Şimdi Ara

Araba Kiralama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ankara-Muğla arası tatil için araba kiralamayı düşünüyorum.
    Öncelikle kiralama yaparken nelere dikkat etmem gerekiyor.

• büyük yerlerden kiralamaı tavsiye ederim. sixt, national, avis, vs... bunun dışında eresinler in fiyatları uygun ama ne derece profosyonel hizmet verirler bilmiyorum. aracı alırken senet imzalatacaklardır, senetin teminat senedi olduğundan emin ol, boş senede imza atma...
  • Hocam kiralama yaparken ufak tefek dükkanlardan değilde, büyük galerilerden kiralamaya gayret et. Zaten onların şartları vardır. Aklımda kalanları yazayım sana ;

İstenilen şeyler ve yapılacak şeyler :

* Nüfus bilgileri ve sureti
    * Çalışıyorsan iş yeri bordurosu
    * Adına ait bir fatura
    * Kredi kartın varsa veya Bankada hesabın varsa içindeki paraya el koyması (geçici)
    * Boş kağıda imza atılması (3 tane kağıda)
    * SSK numaran veya bilgilerin

vb . . . Bunlar aklımda kalanlar. Siz yinede dikkatli olun bir çok sorunla karşılaşmanız kaçınılmaz olabilir. Bu işler çok tehlikeli ama yerine göre tehlikeli. Uzun mesafeye gideceksiniz madem bende bu kiralama değilde başka bir yol bulsanız daha iyi olur derim sizin için . . .
  • cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sahibinden kiralamalarda var. Emniyetten de bir çok tanıdık var. Sahibinden olursa aracı sorduruyorum. Fiyatları genelde kiralama şirketlerine göre daha uygun oluyor. Boş senede imza isterlerse vazgeçerim. Sadece araba kiralama sözleşmesini doldurursa kiralarım. Şayet senet vb. işlere girip uzatırlarsa başka seçenekler düşünürüm.
  • sakın bos senede kagıda vs imza atma
    sadece bu işi yapan prof. sirketlerden kirala
    mutlaka ekstra sigorta parasını öde
    3 kurus fazla verirsin ama kafan rahat olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.