Şimdi Ara

Araba Kullanmak Bu Kadar Pahalı Olmamalı.... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
2.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R@LPH

Marşa basmaya çekiniyorum wallaha billaha böyle işkencede bi bizde var anasını satayım, 3 taraf ta petrol var bizde yok doğalgaz var bizde yok bizde sadece zam ve vergi var, yetti artık boşa duran arabaya vergi vermeye km başına vergi alsınlar o zaman arabaya çok binen çok versin,

diyelim petrol çıkıyor ulkemizde.
    benzin 4.4 yerine 4 olur.
    l

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de dünya standartlarına uygun ne var ki bu olsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

T.C. Vatandaşı = Yolunacak kaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

Marşa basmaya çekiniyorum wallaha billaha böyle işkencede bi bizde var anasını satayım, 3 taraf ta petrol var bizde yok doğalgaz var bizde yok bizde sadece zam ve vergi var, yetti artık boşa duran arabaya vergi vermeye km başına vergi alsınlar o zaman arabaya çok binen çok versin,

l

Petrol kuyularını yıkarlar. Yakarlar bize yar olmaz o petrol ...
  • değil araba sahibi olmak;

"TÜRKİYE"DE NEFES ALMAK VERGİYE TABİDİR"
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

değil araba sahibi olmak;

"TÜRKİYE"DE NEFES ALMAK VERGİYE TABİDİR"

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

l

Yok ya ne 4 U bize 5 e dışarıya 0,5 e satarlar
  • Bir şişe suyuna 50 kuruş verip işemeye 1 lira ödüyoruz.
    Hadi biri çıksında hava bedava desin. suyu idrara dönüştürürken bedava çektiğimiz havanın bedelini bile böyle ödetirler işte adama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkma

Bir şişe suyuna 50 kuruş verip işemeye 1 lira ödüyoruz.
    Hadi biri çıksında hava bedava desin. suyu idrara dönüştürürken bedava çektiğimiz havanın bedelini bile böyle ödetirler işte adama.

Cis atık su olarak faturaya yansıyor ondan para veriyoruz :))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoz

Valla başlığı açan arkadaşla aynı kanaatteyim, arabaya binmenin maliyeti bu kadar olmamalı...

Ancak, sesimizi çıkaralım diyen insanların bile aracını krediyle alması durumu ironik değil de nedir?

Devletimizin sömürülmesinde yegane etken olan Bankacılık sistemine destek olup ardından da niye durum böyle demek çok da sağduyulu bir hareket değil...

Bu yaşıma kadar 20 civarı araç satın almışımdır, yarısı sıfırdır, yarısı 2.el... Daha hayatımda gidip de araba gibi birşey için bir kuruş kredi çekmiş değilim... (bunun zenginlikle ilgisi yok, belediye otobüsü kullandık icabında bankadan kredi çekmedik)

derdim sizi eleştirmek değil, şikayetinizde yüzde yüz haklısınız ancak, millet olarak bankacılık sisteminin bizi ne hale soktuğunu anlamadığımız sürece ve üstüne üstlük bir de herşeyimizi krediyle aldığımız sürece ne kadar ağlarsak ağlayalım bize meme veren çıkmaz...

Kredi çekmeyi bırakın, bankaları zaruriyet harici kullanmayın, paranızın yettiği kadar bir araca binin, yetmiyor ise biriktirmeye devam edin, ondan sonra zaten şikayetlerinizin büyük kısmı azalacaktır...

Not: kimse bana katılmak zorunda değil, polemik doğmasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: wagnerx

quote:

Orijinalden alıntı: asoz

Valla başlığı açan arkadaşla aynı kanaatteyim, arabaya binmenin maliyeti bu kadar olmamalı...

Ancak, sesimizi çıkaralım diyen insanların bile aracını krediyle alması durumu ironik değil de nedir?

Devletimizin sömürülmesinde yegane etken olan Bankacılık sistemine destek olup ardından da niye durum böyle demek çok da sağduyulu bir hareket değil...

Bu yaşıma kadar 20 civarı araç satın almışımdır, yarısı sıfırdır, yarısı 2.el... Daha hayatımda gidip de araba gibi birşey için bir kuruş kredi çekmiş değilim... (bunun zenginlikle ilgisi yok, belediye otobüsü kullandık icabında bankadan kredi çekmedik)

derdim sizi eleştirmek değil, şikayetinizde yüzde yüz haklısınız ancak, millet olarak bankacılık sisteminin bizi ne hale soktuğunu anlamadığımız sürece ve üstüne üstlük bir de herşeyimizi krediyle aldığımız sürece ne kadar ağlarsak ağlayalım bize meme veren çıkmaz...

Kredi çekmeyi bırakın, bankaları zaruriyet harici kullanmayın, paranızın yettiği kadar bir araca binin, yetmiyor ise biriktirmeye devam edin, ondan sonra zaten şikayetlerinizin büyük kısmı azalacaktır...

Not: kimse bana katılmak zorunda değil, polemik doğmasın...

Kredi çekme sebebimi yazmıştım zaten okumadınız sanırım biraz mecburiyet oldu 4 senelik memuriyette aldığım paradan kuruş biriktiremeyince kredi çekmek zorunlu hale geldi aracın tamamını kredi çekmedim ayrıca sorun krediyi odeyememek değil benzine 4,400 vermek saçma sapan bı vergi ödemek istanbulda izmirde insanları görüyoruz bı ara her gün eylem vardı toplu taşımaya gelen zamlardan dolayı bu sorun sadece arabası olanların sorunu değil bu ülkenin sorunu domatesi satan adam 1 liraya satıyorsa nakliye artınca 1,250 satmak zorunda kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 18 Ocak 2012; 8:54:07 >
  • Bu kadar tüketim özentisi toplumda vergi konusunda yine insaflı davranıldığını düşünüyorum.
    Araba satışlarının önü bir türlü kesilmiyor. 10 seneden yaşlı araba görmek imkansız. Trafik felç. Ben olsam daha da vergi koyarım.
    Biz bu kadar satışı hak edecek kadar zengin bir ülke değiliz.
    Şu an kapıdan 'Jetta dizel otomatik vaaaar!' diye bağırsam millete yaptırmayacağım muamele yok. Dansöz gibi oynatır, yılan gibi
    kıvırttırırım. Yeter ki araba onların olsun. Passat için de aynı durum geçerli.
    Vergi de yetmez, bence devlet biraz insanların onurlarını da kırmalı, duygularını incitmeli.
    Müstehak.

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Bu kadar tüketim özentisi toplumda vergi konusunda yine insaflı davranıldığını düşünüyorum.
    Araba satışlarının önü bir türlü kesilmiyor. 10 seneden yaşlı araba görmek imkansız. Trafik felç. Ben olsam daha da vergi koyarım.
    Şu an kapıdan 'Jetta dizel otomatik vaaaar!' diye bağırsam millete yaptırmayacağım muamele yok. Dansöz gibi oynatır, yılan gibi
    Vergi de yetmez, bence devlet biraz insanların onurlarını da kırmalı, duygularını incitmeli.
    Müstehak.

Çok ilginç bı yorrum ne yani parası olana bütün lüksler haktir parası olmayan trafikte kalabaliktir trafiğe çözüm bulunsun yol yapılsın demek yerine bu sekilde düşünmek ilginç adamlar avrupadan bizim 100000 lira bindiğimiz aracı 20000 liraya alıyor bir evde hem cocukların hem anne babanın arabası var okadar araba orda sorun olmuyorda Türkiye'de mı sorun oluyor siz ülkenize her şeyi mustehak görürseniz size hersey mustehak olur

• quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Bu kadar tüketim özentisi toplumda vergi konusunda yine insaflı davranıldığını düşünüyorum.
    Müstehak.

Çok ilginç bı yorrum ne yani parası olana bütün lüksler haktir parası olmayan trafikte kalabaliktir trafiğe çözüm bulunsun yol yapılsın demek yerine bu sekilde düşünmek ilginç adamlar avrupadan bizim 100000 lira bindiğimiz aracı 20000 liraya alıyor bir evde hem cocukların hem anne babanın arabası var okadar araba orda sorun olmuyorda Türkiye'de mı sorun oluyor siz ülkenize her şeyi mustehak görürseniz size hersey mustehak olur

Avrupa var olan düzenini üretim üzerine kuruyor. Ekmeğini taştan çıkarıyor. Sen ne yapıyorsun? 50 tane daire alayım, kirasıyla geçineyim.
    Müstehak tabi, bana da müstehak.

• Yeterli ekonomik gücün yoksa neden sıfır araba alıyorsun arkadaşım ? Ya da şöyle söyleyeyim; neden kesene göre ödeyebileceğin bir krediyi çekmiyorsun ? Benzin konusu ülkemizde artık bir gerçek buradan ne kadar konu açarsak açalım, ne kadar ağlarsak ağlayalım değişmeyecek. Babamın bir lafı var; benzin parasını düşünüyorsan arabaya binmeyeceksin der. Kasko zorunlu değil, eğer kendini ekstra güvende hissetmek istiyorsan bedeline katlanacaksın. Alınan vergi ise; ülkemiz zaten vatandaşından aldığı dolaylı vergilerle ayakta duran bir ülke. Bu da bir gerçek artık; öyle ya da böyle o vergiyi vereceksin, o arabayı alırken bunu biliyordun. Aslında kısacası o arabayı alırken tüm bu maliyetlere katlanman gerektiğini biliyordun, şimdi burada konu açmak yersiz gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

sevgili arkadaşım hangi şehir oturuyosun bilmiyrm, araba kullanmak pahalıdır doğru ama ucuz olsaydı inan gidecek yol bulamassın her ipini koparanın ehliyet aldığı ülkemizde her eline para geçen de öyle ya da böyle araba alır, sokaklar kan gölüne döner... Burası İsviçre, Luxemburg değil araba ucuz olsa sokağa adım atamayız, hem apaçilerden hem de araba bolluğundan...

arkadaş nik yazı uyumu zam geldikçe daha da mutlu oluyorsundur eminim sen.böyle bir düşünceye sahip halk çoğunluğuna az bile bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Yeterli ekonomik gücün yoksa neden sıfır araba alıyorsun arkadaşım ? Ya da şöyle söyleyeyim; neden kesene göre ödeyebileceğin bir krediyi çekmiyorsun ? Benzin konusu ülkemizde artık bir gerçek buradan ne kadar konu açarsak açalım, ne kadar ağlarsak ağlayalım değişmeyecek. Babamın bir lafı var; benzin parasını düşünüyorsan arabaya binmeyeceksin der. Kasko zorunlu değil, eğer kendini ekstra güvende hissetmek istiyorsan bedeline katlanacaksın. Alınan vergi ise; ülkemiz zaten vatandaşından aldığı dolaylı vergilerle ayakta duran bir ülke. Bu da bir gerçek artık; öyle ya da böyle o vergiyi vereceksin, o arabayı alırken bunu biliyordun. Aslında kısacası o arabayı alırken tüm bu maliyetlere katlanman gerektiğini biliyordun, şimdi burada konu açmak yersiz gibi geliyor.

Pardon dostum devlet sonuna kadar haklı ben bı b.k yedim araba aldım hemen satıp ülkenin Düzene girmesini sağliycam

Bı zahmet konuyu bastan okuda şikayetçi oldugum konunun ödeyemediğim kredi borcu olmadıgını anla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 18 Ocak 2012; 10:10:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Müstehak.

Avrupa var olan düzenini üretim üzerine kuruyor. Ekmeğini taştan çıkarıyor. Sen ne yapıyorsun? 50 tane daire alayım, kirasıyla geçineyim.

HEHEH Efe süper adamsın sen ya :)

Valla bende şu arabaların benzinin fiyatının yüzde 50 düşmesini istiyorum, hemde cok istiyorum. Ama istanbulda yaşayan biri olarak diyorum ki golfü 55-60 degilde 25 bin liraya satsalar, şu peynir ekmek gibi giden 200 bin degerindeki mercedes bmw leri 100 bine satsalar, benzin de 4.5 yerine 2 lira olsa, acaba biz istanbulda yaşayabilir miyiz ?

Şimdi tabi işte yol yapılsın vs vs devlet düzeltsin, biz neden araba almıyoruz ki diyenler cok olacaktır ama istanbulun alt yapısı malum. şu E5 ve tem i ne kadar buyutebilir veya bunlara alternatif daha ne yapılabilir ? binlerce ev yıkmalısınız ki istanbulun bu 100 senedir süregelen çarpık yapılaşmasını düzeltesiniz..

E alternatif yol , 3. köprü diyolar, hepimiz ona da karşı cıkıyoruz, aman yapılmasın birileri para yer. sanki kendimiz hiç para yemiyoruz, veya para yer diye hiç bir hizmet yapılmayacak mı ? bunları da hiç bitarafımıza takmıyoruz..

Efenin de dedigi gibi herşey ateş pahasıyken, anca allah kahretsin bunları çok pahalı hersey diyip, yinede son model araçları alıp, WC ye bile arabayla gidiyoruz..

Özetle böyle bir memlekette, bu kadar vergiye ragmen bu kadar trafik olan, bu kadar pahalılıga ragmen bu kadar cok araç satın alıp ve hala sürekli ağlayan bi toplumla beraber, bende bilemiyorum , acaba fiyatlar inmeli mi , inmemeli mi ? ama keşke inse ya şöle iyi bi araç alsak :P
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Yeterli ekonomik gücün yoksa neden sıfır araba alıyorsun arkadaşım ? Ya da şöyle söyleyeyim; neden kesene göre ödeyebileceğin bir krediyi çekmiyorsun ? Benzin konusu ülkemizde artık bir gerçek buradan ne kadar konu açarsak açalım, ne kadar ağlarsak ağlayalım değişmeyecek. Babamın bir lafı var; benzin parasını düşünüyorsan arabaya binmeyeceksin der. Kasko zorunlu değil, eğer kendini ekstra güvende hissetmek istiyorsan bedeline katlanacaksın. Alınan vergi ise; ülkemiz zaten vatandaşından aldığı dolaylı vergilerle ayakta duran bir ülke. Bu da bir gerçek artık; öyle ya da böyle o vergiyi vereceksin, o arabayı alırken bunu biliyordun. Aslında kısacası o arabayı alırken tüm bu maliyetlere katlanman gerektiğini biliyordun, şimdi burada konu açmak yersiz gibi geliyor.

Pardon dostum devlet sonuna kadar haklı ben bı b.k yedim araba aldım hemen satıp ülkenin Düzene girmesini sağliycam

Bu otomobil bölümü böyledir işte.Adamın bir anda ipini çekiverirler sonra sen suçlu çıkarsın.Kredi çekip bankacılık sistemine destek verdiğinden devletimiz bu vergileri almak zorunda kalıyor.Kimse bankaya gitmese ülkemiz zengin olacak.

Cebinde nakitin yoksa araba almayacaksın.Hadi aldın diyelim böyle konular açıp mızırdanmayacaksın. Bak Roque_Jn kardeşin babasına ne demiş. Bozgunculuk yapma herşeyi kabullen.

Şimdi lütfen arabanı derhal sat,kalan kredi borcunu kapat (devletimizi sömüren bankacılık sistemine koltuk çıkma) ve iett ye devam et.Bir daha da böyle konular açma sakın.

Ekleme: Adamın biri mantıklı gibi görünen cesuryürekvari yazı yazınca bu sürü elemanlarıda anında peşine takılıp gitmiyorlar mı resmen dh tiyatrosuna dönüyor konu.
  • quote:

quote:

quote:

Müstehak.

Hocam yurt dısında yaşayan arkadaslarım var onlar Avrupa'nın tüketim ülkesi olduğunu söylüyorlar yorum farkı olabilir mesela arabanın bir parçası bozulduğunda tamir diye birşey yok direk yeni parça yakıyorlarmış tamir olayı bizim ülkede daha gelişmiş durumda. Tüketimi hızlandırmak ve artırmak için tamirden çok yeni ürüne ve tüketime yonlendiriyorlarmis

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.