Şimdi Ara

Araba kullanmaktan zevk aldığınız yollar... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
2
Favori
13.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Whisper911

Budur efendim
    [simage]http://i440.photobucket.com/albums/qq129/mrtkas/100B3600.jpg[simage]
    [simage]http://i440.photobucket.com/albums/qq129/mrtkas/100B3590.jpg[simage]

buda benim zevkle gidip geldiim yol ciddiyim....

• sabahın erken saatleri, gün yeni aydınlanmış; camı açınca içeriye sabah serinliği dolacak. yolda hafif bir sis, yer yer yeşillik ve ağaçlar ... yol iki veya daha fazla şeritli ve süratli bol virajlı ...

saatler ilerledikçe düzgün asfaltlanmış, dar ve virajlı; ormanın derinliklerinde bir yolun da keyfi ayrı olur. orman havası eşliğinde hafif bir müzik ya da sohbet ...
  • Genel olarak virajlı yolları seviyorum. Esenköy-Armutlu arası bir yol var evlere şenlik. Yalova-Çınarcık-Esenköy güzergahını bilenler vardır belki. Tek gidiş tek geliştir fakat asfalt iğrençtir. Sanki İstanbula 1500km uzakta ve yılın 9 ayı kar yağan bir yermiş gibi bakımsız ve çukurlarla doludur. Arabam iyi yol tutan bir de orada gazlasın bakalım. :) Esenköy-Armutlu arası ise zaten 1.5 şeritti. Yolu genişletme çalışmaları yüzünden o yol patikaya dönünce ve sol tarafınız dağ sağ tarafınız uçurumun aşağısındaki deniz olunca Serdar Ortaç'tan Heyecan patlatıveriyorsunuz. Bu yaz o yolu gittim fakat dönüşte annem ve kardeşlerimin yoğun ısrarı nedeniyle Esenköye, Gemlik-Orhangazi-Yalova-Çınarcık yaparak dönmüştüm.

Bayramda İstanbul-Marmaris Bozburun yaptım. Körfezden dolaştım, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Marmaris, Bozburun şeklindeydi güzergah. Nedense Balıkesir'e kadar kendimi şehirlerarası yolda hissetmiyorum. Susurluk'u geçince başlıyor herşey. İzmir'e inen yol güzeldi, keyifle dönmüştüm virajları. Fakat araç kalabalık ve bagajlarla yüklü olunca ben de yorulduğumdan ki araba kullanma konusunda hiç de üşengeç olmama rağmen bir daha git deseniz gitmem.

Muğla Marmaris arası da güzeldi fakat virajlardaki yanlış eğim adamı fıttırtacak cinsten. Bir tek Sakar Geçidi kısmı biraz düzgün. Onun dışında deliler gibi savuruyor yol. Marmaris Bozburun arası da 52 km fakat 3 km düzlük yok. Zaten Datça yolundan sapıyorsunuz. Bilen bilir virajları.

• İşin içinde mecburiyet olmadıkça her yol keyifli gelebilir; mesela İzmir-Manisa yolu. O Sabuncubeli geçidi...Sizi sevdiklerinize kavuşturuyorsa ve düzenli aralıklarla sık sık geçmiyorsanız gayet keyif verici olabilir.

Ama bana en çok keyif veren yol Urla-İskele arasında ağaçlı yol denilen yoldur.
    İzmirli'ler bilirler. Yolun kenarına dizilen çam ağaçlarının gölgesi neredeyse günün her saati yola vurur. Yolun sağlı sollu iki yanındaki bahçelerden henüz lüks müstakil villa dikilmemiş olanlarında zeytin, incir, narenciye ağaçlarıyla dolu bahçeler ve enginar tarlaları yer alır...Arabanın camını açtığınızda ara ara burnunuza tezek kokularıyla karışık çiçek kokuları gelir...

Bir de Çeşme-Karaburun yolu üzerinde de güzel deniz manzaralı geçişler vardır...

Ağaçlı yolun bulabildiğim bir fotoğrafı; bir kaç sene önce henüz asfaltlanmamış, eski hali. Şimdi yol yamasız, gayet güzel asfaltlı ve kenarlarda refüjler yerleştirilmiş şekilde...
     Araba kullanmaktan zevk aldığınız yollar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

quote:

Budur efendim

aynen hocam abartılı olmadığı sürece sis, kış şartlarını seviyorum uzun yolda...

özellikle sis olduğunda (videodaki gibi olcak abartısı fazla) hiç bir cismin gölgesi olmuyor etrafınızda diğer araçlar, aracınızın içi, dışarısı , farlar stoplar mükemmel bir netlikte görülmeye başlıyor o an çok hoşuma gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: feanorringeril

sabahın erken saatleri, gün yeni aydınlanmış; camı açınca içeriye sabah serinliği dolacak. yolda hafif bir sis, yer yer yeşillik ve ağaçlar ... yol iki veya daha fazla şeritli ve süratli bol virajlı ...

sonra şafak vaktinin verdiği rehavetle direksiyon başında tatlı bir uyku..

eğer yola yeni çıkmadıysanız en tehlikeli saat. 4. virajdan 6. viraja uçarsınız vallahi
  • Sabuncubeli (izmir-manisa yolu) yazın aksamüstü manisadan izmire dönüş altta kamyonet olcak ama olmazsa olmaz:D yavaş yavaş camlar açık çamların içinden gecerek bütüngün sıcaktan yanmışsın ama o serinlik huzur veriyo mükemmel ya
  • quote:

quote:

quote:

Budur efendim

aynen hocam abartılı olmadığı sürece sis, kış şartlarını seviyorum uzun yolda...

özellikle sis olduğunda (videodaki gibi olcak abartısı fazla) hiç bir cismin gölgesi olmuyor etrafınızda diğer araçlar, aracınızın içi, dışarısı , farlar stoplar mükemmel bir netlikte görülmeye başlıyor o an çok hoşuma gidiyor

bu videoyu çektim ama gerçek videodaki gibi değil kamera daha ileriyi gösteriyor. normalde bukadar ileriyi göremiyorsun daha sert bi sis oluyor.
    senin kışın ankara/incek bulvarına bekliyorum ozaman

• Ne çok sis hastası varmış aramızda.Sizin gibi gençler Gerede-Bolu arasına kamp kursun her daim sis hemde en fantaziğinden,burnunun dibini görene çikilota veriyorlar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Budur efendim

bu videoyu çektim ama gerçek videodaki gibi değil kamera daha ileriyi gösteriyor. normalde bukadar ileriyi göremiyorsun daha sert bi sis oluyor.
    senin kışın ankara/incek bulvarına bekliyorum ozaman

bu sis için bu sürat fazla değil mi?
    ayrıca bilirim incek tarafını, özellikle kepekliye gelince sapakta başlar iklim değişmeye.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Ne çok sis hastası varmış aramızda.Sizin gibi gençler Gerede-Bolu arasına kamp kursun her daim sis hemde en fantaziğinden,burnunun dibini görene çikilota veriyorlar

hocam ben ayrıca kar ve yağmur yağarken zevk alıyom araba kullanmakdan.
    yollar buzluyken ve her yer bembeyaz kar ile örtülüyken tıngır mıngır gitmeyede bayılıyorum aracın kalerüferini açıcan camıda hafifden aralıyacan ohohohoohoh deymeyin keyfime
  • Bu yaz annemin memleketi İliç'e ilk kez gittim ve yolları çok beğendim. Resmen kanyonların arasından müthiş manzaralar içinde yolculuk ediyorsunuz

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Kemaliye- İliç ama Kemaliyeliler Taşyolundan, Pülümür-Tunceli Yolu oldukça zevkli yusuf yusuf ederek gitmek hele ayrı bir zevk veriyor Gerçi bu aralar açılım var yusuf yusuf kısmı eksik ama olsun gene de

Tüm yolların ayrı bir özelliği var. Fakat hafif spor bir araçla İskenderun-Belen-Kırıkhan arası o iniş-çıkışlı yol tam bir zevk haline geliyor.

• pozantı-adana otobanını birçoğumuz gibi ben de çok seviyorum, süratli virajlar bazıları tehlikeli olsa da artık ezberledim ama bir de Topaklı'yı Avanos'a bağlayan yol var ki tadına doyamazsınız, yol çok az kullanıldığından asfalt tertemiz, incecik bi yol ve bol virajlı, yaklaşık 10km boyunca belki bir araç görürsünüz beki de hiç, bazen sırf bu yolu kullanmak için yolumu uzatırım
  • TEM
  • tek yön gidiş geliş kaymak asfalt ve virajlı yolları çok severim izmirde bir tane bulabildim böyle bir yol narlıdere den başlayıp üçkuyular iskeleye kadar giden çok tatlı bir yol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 23 Ekim 2009; 1:35:19 >
  • Yaz tatilinde paso geziyorum zaten.Uşak,Afyon,Polatlı,Ankara yolunu çok seviyorum.Bir de 90 sınırı biraz daha yükseltilse tadından yenmez.Şehiriçinde araba kullanmaktan nefret eder oldum artık ...
  • 80 km ile limitte girebileceğim derecede virajları olan yollar. Vites değiştirmek bir çoğu için ızdırap ama benim için eğlence
  • Edirne oto yolu ve pistler..
  • İstanbul - Tekirdağ arası sürekli git gel yapıyorum, çok kıyak yol Trafik olmasın, sürekli dur kalk olmasın o zaman benim için her yol makbuldur. Ancak bu tarz yollarda araba kullandığımdan zevk alabiliyorum.
  • quote:

istanbul izmir arası izmirin girişi.... (girişi derken uzun yol olarak dağlar fln var en son orası)

Her İzmire gelişimde İzmir i tepeden gören bu yerde hızımı iyice düşürüp manzarayı seyrede seyrede İzmir e girerim 10 saatlik yolun sonunda uyku muyku kalmaz burda..
    Düzce-Kdz.Ereğli yolunu gece 3 gibi(İzmir dönüşünü bu saatte Düzce de olucak şekilde ayarlarım genelde..) gitmesine bayılıyorum..Uzunları yakıp bomboş yolda virajlar orman deniz dağ bas basabildiğin kadar..
    İzmit-Yalova yolu rezalet ötesi bir yol kalabalık sürekli ışık yol belli değil..
    Pozantı da Tünel restoranda yemeğini yiyip otoyola girip Antakya ya kadar topuklaması da müthiş zevklidir..Hele o toroslarda tırmanma sonra iniş..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.