Şimdi Ara

AQUASIS Deluxe Resort & Spa (Didim) İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
14
Favori
38.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugüne kadarki tatillerini sadece Antalya'da bulunan Amara, Limak ve Sueno grubunun otellerinde geçirmiş bir aile olarak, 2016 yaz tatilinde tercihimizi Ege'den yana kullanmak için araştırma yaparken başlıkta ismi geçen AQUASIS Deluxe Resort & Spa oteli tesadüfen farkettik ve kısa bir inceleme sonrasında rezervasyonumuzu yaptırdık.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, otel şu an inşaat halinde ve kapılarını 1 Mayıs 2016'da açması planlanıyor. Yani şu aşamada yazılacaklar sadece otelin vaadettiklerinden öteye geçmeyecek. Bu nedenle 1 Mayıs'tan itibaren bu oteli tercih edecekler ayrıntılı izlenimlerini bu başlık altında paylaşırlarsa önümüzdeki yıllar için güzel bir referans olur kanaatindeyim. Neden bu otel için ayrı bir başlık açtığımı sorarsanız, her ne kadar şu anda bu bir varsayımdan öte geçmeyecek olsa da benim tahminim ilk yıl göstereceği başarı paralelinde sonraki yıllarda Didim bölgesinde zirveye oynayabilecek bir otel olacağı yönünde. Ve şu anda lansman fiyatları gerçekten çok makul.

Otelin resmi internet adresinde (http://www.aquasis.com.tr) ve ETS Tur sayfasında (http://www.etstur.com/Aquasis-Deluxe-Resort-Spa) çok sayıda görsel bulunmakta. İlgilenenler bu linklerden inceleyebilir.

Kısaca bahsetmek gerekirse;
    a. Didim İmbat Koyu'nda (Altınkum'un batısında), 180.000 m2 alanda kurulu ve toplam 660 odadan oluşuyor.
    b. Denize sıfır olan otelin 600 m uzunluğunda kum plajı bulunuyor.
    c. Oda türleri: Ana binada yer alan kara/deniz manzaralı standart odalar, plaja yakın sunset beach odalar, göl standart odalar, göl havuzlu odalar, junior suit odalar, göl evleri aile odaları ve executive suit odalar.
    ç. Büyükler ve küçükler için ayrı ayrı aquaparklar.
    d. 7 gece ve üstü konaklamalarda bir kez ücretsiz hizmet veren 4 adet (Olivia, Fangri, Lalezar, Uluslararası) A La Carte restorantlar.

Standart odalarda 1 çift ve 1 tek kişilik yatak standart olarak bulunuyor. Ayrıca 0-7 yaş iki çocuk ücretsiz konaklıyor.

Otelin konumunu gösteren mevcut google haritası:
    https://store.donanimhaber.com/92/c0/3c/92c03cd013c2dbb9b12c50f2295d132b.jpg
    https://store.donanimhaber.com/68/ab/19/68ab197bd22c5a432385fe4d848fb3f4.jpg

Ben rezervasyonumu 1-8 Haziran 2016 tarihleri arası için ve ETS Tur yerine doğrudan otel üzerinden yaptırdım. Bu başlık altında yorumlarımı paylaşacağım elbette ama Mayıs ayında gidecekler de katkıda bulunursa çok sevinirim.

Son bir not: Hem otelin iletişim bilgilerinden, hem de ETS Tur ile yaptığım telefon görüşmelerinde bu otel için çok yoğun bir talep aldıklarını öğrendim ve ETS Tur'un bu otelle ilgili fiyatlarını revize edebileceği bilgisini almıştım. Nitekim ETS Tur'da%40 indirimle açtıkları fiyatlarındaki indirim oranını 1-2 gün önce %37'ye düşürdüler. Düşünenlerin acele etmesinde fayda var.

Saygılarımla.
     AQUASIS Deluxe Resort & Spa (Didim) İncelemesi AQUASIS Deluxe Resort & Spa (Didim) İncelemesi

• Bende bu otel üzerinde 1 hafta kadar kararsız bir sekilde düşündüm. Ama balayı olduğu için açıkçası riske atamadim. Otel hakkında genel müdür ile sohbet şeklinde çekilmiş bir program var otel sahasında. Google da arama yaparsanız görürsünüz. Ayrıca tripadviser da sayfalarca konusu geçmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultramarine caeruleum

Bende bu otel üzerinde 1 hafta kadar kararsız bir sekilde düşündüm. Ama balayı olduğu için açıkçası riske atamadim. Otel hakkında genel müdür ile sohbet şeklinde çekilmiş bir program var otel sahasında. Google da arama yaparsanız görürsünüz. Ayrıca tripadviser da sayfalarca konusu geçmiş.
    Uzun araştırmalardan sonra bu otele karar verdim :) Yeni otel olması avantaj mı dezavantajmı göreceğiz bakalım..
    30 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında bi ziyaret edelim, sonra fikirlerimizi paylaşırız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuksft

Uzun araştırmalardan sonra bu otele karar verdim :) Yeni otel olması avantaj mı dezavantajmı göreceğiz bakalım..
    30 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında bi ziyaret edelim, sonra fikirlerimizi paylaşırız :)

1-8 Haziran tarihlerinde biz de orada olacağız ailece. Umarım olası dezavantajları, avantajlarının önüne geçmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gone With The Wind

quote:

1-8 Haziran tarihlerinde biz de orada olacağız ailece. Umarım olası dezavantajları, avantajlarının önüne geçmez.

Alıntıları Göster
    Selam bende burada gördüm oteli
    02-08/08/2016 arası 6 gece Deluxe Lake Room 2,974.80 TL çıkıyor oteli aradım yoğun talep var diye banada söylediler.
    daha önce iki yıl arka arkaya silence beach göl evlerine gitmiştik bu yıl alternatif sueno göl evleri vardı planlarımda. Ama tatil tarihimiz ağustos ve o tarihte antalya sıcağı çekmek istemiyorum diyor hanım. Acıkçası bende kararsızım ama denemek istiyorum. Fiyat konusunda sanırım başka bi indirim yok birde iptal sigortası yok dediler,talep çok fazla olduğu için o konu biraz canımı sıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurko

02-08/08/2016 arası 6 gece Deluxe Lake Room 2,974.80 TL çıkıyor oteli aradım yoğun talep var diye banada söylediler.
    daha önce iki yıl arka arkaya silence beach göl evlerine gitmiştik bu yıl alternatif sueno göl evleri vardı planlarımda. Ama tatil tarihimiz ağustos ve o tarihte antalya sıcağı çekmek istemiyorum diyor hanım. Acıkçası bende kararsızım ama denemek istiyorum. Fiyat konusunda sanırım başka bi indirim yok birde iptal sigortası yok dediler,talep çok fazla olduğu için o konu biraz canımı sıktı.

ETS Tur'dan baktınız mı? Aynı tarihler için fiyat 2.886,00 TL ve 3 taksite vade farkı alınmıyor. Üstelik 28,86 TL karşılığında iptal sigortası da yaptırabilirsiniz. Yalnız hatırlatmak isterim ki, Deluxe Lake Room (Göl Standart Oda)'dan havuza doğrudan giriş yapamazsınız, bu oda tipi Havuzlu Göl Odası olarak geçen ve havuza doğrudan girişi olan odaların üst katında yer alıyor. Havuzlu Göl Odası'nın ise fiyatı otelin internet sitesinde 3.296,40 TL, ETS'de ise 3.198,00 TL

• quote:

quote:

ETS Tur'dan baktınız mı? Aynı tarihler için fiyat 2.886,00 TL ve 3 taksite vade farkı alınmıyor. Üstelik 28,86 TL karşılığında iptal sigortası da yaptırabilirsiniz. Yalnız hatırlatmak isterim ki, Deluxe Lake Room (Göl Standart Oda)'dan havuza doğrudan giriş yapamazsınız, bu oda tipi Havuzlu Göl Odası olarak geçen ve havuza doğrudan girişi olan odaların üst katında yer alıyor. Havuzlu Göl Odası'nın ise fiyatı otelin internet sitesinde 3.296,40 TL, ETS'de ise 3.198,00 TL

]
    Selam Ets den aldım bugün tatilimi ufak bi değişiklik yaparak
    tarih 01.08.16 - 06.08.16 arası 5 gece 2 yetişkin 1 çocuk ve Göl Havuzlu Oda 2.665 + 26 sigorta = 2691.65 TL. oldu.
    Göl havuzlu odaların hepsi birinci kat ve havuza doğrudan giriş var dediler.cevabınız için ayrıca teşekkürler. Umarım bütün tatilcilerin tatilleri istedikleri gibi güzel ve sıkıntısız geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurko -- 21 Aralık 2015; 15:13:57 >

• quote:

quote:

quote:

]
    Selam Ets den aldım bugün tatilimi ufak bi değişiklik yaparak
    tarih 01.08.16 - 06.08.16 arası 5 gece 2 yetişkin 1 çocuk ve Göl Havuzlu Oda 2.665 + 26 sigorta = 2691.65 TL. oldu.
    Göl havuzlu odaların hepsi birinci kat ve havuza doğrudan giriş var dediler.cevabınız için ayrıca teşekkürler. Umarım bütün tatilcilerin tatilleri istedikleri gibi güzel ve sıkıntısız geçer.

Alıntıları Göster
    Aquasis rezervasyonlarının da Haziran'ın ilk haftası olmasıda enterasan olmuş yani
    Formu okuduğumda 3 kişi rezervasyon yaptırmışız, hepimiz aynı tarihlerde bu otelde olacağız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuksft -- 22 Aralık 2015; 9:59:54 >

• quote:

Aquasis rezervasyonlarının da Haziran'ın ilk haftası olmasıda enterasan olmuş yani
    Formu okuduğumda 3 kişi rezervasyon yaptırmışız, hepimiz aynı tarihlerde bu otelde olacağız...

Kendi adıma konuşmam gerekirse, Mayıs ayında hem Ege bölgesinde deniz suyu sıcaklığının yeterli seviye ulaşmıyor olması hem de otelin açılışının 1 Mayıs'ta olması nedeniyle Haziran ayını tercih ettim. Bu arada rezervasyon yaptırdığım 1-8 Haziran arası için otelin internet sitesinden baktığımda kara manzaralı oda kalmamış görünüyor, ancak ETS'de hala var. Sanırım otel kendi sattığı kara manzaralı odaları sattı ve sadece ETS'dekiler kaldı.

• quote:

quote:

Kendi adıma konuşmam gerekirse, Mayıs ayında hem Ege bölgesinde deniz suyu sıcaklığının yeterli seviye ulaşmıyor olması hem de otelin açılışının 1 Mayıs'ta olması nedeniyle Haziran ayını tercih ettim. Bu arada rezervasyon yaptırdığım 1-8 Haziran arası için otelin internet sitesinden baktığımda kara manzaralı oda kalmamış görünüyor, ancak ETS'de hala var. Sanırım otel kendi sattığı kara manzaralı odaları sattı ve sadece ETS'dekiler kaldı.

Alıntıları Göster
    Benim tarih ağustos. Haziranda ufaklığın okul daha bitmemiş oluyor.

• ugurko U kullanıcısına yanıt
    He evet dostum tarihi yanlış görmüşüm pardon..
    Yeni otel, gidip göreceğiz bakalım!! Merakla bekliyoruz...
  • quote:

He evet dostum tarihi yanlış görmüşüm pardon..
    Yeni otel, gidip göreceğiz bakalım!! Merakla bekliyoruz...
    Ben de bu otele 27 Haziran - 3 Temmuz arasına rezervasyon yaptırdım. 10 Aralık tarihinde, gece 23:00 gibi oteli aradım bazı sorularım vardı.
    Muhtemelen kimse çıkmaz ama yine de arayalım dedim. Telefona çok düzgün konuşan ve saygılı bir görevli çıktı, çok şaşırdım.

Uzun uzun otelin özelliklerini anlattı, tüm sorularıma detaylıca cevap verdi. Hatta isterseniz buradan ben yapayım rezervasyonunuzu, yorulmayın dedi.

Zaten kararımızı vermiş gibiydik, bu da kaymağı oldu, yaptık kaydı o akşam.

Delux Deniz Manzaralı Odayı, 2.150 TL'ye, 8 taksit yaparak aldık.

Benim kararımda etkili olan ilk özellik "Luxury" konseptinde olması. Girişte şampanya, soğuk havlu servisi falan işin süsü tabi.
    Ama özellikle çocuklu aileler için, ücretsiz yenilenen minibar falan büyük lüks. Çocuk uyuyunca dışarı çıkamıyoruz nitekim. Mini bar o yüzden önemli. :)

Bir de çocuklara yönelik çok aktivite var. Onlar için temalı bir dünya yaratmaları da çok hoşumuza gitti. Çocuk havuzu, bazı otellerin ana havuzu kadar neredeyse. Büyük havuzunu ve kaydırakları da ayrı bir güzellik olacak gibi.

Didim bölgesine ilk defa gideceğiz. İnşallah otelin yeni olması şanssızlığımız olmaz. Kaydıraklar, restoranlar, SPA'lar yapılır da, bakalım işletmesi nasıl olacak. "Luxury" konsepti yapacağız diyen otel müdürü de, umarım ne yaptığının farkındadır. :) Sıra beklemeler, suratsız görevliler olursa seneye kuş tutsalar oturmuş müşteri alamazlar. Az aşağıda Bodrum falan dururken, kimse sahte "Luxury" söylemlerine para vermez.

Balayında da yeni bir otele gitmiş ve inanılmaz memnun kalmıştık. İnşallah burada da güzel bir tatil geçiririz.

Otelin facebook sayfasını takibe devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Discotronic -- 24 Aralık 2015; 16:11:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Discotronic

Ben de bu otele 27 Haziran - 3 Temmuz arasına rezervasyon yaptırdım. 10 Aralık tarihinde, gece 23:00 gibi oteli aradım bazı sorularım vardı.
    Muhtemelen kimse çıkmaz ama yine de arayalım dedim. Telefona çok düzgün konuşan ve saygılı bir görevli çıktı, çok şaşırdım.

Uzun uzun otelin özelliklerini anlattı, tüm sorularıma detaylıca cevap verdi. Hatta isterseniz buradan ben yapayım rezervasyonunuzu, yorulmayın dedi.

Benim kararımda etkili olan ilk özellik "Luxury" konseptinde olması. Girişte şampanya, soğuk havlu servisi falan işin süsü tabi.
    Ama özellikle çocuklu aileler için, ücretsiz yenilenen minibar falan büyük lüks. Çocuk uyuyunca dışarı çıkamıyoruz nitekim. Mini bar o yüzden önemli. :)

Bir de çocuklara yönelik çok aktivite var. Onlar için temalı bir dünya yaratmaları da çok hoşumuza gitti. Çocuk havuzu, bazı otellerin ana havuzu kadar neredeyse. Büyük havuzunu ve kaydırakları da ayrı bir güzellik olacak gibi.

Didim bölgesine ilk defa gideceğiz. İnşallah otelin yeni olması şanssızlığımız olmaz. Kaydıraklar, restoranlar, SPA'lar yapılır da, bakalım işletmesi nasıl olacak. "Luxury" konsepti yapacağız diyen otel müdürü de, umarım ne yaptığının farkındadır. :) Sıra beklemeler, suratsız görevliler olursa seneye kuş tutsalar oturmuş müşteri alamazlar. Az aşağıda Bodrum falan dururken, kimse sahte "Luxury" söylemlerine para vermez.

Balayında da yeni bir otele gitmiş ve inanılmaz memnun kalmıştık. İnşallah burada da güzel bir tatil geçiririz.

Alıntıları Göster
    otelin olduğu yerde deniz nasıl acaba bilgisi olan varmı kumsalmı, kayalıkmı ,çakıl taşımı

• quote:

Orijinalden alıntı: sami

otelin olduğu yerde deniz nasıl acaba bilgisi olan varmı kumsalmı, kayalıkmı ,çakıl taşımı

Google haritasından görüldüğü kadarıyla şu an doğal ve karadan denize doğru dar bir kıyı yapısı var. Ancak ben de rezervasyon yaptırmadan önce telefonda otel görevlisine bu hususu sorduğumda tamamen kumsal bir kıyı şeridi olacağını ve bu düzenlemenin otel açılmadan önce mutlaka tamamlanacağını belirtti. Zaten bir sonraki koy Didim'in kumsalıyla ünlü Altınkum Plajı. Sanırım otelin kaba inşaat faaliyetleri bitip peyzaj ve detay işlere yoğunlaştıklarında sahil kısmına el atacaklardır. Bu konu benim için pekçok özellikten bile daha önemli aslında, çünkü o tarihte birisi 4,5 diğeri 2 yaşındaki iki çocuğumun rahat denize gireceği tamamen kumdan bir kıyı şeridi olacağı için tercih ettim diyebilirim bu oteli.

• Discotronic D kullanıcısına yanıt
    Otelin facebook sayfası aktif mi? Son durum ne acaba!!
  • quote:

Hocam 2150 kac gece icin? Cocuk var mi? Hayirli olsun bu arada

• Bizde dün itibariyle ETS turdan 12 haziran -17 haziran arasında göl aile evi 1+1 den 2970 tl ye ( sigorta dahil) yaptırdık. daha önceki senelerde antalyada cornelia ve güral grubunda tatil yapmıştık. bu o teli eşim bu sene didim yada kuşadası olsun deyince araştırırken buldum. rezervasyon sonrasında 2 gün araştırma yaptım hatta otelin yurtdışı tur operatörlerinin yorum ve rezervasyon sayılarınada baktım. dün ets görevlisi ilk kez bir otel daha açılmadan kara ve deniz manzaralı odaları doldu dedi.. hatta bir itirafta bulundu ilk rezervasyon döneminde otelin erken rezervasyon indirimi % 40 iken hemen %35 çekilmiş şimdide % 33 yapılmış. otelin face sayfasında resimler en son 30 aralık itibari ile konmaya başlamış. ETS tur görevlisi antalyadaki otellerdeki kaliteyi bulamazsınız ama bu bölge için en elit otel diyede bir laf kullandı. rezervasyonu yaptırdık bekliyoruz hayırlısı olsun artık.
  • Ben boyle sey gormedim. Otel full dolmus daha insaat halindeyken. Cumartesi temmuz ayina yer vardi bugun ancak temmuzun sonuna var, sanırım o da bir iki gune dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 11 Ocak 2016; 20:47:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Hocam 2150 kac gece icin? Cocuk var mi? Hayirli olsun bu arada

Selamlar, teşekkürler.

6 Gece için bu fiyat. 3 yaşındaki oğlumuz da dahil.

• quote:

Otelin facebook sayfası aktif mi? Son durum ne acaba!!

Sanırım en son 30 Aralık'ta güncel fotoğrafları koydular. Su kaydırakları falan kuruluyordu. Bazı sorulara cevap da veriyorlar. Arada girilip bakılabilir ilerlemeyi görmek adına.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.