Şimdi Ara

Apple Watch'ın Türkiye fiyatı ve satış tarihi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
83
Cevap
2
Favori
1.458
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Apple Watch'ın Türkiye fiyatı ve satış tarihi belli oldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    25222 Mesaj

Apple'ın Nisan sonundan bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde satışa sunduğu akıllı saati Apple Watch, ülkemizde de raflara çıkmaya hazırlanıyor. Modelin satışına 31 Temmuz 2015 itibariyle başlanacak. 

Apple Watch tüm versiyonlarıyla satışa çıkıyor. Hatırlanacağı üzere ilk satışa çıktığında Apple Watch versiyonu üretim sıkıntısı nedeniyle piyasada bulunamıyordu ve sonraki ay stoklar dengelenebilmişti. 

Apple Watch'ın en pahalı versiyonundan söze başlarsak, Apple Watch Edition adındaki 18 karat altın kaplama versiyon kayış ve toka çeşidine göre ve 38mm-42mm ölçülerine göre 34000TL seviyesinden başlıyor ve 40000TL, 50000TL ve 56000TL şeklinde gidiyor. Apple bu versiyonu mağazalarda özel korumalı vitrinlerde sergiliyor ve mağaza görevlileri eşliğinde gösteriyor. Satın alındıktan sonra özel teknik destek, 3 yıllık Apple Care+ üyeliği gibi avantajlar da bulunuyor. 

Apple Watch adındaki klasik çizgiler taşıyan paslanmaz çelik kasa taşıyan sürüm yine boyut, kayış, pim ve toka tasarımlarına göre 1999TL seviyesinden başlıyor, 2149TL, 2349TL, 2499TL, 2699TL, 3449TL, 3599TL, 3799TL, 3899TL şeklinde devam ediyor. En pahalı versiyonda siyah paslanmaz çelik kasa ve çelik baklalı bileklik bulunuyor. 

Giriş seviyesi Apple Watch Sport ise haliyle en ucuz versiyonlardan oluşuyor. Serinin başlangıç fiyatı 1249TL. Seride sadece 38mm-42mm boyut farkı var. Bu bakımdan 1249TL-1399TL şeklinde iki fiyat görmek mümkün.

Apple Watch bu haliyle ülkemizdeki en pahalı akıllı saat konumuna geliyor. Apple Watch Edition zaten herkesin erişebileceği bir versiyon değil. Apple Watch ve Sport serisi ise nispeten tercih edilebilir durumda. Ancak yeni MacBook fiyatı kadar Apple Watch versiyonu olması da ilginç bir tesadüf. (Resimler en pahalı versiyonlara aittir)  

|
    |

• Ülkemizdeki Apple'ın fiyat politikasının dolarla alakası yok. Açın bakın Abd Apple'ın sitesinde mesela ipod touch 200 dolar ipod nano 150 dolar. Türkiye Apple'ın sitesine bakın. Ipod touch 690tl iken ipod nano hooop 713tl. Ne alaka şimdi? Abd'de nano ucuzken ülkemizde tam tersi. Adamlar resmen kafalarına göre yapıştırıyor fiyatı. Çok satarsa zam da yapıyor oh.

Allah'a şükür hepimiz teknolojiden iyi kötü anlayan insanlarız da insaf yahu! Bir ürünün daha ilk modelini bu kadar uçuk fiyatlarla piyasa sokmanın anlamı nedir biliyoruz değil mi?

"Zaten öyle ya da böyle bu kerizler bunu alacaktır. Ne kadar kitlersek o kadar kar ederiz." yanlış anlamayın alan herkese keriz demiyorum. Şimdi linç edilirim burada fakat durumu yetmeyip zorla alanlara keriz diyorum. Çünkü bir ürünün ilk jenerasyonu her zaman hataya, sıkıntıya ve nostalji olmaya mahkumdur. Garantisi falan var da demeyin Allah aşkına. Bu adamların herkes akıllı saat ile hayatını kolaylaştırsın politikası olsa önce sevdirmek için uygun fiyat ile girerdi piyasaya. Sanki zarar edecek köftehorlar.

Şimdi ABD 349 dolar burada 1300 lira olması normal diyenler de toplaşır. Bu noktada da alım gücüne bakmak gerekir. Siz 2000 lira maaş alıp 1300 liraya saat alıyorsunuz, Amerika'lı 2000 dolar alıp 350 dolara saat alıyor. E zaten normal bir saat almak istesen orta yollu bu fiyata alınır ama 1300 lira nedir el insaf.

Apple karşıtı birisi değilim. Ürünlerini de yaptıklarını da hatta ve hatta teknolojide devrimci kişiliklerini de severim ama bu saat konusundaki politikasına tamamıyla karşıyım.

Almayın akılları başına gelsin demek isterdim ama alırsınız, hayırlı olsun o yüzden.

Abi bizim millet yemez içmez, çoluk çocuğunun rızkından keser gider bu saaten alır, "yaav olur mu öyle şey" falan demesin kimse etrafımdan biliyorum, eminim herkesin çevresinde bu tip insanlardan en az bir tane vardır.

500tl olsa alabilirim 750 TL olsa düşünürüm, bunun zenginlik-fakirlikle bir ilgisi yok 1300 tl baslangic fiyati boyle bir cihaz icin asla degmez..

Yorumlarda kim fiyat kazık dedi ise eksileri yemiş. Bizim insanımız fiatta da hayattada kalın girmesini tercih ediyor seviyor, alın açık kanıtı işte.

ben samsung,sony ağırlıklı ürün kullanıyorum. onlarda saat çıkardı almadım. öyle 1-2-3-4 gün şarjı giden saati alıp sıkılıp kenara atacaksanız almayın. boş yere yabancı firmalara milli serveti vermeyin. uygun fiyatlı saat gösteren, spor aktivitelerini gösteren cihazlar var uygun fiyatları onları alın.

Herkese selamlar,

forumu bilgi paylaşmak ve teknik konularda tartışmak için kullanmak istiyorum. internette pek çok site var ama donanım haber forum yıllardır pekçok konuda ilk elden bilgi alabileceğimiz meraklılarının detaylı karşılaştırmalar, incelemeler paylaştığı bir site olarak farkını ortaya koymuştur. ben de bu umutla arada girip ilgilendiğin konularla ilgili yazılara bakmaya çalışıyorum.

maalesef 2 sayfada okuduklarım forumun genel yapısına kalitesine hiç uymuyor. 1-2 arkadaş dışında ciddi yorum yapan olmamış. genelde bol bol küfür ve aşağılama var. arkadaşlar burası bilgi paylaşım forumu. tabiki fikrinizi en kolay şekilde açıklayacaksınız ama yolu bu değil. seviyesiz bir şekilde küfürler ile forumun kalitesini yerlere düşürmüşsünüz.

sözlük sitelerin de bile daha kaliteli bir içerik var apple watch başlığı altında.

böyle paylaşımlarla sadece insanların bu siteden uzaklaşmasına neden oluruz. daha sonra kendinizin bir ihtiyacı olduğunda bilgiye ulaşamazsınız. sizlerden ricam donanım haber gibi bir bilgi kaynağını böyle kirletmeyin. olumlu yada olumsuz fikirlerinizi teknik açıklamalarla, beğendiğiniz yada beğenmediğiniz özellikleri paylaşarak yapın...

• Binbaşı
    1689 Mesaj
    Alan olacak mı merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ben samsung,sony ağırlıklı ürün kullanıyorum. onlarda saat çıkardı almadım. öyle 1-2-3-4 gün şarjı giden saati alıp sıkılıp kenara atacaksanız almayın. boş yere yabancı firmalara milli serveti vermeyin. uygun fiyatlı saat gösteren, spor aktivitelerini gösteren cihazlar var uygun fiyatları onları alın.
  • Yarbay
    3988 Mesaj
    Yurtdışı fiyatlara göre fazla fark yok arada, alacak olan çoktur

Ömür biter, borç bitmez
  • Yarbay
    2204 Mesaj
    Ülkemizdeki Apple'ın fiyat politikasının dolarla alakası yok. Açın bakın Abd Apple'ın sitesinde mesela ipod touch 200 dolar ipod nano 150 dolar. Türkiye Apple'ın sitesine bakın. Ipod touch 690tl iken ipod nano hooop 713tl. Ne alaka şimdi? Abd'de nano ucuzken ülkemizde tam tersi. Adamlar resmen kafalarına göre yapıştırıyor fiyatı. Çok satarsa zam da yapıyor oh.
  • Yüzbaşı
    620 Mesaj
    Batarya ömrü hakkında bilgi verebilecek kimse var mı?
  • Binbaşı
    1197 Mesaj
    Yorumlarda kim fiyat kazık dedi ise eksileri yemiş. Bizim insanımız fiatta da hayattada kalın girmesini tercih ediyor seviyor, alın açık kanıtı işte.
  • Haber Editörü
    25222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ssj

Yapılan testlerde 36 saat görülmüş ancak yoğun kullanımda 20 saat civarında
    Güzel haber biraz para harcayalım 56000 lirslık model iş yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Abi bizim millet yemez içmez, çoluk çocuğunun rızkından keser gider bu saaten alır, "yaav olur mu öyle şey" falan demesin kimse etrafımdan biliyorum, eminim herkesin çevresinde bu tip insanlardan en az bir tane vardır.
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Her şeye saygı duyarım da şu ucubeyi takan adama asla
    |
    |
  • Yüzbaşı
    472 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: applem26

quote:

Orijinalden alıntı: darkdivaÜlkemizdeki Appleın fiyat politikasının dolarla alakası yok. Açın bakın Abd Appleın sitesinde mesela ipod touch 200 dolar ipod nano 150 dolar. Türkiye Appleın sitesine bakın. Ipod touch 690tl iken ipod nano hooop 713tl. Ne alaka şimdi? Abdde nano ucuzken ülkemizde tam tersi. Adamlar resmen kafalarına göre yapıştırıyor fiyatı. Çok satarsa zam da yapıyor oh.
    İpod nanoda radyo oldugu icin aradaki fark yaklaşık 100 küsür lira TRT bandrolune gidiyor

ithal 10-20 satılan trt bandrollü radyolarr var demek onlar kafadan 80 tl ziyanla satıyorlar. trt bandrolü ürünün kdvsiz vergisiz fiyatının %0.8'i kadar.
  • Binbaşı
    1111 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hidrojennn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdivaÜlkemizdeki Appleın fiyat politikasının dolarla alakası yok. Açın bakın Abd Appleın sitesinde mesela ipod touch 200 dolar ipod nano 150 dolar. Türkiye Appleın sitesine bakın. Ipod touch 690tl iken ipod nano hooop 713tl. Ne alaka şimdi? Abdde nano ucuzken ülkemizde tam tersi. Adamlar resmen kafalarına göre yapıştırıyor fiyatı. Çok satarsa zam da yapıyor oh.
    İpod nanoda radyo oldugu icin aradaki fark yaklaşık 100 küsür lira TRT bandrolune gidiyor

ithal 10-20 satılan trt bandrollü radyolarr var demek onlar kafadan 80 tl ziyanla satıyorlar. trt bandrolü ürünün kdvsiz vergisiz fiyatının %0.8'i kadar.

Ipod Touch 6. jenerasyondaki toplam vergi yaklaşık 110 tl olarak gösterilirken, Ipod Nano'daki toplam verdi 261 tl olarak gösteriliyor. Bu yüzden Ipod Touch 699 tl iken daha ucuz olması gereken Ipod Nano 709 tl.
    |
    |

• Yüzbaşı
    472 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

quote:

Orijinalden alıntı: hidrojennn
    quote:

quote:

ithal 10-20 satılan trt bandrollü radyolarr var demek onlar kafadan 80 tl ziyanla satıyorlar. trt bandrolü ürünün kdvsiz vergisiz fiyatının %0.8i kadar.
    Ipod Touch 6. jenerasyondaki toplam vergi yaklaşık 110 tl olarak gösterilirken, Ipod Nanodaki toplam verdi 261 tl olarak gösteriliyor. Bu yüzden Ipod Touch 699 tl iken daha ucuz olması gereken Ipod Nano 709 tl.

trt bandrolünden değil demekki. telefon ve araba en çok vergi alınan ürünler, mp3-4 playerler daha az vergi veriyordur. telefonda gümrük vergileri
    CEP TELEFONU İTHALATINDA GÜMRÜK VERGİSİ %0 (MUAF)
    CEP TELEFONU İTHALATINDA TRT BADROL %0.8
    CEP TELEFONU İTHALATINDA KDV ORANI %18
    CEP TELEFONU İTHALATINDA ÖTV %25
    |
    |

• Yarbay
    3637 Mesaj
    O fiyata telefon alınır. Alanla dalga geçerim ben.
  • Yarbay
    3008 Mesaj
    500tl olsa alabilirim 750 TL olsa düşünürüm, bunun zenginlik-fakirlikle bir ilgisi yok 1300 tl baslangic fiyati boyle bir cihaz icin asla degmez..
  • Haber Editörü
    5029 Mesaj
    Yuuuuuuhhhhh. Fiyata bak O_o
    |
    |
  • Yüzbaşı
    620 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

Orijinalden alıntı: ssj

Yapılan testlerde 36 saat görülmüş ancak yoğun kullanımda 20 saat civarında

Moto 360 ile kıyaslayınca yoğun kullanımda 20 saat iyi bir oran..
    |
    |
    4S ile uyumlu olsaydı bu sefer de fiyat uyumsuzluğu ortaya çıkardı.
    |
    |
    kim saati 2 gunde bir sarj etmek ister
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
haberler
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.