Şimdi Ara

Apple Watch [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (5 Mobil) - 3 Masaüstü5 Mobil
12.263
Cevap
304
Favori
544.006
Tıklama
Giriş
    219 Mesaj

Hocam az önce bu olayı denedim.
    Saat ve telefon farklı yerlerde farklı Wi-Fi ağlarına bağlı şekilde iken, gelen arama dışında bütün bildirimleri aldım ve hepsine cevap verebildim (whatsapp da dahil). Sadece gelen aramaları göremedim. Arama geldiğinde saate düşmüyor. Arama bitince cevapsız arama bildirimi geldi sadece. Ama onun dışında sıkıntısız iletişim halindeydi iki cihaz farklı yerde olmalarına rağmen.. Ama her iki cihaz aynı Wi-Fi ağına bağlı olunca gelen aramaları da görebiliyorum. Kısacası telefonu evde bırakıp saatle tek başımıza gitsek bir yerlere sadece gelen aramaları göremeyeceğiz. Ama arama bitince cevapsız çağrı diye de bildirimi gelecek yani sıkıntı yok. Benim deneyimim bu şekilde oldu, başka deneyen arkadaşlar olursa ya da bir yanlışım varsa düzeltirseniz çok sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    domer2525 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet hocam demek sizin denemenizde de sonuç aynı. Kullanan veya yeni alacak olan arkadaşlar için iyi bilgilendirme oldu bence. Ellerinize sağlık.👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Darklesss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj
    4.nesilde ekg’yi nasil aktif hale getiriyoruz?
    İngiltere’yim ancak ekg uygulamasini bulamadim bi turlu.
    Saati sifirlayip tekrar eslestirdim, yine olmadi.

|
    |

Sizin sayenizde oldu hocam. Ben önceden denememiştim siz yazınca aklıma geldi. Size de çok teşekkürler..:))

|
    |
    domer2525 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Apple Watch 5’imi yere düşürüp ekranını kırmıştım. Apple Store’a gittim yaklaşık 2 bin TL’ye ana kasanın yenisi verebileceklerini söylediler. Ama yeni ürün olduğu için teknik servis stoğunda olmadığını yurtdışından talep edeceklerini söylediler. 17 iş günü geçti ses seda çıkmadı. Dün gittim, muhtemelen gelmeyecek dediler. Yasal süre sınırı olduğu için bedelsiz sıfır kutulu Apple Watch 5 verdiler. 2 bin TL cebime kaldı. Sadece 32 TL ödeme çıkardılar. Eski kırık saatimi bile almadılar. Şu an 2 adet Apple Watch 5 sahibi oldum

İşte bu yüzden millet apple ı bırakmıyor.Diğer tarafta olsan üstüne güler yollarlardı.Ama iphonebtarafında kısıtlamalar halen can sıkıcı servis işi olmasa çekilmez apple.Bu arada watch 4 ile aranıza katıldım 1800 e ikinci el aldım kurmam gereken uygulamalar nelerdir.

|
    |
    alican09turk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim.🙏

|
    |
  • Binbaşı
    1607 Mesaj

Gelen aramalarıda alabilmenizi sağlayacak altyapı ne yazık ki Türkiyede ki operatörlerde henüz mevcut değil saati ilk aldığımda yani geçen sene Seri 4 ü bayaa araştırmıştuım. Operatörün şunu sunması gerekiyor."Desteklenen iCloud bağlantılı aygıtlarda Wi-Fi ile Arama"
    Fakat şu var, gelen arama şebeke araması değilde sesli FaceTime araması ise bu sefer çağrıyı alıp konuşabilirsiniz, denediniz mi bunu ?
    |
    |

Aynen hocam gelen arama sesli FaceTime ise çağrıyı alabiliyorum. Ama ben Türkcell kullanıyorum ve iCloud bağlantılı aygıtlarda Wi-Fi ile arama bende etkin. Fakat açıklamayı okuyunca şunu gördüm. “İcloud hesabınıza bağlı aygıtlar YAKININIZDAYKEN ve Wi-Fi kullanırken arama yapabilirsiniz” diyor. Yani bu demek oluyor ki Wi-Fi araması için aynı Wi-Fi ağına bağlı olmak gerekir. O yüzden ben başka yerde saatle tek başıma iken aramaları alamıyorum. Sadece sesli FaceTime alabiliyorum.

|
    |
    efesb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: LGatakan

Hocam kusura bakmayın ama Apple saatleri konuşmadan önce sizin Türkçe dilbigi dersleri görmeniz gerekiyor. Ne demek istediğinizi anlamadım...

1) Arada UÇURUM VAR demedim.
    2) AW4'e DEVRİMSEL AMA arada kalmış bir cihaz artık dedim. Kişisel olarak Apple'ın resmi sitesinde satmadığı saate 2000tl vermem diyorum.
    3) Pusula sadece bir uygulamadan ibaret değil. 32G destekli "accelerometer" sensörünün bir ürünü. Hareket teknolojisi ile alakalı. Saat = Hareket zaten...
    4) Türkiye garantili alın demiyorum. Siz fakirseniz benim elimden bir şey gelmez.
    Verdiğiniz bilgiler için forum adına teşekürler ama saati almak isteyen yada halihazırda kullananlar için ufak bir düzeltme ile doğru bilgi vereyim.
    32g kuvveti olayı Seri 4ler ile Apple watchlara yeni getirlimiş bir özellik. Daha önceki serilerdeki 16g kuvvetini seri 4 te Apple, 32g kuvvetine çıkararak bu sayede saat'e düşme algılama özelliğini getirdi. Yani aslında konunun pusula ile bir ilgisi yok . Pusula sadece seri 5 lere gelen yeni bir donanımsal özellik.
    Ve bu özellik gerçekten düştüğünüzde çalışıyor. İstemeden bile olsa test etmiş bulunmaktayım .

• Binbaşı
    1607 Mesaj

Doğrudur, Bende Turkcell kullanıyorum ve durum tama olarak "Yakınınzdayken" ibaresi ile belirtilmiş. Fakat demin yazdığım gibi wifi calling özelliği ki bu şuan Turcell ve Vodafone da mevcut birde "Desteklenen iCloud bağlantılı aygıtlarda Wi-Fi ile Arama" şeklinde bir operatör özelliği var. Bu olduğu zaman telefonun evde açık ve bir wifi ağına bağlı olmasına gerek yok. Saat ile herhangi bir wifi ye bağlanarak arama yapabilir gelen çağrıları cevaplayabilirsiniz.
    |
    |

Hocam peki bu son bahsettiğiniz olay Türkiye’de yok sanırım değil mi??

|
    |

Şarj olayına katılıyorum. Hiçbir zaman sorun olmadı şarj benim için telefondada saattede. Özellikle saatte, bir duş alırken şarja taksak zaten tüm gün yetiyor. Gece yatarken çıkarılıyorsa zaten hiç sorun değil standa koy dolsun. Her özelliği açık kullanırım, şarj için önemli şeyleri kapatacaksak zaten tam randıman alamıyoruz saatten.
    |
    |
    LGatakan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğru. Seri 4 ile 5 arasında pusula, always on display ve hafıza dışında ( birde kasa malzemesi ki Türkiye de alüminyum dışındakiler yok henüz) hiçbir fark yok.
    |
    |
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro
  • Yüzbaşı
    899 Mesaj

Tek farkı kordonu aynı fiyat olduğu için kordonu spora daha uygun gibi geldi onu aldım. Arada fiyat farkı olsaydı ucuz olanı alırdım.
    Gereksiz birkaç Nike kadranı.

|
    |
    emrahsnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim.

Bu Nike kadranını, devre dışı bırakabiliyor muyuz peki?
    |
    |
    yusufd84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro
  • Yüzbaşı
    599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Umi_TR

Arkadaşlar 5 serisi şu an için en uygun tr garantili sıfır nereden temin edebilirim? Kampanya vs bileğisi olan varmı?
    Arada kaynamış sanırım, en uygun nerede bulabilirim acaba siyah rengini yarın alacağım.. bilen varmı bir kampanya vs?

|
    |

-= MSI GE70 2PC Apache =-
  • Yarbay
    3691 Mesaj

Tabii. Bence Nike kadranları iyi değil zaten...
    |
    |
    emrahsnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
Reklamlar
Sohbet
bankalar.org
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.