Şimdi Ara

Apple ve LG arasında OLED üretim sıkıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçen yıla iyi bir başlangıç yapan ve bu yılın ilk aylarına kadar da bunu devam ettiren iPhone X yavaş yavaş gözden düşüyor. Bununla birlikte bıraktığı gelir çok iyi seviyelerde ve Apple devam modellerine karar verdi.

Üretimi yayamıyor

Bu yıl yeni nesil iPhone X modeli yanında iPhone X Plus adında 6.5 inçlik bir telefon daha bekleniyor. iPhone X modelinin OLED ekranını Samsung üretirken 6.5 inçlik OLED ekran ise LG’ye emanet edildi.

Ne var ki gelen bilgilere göre LG üretim konusunda problem yaşıyor. Geliştirilen farklı OLED ekran prototipleri Apple’ın beklediği kadar verimli değil. Bunun en büyük sebebi verimli bir OLED üretimi için LG’nin yeteri kadar ekipmana sahip olmaması. Küçük OLED ekranlar konusunda henüz yatırım yapan LG tesislerini de yeni faaliyet soktu. Apple’ın kısa sürede büyük hacimli üretimler istediği düşünüldüğünde LG yetersiz kalabilir.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Diğer taraftan Samsung geçen yıl Apple ile yaptığı anlaşma sonrasında OLED üretim tesislerini genişletmiş ve ekipmanların sayısını da arttırmıştı. Şu anda beklediği kadar sipariş alamıyor ancak her iki ekran boyutu için sıkıntısız üretim yapabilecek kapasitede.

Uzmanlar LG’nin verimlilik problemini çözemediği takdirde Apple’ın Samsung tarafına yönelebileceğini düşünüyor zira artık yılın ortası geldi ve üretimin yavaş yavaş rayına oturması gerekiyor. Geçen yıl TrueDepth kamera sisteminin üretimi rayına oturmadığı için önemli gecikmeler yaşanmıştı.

Apple’ın bu yıl yeni iPhone modellerinde 100 milyon civarında satış yapması bekleniyor. Bunun 50 milyon civarı ise OLED ekranlı modeller olacak. Bu bakımdan Samsung’a büyük bir piyango vurabilir.

• LG üretmesin zaten, kendi telefonlarında ekranları görüyoruz. Benzer şekilde sharp'ın ürettiği ekranlarda da ghosting oluyordu. Şu an iPhone X kullanıyorum, en çok Samsung'un ürettiği bu ekrandan memnun kaldım. Ama aradan 1-2 yıl geçince ekranda yanık oluşacak diye korkmuyor değilim :D

• Lg ve ekran.. Almayayım, kalsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple en güzelini yapmış samsungtan 1 bardak su alınmaz
  • sdelta S kullanıcısına yanıt
    Yanıklar kesinlikle oluşuyor ama ısınmayada bağlı ve ekranın üzerinde ne kadar kaldığına göre süre zarfı değişiyor

1 yıldada olabiliyor 3 yıl sonrada kullanım çok etkiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluedn

Apple en güzelini yapmış samsungtan 1 bardak su alınmaz
    Haberi okumadan yorum yapmak.. Samsung dan da, alıyorlar lg den de.. Lg nin tedarik sıkıntısı yüzünden sıkıntı var.

Bu arada üzgünüm ama Apple çoğu parçayı samsung dan almaya devam ediyor. Her aldığın üründe samsung da kazanacak yani..

• Oledi duzgun kullanirsaniz yanik manik olusmaz. 5 senelik PsVitamda gram bozulma yok

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Oledi duzgun kullanirsaniz yanik manik olusmaz. 5 senelik PsVitamda gram bozulma yok

Kullanmadigindandir. Sony saolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Oledi duzgun kullanirsaniz yanik manik olusmaz. 5 senelik PsVitamda gram bozulma yok

Kullanmadigindandir. Sony saolsun.

Ps Remote icin gayet yogun kullandim. Vita olu olabilir ama Remote ozelligi hala ise yariyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.