Şimdi Ara

Araba Kendi Kendine Gaz Veriyor ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
121.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: r0x

quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Ben sırf bu yüzden paliomu satmıştım.Çözümünü bulamazsanız ne illet bişeydir o.Ben de kırmızı ışkta durduğumda bazen araç 4000-5000 devire çıktığı oluyordu.Sorunu çözmek için boğaz kelebeği temizlettim,rolanti motoru değiştirdimse de yine de çözememiştim.Aracı sattığım kişi aracın elektrik tesisatını değiştirerek çözmüştü sorunu

Kırmızı Işık Olayı Aynen Oluyo Hergün :) Artık Işıklara Giderken Boşa Alamıyorum.Peder Onaylasa Bende Bi Satsam :)

quote:

Orijinalden alıntı: aRm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aRm

Sorununuz çok büyük ihtimalle boğaz kelebeği denen parçanın kirlenmiş olmasından kaynaklanıyor. Kesinlikle sökülüp temizletin, olduğu yerde de temizlenir abi diyenlere kanmayın.
    Her bakımda temizletmenizi tavsiye ederim kafanız rahat olur...

Teşekkür Ederim,Bu Çekişide Arttırırmı ? Kendim Uğraşsam Yapabilirmiyim ? Motordan Gram Anlamam Gerçi Ama :)

Çekişte ve yakıt tüketiminde kirliliğin miktarına bağlı olarak tabi ki değişim olacaktır. Motordan anlamıyorsanız kendiniz kurcalamayın bence, çünkü bahsettiğim parçanın fiyatı yüksektir. 20-30 TL temizleme parasından kaçarken yanına sıfır eklenmiş faturalarla karşılaşmanız muhtemel...

İyi Normalde 20-30sa Burda 50-60a KapatırızPendik Sanayideki İt Ustalar Çok Kazıkçı.

Alıntıları Göster
    arkadaşım aynen bendede 1,2 8 valf 2005 palio vardı aynı sorun vardı bende boğaz kelebeğini temizlettim sorun çözüldü aman kendin kurçalama 800 tl filan parça uğraşırsın sonra...
  • quote:

Gülmeyin

Mesela Vites 3-4te,80+km İle Gidiyorum,Birden Vitesi Boşa Alınca Veya Küçültüp/Büyütünce Kendi Kendine Gaz Veriyor Araba Motor Bağırıyor.

Bunun Gaz Teli İle İlgisi Var Sanırım Doğrumudur ?

Bide Şöyle Bi Durum Var,Genelde Shellden Benzin Alıyorum Böyle Bir Sıkıntı Sadece Motoru Çok Zorladıktan Sonra Oluyordu.3 Kez Opetten Yakıt Aldım Bu Sorun Daha Çok Olmaya Başladı.Bide PO Dan Yakıt Aldığım Zaman. Yakıtla Alakası Varmıdır ?

Hayır "Araba Canavar Gibi,Motor Hayvan Gibi Tutmayın Beni Diyor" Dicem Ama 2002 1.2S Motor Palio Kullanıyorum.

arkadasim senin derdin gaz teli degil.

bogaz kelebek sensorun arizalanmis olabilir. rolanti devresi kurum baglamis ve takili kaliyor olabilir. baska yerde sorun aramayin.
  • quote:

Gülmeyin

Mesela Vites 3-4te,80+km İle Gidiyorum,Birden Vitesi Boşa Alınca Veya Küçültüp/Büyütünce Kendi Kendine Gaz Veriyor Araba Motor Bağırıyor.

Bide Şöyle Bi Durum Var,Genelde Shellden Benzin Alıyorum Böyle Bir Sıkıntı Sadece Motoru Çok Zorladıktan Sonra Oluyordu.3 Kez Opetten Yakıt Aldım Bu Sorun Daha Çok Olmaya Başladı.Bide PO Dan Yakıt Aldığım Zaman. Yakıtla Alakası Varmıdır ?

Hayır "Araba Canavar Gibi,Motor Hayvan Gibi Tutmayın Beni Diyor" Dicem Ama 2002 1.2S Motor Palio Kullanıyorum.

Aman bakanlarimiz duymasin senin arabayi

Adamlar o kadar tasarruf yapin, gaza frene basmayin diyor ama senin araba durduk yere gaz veriyor, inadina inadina sanki

kafasina gore takiliyor, nasil benzin aldiysan artik arabana bende aynisindan istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 22 Mart 2012; 21:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

quote:

Gülmeyin

Aman bakanlarimiz duymasin senin arabayi

Adamlar o kadar tasarruf yapin, gaza frene basmayin diyor ama senin araba durduk yere gaz veriyor, inadina inadina sanki

kafasina gore takiliyor, nasil benzin aldiysan artik arabana bende aynisindan istiyorum
    Arabalarda sapıttı tabi, battı balık yan gider hesabı veriyor gazı veriyor gazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Arabalarda sapıttı tabi, battı balık yan gider hesabı veriyor gazı veriyor gazı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Fiat'tan yeni teknoloji: MultiVer. Gazı kendisi vererek sahibinin gaza getirmesini engelliyor. Ulan Fiat, gene çaldın göynümü!

• quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

salıver küçük enişteyi o zaman

Araba Kendi Kendine Gaz Veriyor ...
  • Arkadaslar merhaba
    2007corsa diesel
    Bugun ilk defa sanki debriyaj takilmiscasina arabanin deviri artti gazi birakinca normale dondu. İlginc durum su: sadece yokus yukari cikarken bu oluyor. 2500devirle normal seyir halindeyim diyelim. Rampaya gelince devir dusecegine, sanki ben debriyajla gaza yuklenmisim gibi gaz veriyor devir 4000 civarina geliyor. Nasil yaptiririm cozum nedir pm falan gelebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkayaalp

Arkadaslar merhaba
    2007corsa diesel
    Bugun ilk defa sanki debriyaj takilmiscasina arabanin deviri artti gazi birakinca normale dondu. İlginc durum su: sadece yokus yukari cikarken bu oluyor. 2500devirle normal seyir halindeyim diyelim. Rampaya gelince devir dusecegine, sanki ben debriyajla gaza yuklenmisim gibi gaz veriyor devir 4000 civarina geliyor. Nasil yaptiririm cozum nedir pm falan gelebilirsiniz

Düşük ihtimal ama debriyaj kaçırıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9888

quote:

Arkadaslar merhaba
    2007corsa diesel

baskı balata bitik
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

quote:

Orijinalden alıntı: 9888

quote:

Arkadaslar merhaba
    2007corsa diesel

baskı balata bitik

Alıntıları Göster
    aynı sorun bizim 96 model uzay kasa vectrada var. ara ara yapıyor ara ara yapmıyor. arabayı sabah çalıştırdık biraz gittik dur kalk yaptık vs. bir sıkıntı yok. fakat 25-30 km içinde kesin yapmaya başlıyor. sanki motor ısınınca gibi. ışıkta duruyoruz diyelim. devir kendi kendine 4000-5000 lere geliyor. tekrar gaza basıp deviri arttırıyoruz bırakıyoruz gazı yine 4000-5000 lerde takılı. çok nadir düzeldiği oluyor bu şekilde deviri yükseltince. bazende düzeltmek için devir arttıgı zaman kenara çekip kontak aç kapa aç kapa yapıyoruz düzeliyor. belli süre sonra tekrar yapıyor. sorunu şöylede anlatabilirim. 1. viteste gaza basmadıgımız halde 20 km hızda 2. de 40 -- 5. vites te 80 km hızda takılı kalıyor gibi. araba 5. viteste otobanda gidiyoruz mesela ayağı gazdan çekince 80-90 km hızda sabit gidiyor. durum böyle. kaç tane tamirciye götürdük orası burası değişti. yok yok yok. çözüm bulunamadı. rölanti motoru, vs değişti. çözüm bulunamadı. ne zaman götürsek düzelmiş gibi oluyor biraz kullanıyorsun tekrar başlıyor aynı olay.

araç lpg li.

arabayı aktif olarak kullanmıyorum. tamirede ben götürmedim o yüzden hangi parçalar değişti, tam olarak ne oldu bilmiyorum. bu konuda fikri olan arkadaş var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ConCarnage -- 3 Şubat 2014; 18:32:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

aynı sorun bizim 96 model uzay kasa vectrada var. ara ara yapıyor ara ara yapmıyor. arabayı sabah çalıştırdık biraz gittik dur kalk yaptık vs. bir sıkıntı yok. fakat 25-30 km içinde kesin yapmaya başlıyor. sanki motor ısınınca gibi. ışıkta duruyoruz diyelim. devir kendi kendine 4000-5000 lere geliyor. tekrar gaza basıp deviri arttırıyoruz bırakıyoruz gazı yine 4000-5000 lerde takılı. çok nadir düzeldiği oluyor bu şekilde deviri yükseltince. bazende düzeltmek için devir arttıgı zaman kenara çekip kontak aç kapa aç kapa yapıyoruz düzeliyor. belli süre sonra tekrar yapıyor. sorunu şöylede anlatabilirim. 1. viteste gaza basmadıgımız halde 20 km hızda 2. de 40 -- 5. vites te 80 km hızda takılı kalıyor gibi. araba 5. viteste otobanda gidiyoruz mesela ayağı gazdan çekince 80-90 km hızda sabit gidiyor. durum böyle. kaç tane tamirciye götürdük orası burası değişti. yok yok yok. çözüm bulunamadı. rölanti motoru, vs değişti. çözüm bulunamadı. ne zaman götürsek düzelmiş gibi oluyor biraz kullanıyorsun tekrar başlıyor aynı olay.

araç lpg li.

arabayı aktif olarak kullanmıyorum. tamirede ben götürmedim o yüzden hangi parçalar değişti, tam olarak ne oldu bilmiyorum. bu konuda fikri olan arkadaş var mı?

Alıntıları Göster
    Aynı sorun benim aracımda da var. Otom. vites 306. Sorunun gaz telinden olduğunu sanmıyorum. Rölanti motorundan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum ama bilemiyorum işte motor bilgim yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

Aynı sorun benim aracımda da var. Otom. vites 306. Sorunun gaz telinden olduğunu sanmıyorum. Rölanti motorundan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum ama bilemiyorum işte motor bilgim yoktur.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar konuyu açtım o zaman arkadaşların tavsiyesi ile boğaz kelebeğini temizlettim sonrada sorun morun kalmadı
  • _K_A_İ_N_ kullanıcısına yanıt
  • selamlar forumunuzda yeniyim öncelikle bende ford focus 1998 model 1.4 var arabam normal viteste giderken boşa attıgımda yada vites değistirirken rolenti normale düşmüyor 1500 den yavas yavas 3000 çıkıyor sonra yavas yavas düşüyor normale ford focus yeni bindiğim için pek motor aksamını anlamıyorm bana bi yardımcı olursanız sevinirim ve arabanın triger kayısı kaç binde değişmektedir kolay gelsin öncelikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa2014

selamlar forumunuzda yeniyim öncelikle bende ford focus 1998 model 1.4 var arabam normal viteste giderken boşa attıgımda yada vites değistirirken rolenti normale düşmüyor 1500 den yavas yavas 3000 çıkıyor sonra yavas yavas düşüyor normale ford focus yeni bindiğim için pek motor aksamını anlamıyorm bana bi yardımcı olursanız sevinirim ve arabanın triger kayısı kaç binde değişmektedir kolay gelsin öncelikle
    la bu konuyu nerden bulup bulup çıkarıyorsunuz ya, 2 sene olmuş açalı

neyse aynı sorunu yaşayıp googledan gelenlere bir katkımız olsun, bu konuyu açtıktan sonra boğaz kelebeğini temizletmiştim, bir dahada aynı sorunu yaşamadım.oda zor birşey değil bir balata spreyi alıp 5 dakikada halletmiştik.

konu 3-5 sene sonra yine hortlarsa burdan almanyadaki amcalarıma selam olsun
  • quote:

la bu konuyu nerden bulup bulup çıkarıyorsunuz ya, 2 sene olmuş açalı

neyse aynı sorunu yaşayıp googledan gelenlere bir katkımız olsun, bu konuyu açtıktan sonra boğaz kelebeğini temizletmiştim, bir dahada aynı sorunu yaşamadım.oda zor birşey değil bir balata spreyi alıp 5 dakikada halletmiştik.

konu 3-5 sene sonra yine hortlarsa burdan almanyadaki amcalarıma selam olsun

Alıntıları Göster
    aynı sıkıntı bende de var gaz kelebeği yeni 4 aylık neresine baktırdıysam olmadı bugun bir oto elektirikçi baktı dedi beyni bozuk 400 tl yaparım dedi sıfırı çok pahalı dedi adama ınanmadım baska bir ustaya gittim bilgisayara bağladı herhangi bir arıza yok motorda bilmiyorum ama cebimde 2 litre benzin alacak para kaldı onunlada arabayı yakacam sanırım.
  • darley83 D kullanıcısına yanıt
    Araç ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darley83

aynı sıkıntı bende de var gaz kelebeği yeni 4 aylık neresine baktırdıysam olmadı bugun bir oto elektirikçi baktı dedi beyni bozuk 400 tl yaparım dedi sıfırı çok pahalı dedi adama ınanmadım baska bir ustaya gittim bilgisayara bağladı herhangi bir arıza yok motorda bilmiyorum ama cebimde 2 litre benzin alacak para kaldı onunlada arabayı yakacam sanırım.

yetkili servis baktı mı?
  • Boğaz kelebeği temizliği ve rölanti sensörü temizligi aklima ilk gelenler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.