Şimdi Ara

Apple, yenilenmiş iPhone 12 Pro satışına başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 850 dolara telefon gelse, vergiyle 1500 dolar olsa 26 bin tl yapıyor. Uygun bir yanı yok yani yine.

• Benim merak ettiğim MAC ID gibi özellikleri de sıfırlıyorlar mı ki? Önemli bir konu bence.

• Mesela gücün yetmiyor olabilirmi acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 4 ay önce Ebay'den sıfır 512 gb iPhone 13 Pro'yu 1150 usd'ye aldım. Sanırım şimdi daha ucuza da bulunabilir. 759 usd'yi üstelik ikinci el, üstelik bir alt model, üstelik 128GB, 60 hz ekran tazelemeli 12 pro'ya neden vereyim? (512'liği 1000 doları bulur bunun). Bu fiyat yurt içini geçtim yurtdışı için bile kazık. Öpülecek fanboy aranıyor sanırım.

• sennalonso1981 kullanıcısına yanıt
    Gücün yetmese alternatif başka tel mi yok?

• kartal172 kullanıcısına yanıt
    Teknosa sitesine eklemiş bile ?
    https://www.teknosa.com/yenilenmis-cep-telefonu-c-124001001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 26 Temmuz 2022; 1:4:33 >
  • Ellerinizi yormayın beyler adamlar Türkiyede yapmıyor zaten bunu. Fiyst miyat hesaplamayın.

• Tam bizimki gibi fakir ülkelere satmalık, alın fakirler size İphone diye satabilirdi..............................

• İkinci el telefon alacağıma gider bir düşük model alırım. Kendi telefonumu da asla satmam. Eskiden tuvalette gazete okunurdu şimdi telefonla oyun oynanıyor. Garanti süresinin 1 yıl ile sınırlı olması bile alınmaması için yeterli bir sebep.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt

E geçmiş olsun... Daha güzel günler ileride. Bu arada 4 aylık tertemiz S21 aldım ikinci el 7000 liraya geçen gün. Burada S20 8199 tl. Bu daha beter bir olaya dönüşecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal172 -- 26 Temmuz 2022; 1:15:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Istedigi 12 Proysa yok.

• sennalonso1981 kullanıcısına yanıt

Güç değil mantık yetmediği için olabilir. yenilenmiş telefona 25k lar falan komik

• Bat-Man kullanıcısına yanıt
    Orasi ayri. Hükümet sagolsun.

• zotacing kullanıcısına yanıt

Cihaz sadece 2.el bileşenle geliyor görünüşü sıfır batarya sıfır ve aynı apple garantisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cylons82 C kullanıcısına yanıt

Sipariş ediliyor diye biliyorum

• Daha uygun oluyor sıfır alınca gereksiz pahalı

• Aslında yenilenmiş telefon satışı bizde daha uygun, çünkü vergi avantajı da var, KDV %18 yerine %1 alınıyor.

Eğlencesine hesaplıyorum, şu anda 12 Pro normal satış fiyatı aşırı kampanyalar hariç 28-29 bin TL civarında, biz 29 binden alalım. Bu 29.000'de %92 civarı ({Kültür bakanlığı + TRT + ÖTV} x KDV) vergi var, hadi %90 diyelim;
    29.000/1.9=15263 TL iPhone 12 Pro'nun ülkeye girişi, bu arada bu aynı zamanda Apple'ın dünyada en az kâr ettiği ülkelerden biriyiz demek çünkü çıplak fiyat yurtdışına göre çok uygun kalıyor.

Yenilenmiş fiyat %15 ucuz olduğuna göre 15263*.85=12973 TL

Vergileri ekleyelim KDV'yi %1 alarak:
    12973*1.63(Kültür bakanlığı + TRT + ÖTV)*1.01(KDV)=21357 TL, hadi diyelim 22.000 TL

Bu fiyata bırakmazlar onu burada, ikinci eli daha pahalı şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 27 Temmuz 2022; 17:17:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.