Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.286
Cevap
304
Favori
776.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz araştırdım. Bu durum sizin cihaza özgü olabilir. NFS standart olarak kurulu olan cihazlarda
    dosya yapısı NFS klasör yapısına sahip ve SMB bu klasör yapısına uygun bir şekişlde yapılandırılmış
    oluyor. Dolayısıyla bir folderı hem NFS hem de SMB görebiliyor.

Ancak sizin cihazda folder yapısı NFS'ye uygun yapılandırılmamış ve NFS özelliği bir eklentiyle
    cihaza dahil ediliyor. Cihazdaki mevcut dosya yapısı NFS'nin dosya yapısından farklı olduğu içn
    siz NFs'nin içindeki klasörleri göremiyorsunuz.

Tabi bu sorunumuzu çözmüyor sadece tespit. Bunun üzerinden çözüm arayabiliriz.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öncelikle...

Nfs olarak tanıtımı yaptım.

Nfs adıyla yeni bir klasör açtım paylaşıma,

içerisine movies adıyla bir klasör daha açtım

mevcuttaki başka bir klasörde bulunan tüm dosyalarımı, bu yeni oluşturduğum movies içine taşıdım.

Şimdi nfs olarak movies içerisindeki filmlerimi infuse görüyor artık.

Yine nas a bağlı olan harici hdd ye de smb üzerinden ulaştım. İstersem bu movies klasörünü smb olarak da işleyebiliyorum.

Meşakkatli bir süreç oldu. Zyxel mh özellikle Türkiye sıfır bile değil...

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wd my cloud kullanan varmı aramızda ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Appletv de netflix ten herhangi bir film açtığımda ekran siyah kalıyor, arka planda film oynamaya devam ediyor. Böyle bir sorun yaşayan varmı? Tv deki netflix uygulamasında bu sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Appletv de netflix ten herhangi bir film açtığımda ekran siyah kalıyor, arka planda film oynamaya devam ediyor. Böyle bir sorun yaşayan varmı? Tv deki netflix uygulamasında bu sorun yok.

Bende bu hafta money heist in yeni sezonunu izlerken ara ara 1 saniyelik görüntünün giittigi siyah ekran gelip gittiği( ses de kesilme yok) oldu araştırdım benimki gibi bir sorun bulmadım ayrıca infuse da deneme yaptım hiç sıkıntı olmadı.

Sizinkine benzer sorunlar yabancı forumlarda mevcut,biraz bakın isterseniz.

Ek olarak benim sorun kare eşitleme yi kapatınca düzeliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydam330 -- 14 Nisan 2018; 18:38:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Apple tv' yi yeniden başlatınca sorun ortadan kalktı. Fakat yabancı forumlarda konuyu okudum sorun tekrarlıyormuş. Birdaha bu sorunu yaşarsam dediğiniz gibi kare eşitlemeyi kapatıp deneyeceğim.
  • Apple tv almayı düşünüyorum,wi-fi bağlantısı olmadan telefonun internetiyle kullanmak mümkün mü ?

• Hk@n kullanıcısına yanıt
    Evde internetiniz yok anlaşılan. Telin internetini paylaşıma açıp kullanabilirsinziz. Ancak epey
    internet kotası tüketir bilginiz olsun.
  • KODI (ya da MRMC) ile IP TV'nin nasıl izleneceği aşağıdaki videoda anlatılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=43Tn_aWHzWU
  • Merhaba wifi olarak Eduroam'dan bağlanabilir miyim? kök sertifika yüklemeyi destekliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

Merhaba wifi olarak Eduroam'dan bağlanabilir miyim? kök sertifika yüklemeyi destekliyor mu?
    Cihazda safari bile yokken zor o is

• Infuse v5.7 gelmiş. Akşam iş çıktı yine. Plex desteğini deneyeceğiz :)
  • Infuse v5.7'de sadece Plex detteği beklerken daha önemli bir gelişme olmuş.
    Arayüzde önemli değişiklikler var. Filmler sınıflandırılıyor artık. Komedi-Korku vb.

Plex desteğinin de PC'den paylaşım yapmanın kolaylğı açısından gelmesi iyi olmuş.

Plex ayrı bir protokol gibi çalışıyor. Samba, NFS gibi.
    Plex'de birkez afişleme yapılırsa. Infuse kaldırılıp yüklense bile afişleme Plex'de hazır bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 19 Nisan 2018; 20:44:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Infuse v5.7'de sadece Plex detteği beklerken daha önemli bir gelişme olmuş.
    Arayüzde önemli değişiklikler var. Filmler sınıflandırılıyor artık. Komedi-Korku vb.

Plex desteğinin de PC'den paylaşım yapmanın kolaylğı açısından gelmesi iyi olmuş.

Plex ayrı bir protokol gibi çalışıyor. Samba, NFS gibi.
    Plex'de birkez afişleme yapılırsa. Infuse kaldırılıp yüklense bile afişleme Plex'de hazır bulunuyor.
    Nas a plex kurdum

İnfuse tık diye Getirdi valla

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Evet benim NAS'da da hızlı çalışıyor. Ancak bazı film isimleri dosya ismi gibi görünüyor. Çözemedim.
    Belki Plexin benim NAS'daki (QNAP TS-431p) sürümünden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. PC'de böyle
    bir problem olmuyordu. Yeni sürümünü yüklemeye çalışacağım NAS'a. Uğraşıyoruz bakalım.

Plex'den transfer hızı Samba ve NFS'den hızlı geldi bana. Jellyfish 300mbs olanı takılmadan çalıştırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 19 Nisan 2018; 22:22:0 >
  • Şimdi Atv 4k Plex + Netflix (4K ve 1080P) + Kodi (NAS ile çalışacak + X256 10bit + HECV gösterebilecek) ve tüm ses formatlarını stabil olarak gösterebiliyor mu?

Android bazlı media player larda halen stabilite sorunu var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tiésto -- 20 Nisan 2018; 8:58:17 >
  • Tiésto kullanıcısına yanıt
    Infuse'nin Plex desteği, Plex serverda (PC ya da NAS) bulunan video dosyalarını Infuse'nin kayıpsız oynatabilmesi
    anlamına geliyor. Apple TV'ye Plex kurmamıza gerek kalmıyor. Plex'in bir videoyu ya da ses dosyasını oynatamaması da
    önemli değil. Yani Infuse'nin Samba ya da NFS'deki video dosyalarının oynatım başarısı neyse aynı başarıyı Plex
    serverdaki video dosyalarından da elde edebiliyoruz.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    aslında evde NAS var. Ayrıca yurtdışında plex sunucum var :) Netflix de olunca tek cihazda toplamam gerekiyor.

Bu cihaz sanki işime yarar gibi geliyor...

2 tane nuc pc var ama kumanda ile yönetmek zor oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tiésto -- 20 Nisan 2018; 11:31:54 >
  • Bu plex ne işe yarıyor tam olarak ?
  • veracocha kullanıcısına yanıt
    Plex bir tür media sunucusu...

ister web üstünden ister client programı üstünden medyalarınıza ulaşabiliyorsunuz.

En güzel özelliği Transcoding yapabiliyor olması..
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.