Şimdi Ara

Apple Watch Edition kullanıcılarına VIP muamelesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu forumdan alıp aldım diyemeyecek kadar korkacak insanlar olacağına adım gibi eminim.
  • Apple bunu öyle allar pullar ki kendini vip hisseden baya bir adam alır. Ha bende alacak mıyım alacam ne zaman pili enaz 1 ay gitmeye başlayınca. Şimdi oyuncak bence.

• hiçbir kapitalist markayı sevmem fakat şu appleye karşı ekstra bir tiksinti duyuyorum ve bu markayı savunan insanlara tez zamanda akıl fikir diliyorum
  • VIP hissetmek için 10000 dolar veririz artık nolcak canım :DD
    Saati baştan yarattık. Altını da yarattık sonra ikisini birleştirip tekrar yarattık. Sonra bunu hangi enayiye satarız diye düşündük. Alacak enayiyi de yarattık :DDD ( Haşaaaa )

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Altında ayar düştükçe daha sert bir metal elde edilebilir. Saf altın kolay yamulur hamur gibidir. 22 ayar altın takılarda kullanılır. Ayarı düştükçe içine katılan sert metal arttırılır. Yani 24 ayar saat olmaz. 24 ayar kaplama olabilir.

Tümüyle 18 ayar olabilir. Zaten gereken altın dışı metal karıştırılıyor. 24 ayar kaplamadan farklı bir durum değil. 18 ayar da altın kaplanmıyor o kasanın metali ile karıştırılıyor. Yani altın elementi mtal kasaya eşit şekilde yayılıyor. Altın bir de baskın bir metaldir. Çünkü element olarak çok yoğun ve doğal olarak aslında mükemmel bir şekilde tavlanmış bir metaldir. Tabi bu tavlama binlerce derece sıcaklıkta milyarlarca yıl önce uzayın derinlerinde patlayan yıldızlarda gerçekleşmiştir. Zaten altını değerli yapan bu. Demirle karıştırsan bile demirin değeri ve kalitesini yükseltir ve paslanmaz hale getirebilir.

kaplama nedir, 22 ayar nedir, 24 ayar nedir bunları anlatmışsın bana. ben gençliğimde kuyumcuda (kuyumcu üretir ve tamir eder, sarraf tamir eder) çalıştım. kaplama nedir, altın alaşımı (22 ayar, 24 ayar) nedir herkes bilir bence, bunları öğretmene gerek yoktu. yanlış bildiklerine gelince de:
    -altın öyle sandığın kadar mükemmel değildir. hele ki demiri paslanmaz hale getiremez zira kendisi de paslanır. altını temizlemek için ateşle yakardık. ateşle yakınca kirlerinden kurtulduğu kadar aynı zamanda oksitlenirdi de. daha sonra fırçalar ve burası biraz tuhaf siyanür katalizörlüğünde altını yine altınla kaplardık. yani demem o ki altın sandığın kadar asil bir metal değil. platini ateşle istediğin kadar yak en ufak bir oksitlenme belirtisi göstermez ve ışıl ışıl parlar. işte asıl asil metal budur...
    -18 ayar altın alyans için yeterince serttir ama saat için yeterince sert olduğunu sanmıyorum. altın bir saat bence en fazla 14 ayar altından yapılır.
    ha bu arada altın kaplamanın nasıl yapıldığını bilmiyorum. elektrolizle olmadığı kesin. çünkü altın demirle, bakırla elektroliz olmuyor. onu öğrenecek kadar çok çalışmadım.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Dostum nihayetinde her türlü metal korozyona uğrar. Ancak demir 10 yılda uğrar altın 1000 yılda uğrar. Altın bir insan hatta bir kuşak yaşamı için düşünüldüğünde paslanmaz bir metaldir. Zaten pas dediğimiz olgu demir metalinden gelir. Çok kalitesizdir o yüzden. Hiçbir metal tek başına paslanmaya altın kadar karşı koyamaz. O yüzden kararlıdır. Zaten dünya koşullarında altını oluşturmak mümkün değil. Yeni metaller alaşım yapılarak yaratılır ama altın yapılamaz. Platin dünya koşullarında oluşur. Altın ise dünyaya ait değil uzaydan dünyaya düşmüş meteorlardan gelmiştir. Bu açıdan bakarsan altın bana göre daha değerli bir metaldir.

En kararlı metallerden biridir altın. Platin işlemesi kolay olmayan bir metal ve altından daha pahalıdır gramı. Altını işlemesi kolay. O yüzden yaygın yoksa platini hiçbir şeye değişmezdi insanlar eğer alışsalardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 30 Mart 2015; 23:30:42 >
  • Saati almadan once nereye uzaniyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 30 Mart 2015; 23:51:02 >
  • "Apple müşterilere kendilerini özel hissetmeleri için her türlü imkanı sunacak."

Haaaa, demek ki neymiş?
    Telefon çekmiyor dediğin zaman "Siz telefonu tutmayı bilmiyorsunuz"
    Resimde pembe görüntü çıkıyor dediğiniz zaman "Elinizi siper edin"

vs. gibi müşteriyi iplemeyen Apple, parayı bastırıp, hayvan gibi para ödediğin
    zaman kendini özel hissetmen için bir sürü şey yapıyormuş.

Ben dememiş miydim; bu Apple, müşterisine zerre saygı duymuyor diye.
    İşte sebebi açık ve net: Parayı bastır, saygıyı göstersin.

Hadi bakalım. Pamuk eller cebe.

İnsanları bu kadar keriz yerine koyan ama insanlara aşağılayan bir tavır sergilemesine ve onları adam yerine koymamasına rağmen yine de el üstünde tutulan böyle bir firma görmedim. Pes valla...

• Apple Watch Edition kullanıcılarına VIP muamelesi

He alabilir miyim alamam o ayrı ama, bu saat te 7000 küsür dolar, hani ne bileyim zevk meselesi tabi ama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 31 Mart 2015; 0:01:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Dostum nihayetinde her türlü metal korozyona uğrar. Ancak demir 10 yılda uğrar altın 1000 yılda uğrar. Altın bir insan hatta bir kuşak yaşamı için düşünüldüğünde paslanmaz bir metaldir. Zaten pas dediğimiz olgu demir metalinden gelir. Çok kalitesizdir o yüzden. Hiçbir metal tek başına paslanmaya altın kadar karşı koyamaz. O yüzden kararlıdır. Zaten dünya koşullarında altını oluşturmak mümkün değil. Yeni metaller alaşım yapılarak yaratılır ama altın yapılamaz. Platin dünya koşullarında oluşur. Altın ise dünyaya ait değil uzaydan dünyaya düşmüş meteorlardan gelmiştir. Bu açıdan bakarsan altın bana göre daha değerli bir metaldir.

En kararlı metallerden biridir altın. Platin işlemesi kolay olmayan bir metal ve altından daha pahalıdır gramı. Altını işlemesi kolay. O yüzden yaygın yoksa platini hiçbir şeye değişmezdi insanlar eğer alışsalardı.

arkadaşım kusura bakma ama kimya bilgin gerçekten zayıf:
    alaşım metallerin kimyasal tepkime olmadan karışmasıdır. yeni metaller alaşımla oluşmaz. yeni metaller kararsız radyoaktif maddelerin parçalanmasıyla oluşturabilirsin. altın da bu şekilde oluşturulabilir. ancak uranyum altından çok çok daha değerli olduğu için kimse böyle bir yolu tercih etmez.

hiçbir metal altın kadar paslanmaya karşı koyamaz demişsin. bu da yanlış. platin hiç paslanmaz. yani altından daha iyi karşı koyar. en kararlı metaldir platin.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Alaşım sözcüğünü yeni element yaratmak anlamında kullandım. Bunun için farklı bir terim yok Türkçede. Peki uzman sensin.
  • apple'ın ipad dışında hiç bir ürünü bana güzel gelmiyor.verdiğin paraya değmiyor.hep bir şeyler eksik kalıyor.saatide beğenmedim zaten.premiummuş falan hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 31 Mart 2015; 1:24:15 >
  • Param olsa da almam

• Saçma sapan işler ya.

• kendi paramla vip muamelesi ne kadar komik. böyle gaza getirip soyuyorlar

• life time garanti vermesi lazım normalde. Rolex öyle yapıyor

• altı üstü bir saat ya analog değilde digital ekranlı bir saat işte.bu kadar abartmak ballandırmak sadece sükse yaratabilmek için yoksa bir esprisi yok.ayrıca 10 milyon $ ev yada 3$ araba satmıyosunki bu kadar sanki çok özelmişte herkez istedigi gibi inceleyemezmişte yok 30dk sadece kolunda takabilirmişte.sizin yapacağınız pazarlama stratejisine ben .............!!!!!!!!!!!!

saat lan saat alt tarafı.bide bunu insanlar alıyor.e tabi apple magazasına girince bile kendini bi cacık zanneden insan sayısı oldukça fazla olunca.sosyal medya selfie gibi egolarımızı tavan yaptıracak yetişkin oyuncakları çok olunca insanların tavan yaptırdığınız bu egoyuda bu pazarlama stratejisi ile yolmak çooooooooooook kolay çok!

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • action4ever A kullanıcısına yanıt
    Bu arada action4ever doğru diyor 10 bin dolarlık apple watch kaplama değil, kasası ve kayış tokası 18 ayar altın.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.