Şimdi Ara

Appstore İçin Nasıl Vergi Keseceğiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, appstore veya googleplayden ücretli uygulama satarak ya da uygula içi satın alımlar ile para kazanıyoruz diyelim. Bunu maliyeye nasıl bildireceğiz? İlla şahıs şirketi mi açmak gerek? Şahıs şirketi açmadan nasıl %18 KDV'yi öderiz? Yurtdışındaki kişilere de uygulamamızı sattığımızda bu vergiyi ödememiz gerekir mi? Bu konuyla ilgili kesin bir bilgi bulamadım.

• Hocam bir muhasebeci bulup sorsanız daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarnageTR

Hocam bir muhasebeci bulup sorsanız daha doğru olur.
    Evet, sordum biraz önce. Yurtiçi satma dedi. Şahıs şirketi açmam gerekiyormuş. Sadece yurtdışı satacam sanırım. Peki o kadar oyun yapan var. Herkes şahıs şirketi mi açmış acaba? Açmayanlara ceza falan gelmemiş mi? O kadar oyun/uygulama var buralarda
  • Tr den alımları kapatırsınız en kötü ihtimalle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben uygulama reklamlarından kazanıyorum vergiyle alakalı bir konu yok. Uygulama içi satışta da olacağını sanmıyorum. Çünkü muhtemelen bu arındırılmış ödeme statüsüne giriyor. Yine kesin konuşmayayım tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Ben uygulama reklamlarından kazanıyorum vergiyle alakalı bir konu yok. Uygulama içi satışta da olacağını sanmıyorum. Çünkü muhtemelen bu arındırılmış ödeme statüsüne giriyor. Yine kesin konuşmayayım tabi
    hocam ben biraz araştırdım aylık 25 bin tl üzeri işlem yapınca dikkat çekiyormuş böyle birşey varmı? aylık kazancınız ortalama ne kadar?
  • udede kullanıcısına yanıt
    Henüz öyle bir kazanç sağlayamadım hocam ama öyle bir durum varsa maliyeye de sorulur vergisi ödenir çok problem olmaz bence. Yeter ki o rakamlara ulaşılsın:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.