Şimdi Ara

Apple uyardı: iPhone X'da 'ekran yanması' sorunu yaşanabilir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
10.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu apple ı savunuyor gibi görünmek istemem ama
    Tüm oled ekranların tv ve telefon dahil
    yanık sorunu kronik tir

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Bu espiri ilk yapıldığı nda gerçekten çok güzeldi, ama artık kusma etkisi yaratıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda filmler diziler izlerim. Sırf bu sebepten oled almam. Uzun ömürlü bir ekran değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuketici hakem heyetine gidersiniz bol bol artik

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Woowww Lg de olsa kronikciler yıkardı ortalığı bakıyorum normal bu olacak tabi oled in suçu gibi sivamalar başlamış.

Hem onca para veriyorum hem kronik sorun oluyor Lg mi tövbe diyenlerin apple olunca sanki özellik gelmiş gibi davranmalari çok garip.

Samsung için sorun çıkınca telefon edip bilgi almak isteyen dh nın niye apple ile iletişime geçmediğini de merak ediyorum.

Apple telefonlara çıkmıyo kardeşim.
  • Sahibinden az kullanilmis iphone x(ghost screen)siz 😂

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Yillardir bu ekran yanik muhabbeti bitmedi S2 den beri amoled kullaniyorum hicbirinede birsey olmadi.

Ya sorun bende yada sorun millette

S2 de ayni goruntu belki 24 saat kaldigi oluyordu..

Parlakligi sona dayayip kullaniyorlar muhtemelen.S2-S3-G3 kullandim.Hicbirinde anlattiklari sorunla karsilasmadim.Son telefonum note 4 hala kullaniyorum.Ben kullanirken hic bir sorun yokken 1 sureligine anneme verdim telefonu,geri aldigimda ghost screen oldugunu farkettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kısıp kullansınlar canım. Hem de elektrikten tasarruf olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: softwaremühendisi

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Woowww Lg de olsa kronikciler yıkardı ortalığı bakıyorum normal bu olacak tabi oled in suçu gibi sivamalar başlamış.

Hem onca para veriyorum hem kronik sorun oluyor Lg mi tövbe diyenlerin apple olunca sanki özellik gelmiş gibi davranmalari çok garip.

Samsung için sorun çıkınca telefon edip bilgi almak isteyen dh nın niye apple ile iletişime geçmediğini de merak ediyorum.

Apple telefonlara çıkmıyo kardeşim.

?????? Anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Telefonda filmler diziler izlerim. Sırf bu sebepten oled almam. Uzun ömürlü bir ekran değil.

Hocam bende tam tersi film ve dizi için amoled ekran istiyorum amoled den izleyince ekran cabuk mu ölüyor?

• note 5 --> note 7 Patladi

iphone 8--> iphone 10 Ekran Yandi

Lan her rakam atlayanin başına bisey geliyo

Bile bile mi yapiyolar anlamadim

• Apple onun önlemini bir şekilde almıştır, kendi topuğuna sıkacak kadar akılsız değil bu apple.

Yani ortada bahsedildiği gibi aşırı kullanım deneyimini baltalayan veya telefonların çoğunluğunda oluşabilecek hasarlar bırakan bir şey değildir, apple öyle bir aptallık yapmamıştır...
  • Elma logosu yanmasında ekran yansada olur, nede olsa logoyu satıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ''Peki iPhone X'da ekran yanması sorunu nasıl önlenir?'' sorusunun cevabı belli iphone X almayınca ekranı da yanmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

Samsung s7 edge telefonumun ekranı 2 kez ekran yanmasından dolayı değişti.

Amoled ekranlı telefon hiçbirşekilde garantisiz alınmaz. Ekranda birşeyi uzun süre tutunca direk ekranda iz çıkıyor.

2 senelik S6'ımda en ufak bir yanma yok.

Donanım cidden şans işi

Aynen öyle bir önceki cihazım s6 edge di. Onu kuzene verdim. 6 ay sonra yukarıdan pespembe bir çizgi çıktı. Garantinin bitmesine 10 gün vardı, değiştirtti. O saatten sonra amoled ekranlı cihaz alırsam garantisi bitmeden satmaya karar verdim.

He ekran değiştikten 3 ay sonra cihazı düşürdü ekran kırıldı. Orası da ayrı bir konu

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksss

quote:

Telefonda filmler diziler izlerim. Sırf bu sebepten oled almam. Uzun ömürlü bir ekran değil.

Hocam bende tam tersi film ve dizi için amoled ekran istiyorum amoled den izleyince ekran cabuk mu ölüyor?

Tam tersi, film ya da dizi izlerken görüntü sürekli her noktada değiştiği için yanma olmaz, kanal logosu saat ekran içi butonlar gibi sabit bir görüntü uzun süre kalırsa yanma olur. Bu sorun apple'a özel de değil diğer firmaların oled ekranlarında da tedbir alınmazsa aynı durum oluşur. Oled ekranlarda altpiksellerin ömrü birbirinden farklıdır, mavi en kısa sürede parlaklığını kaybeder sonra yeşil en son kırmızı, bu sorun bu yüzden olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

note 5 --> note 7 Patladi

iphone 8--> iphone 10 Ekran Yandi

Lan her rakam atlayanin başına bisey geliyo

Bile bile mi yapiyolar anlamadim

Bu sorun zaten Samsung'un ürettiği amoled ekranlardan kaynaklanıyor. Iphone ile alakası yok mevzunun.

Amoled ekranda uzun süre bir görüntüyü tutarsan kesinlikle iz çıkıyor. Ben Clash royale oynuyordum. Bağış yapabilmek için ekranı 2-3 saat açık tutuyordum, oyunun izi çıkmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: kozalakanon

quote:

quote:

Tam tersi, film ya da dizi izlerken görüntü sürekli her noktada değiştiği için yanma olmaz, kanal logosu saat ekran içi butonlar gibi sabit bir görüntü uzun süre kalırsa yanma olur. Bu sorun apple'a özel de değil diğer firmaların oled ekranlarında da tedbir alınmazsa aynı durum oluşur. Oled ekranlarda altpiksellerin ömrü birbirinden farklıdır, mavi en kısa sürede parlaklığını kaybeder sonra yeşil en son kırmızı, bu sorun bu yüzden olur.

Lcd ekranlarda bu sorun olmuyor. Ipad ile 8 saat aralıksız aynı görüntüye baktığımı bilirim. Malum online oyun oynarken oyunu bazen uzun süre açık tutmak gerekiyor.

Bu risk en fazla televizyonlarda oluyor. Görüntüyü dondurup biyere gidiyorsun, risk oluyor .Gerçe 1 saat sonra falan ekran koruyucu devreye sokuyor, önüne geçiyorlar yanmanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

quote:

Orijinalden alıntı: kozalakanon

quote:

quote:

Lcd ekranlarda bu sorun olmuyor. Ipad ile 8 saat aralıksız aynı görüntüye baktığımı bilirim. Malum online oyun oynarken oyunu bazen uzun süre açık tutmak gerekiyor.

Bu risk en fazla televizyonlarda oluyor. Görüntüyü dondurup biyere gidiyorsun, risk oluyor .Gerçe 1 saat sonra falan ekran koruyucu devreye sokuyor, önüne geçiyorlar yanmanın.

Lcd ekranlarda aydınlatma arkadan tek beyaz renkli bir aydınlatma ile sağlandığı için bu sorun görülmez, aslında zamanla o aydınlatmanın da parlaklığı azalır ama renklere yansımadığı için anlaşılmaz ve çok uzun bir zaman alır. Bahsettiğiniz tarz sabit butonları ve göstergeleri olan oyunlar oled için aynı şekilde zararlıdır. Bu durum aslında risk ile de ilgili değildir, altpikseller sürekli bir şekilde parlaklığını kaybeder, görüntü ne kadar yüksek parlaklıkta ne kadar uzun bir süre ekranda kalırsa bu etki o kadar belirgin olur.

• Daha önce kredi çekip ip7 plus almıştım ama yeni ip x hızlı çıkınca eski model ile kaldım şimdi elimde.

Acaba yeni kredi çekmek istesem banka kabul eder mi arkadaşlar i phone x için? Eski kredinin daha 2 yıl ödemesi var telefonu satıp üzerine yeni kredi çekeyim diyorum daha önce lap top için denemiştim ama banka kabul etmemişti
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.