Şimdi Ara

ARABA LÜKS MÜDÜR YOKSA BİR İHTİYAÇ MI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
5.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bütçenize uygun bir araç tercih ettiginizde ihtiyaçtır..
    Bütçenizi aşıyorsa çolugunuzun çozugunuzun bogazından kısıp borca harca giriliyorsa bu lüks ve fuzulidir..
  • Başka memleketlere gidince Türkiye' de vergi adına nasıl tecavüzlere uğradığımızı farkediyorum.
    Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle fahiş vergiler yok.
    Daha da ilginç olanı bunca vergi yükü altında ezilen sabit gelirliden çıt yok. Doğal olarak yöneticiler "Herkes hayatında memnun o halde daha da arttıralım vergileri" deyip yeni vergiler ekliyor.
    Nedenini şöyle özetliyorum:
    Bizim 100 lerce yıldır benimsediğimiz "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsemiz var. Bu durumda arabası olmayan banane araba vergisinden deyip ses çıkarmaz.
    Ama diğer ülkelerde "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" felsefesi var ve orada bir kişiye bile haksızlık yapılsa bu toplumsal bir ayaklanmaya dönüşür. (Yunanistan' da polislerin öldürdüğü genç halkı ayaklandırdı, hükümet istifa noktasına geldi. Geçenlerde Hakkari' de çocuğu dipçikle komalık ettiler bırakın tepki göstermeyi, birçoğu iyi olmuş dedi. Avcılarda polis kıyafeki giymiş eşkıyalar restoranda herkesin gözü önünde üstelik saçlarından sürükleyerek kızı götürdüler üstelik tecavüz ettiler.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 26 Nisan 2009; 1:14:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Eşimin aracını ihtiyaçtan aldım (2006 Grande Punto).

Kendi aracımı zevk-ü sefa, lüks, şatafat, gösteriş, hava atma, eğlence, kötü alışkanlıklara bulaşmama (kumar, kadın, karı, kız, kokain...) ve okşanma duygusunu tatmin etme arzumı yerine getirmek için aldım.

Bende bir gariplik yok, insanlar böyledir, sanırım. Tabi 2 bira içince yanında da Isparta elması, güzel oluyor...

abi bende bir gariplik var desene, araba aldığımdan beri o saydıklarının çoğuna bulaştım, tamam daha öncede çok demiz bi adam değildim ama şimdi gırtlağıma kadar battım. yani bu araba seni kurtarıyor beni batırıyor

ayrıca okşanma duygusu derken abi yenge duymasın bak

• quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Başka memleketlere gidince Türkiye' de vergi adına nasıl tecavüzlere uğradığımızı farkediyorum.
    Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle fahiş vergiler yok.
    Daha da ilginç olanı bunca vergi yükü altında ezilen sabit gelirliden çıt yok. Doğal olarak yöneticiler "Herkes hayatında memnun o halde daha da arttıralım vergileri" deyip yeni vergiler ekliyor.
    Nedenini şöyle özetliyorum:
    Bizim 100 lerce yıldır benimsediğimiz "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsemiz var. Bu durumda arabası olmayan banane araba vergisinden deyip ses çıkarmaz.
    Ama diğer ülkelerde "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" felsefesi var ve orada bir kişiye bile haksızlık yapılsa bu toplumsal bir ayaklanmaya dönüşür. (Yunanistan' da polislerin öldürdüğü genç halkı ayaklandırdı, hükümet istifa noktasına geldi. Geçenlerde Hakkari' de çocuğu dipçikle komalık ettiler bırakın tepki göstermeyi, birçoğu iyi olmuş dedi. Avcılarda polis kıyafeki giymiş eşkıyalar restoranda herkesin gözü önünde üstelik saçlarından sürükleyerek kızı götürdüler üstelik tecavüz ettiler.)

konu değişmese iyi olur ama yazmadanda edemicem, ne halt olduğu belli zaten onun. okadar öğrenci, işçi, memur cop yerken bişey olmuyorda bi pkk yandaşı dipçik yerse iyi olmuş denir tabi, darısı hepsinin başına.

• peki konuyu siyasete çekmeden , makam sahiplerinin bizim paralarımızla çok pahalı arabalar aldırmaları,bide üstüne tasarruf yaptık demeleri.bu duruma ne denmeli.
  • imkanlarınız ölçüsünde ihtiyaç..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.