Şimdi Ara

Araba kullanmayı öğrenmek için 2.el araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Sinan. Konuyu buraya açmanın daha faydalı olacağını düşündüm. Pek bilgim olmadığı için yazmak istedim. Bu yıl sonlarına doğru 2.el bir araç almak istiyorum. Krediyle alacağım, yıl sonuna birikmiş 10 bin param olur. maksimum 25 bin kredi çekmek istiyorum. Yani üst sınırım 35 bin tl olacak. Karadeniz Ereğli'de yaşıyorum. Sizce arayacağım kriterler ne olmalı ? Hangi markalar, hangi modeller üzerine yoğunlaşmalıyım? Hasar kayıtlı veya boyalı araçlara bulaşılır mı ?

Mazda'ya olan merakımdan mazda 2 2010 modellerine bakıyorum. 30 bin civarı ufak tefek hasarlı araçlar var. Fakat,Mazda'nın 2.el piyasası pek iyi değildir ve yedek malzemesi pahalıdır. Benim için önemli kriterlerden biri yol tutuş ve sağlamlık. Benzinli ve manuel istiyorum ilk aşamada hem araba kullanmayı iyice öğrenirim hem de ilk aşamada az maliyetli olur. Aracı birkaç sene kullanıp, üst modellere veya sıfır bir araç almak gibi hedefim var.

Her türlü tavsiye ve yardımı dinlerim. İlginize teşekkür ederim.

• Fiesta gayet iyi bir seçim olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cruze al kafan rahat olsun

• Dizel Getz.

• Bunyeye mazda ruhu girmis. Kacarin yok. Bosuna baska markalara bakma :)

Mazda 2 yada mazda 3 hb sizin icin uygun olur. Alirken baktirirsiniz bir problemi yoksa uzun yillar bile sorunsuz binersiniz.

Bende 300bin kmde 99 model 323 var. Yaklasik 8 yildir mutlu mesut birlikteligimiz var. Yillik ortalama 25bin km yapiyorum. Ve degistirmeye gerek duymuyorum. Cunku yol tutusu, malzeme kalitesi, surus zevki ve sorunsuzlugu benim icin yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda seni üzer bence Ford Fiesta al. Titanium paket de alabilirsen ne âlâ..
  • Hyundai i10
  • Merhaba, marka model önermiyorum ama bence BENZİNLİ ve TURBOSUZ yani atmosferik motorlu bir araçla başlamalısınız.
  • viva_la_muerte V kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. 2013-14 C-elysee 1.2 confort plus sizin için uygun olacaktır. 1-2 sene binip satarsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.