Şimdi Ara

Araba kullanmaktan zevk aldığınız yollar... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
2
Favori
13.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbul bursa arası gemlik-orhangazi tarafları ....
    istanbul izmir arası izmirin girişi.... (girişi derken uzun yol olarak dağlar fln var en son orası)

İstanbul ankara otobanı bolu dağı... eskiden kalabalık oluyordu kamyonlar sollamaya çıkıyordu hafifte bulut çöküyordu bitiyorum o yola....
    geçen sefer sırf bolu dağını görücem diye tünele girmedim o kadar seviyorum... ve oda beni mahçup etmedi bulut çökmüştü üstüne sisleri yaktım indim çıktım yok böle bir zevk ....

inegöl bursa arası ....

var böyle birkaç yer daha ...
    ben bomboş otobanda dümdüz gitmeyi sevmiyorum çok sıkıcı geliyor.. evet güvenli rahat falanda zevksiz...
    bol bol viraj olucak, özellikle dağ olucak kamyonlar birbirini sollıcak arkadan korna çalıcan selektör yapıcan hafif sis gibi olucak hava...en güzeli öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Kemaliye- İliç ama Kemaliyeliler Taşyolundan, Pülümür-Tunceli Yolu oldukça zevkli yusuf yusuf ederek gitmek hele ayrı bir zevk veriyor Gerçi bu aralar açılım var yusuf yusuf kısmı eksik ama olsun gene de

Tüm yolların ayrı bir özelliği var. Fakat hafif spor bir araçla İskenderun-Belen-Kırıkhan arası o iniş-çıkışlı yol tam bir zevk haline geliyor.

hemseri miyiz yoksa, 3 sene boyunca her gun iskenderun kirikhan yaptim, hem de kurtlu soguksu kullanarak :)

kisin pek zevkli olmasa da aktif bir surus olabilir

• bizim köyün stabilize bi yolu var. Dar virajlı ve sürekli yokuş. alt taraf uçurum 22 km lik bi yol. bir viraj içinde aniden bi traktör veya kamyon çıkabilir. çok milimetrik geçişler yaptık hemde hareket halindeyken. alıştık artık ama yabancılar çok korkuyo gelen misafir arkadaşların bazıları geri dönmeye korkuyoda belli bi yere kadar biz götürüyoruz (Ordu-Yağmurtepe köyü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneyli -- 22 Ekim 2009; 23:29:26 >
  • Budur efendim
     Araba kullanmaktan zevk aldığınız yollar...

• Bol ve keskin virajlı, dar, yer yer tırmanma, yer yer inişli, yer yer deniz, yer yer orman manzaralı, hafif sisli, düzgün eğimlendirilmiş, tenha karadeniz dağ yolları...
  • en az yaktığım yolu severim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

kirklareli-igneada arasi.. bol virajli ve oyle yollari sevenler icin cokcok guzel bir yol.. lastikleri ciyaklattigimi biliyorum bombos virajlarda..

Bravo hocam,aynı şeyleri düşünüyoruz.
    Kırklareli merkezden tam 100 km uzaklıkta ve yaklaşık 60 km si tamamen virajlı yol.
    O orman yollarında,bol oksijenn arasında,bol virajlı yollarda yolculuk yapmak gbisi yok.
    Camlar yarıya kadar inik,müzik hafif açık,kuş cıvıltılarıyla sabaha kadar gidebileceğim bir yol.
    Aynı yolu motosikletlede gittim ve arabadan biraz daha zevkli ama çok tehlikeli.

Bu arada nerelisiniz?
    Hemşehriyiz sanırım

Keske orali olsaydim.. Istanbul'luyum.. Insanindan dogasina kadar her seyini seviyorum trakyanin

Gecen sene gezi amacli gelmistim Istanbul'dan.. Kirklareli'nde kalmistim. Sabah erkenden kalkip Dupnisa magarasina ugrayip Igneada'ya kadar gitmistik.. Cok severim oralari.. Bu kis tekrar gelmek istiyorum ama bu sefer hedef Edirne

• istanbul ankara otobanındaki izmitteki tünellerden dip gaz yapıp gece virajlara girmekten acayip zevk alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Transporter67

Kdz.Ereğli - Akçokaca yolu.

bu heyecana yürek dayanmaz.

Tek gidiş tek geliş. Daracık yollar , keskin virajlar.

Tırların ve kamyonların rüzgarlarını, iliklerinize kadar hissediceksiniz.

Evet kullanmak zevklidir ama çok kaza oluyor o yolda.Hatta kaza yapanlardan biride benim.Ereğli girişindeki tersanenin sahasına uçtum Allah büyük kurtulduk.Tersaneler olmasa denizdeydim daha önceki halini biliyorsunuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

quote:

Kemaliye- İliç ama Kemaliyeliler Taşyolundan, Pülümür-Tunceli Yolu oldukça zevkli yusuf yusuf ederek gitmek hele ayrı bir zevk veriyor Gerçi bu aralar açılım var yusuf yusuf kısmı eksik ama olsun gene de

Tüm yolların ayrı bir özelliği var. Fakat hafif spor bir araçla İskenderun-Belen-Kırıkhan arası o iniş-çıkışlı yol tam bir zevk haline geliyor.

hemseri miyiz yoksa, 3 sene boyunca her gun iskenderun kirikhan yaptim, hem de kurtlu soguksu kullanarak :)

kisin pek zevkli olmasa da aktif bir surus olabilir

Yok oralı değilim. Ama gitmişliğim görmüşlüğüm 2-3 kez vardır.Yakıtı İskenderun, mideyi Belen de Tava yiyerek doldur.Ondan sonra ver elini nereye gidiyorsan işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Transporter67

Kdz.Ereğli - Akçokaca yolu.

bu heyecana yürek dayanmaz.

Tek gidiş tek geliş. Daracık yollar , keskin virajlar.

Tırların ve kamyonların rüzgarlarını, iliklerinize kadar hissediceksiniz.

Canım çekti şimdi Aynı eski günlerdeki Sakarya-Bozüyük Yolu gibi
  • quote:

Yok oralı değilim. Ama gitmişliğim görmüşlüğüm 2-3 kez vardır.Yakıtı İskenderun, mideyi Belen de Tava yiyerek doldur.Ondan sonra ver elini nereye gidiyorsan işte

masallah damak tadinizda yerinde
  • çanakkaleden altınoluk'a giderkenki kaz dağları trafik yoksa güzel virajları var.

izmir aydın otobanı sadece sürat açısından güzel, bir yerden sonra bayıyor insanı ama aracı limitlerinde kullanmakta büyük keyif.

karadeniz sahil yolu samsundan sonra güzel ama arada bir servis yoluna vermeseler, birde şehir merkezlerinden geçmese çok daha güzel olur. ama bir yanda mavi bir yanda yeşil gerçekten büyük keyif.

adana otobanıda güzel ancak ilk seferimde dümdüz gitmeye alışınca adanaya girişteki virajı kaçırmıştım, Allahtan hızımı azaltmak için yeterli mesafeyi bırakmışlardı.

en nefret ettiğim yolsa kesinlikle artvin yoludur. dağa çık dağdan in hele artvinden ispire doğru giderken o virajlar yokmu, çoruh nehrinin tüm kıvrımlarını takip ediyorsunuz. yol görünüşte tek gidiş geliş ancak çoğu yerde karşıdan araç gelince siz durup sağa yanaşıyorsunuz karşınızdaki araç geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Bol ve keskin virajlı, dar, yer yer tırmanma, yer yer inişli, yer yer deniz, yer yer orman manzaralı, hafif sisli, düzgün eğimlendirilmiş, tenha karadeniz dağ yolları...

aynen hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: W_R_11

en nefret ettiğim yolsa kesinlikle artvin yoludur. dağa çık dağdan in hele artvinden ispire doğru giderken o virajlar yokmu, çoruh nehrinin tüm kıvrımlarını takip ediyorsunuz. yol görünüşte tek gidiş geliş ancak çoğu yerde karşıdan araç gelince siz durup sağa yanaşıyorsunuz karşınızdaki araç geçiyor.

Artvin-Yusufeli güzel diyebilirim.Yusufeli-İspir Arası kötü sadece, onda da sadece belirli bir aralıkta karşıdakine yol veriyorsunuz ki zaten yol in cin top oynuyor. İspir e varıncaya kadar ki diğer kısımları zaten baraj inşaatı var diye kimse sallamıyor, aşırı derece de çukur var.Fakat ÇORUH MANZARASINA değer.Çünkü yakınca Çoruh akmayacak, duracak her yer baraj oluyor

• Acıpayam-çameli - fethiye yolu favorimdir.
  • pozantı-adana-mersin otoyolu kuş bakışı görünümü

pozantı-adana-mersin eski yol yazın

pozantı-adana-mersin eski yol kışın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 23 Ekim 2009; 0:05:12 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

quote:

kirklareli-igneada arasi.. bol virajli ve oyle yollari sevenler icin cokcok guzel bir yol.. lastikleri ciyaklattigimi biliyorum bombos virajlarda..

Bravo hocam,aynı şeyleri düşünüyoruz.
    Kırklareli merkezden tam 100 km uzaklıkta ve yaklaşık 60 km si tamamen virajlı yol.
    O orman yollarında,bol oksijenn arasında,bol virajlı yollarda yolculuk yapmak gbisi yok.
    Camlar yarıya kadar inik,müzik hafif açık,kuş cıvıltılarıyla sabaha kadar gidebileceğim bir yol.
    Aynı yolu motosikletlede gittim ve arabadan biraz daha zevkli ama çok tehlikeli.

Bu arada nerelisiniz?
    Hemşehriyiz sanırım

Keske orali olsaydim.. Istanbul'luyum.. Insanindan dogasina kadar her seyini seviyorum trakyanin

Gecen sene gezi amacli gelmistim Istanbul'dan.. Kirklareli'nde kalmistim. Sabah erkenden kalkip Dupnisa magarasina ugrayip Igneada'ya kadar gitmistik.. Cok severim oralari.. Bu kis tekrar gelmek istiyorum ama bu sefer hedef Edirne

Çok şükür doğası mükemmel bir memleketin insanıyım.
    Edirnede güzeldir ama tam şehirleştiğinden artk pek tadı yok.
    O yüzden Kırklareli bir başka..
    Dupnisa mağarasına ilk girdiğimde bende çok beğenmiştim,ortalıkta yarasalar dolaşıyordu.
    kışın gidilmesi gerek bir yer demişti dolaştıran adam.Kışın fırsatım olursa gitmeyi düşünüyorum

• Trakya hariç Türkiye'nin heryerine gittim ve en çok Posof (Ardahan) ile Artvin arası yoldan zevk aldım. Doğa inanılmaz güzel, yollar inanılmaz virajlı, virajlar çok tehlikeli fakat hepsi birleştiğinde resmen büyüleyici bir yolculuk. Tabii virajlı ve tehlikeli yollardan hoşlanmayanlar için uygun değil. Ancak 2000 küsür rakımdan deniz seviyesine inerken geçilen o yollar gerçekten müthiş.
  • Bolu Yedigoller yolu. Tum yol boyunca baska araba gormedim sadece kus sesleri duyuluyor. Sonbahari tavsiye ederim ama yol bozuk biraz SUV lazim.

Kisin Uludag yolu trafik yoksa mukemmel oluyor bembeyaz agaclarin arasindan hele bir yeri varki yolun ustu bile agaclarla kapli aralarindan az bisi gunes isigi suzuluyor.

Son olarak da Bodrumda, Turgutreis- Akyarlar arasindaki yol. oradan gecemeden tatile geldigimi hissetmiyorum. Bir anda keyfim yerine geliyor o kisimda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 23 Ekim 2009; 0:30:53 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.