Şimdi Ara

Apple üçüncü çeyrekte 46.7 milyon iPhone sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple üçüncü çeyrekte 46.7 milyon iPhone sattı

iPhone 8 satışlarının iyi gitmemesi ve Çin pazarında yaşanan düşüş gibi faktörlerin mali tablolara yansıması bekleniyordu ancak Apple yine sürpriz yapmasını bildi. Tüm ürünler yıl bazında artış yaşadı.

Apple ne kadar iPhone sattı?

Firmanın yaptığı açıklamaya göre yılın üçüncü çeyreğinde elde edilen gelir 52.6 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yıl bazında yüzde 12 civarında bir artış yaşandı. Firmanın Çin’de bile gelirlerini arttırdığı görüldü. Faaliyet karı ise 10 milyar dolar olarak gerçekleşti ve yıl bazında yüzde 12 artış yaşandı.

Ürün kategorilerinde elde edilen sonuçlara bakarsak:

-Toplam satılan iPhone sayısı 46.7 milyon. Yıl bazında yüzde 3 artış.

-Toplam satılan iPad sayısı 10.3 milyon. Yıl bazında yüzde 11 artış.

-Toplam satılan Mac sayısı 5.4 milyon. Yıl bazında yüzde 10 artış.

Ayrıca Bkz.Apple TrueDepth kamera üretimi yavaş yavaş dengeleniyor

Mali raporlarda en dikkat çekici konu servis ve hizmet kategorisinin yüzde 34 artış ile 8.5 milyar dolar civarında gelir elde etmesi oldu. Tarihi boyunca bölüm en yüksek gelirlere ulaştı. Firmanın borsa değeri ise an itibariyle 900 milyar doları geçti.

Yılın son çeyreğinde ise Apple tüm rekorları alt üst etmeye hazırlanıyor. Kar marjı oldukça yüksek olan iPhone X modelinin yıl sonuna kadar yapılacak satışları yanında iPhone 8 serisinin de vites arttıracak olması firmayı 84-87 milyar dolar arasında bir gelir beklentisine soktu. Elbette iPhone satışları da rekor bir seviyeye çıkacaktır. Diğer taraftan Huawei’nin çeyrek dönemde Apple’ı geride bırakması hayali de suya düşmüş oldu. 

• forum.applehaber.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 46.7 milyon tane baloncuk yuturmuşlar

• ÖV ÖV DE BOŞA KAÇMASIN EKREM
    Ekrem iyice Apple dan ve onun haberlerinden nefret ettirdi.Hangi sitede Apple haberi görsem sinirleniyorum.(Iphonecular linç edecek,saldıracak ama niteliksiz bir telefona çok fazla nicelik ve manevi değer verildiğini görünce sinirleniyorum aynı zamanda)
    Bu Ekrem gerçekten kim ya nedir necidir hiç görüldüğü oldumu videolarda?

• Samsung alır 1 yıl kullanırsın iphone alır 4 yıl paşa paşa kullanırsın arkadaş

• Sizin bu editörle alip veremediginiz nedir ? Psikolojik rahatsizliginizmi var ? Adam haber yapmis olani söylemis begenmezsen okuma gec.

• ErTuFx kullanıcısına yanıt
    Kardeşim adamla bizim bir sorunumuz yok.Sorunu kendi çıkartıyor.Tarafsız olamıyor.Tarafsız olsun istiyoruz çok mu şey istiyoruz.Apple ı çok fazla övmesin tarafsız olsun.Ekremin hitap ettiği kitle biz teknoloji severleriz.Niye hep Apple?Niye hep Apple ı övüyor yani kendi yorumunu da katıyor.Yorumunu katmasın ve tarafsız olsun.

• linc kulturu ile editor'e saldirip duruyorsunuz yahu. belli ki apple ile ilgili haberlere ekrem bakiyor editorler arasinda. keza kisisel bir ovme veya yerme de katmamis habere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErTuFx

Sizin bu editörle alip veremediginiz nedir ? Psikolojik rahatsizliginizmi var ? Adam haber yapmis olani söylemis begenmezsen okuma gec.

Forumda ciddi ciddi ekrem ile kafayı bozmuş bir kitle var. Şimdi bunlar evrim geçirdi, Tesla haberi yapan editörlere de musallat olmaya başladılar. Haberlerde konu ile ilgili yorumdan çok, editörle ile ilgili yorum yazıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Respect*** -- 3 Kasım 2017; 10:49:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

linc kulturu ile editor'e saldirip duruyorsunuz yahu. belli ki apple ile ilgili haberlere ekrem bakiyor editorler arasinda. keza kisisel bir ovme veya yerme de katmamis habere.

Hocam linç kültürü şeklinde saldırma değil.Hadi bunda kendi yorumunu katmamış subliminal gibi başka yazılarında kendi yorumunu da katıyor.

• Son cümleyi oku da öyle karar ver. Kişisel yorum katmış mı katmamış mı?

'Diğer taraftan Huawei’nin çeyrek dönemde Apple’ı geride bırakması hayali de suya düşmüş oldu.'

Ayrıca ben bu tarz haberlere donanımhaber ailesinin bilerek izin verdiğini düşünüyorum. Bence habere gelen tepkilerin olumsuzluğu umurlarında değil. Sonuçta bir şekilde ilgi çekiyor Ekrem71 haberleri. Ama gün gelir insanlar bıkar ve sırtını döner, işte o zaman uyarıları dikkate almayan donanımhaber ekibine 'kendi düşen ağlamaz' deriz.

• Misal ben Ekrem71'in bu yazdığı haber metnine kızmadım. Neden? E, çünkü metnin içinde kendi kendiyle çelişmiyor, başlıkla tık tuzağı yapmamış ve başlık ayrı içerik apayrı değil. Peki, biz Ekrem71'e niye kızıyoruz; Çünkü yaptığı haberler de kendiyle çelişiyor. Cümle başında ayrı, sonunda ayrı bir şey yazıyor ve okuyunca da "ee, lan hani öyleydi, oysa böyleymiş..?" dedirtiyor. Ve sürekli Apple çağ atlattı, bu bir devrim diye salladığı için tilt oluyoruz. Oluyoruz çünkü bir devrim dedikleri yıllar önce zaten yapıldı ulen? Aslında Ekrem71 SÜREKLİ APPLE VİRAL REKLAMI YAPTIĞI İÇİN AYAR OLUYORUZ. Ha bu arada bence böyle biri de yok, bu bir takma isim ve kim Apple viral reklamı yapacaksa bu ismi yazıyor kendi ismini yazıp hedef olmamak için (Bence... Yanılıyor da olabilirim).

• "Diğer taraftan Huawei’nin çeyrek dönemde Apple’ı geride bırakması hayali de suya düşmüş oldu. "

ne var yahu son cumlede? "hayali de suya düşmek" bir durumu aciklamak icin kullanilmis deyim. keza haber icerigi de aciklanan rakamlara dayaniyor. kimse rakam uydurup apple'i yuceltecek bir cumlu kurmamis ki? iphone x satisinin tahmin edilen miktari gerceklesirlesirse oyle olacak.

ben anlamadim acikcasi ne demek istediginizi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 3 Kasım 2017; 3:32:59 >
  • YAŞASIN EKRİ VE APPLE KARDEŞLİĞİ

• quote:

Orijinalden alıntı: ALKaraca

ÖV ÖV DE BOŞA KAÇMASIN EKREM
    Ekrem iyice Apple dan ve onun haberlerinden nefret ettirdi.Hangi sitede Apple haberi görsem sinirleniyorum.(Iphonecular linç edecek,saldıracak ama niteliksiz bir telefona çok fazla nicelik ve manevi değer verildiğini görünce sinirleniyorum aynı zamanda)

Ekrem71= Gün Oksay

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

quote:

Orijinalden alıntı: ALKaraca

ÖV ÖV DE BOŞA KAÇMASIN EKREM

Ekrem71= Gün Oksay

Ekrem71'in arkasında Tekno Seyir lobisi var

• quote:

Orijinalden alıntı: ErTuFx

Sizin bu editörle alip veremediginiz nedir ? Psikolojik rahatsizliginizmi var ? Adam haber yapmis olani söylemis begenmezsen okuma gec.

Forumda yenisin galiba, o klavyeyi yavaşça yere bırak evlat. Okuma geç demişsinde anasayfadaki haberlerin %80'ni ve tüm apple haberlerini ekrem71 yazıyor. Yazdığı çoğu haberde tepki çekmesinin sebebi donanimhaber üyelerinin psikolojik rahatsız olması ama sen akıllısın.

Ciddi ciddi cevap verdim fakat bence sen ekrem71 fanboyusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 3 Kasım 2017; 13:20:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.