Şimdi Ara

apple yine zam yapmış en düşük iphone 6 2699 lira (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
3
Favori
5.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.300 civarında almıştım yine o fiyata satacağım herhalde. Yatırım için telefon almak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

quote:

Orijinalden alıntı: soulmate

quote:

quote:

quote:

quote:

Son zam yılbaşında oldu. 2,3 idi o Sırada dolar kuru. Şimdi 2,6 hatta 2,7 yi buluyor. 5 ay sonra ne olacak kim bilir? Yeni iPhone Eylül'de 2999 dan başlarsa şaşırmak gerekir. 128 gb plus 4000 lira oldu. İşin asıl can sıkıcı tarafı maalesef artık 4000 lira için bile bir araba parası diyemiyoruz.

Tebrikler.

Onlar konuşurdaki ''onlar'' olmaktan çok mutluyum. Konuşmayıp koyun gibi güdülüp ama ekonomi iyice gidiyor demek lazım demek. Şu an kullandığım Apple ürünlerinde bir sorun olsa yenisi alacak durumda değilim neredeyse.

Ben senin kadar iyi bir Apple fan'ı olan adam görmedim.Bu sektörde çalışan biri olarak kurun sabit fiyatta olduğunu söyliyeyim. Geçrekten tebrik ederim kardeşim.İyi uçmuşsun... Seninle ve Mustafa ile Apple Store sırasında tanışmıştık ancak Apple'a karşı bu kadar iyimser olman gerçekten korkutucu....

La 4.000 TL'e telefon mu olur ya , el insaf. Harbiden almayın abi ! Böyle insan soyulmaz.Resmen  Apple '' ekonomik '' özerklik ilan edecek , diğer firmalar karşısında

Bir Apple Premium Reseller çalışanıyım ama inanın bu telefonu satarken utanır hale gelicem artık ... Böyle bir pahalılık olur mu ya

LÜTFEN ALMAYIN , ALDIRMAYIN !

Bunun Apple ile ne alakası var? Çarşıya pazara alışverişe çıkıp baktınız mı ne ne kadar? Nike'ın 250 liradan aşağı ayakkabısı yok. Mavi Jeans'in bile iki kotu 300 lira, Starbucks'da bir kahve 5-6 liradan aşağı değil.He dersen ki markadır, hayır efendim, mesela bir Nike ayakkabı ''orta Sınıfa'' cok rahat ulaşılabilir olmalıdır.Bu iş o çöktü bitti Dediğiniz Avrupa'da bile böyle. Hadi tamam bir ayakkabı buldun giydin, peki ya temel ihtiyaçlar? Pazardan alışveriş yapınca meyva / sebze bile Avrupa / Amerika'dan pahalıya geliyor. Ortalama bir yerde bir porsiyon biftek yemek Avrupa'dan pahalı. Et pahalı. Alkol pahalı. Bu kadar özel hastahanenin, bu kadar Suriyeli'nin parası çıkacak tabi. Apple'ın zammı konusunda da Apple'a hak veriyorum. Dolar zaten tüm Dünya'da değer kazanıyor, ancak bu da yetmezmiş gibi Türk lirası neredeyse tüm paralar karşısında değer kaybediyor. Bir de üzerine vergiler biniyor. Ne yapsınlar? Babasının hayrına mı satsın? Maalesef bir sene içerisinde herşey değişti. Nisan ayında Apple açıldığında dolar ne kadardı? Benim geçen sene nisan ayında elde ettiğim gelirde hiç bir değişiklik olmadı. 4000 liraya telefon olur artık. 4000 lira para değil çünkü. Paradaki altı sıfırı atarak ona değer kattığını düşünen bir zihniyetin destekçilerine hepsi müstehak. Et yemesinler. Meyve yemesinler. iPhone 6000 lira olsun. -ki olacak 2 sene içinde- Ve birileri biryerlerde rezidanslarda kilosuna milyarlar akıttıkları çaylarla, din sömürüsüyle uyuşturdukları cahil zihniyetin kanlarıyla, ömrüne ömür katsın. Apple da, Samsung'da, Intel'de Microsoft'da sonuna kadar haklıdır. Ben burda Apple'ı savunmuyorum. Sadece ne beklediğinizi merak ediyorum. Dolar uçup giderken ve biz bir halt üretmeyip inşaatlar dikerken, ne olacaktı? iPhone 1000 lira mı olacaktı? Sene başında dolar 2,2 iken bu kadar Sürümü olan bir cihaz 2,7 e çıkınca zam almayacak mıydı?

Arkadasima 150 euro vermistim Sirket Paris'e goturdu ...

Nike'tan Flyknit Max almasini istemistim , alamamis 200 euro dedi bana vazgecmesini soyledim

Daha yorumlarini okumamaya karar verdim ben ...

Benim magazama gelen adam " Turkey is cheaper than Europe , right now " diyorsa bana ekonomi edebiyati lutfen yapma arkadasim ...

Bu zamlarin nedeni sadece ve sadece APPLE'dır

Hayatında hiç Yurtdışında yaşadın mı? Oradaki yaşam standardını gördün mü? Ya adam kaç para kazanıyor acaba? Kaç euro maaş alıyor mesela bir öğretmen ve bir iPhone maaşının kaçta kaçı oluyor? Benzine, yemeğe, tatile ne kadar para ayırıyor? Bunun Apple ile ilgisi yok. Yeni cihazların da fiyatları ortada, Samsung Galaxy S6, M9 sanki 1000 liradan girdi piyasaya. Tüm elektronik ürünlerle olan farkını kendin gör;http://www.fnac.com dan bak. İspanya'nin El Corte İngles Mağazası'na, Amerika'nın Macy's ine bak fiyatları incele. Sonra o insanların maaşlarına bak. Tutup da okumadım etmedim deme.

Mert , belki anlamıyorsun ama biz seninle aslında aynı şeyleri savunuyoruz ama sen siyasi boyutu ile ben ise direkt ekonomik boyutu ile bakıyorum.Arkadaşım , piyasada bir ton marka ve ürün varken neden sadece Apple'in fiyatları artıyor ?

Bunun dolar ile cidden bir iligisi yok.

Tek sorum güncel bir üründen örnek ; PS4 o kadar satmasına ve ömürlük cihaz olmasına rağmen neden fiyat nerdeyse 2 senedir aynı bantta seyrediyor ? Bu fiyatlar işgüzarlıktan başka bir şey kesinlikle değil !

HARAM OLSUN APPLE'A

Abi ben de diyorum ki, tüm Dünya'da dolar artıyor. Bu bir Amerikan şirketi. Bugün Kanada dahil heryerde zamlar oldu ama bizde üzerine vergi de binince iyice ulaşılamaz oldu. PS4 stoklu çalışıyor olabilir, ama yeni cihazların çıkışına bakarsan ya da yeni sezon ayakkabılara bakarsan hepsi çok Uçuk paralardan giriyor. Apple babasının hayrına satmayacak sonunda. Amerika fiyatı hala ayni sonuçta. Ya da kurun oynamadığı yerlerde zaten fiyatlar değişmiyor. Bu tamamen dolar kuru ve bizim de azalan alım gücümüzle ilgili. Sonuçta PS4 mesela, ucuzlamak zorunda, çünkü talep yok. Ama Apple ürünleri o şekilde değil. Sen de Apple'ın ürün döngüsü değişmeden fiyatı bu güne kadar indirmedigini biliyorsun. Ama fiyatı sabit tutunca kurdan dolayı fark çıkıyor ortada. Işin ps4 ile ayni olabilmesi için Apple'a olan talebin azalması gerekiyor. e oyle bir sey sadece Türkiye'de degil tüm Dünya'da olamayacağına gore, fiyatlar uçuyor. Zaten su andan itibaren Amerika'dan almaktan başka çare yok. Üstelik benim gibi Apple kullanmak zorunda olanlar için durum daha da beter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarısin

5s fiyatına bak

Meraba bağyan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionel1

abi adamlar 5 bin tl de yapsa satacağını biliyor, Türkiye de enayi çok almayalım kimse almasın bakalım nasıl düşüyor fiyatlar

Apple müşterilerinin yarısının parayla pulla işi yok

• Yeni Samsung cihazlarının fiyatları da şaka gibi, dışarıdan görenler şirketler baştan anlaşıp beraber aynı çıtadaki fiyattan cihazlarını çıkarıyor sanar.
  • Apple alan adam 100 200 farketmez ki bencr az bile yapmislar, 3000 olsun gene aliriz farkmaz.

• iphone 4s 16 gb 1499 tl

• Ben konuşurum onlar zam yapar. Ben yine konuşurum ve sadece konuşurum. Neyse ki ekonomimiz iyi çok şükür.
    Tabi bu zamın (aslında zamcık da diyebiliriz, sonuçta ufak bir rakam) seçim öncesinde olması da manidar
    Apple lobisi iş başında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetinho -- 19 Mayıs 2015; 23:12:59 >
  • 2490a aldığım i6 64 -> 3000

1870e aldığım mac mini 2350 olmuş nakitte

hülo
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Kullandıkça değeri arttı telefonun

Şarap gibi oldu artık. Gençler, özellikle üniversite öğrencileri gösteriş budalası oldu çıktılar. Böyle şeylerle birbirleri üzerinde üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Yazıkk.
  • Piyasadaki 600-700 liralık bir android telefonla bile Iphone'da yaptığınızdan daha fazlasını yaparsınız. Parayı çöpten bulmadıysanız uzak durun.
  • Tam zamanında ipad ıle macbook almısım )) ama iphone u kacırdıkbelkı de
    Ayrıca kılıf aksesuar alacagız bakalım ne olacak )) henuz aksesuarları. Tamamına yansımamıs

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

Piyasadaki 600-700 liralık bir android telefonla bile Iphone'da yaptığınızdan daha fazlasını yaparsınız. Parayı çöpten bulmadıysanız uzak durun.

Kaldı mı bu dandroidçilerden buralarda?

• quote:

Orijinalden alıntı: elegance_84

quote:

Piyasadaki 600-700 liralık bir android telefonla bile Iphone'da yaptığınızdan daha fazlasını yaparsınız. Parayı çöpten bulmadıysanız uzak durun.

Dandroid derken?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elegance_84

quote:

Dandroid derken?

Bu forumdaki arkadaşların tamamına yakını bilir ne demek istediğimi. Madem sordunuz açıklayım o halde "dandik"

• Helal olsun Apple. Ekim ayında çıktığında 2100 tl pesin fıyata almıstım :D Değer kaybım yok.
  • Amerikadan 2200 liraya 6+ 64GB almıştım. Normalde telefon dediğin durdukça değer kaybeder. Bizim ülkede durdukça değer kazanıyor 😄

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diskavri alın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunca yıldır apple ürünü alan ben bile pes dedim. Artık benim için Apple bitmiştir. 2.500 ₺ verip iki sene önce çıkardığı telefonu almam. 3.000 ₺ verip telefon hiç almam..

• Acaba alsam mı diyordum çok güzel cevap oldu teşekkürler Apple Türkiye.

Bu arada Apple'dan dolara yatırım tavsiyesi olarak da algılayabilirsiniz bunu benden söylemesi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.