Şimdi Ara

Araba fiyatları her yıl %25 artmıs ama enflasyon %6-10 falan (Kandırıldığınızı anlayın artık!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
3.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her sene otomobil fiyatları %25-30 artıyor arkadaşlar 120-130 dan aşağı c sınıfı sıfır dizel araba kalmamış piyasada. Resmen dalga geçiyorlar bizlerle. Kandırıldığını ne zaman anlayacak bu millet çok merak ediyorum

• Bu kadar sinir stres yapmayın. Relax... Almayın. Ayrıca her araba pahalı değil. RC takıl biraz, hem ucuz, hem vergisiz. Şahsen araba ile de pek ilgilenmiyorum artık ben.

Ölçekli bakıyorum dünyaya. RC tekne kurdum bir tane. Gölbaşında bir suya koyuyorum, satte 110km hızla gidiyor. Vergi? Sıfır. Yakıt? Elektrik. Temiz.

Hatunun araba 15 yıllık Kalos. Vergisi 240TL, sigortası 600, kasko 750. Beleşe biniyoruz arabaya. Yüklüyorsun arabaya ilgi alanın ne ise, gideceğin yere gidiyorsun. Görüldüğü gibi gene özgürsün. Üstelik devletlülerimiz de avuçlarını yaladı...

Ancak tekneyi boyuna göre aşırı güçlü yapmışım. Dengesiz biraz. İlgimi de kaybettim. Almak isteyen olursa satarım. Ağır modifiyeli NTN 600. 1/87 tren maketçiliğine başladım bir yıl önce. Evin bir odasına diorama kuruyorum. Bayağı bayağı demiryolu ağı döşüyorum anlayacağınız. Vergi? Sıfır. Mallar yurtdışından vergisiz geliyor valla.

İlgi alanlarınızı değiştirin, para harcadığınız şeyleri değiştirin, zorunda mısın iyi arabaya binmeye? Kötüsüne bin. Ama iyi yaşayın?

Arabadan keyif almak çok derdim olsaydı, 2008-2010 Suzuki Swift 1.6 Sport çakardım bir tane. Bitti gitti. Beleşe binerdim.

"c sınıfı dizel 130 olmuş..." alma. Zorla mı satıyorlar?

Alanı var ki fiyatı o. O yüzden alan alsın. Borcunu ödesin. Evine kapansın. Benim işime gelir.
  • düşünebilen birisi zaten şu son 2 yıldır her şeyin fiyatının nasıl da uçtuğunu, cebindeki paranın nasıl da eridiğini görür
    ama iş araç fiyatlarına gelince orda dur
    adam ohh altımdaki aracın fiyatı artıyor diye seviniyo
    sanki bi tek onun aracının fiyatı artıyo
  • Bu kadar sinir stres yapmayın. Relax... Almayın. Ayrıca her araba pahalı değil. RC takıl biraz, hem ucuz, hem vergisiz. Şahsen araba ile de pek ilgilenmiyorum artık ben.

Ölçekli bakıyorum dünyaya. RC tekne kurdum bir tane. Gölbaşında bir suya koyuyorum, satte 110km hızla gidiyor. Vergi? Sıfır. Yakıt? Elektrik. Temiz.

Hatunun araba 15 yıllık Kalos. Vergisi 240TL, sigortası 600, kasko 750. Beleşe biniyoruz arabaya. Yüklüyorsun arabaya ilgi alanın ne ise, gideceğin yere gidiyorsun. Görüldüğü gibi gene özgürsün. Üstelik devletlülerimiz de avuçlarını yaladı...

Ancak tekneyi boyuna göre aşırı güçlü yapmışım. Dengesiz biraz. İlgimi de kaybettim. Almak isteyen olursa satarım. Ağır modifiyeli NTN 600. 1/87 tren maketçiliğine başladım bir yıl önce. Evin bir odasına diorama kuruyorum. Bayağı bayağı demiryolu ağı döşüyorum anlayacağınız. Vergi? Sıfır. Mallar yurtdışından vergisiz geliyor valla.

İlgi alanlarınızı değiştirin, para harcadığınız şeyleri değiştirin, zorunda mısın iyi arabaya binmeye? Kötüsüne bin. Ama iyi yaşayın?

Arabadan keyif almak çok derdim olsaydı, 2008-2010 Suzuki Swift 1.6 Sport çakardım bir tane. Bitti gitti. Beleşe binerdim.

Alanı var ki fiyatı o. O yüzden alan alsın. Borcunu ödesin. Evine kapansın. Benim işime gelir.

• Hayat pahalı, yapacak bir şey yok.
  • 14 milyon kişi gss kayıtlısı işsiz, e calısan 1600 asgarı ucete yenı kavustu. Kim alıyor bu arabaları?
  • Kaçıncı el olduğu belli olmayan Tofaş araçların ikinci eli 35 bin TL'ye dayandığı zaman belki anlarlar işte. Belki o da
  • Kardeşim almayaın sıfır araba dacia bile 100bin oldu. Almazsanız fiyatları ipe ipe indircekler. Bu ortamda param olduğu halde bile almıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın yatırım değil, ihtiyaç odaklı olduğunu anlayan bir toplum olana kadar böyle devam eder.

ben kredi vs çekip üst araç almadım. gittim parama (35bin) göre aldım şuanda dertsiz tasasız biniyorum şükür.
  • Şahinlere doğanlara binen adam sıfır araç fiyatlarına bakmaya cesaret edip görmüyor ki fiyatları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır onlar kar ettiler

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Şahinlere doğanlara binen adam sıfır araç fiyatlarına bakmaya cesaret edip görmüyor ki fiyatları.

ortalık da şahin doğandan cok bmw-audi-mercedes varken mi ?
  • kardeş anladı herkes de artık çok geç, görmezlikten geliyor millet artık, ne olacak ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Şahinlere doğanlara binen adam sıfır araç fiyatlarına bakmaya cesaret edip görmüyor ki fiyatları.

ortalık da şahin doğandan cok bmw-audi-mercedes varken mi ?

Cumhurbaşkanı da 300binlik Mercedes i lüks olarak görmüyordu.

Herkesin çevresi ve yaşadığı yer aynı mı?

• quote:

soba (kömür sobası), kombi bakımı (işçilik), anahtar yaptırma ücreti (yaprak tipi), anahtar yaptırma ücreti (noktalı (bilyalı) tipi), kilit (dış kapı), soba borusu, soba kovası, el süpürgesi (çalı), gündelikçi ücreti, halı temizletme ücreti

Tüik enflasyon sepetinde bulunanlardan bazıları. Hergün soba borusu ile çalı süpügesi alıp halınızı temizletirseniz enflasyon sadece ve sadece %11

• quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Kardeşim almayaın sıfır araba dacia bile 100bin oldu. Almazsanız fiyatları ipe ipe indircekler. Bu ortamda param olduğu halde bile almıyorum.

hocam ınmıyor memleket dolandırıcı dolu. Ankara herterin alt katına indim pert arabalar vardı hepsı aynmı noktadan kaza yapıp 1 yası dolmadan perte cıkmıs bisuru arac vardı. Tesadufe bak :D

Millet alıyor 1 yıl ıcınde ya calınıyor ya pert oluyor kaskodan parayı alıyorlar. Boyle bir ulkede millet nasıl bu kadar cok luks arabaya bınebılır bır dusunsenıze. O nedenle siz almasanızda fiaytın dusmesını beklemeyın cunku kasko nasılsa parasını odeyecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Bu kadar sinir stres yapmayın. Relax... Almayın. Ayrıca her araba pahalı değil. RC takıl biraz, hem ucuz, hem vergisiz. Şahsen araba ile de pek ilgilenmiyorum artık ben.

20-21 yıldır 1988 model W124 250D'ye biniyoruz nasıl iyi mi

• Fakirler doluşmuş yoksa paranız almayın abicim.

• Rant ve yolsuzluk ekonimisi bunlar. 2016 yılında sıfır araba , ev alanlar mesela bu durumdan çok memnun. malımın değeri şöyle arttı böyle arttı diye ballandıra ballandıra anlatıyor. adam 83,5 a aldığı arabaya 20 bin km biniyor, üzerine de 10 daha koyup sayıyor. bizim burada 3+1 evler olmuş 600-700, 130'a araba da ne?
  • Sıkın azcık dişinizi şurda yaşayacağımız maksimum 40-50 sene.Zaten hepsi burda kalacak binmeyin yahu eskiden araba mı vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

Rant ve yolsuzluk ekonimisi bunlar. 2016 yılında sıfır araba , ev alanlar mesela bu durumdan çok memnun. malımın değeri şöyle arttı böyle arttı diye ballandıra ballandıra anlatıyor. adam 83,5 a aldığı arabaya 20 bin km biniyor, üzerine de 10 daha koyup sayıyor. bizim burada 3+1 evler olmuş 600-700, 130'a araba da ne?

Manisa da mı? İzmir ve Manisa da da balonu şişiriyorlar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.