Şimdi Ara

Apple vs Samsung - Note 4 vs İphone 6 Plus - Hangisi daha iyi? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
7
Favori
18.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her iki cihaz'da iyi ama, İphone stabil olarak daha iyi diye düşünüyorum.
  • berkans kullanıcısına yanıt
    Bu arada incelemeniz ve kıyaslamanız için çok teşekkürler, çok detaylı olmuş (bana göre)
    benim için çok faydalı oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 28 Ekim 2014; 12:36:44 >
  • Kamera konusunda note galip geldi demişsiniz. Fakat iphone 8 mp kamerasıyla daha iyi fotoğraflar çekiyor araştırın derim.
  • @berkans Öncelikle verdiğin bu önemli emek için çok teşekkür ederim herkes adına, özellikle şu günlerde üst segment telefon almak isteyenlerin ve düşünerek hareket edenlerin çoğunun düştüğü bi ikilemle ilgili çok güzel bir değerlendiröe yapmışsın.

İncelemeyi ilk yazdığında note 4 henüz piyasaya girmemişti şimdiyse iki telefonu da hatrı sayılır süredir kullanmış durumdasın. Pil performansları arasında nasıl bi kıyaslama yaparsın? Bir de şu fotoğraf kalitesi konusunda bi çok yerde kıyaslamalar, denemeler yapılmış ama tam olarak güven duyulamıyor. İki telefonu da kullanan tarafsız biri olarak aynı anda aynı yeri iki telefonla da görüntülediğin bir fotoğraf var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacq! -- 2 Kasım 2014; 22:38:51 >
  • Süper bi yazı olmuş tebrik ederim
  • Adamlar sizin için bu kadar zaman ayırmış izleyelim

• Her ne olursa olsun iOS 1 numara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu kadar ayrıntı gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Bu kadar ayrıntı gereksiz.

Neden gereksiz ?
    Sonuç belli
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Sonuç belli

Saygı duyarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacq!

@berkans Öncelikle verdiğin bu önemli emek için çok teşekkür ederim herkes adına, özellikle şu günlerde üst segment telefon almak isteyenlerin ve düşünerek hareket edenlerin çoğunun düştüğü bi ikilemle ilgili çok güzel bir değerlendiröe yapmışsın.

İncelemeyi ilk yazdığında note 4 henüz piyasaya girmemişti şimdiyse iki telefonu da hatrı sayılır süredir kullanmış durumdasın. Pil performansları arasında nasıl bi kıyaslama yaparsın? Bir de şu fotoğraf kalitesi konusunda bi çok yerde kıyaslamalar, denemeler yapılmış ama tam olarak güven duyulamıyor. İki telefonu da kullanan tarafsız biri olarak aynı anda aynı yeri iki telefonla da görüntülediğin bir fotoğraf var mı?

Ben tesekkur ederım dostum

Pıl performansları olarak sunu soylıyım su an ıcın belkı bıraz daha ıphone plus onde. Ancak Note 4 tarafına gelecek olan Androıd Lolıpop ıle bu durumun degısmesı yuksek ıhtımal cunku Lolıpop pıl omrunu yuzde 35 oranında artıracakmıs. Fotograf kalıtesı olarak ıse over exposure sorunu harıcınde kesınlıkle Note 4 daha ıyı cekıyor. Bu tabı gece cekımlerı ıcın gecerlı, gunduz zaten Note 4'un barız bır ustunlugu var. Ayrıca kadrajı daha genıs daha cok ısık alıyor, daha genıs alanı cekıyor. Plus'da cok guzel cekıyor. Ozellıkle dusuk ısıklı ortamlarda Note 4 gıbı exposure degerını artırıp ısıkları parlatarak cekmıyor. Dedıgım gıbı her ıkısıde guzel cıhaz ancak benım tercıhım kullanım kolaylıgı acısından Note 4

• Yarıya kadar anca okuyabildim forum sitelerinden okuduklarıyla sözde burda inceleme/kıyaslama yapılmış çoğu yüzeysel herkes tarafından bilinen şeyler önemli birçok detay atlanmış En basit bir jailbreaklenmiş (türkçe ios sistem kilidi açılmış yani ios kendi içinde bulunan birçok komutu denetleyen ve onaylayan sistemin kilidi) iphone la neler yapılır veya root işlemi yapılmış bi android cihazıyla neler yapılabilir anlatılmamış klasik fanboy yazısı sözde objektif gibi görünülmeye çalışılmış daha ios in çalışma prensibini native yazılmış bir sistem olduğunu bilmeyenler konuda ios i tartışmış ve android hangi temeller üzerine kurulu olduğunu bilmeyenler bu konuda tartışmış okuyup okuyup gülüyorum bazıları çocuk oyuncağı sanıyor Android vs IOS kıyaslamasını (ama şöyle bi durum da var yüzeysel basit kullanıcı olarak kıyaslanabilir o yukarda verilen videolarda yapıldığı gibi ama bu birbirinden üstün olduğunu kanıtlamaz) ios başlı başına birçok yönden androidden farklı bir sistem kullandığı render motorları sistem çalışma mantığı yazıldığı ve yorumlaya bildiği yazılım dili çok farklı Aynı şekilde android de öyle birbiriyle kıyaslanamayacak kadar farklılıkları var illa kıyaslanacak olursa bu kıyaslama çok fazla test yapılması gerekir şartların eşit olması gerekir ki nexusların kullandığı android ile samsung un tamamen kendine özgü kernel arayüz ve modlama yapıtığı Android çok farklı samsung nexusların kullandığı android den daha iyi bi hale de getirmiş bile olabilir (cihaza göre) Donanım driverlarına yapacağı yapabileceği driver yamalarıyla bu mümkün ve ayrıca bambaşka xiaomi(zayomi) nin kullandığı android var htc nin yaptığı optimizasyonları saymıyorum bile yani ios vs Hangi Android Mod U ? Yani özetlemek gerekirse Google ın Sahibi olduğu android i baz alırsak sistem kıyaslaması yapacaksak bu i6+ vs note4 değil i6+ vs nexus 6 şeklinde olmalıdır yani note 4 le iphone 6+ üzerinden android vs ios kıyaslaması yaparsanız millet bi tarafıyla güler size.

• iphone 6 larda bükülme sorunu yaşanabiliyor. Ve ayrıca bazı modellerinde ise hafıza sorunu var.
    Galaxy note 4 ü baz alırsak iphone 6 nın alınıp alınmaması biraz düşündürüyor. Buna nazaran kameraları samsungun diğer galaxy serilerine göre oldukça iyi. Karar sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

Valla yaklaşık iki ay sonra andoridden ios'a geçmeyi düşünyodum aksine bu yazı kafamı karıştırdı

Kamera bakımından note 4'ü çok beğendim birdeaynı kasada daha çok ekrana yer vermesi de çok hoş ..Note 4 ios olsaydı tadından balından yenilmez bir ürün olacakmış onu söyleyeyim..
    Ben telefonu aldımmı 4 - 5 sene kullanırım ..4 5 sene kullanacağımdan iphone 6 plus daha mantıklı gelmişti gözüme ..Ancak note 4'ün kamerasına bittim..O renkler çok canlı gözüküyor .. İki arada bi derece kaldım

valla bende note serisinin hastasıyım note 3 vardı dün sattım ip6 plus almak için artık BIKKINLIK GELMİŞTİ ANDROİD Kİ herkes bilir belli bir süre sonra şişiyor kasıyor ağırlaşıyor ben neden durmadan format hard format çekeyim arkadaş o cihaza ? 1 senelik note 3 üm aşırı derece ağırlaşmıştı yani.. arkadaşlarımda da note 3 s5 vs var genelinde var o takılma ağırlaşma ve sistem hataları yok rapor gönder şu bu... bıktım tam manasıyla o yüzden iPhone ye geçme kararı aldım...tamam note 4 ün tasarım şu bu güzel ama çook büyük aşırı fark yok note 3 ile arasında.. son çare ios muş onu anladım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

Orijinalden alıntı: Montblanc 149

quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

Orijinalden alıntı: Montblanc 149

quote:

Orijinalden alıntı: ax

İp6 Plus crop'ta note 3'ün bile gerisinde.Kameranın kalitesini ortaya çıkaran en iyi ölçülerden birisi crop'ta görüntünün ne kadar kaliteli olduğudur...

Apple vs Samsung - Note 4 vs İphone 6 Plus - Hangisi daha iyi?

apple nın dedikleri yalan o zaman

telefonlardan çok anlamam ama fotoğraf hobim ve çok iyi anlarım.
    Yukardaki 100% croplu kıyaslamada gördüklerim şunlar:
    Samsung aşırı sharpness algortması ile kenarların etrafında "halo" denen gölgelemeler oluşturmuş. Apple ise daha doğal, gölgesiz ve abartısız...
    Apple çekiminde kamera titremiş gibi ayrıca.
    Yani sadece bu kıyaslamaya baktığımda samsung daha yüksek MP olmasına rağmen fotoğrafta daha iyidir diyemem. Dİğer yönlerden de kıyaslamak lazım. Ama şunu net olarak söylerim ki, Samsung fotoğraf işlemede ekran renklerinde aşırıya kaçtığı ve doğallıktan uzaklaştığı gibi keskinlikte ve renkte aşırıya kaçıyor. Bir fotoğraf sevdalısı olarak bundan nefret ederim ve fotoğraf dünyasında da Samsung aynı karakteristiği sergiler. bu yüzden bir Nikon, Canon fuji ya da sony nin yanında esamesi okunmaz, kimse yüzüne bakmaz.Bunu bildiğim için de çok fazla bir şey beklemiyorum.
    Fotoğraf dünyasında kendine devler arasında yer edinmenin zor olduğunun bilincinde olan Samsung, fazla renk basılmış ve keskinlik verilmiş resim işleme karakteristiği ile gelgeç kullanıcılar arasında tutunaya çalışmaktadır...

Çok iyi bir fotoğrafçıya denk geldim bana 1500 tl ye kadar lensleri değiştirilebilir bir makine önerebilir misiniz ? Samsungun aşırıya kaçtığı kesin resimlerde

Biraz topik dışı olacak ama hızlıca cevap vermeye çalışayım, konuyu çok dağıtmadan.

DSLR kastediyorsanız lensi değiştirilebilir fotoğraf makinası olarak;
    Nikon D3300 veya bir üst segment D5300 önerebilirim.
    Canon 1200D veya bir üst segmen 700D önerebilirim.
    Bu makinaların USA fiyatları 450$ dan başlıyor kit lens tercihine göre 900$ a kadar varıyor.
    Tabii Türkiye fiyatları da nerden nasıl alacağınıza göre değişecektir. Hayyam dan alırsanız USA fiyatlarının 100$ kadar üstüne bulabilirsiniz...

İkinci el düşünürseniz yukardakilerin bir önceki versiyonları Nikon D3200, D5200 ve Canon 1100D, 650D modelleri de kesinlikle fazalasıyla iyi modellerdir ve kesinlikle size daha ucuz ama iyi bir çözüm oluşturacaklardır.

Bunların dışında mirorless modeller de var önerebileceğim, Olympus, fuji ve sony nin çok güzel modelleri var ama Türkiye de ikinci elinde veya lenslerinde Canon ve Nikon kadar seçenekleriniz olmaz, fiyat olarak da biraz daha yukarılara çıkar...

Ekleme: (aceleden fiyat performans oranı en uygun olanları unutmuşum)
    Canon SL1 (600$ civarı lens ile birlikte) Sanırım size en ugunu bu! Bulabileceğiniz en küçük ve ucuz SLR!
    Sony SLT A58 (bu da çok uygun)

Nikon D5200 MEVCUT bende gayet mükemmel 18-55 stock lens ile güzel fotoğraflar çektim bizzat atabilirimde unutma makineyi kral yapan önündeki lensidir ;)

alehar gayet açıklayıcı bilgiler vermiş nikon d5200 5300 700 d 1200d alabilirisn ama daha üst segmentlere ulaşırım diyosan Canon EOS 5D Mark III al :)) tadından yenmezz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrec6 -- 9 Kasım 2014; 14:04:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mıçanadam

Yarıya kadar anca okuyabildim forum sitelerinden okuduklarıyla sözde burda inceleme/kıyaslama yapılmış çoğu yüzeysel herkes tarafından bilinen şeyler önemli birçok detay atlanmış En basit bir jailbreaklenmiş (türkçe ios sistem kilidi açılmış yani ios kendi içinde bulunan birçok komutu denetleyen ve onaylayan sistemin kilidi) iphone la neler yapılır veya root işlemi yapılmış bi android cihazıyla neler yapılabilir anlatılmamış klasik fanboy yazısı sözde objektif gibi görünülmeye çalışılmış daha ios in çalışma prensibini native yazılmış bir sistem olduğunu bilmeyenler konuda ios i tartışmış ve android hangi temeller üzerine kurulu olduğunu bilmeyenler bu konuda tartışmış okuyup okuyup gülüyorum bazıları çocuk oyuncağı sanıyor Android vs IOS kıyaslamasını (ama şöyle bi durum da var yüzeysel basit kullanıcı olarak kıyaslanabilir o yukarda verilen videolarda yapıldığı gibi ama bu birbirinden üstün olduğunu kanıtlamaz) ios başlı başına birçok yönden androidden farklı bir sistem kullandığı render motorları sistem çalışma mantığı yazıldığı ve yorumlaya bildiği yazılım dili çok farklı Aynı şekilde android de öyle birbiriyle kıyaslanamayacak kadar farklılıkları var illa kıyaslanacak olursa bu kıyaslama çok fazla test yapılması gerekir şartların eşit olması gerekir ki nexusların kullandığı android ile samsung un tamamen kendine özgü kernel arayüz ve modlama yapıtığı Android çok farklı samsung nexusların kullandığı android den daha iyi bi hale de getirmiş bile olabilir (cihaza göre) Donanım driverlarına yapacağı yapabileceği driver yamalarıyla bu mümkün ve ayrıca bambaşka xiaomi(zayomi) nin kullandığı android var htc nin yaptığı optimizasyonları saymıyorum bile yani ios vs Hangi Android Mod U ? Yani özetlemek gerekirse Google ın Sahibi olduğu android i baz alırsak sistem kıyaslaması yapacaksak bu i6+ vs note4 değil i6+ vs nexus 6 şeklinde olmalıdır yani note 4 le iphone 6+ üzerinden android vs ios kıyaslaması yaparsanız millet bi tarafıyla güler size.

Evet bu sekılde bır yorum mutlaka beklıyordum. Aslında bu kadar gec gelmesıne sasırmadım degıl

Goruslerınıze saygı duyarım ancak bır temele dayanırsa!!

Yarıya kadar okudugunuz ıcın zaten bazı detayları kacırmıssınız

"Son olarak tarafsız bır sekılde her ıkı cıhazın artı ve eksılerını dıle getırmeye calıstım. Bu yazının ozellıkle IOS mu Androıd’mi dıyen yada Iphone Plus yada Note 4 mu dıyen kısılere rehber olacagını umarım. Ayrıca belırtmek ısterım kı, IOS yada Androıd ortamında sunları yapamaz dedıgım ozellıklerın bazıları Root yada Jaılbreak ıle mumkun olabılır ancak garantı dısı kalacak bu yontemı goz onunde bulundurmadan bu yazıyı hazırladım. Cıhaz ılk alındıgında ne verıyorsa onu buraya karsılastırarak yazmaya calıstım."

Son bolumde acıkcası belırtmıstım bu yazıyı, keske okuyup o sekılde yorum yapsaydınız. Ayrıca hıc bır ınceleme yazısında cıhazların jaılbreaklı veya rootlu hallerı ele alınmaz. Stock hallerı ıle ne gelıyorsa onlar karsılastırılır. Sız hıc rootlu Galaxy Note 4 ıncelemesı dıye bır sey duydunuzmu haber olarak ????

Forum sıtelerınden okudukları kadarıyla gıbı baska talıhsız bır cumlenıze karsılık, ınternette profosoyonel olarak yazdıgım ınceleme yazılarını arastırmanızı tavsıye ederım. Bu yazı yazıldıgı tarıhte Note 4 ve Iphone 6 ıle oldukca uzun zaman gecırmıstım ve buna ıstınaneden bu yazıyı yazdım. Forumdan okumus dedıgınız sayfaları da zaten ben yazdım!!!!!!!(Bknz. Note 4 baslıgı)

Yazıyı sonuna kadar okumadan elestrı yapabılen ve bırde fanboy yapıstırmasını kullanan bırı olarak sızı tebrık ederım.

Öncelikle Belirteyim Root ve Jailbreak Cihazları kalıcı olarak garanti dışı bırakmaz Android de Unroot, ios te ise full restore yapıldığında cihaz garanti kapsamına geri döner Ancak Samsung Kitkat sürümüyle Kendi cihazlarına Knox u entegre ederek (Knox u biliyorsunuzdur açıklamaya gerek yok sanırım) bu olayı sabote etti (n9005, n9000q gibi modellerle sıfırlanabiliyor) ve root veya rom yükleyenleri garanti dışı bırakılacağını açıkladı ve sayaç sıfırlanamadığı için şimdilik bir çözüm yok (Diğer android cihaz üreticilerinde böyle bi kısıtlama yok) bunu yapmasının nedeni de iş dünyasında android in ios e göre tercih edilmemesi (Android tehlikeli ve daha korumasız) değil gibi göstermek için yaptığı bi hamle ki zaten bu konuyu birçok yabancı forumlarda da bu konu üzerinde duruldu ve tartışıldı Asıl meseleye gelirsek kimse zaten rootlu veya jailbreakli halde cihazları kıyasladığımız yok. "profosoyonel" olarak nitelendirdiğiniz note 4 yazınız (Sanırım "Profesyonel" demek istediniz.) o topic i bende güncel takip etmekteyim kullanıcılar için faydalı bir konu ama "Profesyonel" veya "Teknoloji Editörü" incelemesi/yazısından çok, normal bi kullanıcı yazısı gibi yani orta düzey hemen her kullanıcı öyle bi konu hazırlayabilir internetten gsmarena dan phonebuff tan toplayacağı bilgilerle oldukça zenginleştirebilir konuyu ben "über" "profesyonel" bi yazı görmedim zaten konuda da muhabbet ve sorun çözme sohbetleri dönmekte yinede forumlar özgür platformlardır isteyen istediği gibi amatör profesyonel inceleme yazıları konuları açabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mıçanadam

Öncelikle Belirteyim Root ve Jailbreak Cihazları kalıcı olarak garanti dışı bırakmaz Android de Unroot, ios te ise full restore yapıldığında cihaz garanti kapsamına geri döner Ancak Samsung Kitkat sürümüyle Kendi cihazlarına Knox u entegre ederek (Knox u biliyorsunuzdur açıklamaya gerek yok sanırım) bu olayı sabote etti (n9005, n9000q gibi modellerle sıfırlanabiliyor) ve root veya rom yükleyenleri garanti dışı bırakılacağını açıkladı ve sayaç sıfırlanamadığı için şimdilik bir çözüm yok (Diğer android cihaz üreticilerinde böyle bi kısıtlama yok) bunu yapmasının nedeni de iş dünyasında android in ios e göre tercih edilmemesi (Android tehlikeli ve daha korumasız) değil gibi göstermek için yaptığı bi hamle ki zaten bu konuyu birçok yabancı forumlarda da bu konu üzerinde duruldu ve tartışıldı Asıl meseleye gelirsek kimse zaten rootlu veya jailbreakli halde cihazları kıyasladığımız yok. "profosoyonel" olarak nitelendirdiğiniz note 4 yazınız (Sanırım "Profesyonel" demek istediniz.) o topic i bende güncel takip etmekteyim kullanıcılar için faydalı bir konu ama "Profesyonel" veya "Teknoloji Editörü" incelemesi/yazısından çok, normal bi kullanıcı yazısı gibi yani orta düzey hemen her kullanıcı öyle bi konu hazırlayabilir internetten gsmarena dan phonebuff tan toplayacağı bilgilerle oldukça zenginleştirebilir konuyu ben "über" "profesyonel" bi yazı görmedim zaten konuda da muhabbet ve sorun çözme sohbetleri dönmekte yinede forumlar özgür platformlardır isteyen istediği gibi amatör profesyonel inceleme yazıları konuları açabilir.

Jaılbreak bırakmaz demıssınız. Pekı hemen soruyorum. Ekranı kapanmıs ve acılmayan, jaılbreaklı bır ıphone'u servıse goturmek zorunda kalırsanız ne olur ???

Artı olarak yıne eksık bır bılgınzıe dayalı olarak hemen belırteyım, root edılen knox sayacı ıcın sayac sıfırlanıyor, Exynos ıslemcılı Note 3'lerde sayac sıfırlandı. Bunun konu baslıgıda sıtede mevcut. Root yapıp daha sonra cıhazı orıjınal halıne dondurebılıyorsunuz.

Note 4 konusundakı yazımı da zaten profosyonel olarak nıtelendırmedım, bu safhada baska yazdıgım bır cok yazı ınternette mevcut

mesela neden apple tv ye ihtiyacımız yok seklınde google da arama yaparsanız, yazdıgım yazıların orneklerıne ulasabılırsınız. Bu yazınında mesela ınternette baska bır ornegı yoktur. Youtube'da teknotaksı seklınde bır aratma yaparsanızda orda toplamda 178000 den fazla ızlenen vıdeolarımı gorebılırsınız(tek vıdeo). Altındakı kullanıcı yorumlarını da okumanızı tavsıye ederım.

Ayrıca son olarak belırtmek ısterım kı Note 4 baslıgı bır Teknolojı Edıtoru ıncelemesı degıl, ınsanlara yardımcı olmak amacıyla kurulmus, faydalı bılgıler ıceren ve cıhazı efektıf kullanmaya yarayan bır sayfa.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.