DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Ara makas hakkında
66
Cevap
4
Favori
65.257
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Ara makas hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      26713 Mesaj
      23 Ocak 2010 01:47:54 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar;

Benim saçlarım çok sık yani gür.Saçlarımın uzunluğu ise ön tarafları gözüme geldi gelecek.Şimdi okul saçımın uzunluğuna kızıyor ama saçımın gür olmasından ve şeklinin çabuk bozulmasından dolayı sanıyorum.Çünkü gerçekten kabarınca çok kötü duruyor ve dikkat çekiyor.Şimdi ara makas attırmayı düşünüyorum.Ama daha önce ara makas yaptırmamıştım,nasıl birşey onuda bilmiyorum.Şimdi berbere gidip ara makaslar mısın deyince yaparlar mı ?Bu makas her saça uygun mu?Birde ara makas yaptırınca saçımız kısalıyor sanırım.Sonuçta makas yani, çalışma prensipleri aynı olsa gerek.kesecek saçı.

Aranızda yaptıranlar varsa, bu konuda biraz bilgi verebilir mi?Ayrıca İzmir'de iyi aramakas yaptıran yer var mı?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Yarbay
      4050 Mesaj
      23 Ocak 2010 01:49:52
      Benim bildiğim ara makas saçı sadece kat kat gösteriyor traşın sonunda uyguluyorlar.

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Ocak 2010 01:52:27
      saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

ve harika saçlara sahip olacaksın tecrübe konusuyo berbere gittiğinde moral çöküntüsü yaşayıp ağlayan ben, ara makası keşfettiğimden beri coolluğumdan odun vermıyorumcoksukur

|
      |

• DH Yönetici
      26713 Mesaj
      23 Ocak 2010 03:41:12 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ChnGT/GTS
      saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

ve harika saçlara sahip olacaksın tecrübe konusuyo berbere gittiğinde moral çöküntüsü yaşayıp ağlayan ben, ara makası keşfettiğimden beri coolluğumdan odun vermıyorumcoksukur

Teşekkürler, tatilin sonlarına doğru deneyelim o zaman.

|
      |
    • Yarbay
      3881 Mesaj
      23 Ocak 2010 03:46:36
      quote:

Aynen.. Aramakas olayı iyi.

|
      |

• Yüzbaşı
      378 Mesaj
      23 Ocak 2010 03:54:28
      ben de forumda görüp en son berbere gittiğimde yaptırdım. bu isteğimi berbere belitmek için kullandığım cümle: "ara makas atar mısın?" adam sordu nasıl olsun neresine istiyorsun diye. tabi ben durumu daha fazla gizlemeyip internette okuduğumu ve merak ettiğim için yaptırmak istediğimi söyledim
      ara makası meselesini traş olmadan önce söylersen saçının uzunluğunu ona göre ayarlar ama zaten fazla kısaltmıyor o konuda rahat olabilirsin. ara makastan sonra saçların daha rahat şekil alır hale geliyor. eğer yıkayınca benimkiler gibi kabarıyorsa ara makastan sonra seyrelen saçların daha kolay iniyor.

imla

|
      |

• Yarbay
      7375 Mesaj
      23 Ocak 2010 03:58:29
      benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.
      ara makası ile kestirince güzel bir modele sahip oldu. hafif katlı süper....

ama işin ustası olacak haberin olsun... sıraadan berber anlamaz

|
      |
    • Emekli Yönetici
      1950 Mesaj
      23 Ocak 2010 03:59:05
      aramakas candır

|
      |

• DH Yönetici
      26713 Mesaj
      23 Ocak 2010 04:09:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem
      aramakas candır

Görünüşe göre haklısın...

Ayrıca ara makas da saç ne kadar kısalıyor?Tarif edebilir misiniz?

|
      |
      23 Ocak 2010 04:14:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.
      ara makası ile kestirince güzel bir modele sahip oldu. hafif katlı süper....

ama işin ustası olacak haberin olsun... sıraadan berber anlamaz

4 milyonluk berberde ara makasla aynı saçı yaptı 10 milyonlukda denendi onaylandı. aramakas için berber onemli değildir

goldpunch

fazla kısaltmaz yanı mal gibi gostermez adamı hem çok fazla olmadan güzelliği yansıtır şimdi nası tarif etcemi şaşırdım

|
      |

• DH Yönetici
      26713 Mesaj
      23 Ocak 2010 04:16:58 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

4 milyonluk berberde ara makasla aynı saçı yaptı 10 milyonlukda denendi onaylandı. aramakas için berber onemli değildir

goldpunch

fazla kısaltmaz yanı mal gibi gostermez adamı hem çok fazla olmadan güzelliği yansıtır şimdi nası tarif etcemi şaşırdım

Göreceli bir kavram aslında.Yani bir saç telini baz alırsak yüzde kaçı kesiliyordur ortalama?

|
      |
      23 Ocak 2010 04:18:47
      %35 mi desem %45 mi %50 mi karar veremedım

|
      |

• DH Yönetici
      26713 Mesaj
      23 Ocak 2010 19:29:02 Konu Sahibi
      quote:

%35 mi desem %45 mi %50 mi karar veremedım

Tamam,teşekkürler.

|
      |

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Gigabyte GTX 780 WindForce 3X OC Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-29 CL9 RAM || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H110 Sıvı Soğutma Kiti || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Karti || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || LG 60UF850V 60" 4K TV || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold with Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch

• Teğmen
      231 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:01:34
      Hep anamakas diye biliyordum. Aramakasmış meğer.

|
      |

Russell Crowe
    • Yarbay
      7338 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:10:00
      Aramakas saça şekil verir. Kısa göstermez. Saçlarım biraz şekle girsin diyorsan aramakas ile kestireceksin.

|
      |

• Yüzbaşı
      277 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:14:07
      Mersinde olan arkadaşlar varmı bildiğiniz iyi aramakas atan berber?Bende ilk defa yaptıracam saçlarım dalgalı banada aramakas gider sizin yazdıklarınıza göre denemek lazım şuan saçlarım baya kabarmış durumda zaten.

|
      |

• Yarbay
      3861 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:18:07

Makası da bu

Ben de yaklaşık 9 aydır saçlarımı uzatıyorum.Baya da bi uzadı ama tam istediğim şekle sokamadım bi türlü.Zaten dalgalı...Özellikle yan taraflar çok uğraştırıyo beni.Bukle bukle oluyo falan...
      Biraz daha uzasın gidicem kuaföre nedir ne değildir ne varsa öğrenicem En iyisi sen de git kuaföre sor anlatsın.

Konuya mesajım bulunsun yazmak için girmiştim.

|
      |

Electromagnetic Interference Engineer
    • Yarbay
      4749 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:20:45
      saçla ilgili bi konu bulmuşken soriyim.şaçlarım dümdüz uzuyo genelde.doğrudan alnımın üstüne iniyo.ordan gözlere doğru uzuyo.ara makas vs attırıp seyrekleştirtiyorum önleri ama.başka ne yapabilirim acaba?

|
      |

• Binbaşı
      1886 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:23:40
      Kısa saça aramakas atılmaz . Daha çok saçları uzun olanların kırılan saçların dengelenmesi için kullanılır. Yada ensedeki saçları çok kabaranlara atılır.

|
      |

• Yarbay
      4632 Mesaj
      23 Ocak 2010 20:24:31
      Berbere sipariş edip almıştım 1 sene önce.Kendim kesıyorum aramakasla saçlarım gürdü benımde uzayınca gerçekten gür olduğu için kalıp gibi dururdu kafamda.Aramakas ile istediğim şekli bile alıyor artık saçlarım.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.