Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple 4k tv ile Nas serverdaki filmleri izlerken takılmalar yaşıyorum. Local ag da cat6 kablo ile birbirlerine bağlı dune; zidoo; ve apple 4k var. Kablolar 4k 60hz.

4k filmlerde zidoo film başlar başlamaz görüntü ayarlarını 1080p ye düşürüyor. O yüzden zidoo dan izleyemiyorum apple 4k alayım dedim. Bu sefer de apple takılıyor. hatta 1080p filmlerde bile her 10 saniyede küçük bir atlama oluyor.

yani bu kadar ürünle doğru dürüst film izleyemiyorum bir yerlerde bi hata var ama çözmüş değilim. Tv nin usb girişini kullanarak kendi media playerı ile 4k ları izliyorum.

nas server synology 2413+, yazılımları vs herşey güncel.

Fikri olan; nasıl düzeltebileceğimibilen biri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcelik

Günaydın, herkese merhaba;

Apple 4k tv ile Nas serverdaki filmleri izlerken takılmalar yaşıyorum. Local ag da cat6 kablo ile birbirlerine bağlı dune; zidoo; ve apple 4k var. Kablolar 4k 60hz.

4k filmlerde zidoo film başlar başlamaz görüntü ayarlarını 1080p ye düşürüyor. O yüzden zidoo dan izleyemiyorum apple 4k alayım dedim. Bu sefer de apple takılıyor. hatta 1080p filmlerde bile her 10 saniyede küçük bir atlama oluyor.

yani bu kadar ürünle doğru dürüst film izleyemiyorum bir yerlerde bi hata var ama çözmüş değilim. Tv nin usb girişini kullanarak kendi media playerı ile 4k ları izliyorum.

nas server synology 2413+, yazılımları vs herşey güncel.

Fikri olan; nasıl düzeltebileceğimibilen biri var mı?
    Cat6 swich cat6 kablo yeni alıp bi deneyin bakalım

Ne Zidoo da ne Apple TV de 4k hdr atmos 60 hz filmde bile ne takılma ne donma en ufak sorun yok bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Cat6 swich cat6 kablo yeni alıp bi deneyin bakalım

Ne Zidoo da ne Apple TV de 4k hdr atmos 60 hz filmde bile ne takılma ne donma en ufak sorun yok bende

Alıntıları Göster
    Apple Tv de bırakın 4K yı 1080p izleyemiyorum.

Switch i geçen ay değiştirmiştim cisco 16 port ; switchten kaynaklı olamaz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcelik

Apple Tv de bırakın 4K yı 1080p izleyemiyorum.

Switch i geçen ay değiştirmiştim cisco 16 port ; switchten kaynaklı olamaz değil mi?

Alıntıları Göster
    Olabilir bir baska model de deneyin

• dtcelik kullanıcısına yanıt
    PC'de aynı ağa bağlı ise NAS ile PC arasında dosya transferinin hızını test edin. Apple TV'yi
    bağladığınız ethernet kablosuna PC'yi bağlayın. Transfer hızı cat6 ise ve switch gigabit ise okuma
    hızı olarak 100 mb/sn'in üzerinde bir hıza ulaşmanız gerekir. Kablo mu switch mi sorun yaratıyor anlamak
    için adım adım giderseniz sorunu tespit edebilirsinziz. Switche bağlantıyı nasıl yapıyorsunuz?
    Bir potuna Apple tv'yi bir portuna NAS'ı mı bağlıyorsunuz?
  • dtcelik kullanıcısına yanıt
    Sizinkindne daha düşük ds213+ modeli kullanıyorum ve appletv4k ile sıkıntısız izliyorum. Siz kabloyu pc ye takıp gigabit bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. Cat6 soketinde tam temas etmeyen tel olursa gigabit bağlanmıyor bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 4 Temmuz 2018; 22:37:13 >
  • Apple tv 4K modeli normal hd tv ler ile uyum sağlıyor fakat android tabanlı tv ler de nasıl bir performans var acaba.?

Ayrıca yerleşik içerikler normal apple tv ile aynı mı.?

Yakın zamanda almayı düşünüyorum,kullanan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

valla bu gun n11 kampanyası ile 32 gb fiyatına 64 gb olanı aldım

umarım film netliğinde ( itunes ve netflix) memnun kalırım

not:şu ada 4k tv yok hd ler ile idare edicem
    Normal HD tv niz de performans nasıl acaba.? Ayrıca dolby atmos u test etme şansınız oldu mu.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojikadam07

Apple tv 4K modeli normal hd tv ler ile uyum sağlıyor fakat android tabanlı tv ler de nasıl bir performans var acaba.?

Ayrıca yerleşik içerikler normal apple tv ile aynı mı.?

Yakın zamanda almayı düşünüyorum,kullanan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
    Apple in her halti kapatmasına koruyucu baba gibi davran masına tamam diyen herkes memnun kalır daha net gösteren media player yok su an

İnfuse programını kurun ağ üzerinde ki film lerinizi rahat rahat izleyin

Netflix puhu blue Turkcell tv plus zaten sorunsuz

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Apple in her halti kapatmasına koruyucu baba gibi davran masına tamam diyen herkes memnun kalır daha net gösteren media player yok su an

İnfuse programını kurun ağ üzerinde ki film lerinizi rahat rahat izleyin

Netflix puhu blue Turkcell tv plus zaten sorunsuz

Alıntıları Göster
    Netflix üyeliğim var ve uygulama apple tv içerisinde yerleşik olarak mı geliyor.?

• quote:

Netflix üyeliğim var ve uygulama apple tv içerisinde yerleşik olarak mı geliyor.?

Alıntıları Göster
    Apple store da var

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Mağazadan uygulamayı apple tv ye indiriyoruz anladığım kadarıyla.

• quote:

Mağazadan uygulamayı apple tv ye indiriyoruz anladığım kadarıyla.
    Tüm apple cihazlar da olduğu gibi marketten yanı apple store dan uygulamayı Apple TV ye indirin kullanıcı adı ve şifrenizi yazın mükemmel arayüz le herşey karşınız da

Yalnız apple tv ve iphone ile eşleşme yapılıp görüntü yansıtıldığında örneğin netflix uygulaması üzerinden içerik oynat dediğimiz de tv de oynatmıyor.

• quote:

Yalnız apple tv ve iphone ile eşleşme yapılıp görüntü yansıtıldığında örneğin netflix uygulaması üzerinden içerik oynat dediğimiz de tv de oynatmıyor.
    Neden öyle yapıyorsunuz ki cok anlamsız yaptığınız zaten

Mağaza da test ettik sadece.

Ayrıca apple tv içerisinde itunes ve podcastler var mı acaba.? Film satın alma/kiralama işlemlerini nasıl yapıyoruz ve apple music nasıl dinleyebilirim.?

• quote:

Mağaza da test ettik sadece.

Ayrıca apple tv içerisinde itunes ve podcastler var mı acaba.? Film satın alma/kiralama işlemlerini nasıl yapıyoruz ve apple music nasıl dinleyebilirim.?
    Apple kimliği acın

Kredi kartınızı verin

Sonra bu kimlikle Apple TV ye giriş yapın sonra karttaki para kadar alım yaparsınız :)))

Apple paraya tapar ver kartı istediğini al güle güle kullan

• Selam Arkadaşlar,

Apple tvk kullanıcısı olarak çok memnunum. Kendim netflix’te dizi paşam ise oyun oynuyor. Kumandasına kılıfta aldım. Yakında konsulunu da aldık mı güzel olur.

• sesek kullanıcısına yanıt
    Televizyonunuz nedir.?

• Dolby atmos deneyimini yaşayan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.