancak bulunduğum yerde sanayi parçacılarında orjinal mais reno satan yer çok şahsen reno aracım olsa onlardan alırım. Peder beyin clio su için hep internet fiyatları verdiler orjinal parçalara

• Zaten bu işi yaptığımdan orijinal olarak Japonya'dan kendim getiriyorum gerek olursa.

• Mann ve filtron’un yağ filtreleri nasıldır? Orijinal filtre yerine tercih edilebilirler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F43B8C5E5

Mann ve filtron’un yağ filtreleri nasıldır? Orijinal filtre yerine tercih edilebilirler mi?

Orijinal filtrelerin çoğu mann'dan kötü. Yağ filtresi olarak filtron önermem, yağ filtresi mann diğer filtreler filtron almak daha mantıklı.

• Polen filtresinin karbonlu olmasının ciddi bir artısı var mı? Bakteri, mantar vb. oluşumuna daha elverişsiz bir ortam yaratıyor sanırım?

• arkadaşın dediği gibi mann orjinal filtrelerden bile daha kaliteli :)

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Yağ filtresi için niye Filtron önermiyorsunuz ki, mann ın alt markası gayet güvenilir değil mi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.