Şimdi Ara

Apple yeni iPhone modellerinin isimlendirmesinde eskiye dönebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Böyle bir şey yapmayacaklarını belirtmek istemiştim ofansif olduysa kusura bakmayın. Tablet de rakipleri yok o yüzden pek bir şey değişmiyor ama Android'den geçen her kişi + şarj aleti parası demek. Ona bakarsak MacBook'ta da var Type C ama rekabetin olduğu yerde yapmıyorlar.
  • BekirHan kullanıcısına yanıt
    iPad de bilgisayar iddiası var iPhone'da yok apple 4 dolarlık kablo başına olan kazancından vazgeçmez kolay kolay.

2021 modelinde şarj girişini tamamen kaldıracaklar. Dolayısıyla Type-C veya herhangi farklı bir girişe falan geçmeyecekler. Type-C bizi uzaya çıkarıyor herhalde haberimiz olmadı... Gelecek kablosuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 18 Ocak 2021; 14:38:59 >
  • DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt

Biraz öyle olmuş gibi, sıkıntı değil olur öyle.  

Söylemek istediğim şu idi; zaten kablo kutunun içinen çıkıyor, haliyle maliyeti daha düşük type-c formuna geçmemede diretmesi çok saçma. Maliyet açısından da kendisini kısıtlayan bir şey bu.

Yani kablo haricinde şarj cihazı satma derdinde ise onu yine yapar Apple.

Misalen; benim cihazlarım optimum şarjı 24,5W ile sağlar gibi abuk bir Watt değeri seçer ve içine de bir çip koyar şarj başlığının oldu bitti.   Apple bu yapar.  

Ama şu saçma lightning takıntısı, zor durumda insanı şarjsız bırakabiliyor, ciddi can sıkıyor.

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

Hiç birşey anlamadım. Ne diyorsun yav?   Zaten şu zıkkım kablo kutudan çıkmıyor mu?

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt

Evet son sızıntılarda öyle bir şey var idi. Çok iyi bir gelişme olur.

*Bu arada bunu zamanında Meizu yapmıştı, Zero modeli ile. Ne kulaklık girişi ne de şarj vs girişi vardı cihazda.

Tüm üreticiler kaldırsa şu anlamsız std farklılıkları tarihe karışsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Hiç birşey anlamadım. Ne diyorsun yav?   Zaten şu zıkkım kablo kutudan çıkmıyor mu?

Dostum iPad reklamlarına dikkat edersen gelecekteki bilgisayarınız algısı var Lightning kablo koyarsa bu algı ile ters düşüyor anladın mı? iPhone ise en çok satan ürünü ve ben bilgisayarım algısı oluşturmuyor en çok sattığı ürüne en çok aksesuar alınıyor buna güç kablosuda dahil biliyorsunuz ki Apple kabloları 6 ayı çıkardığında şanslı sayılıyorsunuz yeni kablo alacağınız zamanda mfi onaına sahip kablo arıyorsunuz Apple da bu onayı verdiği ürünleri satan satıcılardan ürün başına 4 dolarlık pay alıyor şimdi seneye ab birliği Type c kullanımını zorunlu kılacak Apple da bunu aşmak için direkt şarj girişini kaldırıp Magsafe denen kablosuz şarj sistemine geçecek ve yine mfi programı sayesinde üreticilerden para koparmaya devam edecek.

Meizu bağış toplayarak yapmaya çalıştı, sonra iptal etti. Vivo Apex'te konsept olarak kaldı.

Apple yaparsa standartlaşacaktır. Fiziksel SIM slotunu da kaldırıp sadece eSIM'le devam etmeliler. Böylelikle batarya için daha fazla yer açılır, dışarıdan da suya direnci artar.
    Apple kendi MagSafe sistemi yanında evrensel Qi standartını da destekliyor. Bu durumda AB'nin "yaptırım" yapma gibi bir lüksü zaten yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Apple kendi MagSafe sistemi yanında evrensel Qi standartını da destekliyor. Bu durumda AB'nin "yaptırım" yapma gibi bir lüksü zaten yok.

Magsafe in temeli Evrensel Qi ye dayanabilir ama firmaların magnetli sistemi kullanması için kesin mfi isteyecektir ve zaten yaptırımdan kaçma aracı olarak kullanacak demişim? "AB Type c kullanımını zorunlu kılacak Apple da bunu aşmak için direkt şarj girişini kaldırıp Magsafe denen kablosuz şarj sistemine geçecek"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 18 Ocak 2021; 15:50:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Evet son sızıntılarda öyle bir şey var idi. Çok iyi bir gelişme olur.

*Bu arada bunu zamanında Meizu yapmıştı, Zero modeli ile. Ne kulaklık girişi ne de şarj vs girişi vardı cihazda.

Tüm üreticiler kaldırsa şu anlamsız std farklılıkları tarihe karışsa.

Çok erken çıkmıştı o cihaz Apple zaten her zaman ilki yapmıyor onlar piyasayı kontrol ediyor emin olunca giriyorlar katlanabilir telefon ve AR özlük içinde aynısını yapacak...

Şarj girişini kaldırma sebebinin AB ile pek alakası yok zaten kaldırmayı düşünüyorlardı. Yaptırım güçleri yok çünkü Qi şarj standartı ile Apple kendi MFi lisansına zorunlu bırakmıyor. Apple eğer MagSafe'i getirince Qi standartını terketseydi o zaman AB MFi diye ağlayabilirdi. AB insaflı davranmış micro-USB'yi falan zorlayabilirdi

Johny Ive'ın başından beri hayaliydi yekpare bir telefon yapmak, Apple Watch gibi. Ondan kaynaklı.
  • quote:

Şarj girişini kaldırma sebebinin AB ile pek alakası yok zaten kaldırmayı düşünüyorlardı. Yaptırım güçleri yok çünkü Qi şarj standartı ile Apple kendi MFi lisansına zorunlu bırakmıyor. Apple eğer MagSafe'i getirince Qi standartını terketseydi o zaman AB MFi diye ağlayabilirdi. AB insaflı davranmış micro-USB'yi falan zorlayabilirdi

Johny Ive'ın başından beri hayaliydi yekpare bir telefon yapmak, Apple Watch gibi. Ondan kaynaklı.

Nasıl yaptırım gücü yok o yüzden mi Fransa kulaklık koyacaksın kardeşim diyince paşa paşa kulaklık koydular? Yani sana göre Jony Ive'in hayali bu 2021 deki regülasyon ile alakası bile yok? Qi standartından alamaz ama Magsafe standartından alır diyorum MIKNATISLI SİSTEM PATENTLİ Mıknatıs koyacaksan paramı alırım diyecek Apple bak görürsün. Kullandığım ürünler Apple olmasına rağmen neden bu Ultra fanlar bana düşman gibi yaklaşıyor anlamıyorum...

İsterlerse adaptör için de aynı regülasyonu yapabilirler. iPhone'u kulaklıkla vermek cihazın üstündeki değişikle bir değil, orası biraz sıkar. MagSafe'den zaten kendi teknolojileri olduğu için para alıyorlar-alacaklar, konu o değil ki. Evrensel Qi standartını destekliyorlar. Bu yüzden Apple şarj cihazları için sadece kendi kârını düşünüyor demeleri için bahaneleri yok diyorum.
  • quote:

İsterlerse adaptör için de aynı regülasyonu yapabilirler. iPhone'u kulaklıkla vermek cihazın üstündeki değişikle bir değil, orası biraz sıkar. MagSafe'den zaten kendi teknolojileri olduğu için para alıyorlar-alacaklar, konu o değil ki. Evrensel Qi standartını destekliyorlar. Bu yüzden Apple şarj cihazları için sadece kendi kârını düşünüyor demeleri için bahaneleri yok diyorum.

Dostum zaten Standart Qi kullanmalarının sebebi yine AB, AB direkt her şey tek standart olsun diyor isteyen gidip mıknatıssız Qi kullanır orada kimse bir şey demiyor. Apple direkt Type C portundan bir kılıf uydurup para alamayacağı için direkt kaldırıyor tüm çıkışları. Magsafe ile yine para kopartma imkanı var çünkü eğer insanlar Magsafe'i daha kullanıcı dostu bulursa ki öyle olacak kablosuz şarj ederken diğer yöntemlerde kullanma imkanın yokken Magsafe'de telefonu kablolu şarjda nasıl telefonu kullanabiliyorsan Magsafe'de de kullanabiliyorsun. Bu yüzden Magsafe'e yöneliş daha fazla olacak ve Apple'da mesela araba için magsafe üreten heriften MFI sertifikası isteyecek yada kullanıcının kutu içinden çıkan Magsafe'i bozulursa sallıyorum Anker'den MFI onaylı Magsafe alacak olay tamamen bu Apple'ı tama severiz ederiz ama para kazanma konusunda sineğin yağını çıkaran bir firma...

• S modelleri her zaman daha iyi daha köklü olmuştur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Ben 13'ü çok merak ediyorum. Dünyada 13'ün uğursuzluğuna inanan birkaç yüz milyon insan olabilir. Bu sene 12S yapsalar bile bir gün sıra 13'e gelecek.(Gerçi iOS13 çıkardılar, belki de mühendisler pazarlamacılara üstün gelir ve umursamazlar)

okb nadir bir hastalik cogu insanda yok bende var mesela.. sizde de olabilir.. kimsenin umrunda degil o sayilar az sayida insan disinda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 18 Ocak 2021; 23:20:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3nm işlemciye 2022 geçecekmiş öyleyse bu modelde gözle görülür bir fark olmayacak. 120hz ekran ve parmak izi okuycuyu istese iphone 12de kullanabilirdi bilerek koymadılar bence seneye yenilik diye gösterecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le7els -- 18 Ocak 2021; 23:46:19 >
  • aynı modeli satmaya devam...

• bence düzenlemeye gitsinler iyice karıştı önce plus sonra max sonra pro, pro max.. yakında olur pro max plus huge big d..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.