Şimdi Ara

ARABA ALMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN HANGİSİDİR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar zonguldak'ta oturuyorum. arefe günü toyota'da aradılar. bir kampanyamız var arabanızı şimdi alıyorsunuz mayıs ayında taksitlerini ödemeye başlıyorsunuz dediler. faiz oranı 0,97 miymiş neymiş galiba kredinin. ve istediğimiz kadar kredi veriyolarmış galiba. benim birikmişim yok. bayramdan sonra ciddi ciddi almayı düşündüm.

kayınço ile konuştum sen acele etme aralık ayını bekle otomobil firmaların elinde arabalar kalıyo satamıyolar sonra gümbür gümbür kampanya yapıyolar aralık ayında dikkat et televizyonda habire araba reklamı görürsün dedi ve kafam karıştı. sizce ne yapmalıyım. aslında bazı bankaların daha uygun faiz oranlı kredileri var ama bu toyota'nın teklifini çok ciddi düşünmemin sebebi hem mayıs ayında ödemeye başlıyor olmam , hem de baya bir kredi vermesi. benim hiç birikmişim yok ve diğer otomobil firmaları ve bankalar da 20-30 bin civarı kredi veriyolar. daha bankadan kredi çıkıp çıkmayacağı da kesin değil. siz ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E32D1212 -- 17 Ekim 2013; 22:05:25 >

• Land Cruiser Prado için mi kredi çekicektiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demage

Land Cruiser Prado için mi kredi çekicektiniz?

hayır hocam corolla için. dizel fiyatı şu an 61.500 lira en düşük donanımlısının. bende hiç birikmiş yok sadece şu anki arabamı sattığımda elime geçecek olan para var ki o da fazla değil. şu anki arabam broadway. yani siz düşünün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E32D1212 -- 17 Ekim 2013; 22:16:34 >
  • En uygun zaman en kısa zamandır.şaka gibi her ay zam yapıyorlar.
    Yinede Aralık-Ocak dönemini beklemekte fayda var :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en uygun zaman aslında ocak şubat gibidir. ellerinde kalan 2013'ler için bayaa uğraşırlar, hele kota olayı varsa ve model az sattıysa ciddi indirim olur.

bu senenin favorileri c4, cee'd, yeti, auris

bunlar yeterince satmadı sağlam indirim alma olasılığı yüksek. ayrıca mazda 3 ile pejo 308 eski kasayı eritecekler deli indirimler olur ama eksi kasa ciddi kayıp demektir pek tavsiye etmem.
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    peki hocam teşekkürler. bir de ben araba firmalarının internet sitesinde pek bir bilgi bulamadım şu an toyotadan başka 20 30 bin tl'nin üzerinde kredi veren araç firması var mı biliyor musunuz ? ya da herhangi bir banka.
  • Aralık-ocak

toyota kampanyası tam bir komedi
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam kayınçonun lafını dinleyelim o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

peki hocam teşekkürler. bir de ben araba firmalarının internet sitesinde pek bir bilgi bulamadım şu an toyotadan başka 20 30 bin tl'nin üzerinde kredi veren araç firması var mı biliyor musunuz ? ya da herhangi bir banka.

Ford da var sanırım

http://www.ford.com.tr/odeme-secenekleri-ve-guvence/finans/ford-finans/tabid=tab3
  • marlboro insanı kullanıcısına yanıt
    aslında yüzde bin haklsınız da 13 seneyi geçti herhalde broadway'e bineli artık yeni araba almanın zamanı geldi diye düşünüyorum. ev almayı hallettik çok şükür , eve eşya falan da alındı bir araba kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

Krediyi bankadanda çekebilirsiniz.firmaların sıfır faizi çoğu zaman aldatıcı.gelirinize ve peşinatınıza göre istediğiniz kadar kredi verirler.Aralık Ocak dönemini bekleyin.bazı firmalar bazı araçlarında sağlam indirim yapabilir

• DİKKATLE OKUYUNUZ.....Hiç birikmiş para yokken tamamı kredi ile 0 km araba almak AYRANI YOK İÇMEYE AT İLE GİDER S..... DEMEK.... Çünkü...51 Binlik arabayı 60.000 liraya alacaksınız. AYLIK TAKSİT 1500 - 1750 LİRA....ARASI....Borcu bitti.. 3 yıl .taksitleri ödendi...Senin aldığın araba 40.000 liraya ikinci elde satışta olacak...3 yılda 20.000 lira buhar oldu.....SANA NE YAHU ? BORÇ BENİM...ALIRIM SATARIM SATMAM SANA NEKİ ? Diyebilirsiniz..Yarı parasını biriktirip yarısını kredi kullanmak daha az kazık demek..VEYA GİDİP 8 - 10 BİNE GIRTLAĞA KADAR BORCA GÖMÜLMEDEN FAİZE BOĞULMADAN PARASINI BİRİKTİRİP MÜTEVAZİ BİR ARABA ALMAK..Evin ihtiyacını gidermek..Daha akıllı bir iş olur...Saygılrımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 17 Ekim 2013; 23:45:41 >

• Uygun zaman yok .
    Fakat krediyle araç almaya karşı olan biri olarak (firmalar 20-30.000 liraya sıfır faiz gerisi peşin) tarzı kampanya ile alınabilir.
    Onun dışında 60.000lik araca 70.000 bayılıp tasarruf yapmaya gerek yok.
    iş Toyota olunca da zayıf dizel motor yerine 1.33 benzinli alınabilir (lpg ile dizel ile aynı yakar.)
    shadowgeits hocam sizi aydınlatır.
    İyi akşamlar.

• biraz garip bi soru aralıkta aldığın araçta daha bir ay binmeden bir yaşında olmuş olacak sonuçta..

en uygun zaman ihtiyaç duyduğun ve paran hazır olduğu zamndır
  • quote:

Orijinalden alıntı: marlboro insanı

Paran olduğu zaman.

Nakit paran olduğu zaman.

Senin olmayan değil, senin olan parayı harcayacak seviyeye geldiğin zaman.

+1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.