Şimdi Ara

Apple watch uygulamalari ve tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
4.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MustafaOzcelik

Kolu çevirdiğinde ekran açılmayı nasıl kapatıyoruz

Saat uzerinde ayarlar, genelin icinde var, ben ingilizce kullandigim icin Turkceye hangi kelimeyoe cevirdiklerini bilemedim, activate on wrist raise'i kapamaniz lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulda olup uber kullananlar vardir belki. Uygulamasi oldukca basarili, bitaksi keza ayni sekilde. Eger bu araclari kullaniyorsaniz apple watch da uygulamanin bulunmasi isi kolaylastiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman

İstanbulda olup uber kullananlar vardir belki. Uygulamasi oldukca basarili, bitaksi keza ayni sekilde. Eger bu araclari kullaniyorsaniz apple watch da uygulamanin bulunmasi isi kolaylastiriyor.

Az once uber kullandim, saatten sofor nerede, plaka vs. bilgilerini gormek guzel

• Hali hazirda hesap makinasi uygulamasi kullanan var mi? Bir cok var ama kimisinde rakamlar ve islemler ayri sayfada. Bunlarin tek bir sayfada yer aldigi uygulama bilen?

• burayı yukarda tutalım arkadaşlar. yok mu kimsenin uygulama önerisi

• Yandex translate, kolayca soylediginizi istediginiz dile ceviriyor.

Microsoftu da denedim ancak, su an saatten Turkceyi cevirmeye izin vermedi, ilerde mutlaka eklenecektir, ama yandex de fena gozukmuyor.

• Cok sık film izleyenler icin, izledikleri filmleri ve izleyeceklerini takip edebilecekleri uygulama TodoMovies.

Apple tv sahipleri için apple'in remote uygulamasi oldukca kullanisli.

• quote:

Cok sık film izleyenler icin, izledikleri filmleri ve izleyeceklerini takip edebilecekleri uygulama TodoMovies.

Saatin pilini remote ile bitirmek istemem :)

Bir de bu appleri ana ekrandan kaldiramamak kotu olmus, remote hic kullanmayacak belki adam bosu bosuna yer kapliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

quote:

Cok sık film izleyenler icin, izledikleri filmleri ve izleyeceklerini takip edebilecekleri uygulama TodoMovies.

Saatin pilini remote ile bitirmek istemem :)

Bir de bu appleri ana ekrandan kaldiramamak kotu olmus, remote hic kullanmayacak belki adam bosu bosuna yer kapliyor

Remote benim iPhone'da da en cok kullandığım uygulamalardandi, o yüzden varligi iyi oldu

• Yok mu onerisi olan?

• bende audemar piquet var AP babalar gibi apple watchında rose gold beyaz olanını alıcaktım pek hoşuma gitmedi mağazada apple watch anca 2 sene sonra watch 2 çıkarsa alınır şu anda 42 mm si bile aşırı derecede ufak apple denedi yanıldı bundan sonra daha iyisini yapacaktır sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

Soruma hala cevap alamadım. Bana en azından bir tane(mümkünse daha fazla) örnek verebilir misiniz? Ben "Apple Watch işe yaramadığı için kimse almasın." demiyorum zaten. Belli ki sizin işinize yarıyor ve memnunsunuz. Memnuniyetinizin kaynağı nedir? Cihazı ne amaçla kullanıyorsunuz? Hangi işinize yarıyor? Eskiden yaparken zorlandığınız ve Apple Watch sayesinde artık işinizin kolaylaştığı ne gibi şeyler var? Ben bunu soruyorum ve sonrasında da "Evet cihaz şu şu konularda sağladığı kolaylıklarla kullanılmaya değermiş." diyip, kendi açımdan alınırlığı var mı yok mu onu değerlendirmek istiyorum. Neden körü körüne savunmacı davranıyorsunuz anlayamadım.

Ayrıca bakın kaçtır soru soruyorum, lütfen aydınlatın ben anlayamadım diyorum. Sadece mesajıma eksi geliyor veyahut ben memnunum deniyor. Neden memnunsunuz? Sizi memnun eden kısmından biraz bahsedemez misiniz? Nasıl bir mantıktır? Hakikatten garip yani..

Ana konuda yazmıştım, buraya da kopyalıyorum:

Apple Watch almayı düşünenlere naçizane tavsiyem şudur:

Apple watch'ı diğer Samsung vb. Oyuncaklardan ayıran temel bir özellik var bence.

Diğerleri minik telefoncuk ama saat özelliği de var hissi veriyor. Apple watch ise bir gerçek bir saat ama ekstra özellikleri de var iddiasıyla geliyor. Bu bence çok temel ve önemli bir fark.

Zaten reklamlarında da temel slogan "kusursuzca saati gösterir, ama sadece zamanı göstermekle kalmaz, zamanın sizin için olan önemini de anlar" Yani bu bir telefoncuk değil geliştirilmiş bir zaman yöneticisi. Telefonun yerini almayacak ama telefonda yapacağınız basit şeyleri hızlıca bileğinizden yapabilmek pratik ve vakit kazandırıcı olacak. Sadece bir bakışta sıradaki toplantıyı görebilmek bile yoğun iş günlerinde basit ama pratik ve yararlı bir özellik.

Bu bilinçle aldıysanız benim gibi çok memnun kalırsınız. Yoksa farklı beklentileri olanlar için hayal kırıklığı olabilir.

• Benim en sık kullandığım harici uygulamalar;

Wristremind (Telefondaki anımsatıcıları görmek ve yönetmek için)
    24me (Anımsatıcıları ve takvimi bir arada gösteren bir uyg.)
    1Password (Şifre ve Kredi kartı bilgileri için)
    Hürriyet (Haber)
    FlightTrack (Uçuş takibi)
    Medication (İlaç hatırlatıcı)
    Onefootball (Maç skor bildirimleri ve bilgileri)
    Phonewatcher (Telefonunuzun pil ve bağlantı durumu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager1979 -- 18 Ağustos 2015; 13:21:24 >
  • quote:

Uzunca muddet boyle bir konu aradim forumda ancak yok sanirim. Apple watch kullananlar denk geldikleri faydali uygulamalari yazarlarsa guzel bir konu olur. Ilk aplikasyonu ben paylasayim:

Uygulamanin ismi Spark.
    Ilk gunden beri severek kullaniyorum. Tum email hesaplarinizi tanitiyorsunuz, kisisellestiriyorsunuz. En begendigim ozellikleri:

1-onemli kisilerden email geldiginde, aninda saatte beliriyor.

2-su andaki watch 1.1 yazilimi, email cevaplamayi desteklemiyor, ancak spark sayesinde emaillerinizi saatten dikte yoluyla cevaplayabiliyorsunuz.

Program su anda apple'in kendi native email uygulamasindan cok daha basarili.

Mail için Microsoft Outlook da çıktı. Oradan da yanıtlama vb. işlemler yapılabiliyor. Ayrıca Microsoftun Sunrise adında takvim+görev uygulaması da var.

• voyager1979 kullanıcısına yanıt
    Outlooku kurdum denedim, o da cok guzel, ancak ben mi bulamadim bilmiyorum,

Uyarilari neye gore gonderiyor? Benim sparkta en sevdigim ozellik, istedigim kisiler email attigi anda saatten aninda uyari verebilmesi, eger outlookta bunu yapabilmeyi becerebilsem, spark yerine outlook kullanacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: voyager1979

Benim en sık kullandığım harici uygulamalar;

Wristremind (Telefondaki anımsatıcıları görmek ve yönetmek için)
    24me (Anımsatıcıları ve takvimi bir arada gösteren bir uyg.)
    1Password (Şifre ve Kredi kartı bilgileri için)
    Hürriyet (Haber)
    FlightTrack (Uçuş takibi)
    Medication (İlaç hatırlatıcı)
    Onefootball (Maç skor bildirimleri ve bilgileri)
    Phonewatcher (Telefonunuzun pil ve bağlantı durumu)

Wristreminda baktim simdi,

Zaten tuhaf bir sekilde reminder appi saatte koymamislar, yine de uyari olarak geliyor, ama illa liste seklinde saatte gormek istiyorum hatirlatmalari diyenler icin kullanisli bir app.

Bu arada siri ile yeni hatirlatma ekleyebiliyoruz saatten, bilmeyenler icin yazdim.

• Cok seyahat edenler icin bir app onereyim:

Tripit veya tripcase, birbirinin rakibi, yaptiklari sey temelde ayni, su an deneme olarak ikisini de tutuyorum, hangisi iyiyse onunla devam edecegim.

Yaptirdiginiz tum otel ucak arac kiralama rezervasyon emaillerini, buranin size verdigi emaile forward ediyorsunuz ve, program hepsini isliyor, saatten istediginiz zaman bakip, ucusunuz kactaydi, hangi kapi, gecikme var mi gibi bilgilere ulasiyorsunuz, hatta otelden check out saati geldigi zaman, sizi saatten uyarmasini isteyebiliyorsunuz. (Arabayi alma saati, birakma saati, nereye birakacaksin, haritasi, otelin adresi tarifi, yeri vb.)

• quote:

Outlooku kurdum denedim, o da cok guzel, ancak ben mi bulamadim bilmiyorum,

Uyarilari neye gore gonderiyor? Benim sparkta en sevdigim ozellik, istedigim kisiler email attigi anda saatten aninda uyari verebilmesi, eger outlookta bunu yapabilmeyi becerebilsem, spark yerine outlook kullanacagim.

Bildiğim kadarıyla telefon bildirimlerini aynalıyor, telefondan bu bildirim ayarları yönetilebiliyorsa saate de uygulayabilirsiniz.

Saatten cevaplama bana çok pratik gelmediği için ben hepsini kurup kaldırdım, orjinal uygulamayı kullanıyorum şu an.
  • Toplu taşıma için Moovit'i önerebilirim.

Yakınlardaki durakları, bu duraklardan geçen otobüsleri ve otobüsün ne zaman geleceğini gösteriyor.
  • Çok uygulama yükledim, çok uygulama da kaldırdım. Şu an bu konu başlığına gelince saatime bakarak yüklü olan uygulamalarımı sizinle paylaşmak isterim.

1. Nike Running
    Yürüyüş ve koşu bilgilerini otomatik olarak Nike ile eşleştiriyor. Telefonu yanımda taşımaktan kurtuluyorum.
    2. Telegram
    Telegram'dan gelen yazışmaları görebiliyor, tanımladığım otomatik cevapları saatimden verebiliyorum (tamam, anlaştık, birazdan bakıcam gibi)
    3. Messenger
    Facebook Messenger'dan gelen yazışmaları görebiliyor, tanımladığım otomatik cevapları saatimden verebiliyorum (tamam, anlaştık, birazdan bakıcam gibi)
    4. Google Maps
    Telefonumda navigasyon açıkken bildirimleri saatimden görebiliyorum.
    5. Canlı Hava Durumu
    Herkesin tercihi olmakla beraber ben bu uygulamanın hava tahmin raporlarını beğeniyorum. Tavsiye ederim.
    6. BiTaksi
    Telefonumu elime almadan bulunduğum noktaya taksi çağırabiliyorum.
    7. Tweetbot
    Twitter bildirimlerini görüntüleyebiliyorum. Tivitlere cevap verebiliyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.