Şimdi Ara

AppStore ve Google Play ve Şirket İhtiyacı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni geliştirdiğimiz uygulamayı yakın zamanda yayına koymayı planlıyoruz. Uygulama içi satış söz konusu. Ancak ilgilenemediğim ve araştıramadığım, buradan daha hızlı cevap alabileceğimi düşündüğüm bir konuyu size sormak istedim.

AppStore ve Google Play'de böyle uygulama içi satış olan bir uygulamayı koymak için bir şirket sahibi olmak gerekiyor mu, şirket üzerinden mi sunulacak? Tecrübe edeniniz, bileniniz var mı?

• Bu konuda bilgisi olan yok sanırım. Ülkemizde internet sitelerinde marketlere app koyma ve prosedürler konusunda pek bir paylaşım bulamıyorum maalesef.
  • Biz de android icin bir program cikariyoruz ben de size sorayim.Sadece satin almada para alincaka uygulama ici satin alma yok.Bundan vergi kesiliyor mu? Biz 3 arkadasiz sirketimiz de yok.Bilen varsa cok makbule gecer,devlet bu is icin fatura vergi levhasi gibi seyler istemiyor diye umuyoruz.Sizin sorunuzu ben de bilmiyorum dogal olarak bilen biri cikar umarim up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyla alakalı bilgisi olan varmı?
  • Android için test aşamasında olan uygulamamıza uygulama içi satış ekledik. Şirket, vergi levhasına gerek olmadığını farkettik, bilginiz olsun.
  • Şirket olmaya gerek yok. Developer hesaplarını aldıktan sonra android için ücretsiz satıcı profili oluşturursunuz. Sadece fiziksel adres vermeniz gerekir o da ev adresi olabilir.

0.99$a satılan bi uygulamanın gelirinin tamamı sizin olmuyor tabiki. Google ve apple kesintilerinden dolayı %50 civarlarında bi para size geliyor yanlış bilmiyorsam.

• in-app normal fark etmiyor. sirkette olabilirsin birey de. app store'da gelirin %70'i sende kaliyor. play store'u bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.