Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.329
Cevap
309
Favori
781.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4k 60 Hz hdr
    auto frame rate ve diğer auto da açık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    4k 50 hz yi de deneyin, belki çözüm olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    En azından başka yaşayan var mı bu sorunu bilmek istedim ...

• Bende son 1-2 haftadır PuhuTV uygulamasında seyrettiğim herhangi birşeyden ana menüye çıkamıyorum.

Ne Play-Pause ne de Menü tuşu işe yaramıyor.

Tek çare Home tuşu ile açık uygulamalardan PuhuTV sayfasını yukarı kaydırarak silmek ve uygulamayı en baştan açmak.

Son dönemde PuhuTV'de böyle bir sorun yaşayan var mı ?
  • evet haklısın fabrika ayarlarını yapmadan önce benim netfiliks tam bir çamur görüntü vardı fabrika ayarlarına dönünce düzeldi yani benim tv normale döndü şöyle fabrika ayarlarına dönünce bir film seyrettim hd olarak gece saat 11 de netfilikse dizi açayım dedim yine çamur sabaha karşı saat 4 de yine netfiliks açtım görüntü hd idi şimdi neffiliks de dizi oynuyor hocam görüntü hd yani yoğun saatlerde netfiliks göçüyor dediğim gibi fabrika ayarlarından önce benim hep netfilis çamurdu akşam ağız tadıyla bir film seyrettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 19 Şubat 2019; 11:43:11 >
    Auto frame rate bende yok:)bulamıyorum yardımcı olur musunuz?

• Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Günaydın,
    Ayarlar, Görüntü ve Ses, İçeriği eşle, Kare hızıyla eşle.AÇIK olacak.
    Kolay gelsin

Sağolun

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Günaydın,
    Herhangi bir uygulama ile herhangi birşey izlerken TV ( ekran) görüntüsünün 2-3 sn liğine kararıp tekrar geldiği oluyor mu?
    Bende nadiren de olsa oluyor ...
    Chroma ayarini 4.2.2 yapmissinizdir o yuzden oluyor. Ayni problem bende de var. Problem denemez aslinda cunku cok nadir oluyor

• VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt
    Evet çok nadiren. Bazı günler hiç olmuyor bazen aynı gün 1-2 kez oluyor...
    4.2.0 ayarlı bende
    4.2.2 yaptığımda ana ekrandaki ikonlarda ve çevrelerinde gözle görünür hare ler oluşuyor. Bu sebeple 4.2.0 kullanıyorum.

• Arkadaşlar bende Apple 4K alma arefesindeyim ancak bir kaç sorum olacak cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler;

USB veya HDD üzerinden nasıl film izlerim? Bildiğim kadarıyla usb girişi bulunmuyor bu üründe.

İndirdiğim filmeri izlerken alt yazı, dil seçimi gibi ayarları yapabileceğim bir uygulama var mıdır?

IP TV'de kullanacağım problem yaşayan var mıdır (uygulama vb.)? Şu an mi box var IPtv çok rahatlıkla kullanıyorum.
  • tylan kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    HDD den film izlemek için Plex kullanıyorum ben ancak izleyeceğiniz filmler yüksek çözünürlük ise takılmalar oluyor olmuyor dersem yalan olur ipte içinde AppStore’dan herhangi bit uygulama kullanabilirsiniz ben herhangi birini indirdim ve çalıştırdım sorun hiç yaşamadım filmler içinde birde infuse uygulaması var ikisinide inceleyin kendiniz karar verin derim. Şimdiden hayırlı olsun.

Modeminiz üzerinde usb girişi varsa hdd'yi oraya bağlayıp modem üzerindeki ayarlardan ağa açarak apple tv ile kullanabilirsiniz. Takılma olup olmaması modeminizin ve ağınızın yeteneklerine bağlı. Yada bütçenize göre ağ diski (WD My Passport, zyxcell vs) veya nas (asustor,qnap,synology vs) alabilirsiniz
  • hakkiozbakir H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. Peki şöyle bir şansım yok mu? Apple Tv'den bilgisayarımı görebilir miyim?

Örneğin ortak bir klasör üzerinden filmleri görüp oynatma ile ilgili bir çözüm var mıdır?
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. Modemmin çok ters bir yerde modeme devamlı ulaşma imkanım yok maalesef.

Tekrar extra bir masraf çıkacaksa bu şekilde yine nvidia shield ı düşünmeye başlayacağım sanırım. :(
    Bilgisayarı ekran yansıtma olarak mı görmek istiyorsanız onun için zaten airplay kullanabilirsiniz PC windows ise onun içinde uygulamalar var biliyorum ama bir ağ kurmak istiyorsanız Apple TV kendi başına PC içeriğini görüntülemez yine plex yada infuse gibi bir uygulamadan yardım almanız lazım biliyorum yanlışsam arkadaşlar düzelteceklerdir zaten

• hakkiozbakir H kullanıcısına yanıt
    Evet aslında anlatmak istediğim sizin söylediğiniz. Bir uygulama ile aynı ağdaki ortak bir klasörden filmleri izlemek. Hem böylece usb veya hdd tak çıkardan da kurtulmuş olurum. Bilgisayarım masaüstü windows PC burdan çekmek istiyorum filmleri.

Plex ve İnfuse uygulamalarını inceleyeceğim.
    Pc ile uğraşmak istenmediği için o seçenek aklıma gelmemişti :)
    Filmlerinizin olduğu klasörü sağ tıklayıp ağda paylaş dediğinizde direk apple tv ile görüp kullanabilirsiniz.
    Aklıma gelen iki konu var unutmadan paylaşmak isterim;
    - Modem ile kablosuz bağlanacaksanız izleyeceğiniz medyaya göre ac bağlantıya ihtiyacınız olabilir.
    - hakkiozbakir'ın dediği gibi oynatmak için bir playera ihtiyacınız olacak çünkü apple tv'nin dahili bir playerı yok. Infuse ve mrmc en çok kullanılan uygulamalar ancak ücretli uygulamalar. Plex ben kullanmayı becermedim daha doğrusu arşivin tamamını göstermeyi başaramadım ama kullanıcısı ve beğenini çok uygulamadan birisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Pc ile uğraşmak istenmediği için o seçenek aklıma gelmemişti :)
    Filmlerinizin olduğu klasörü sağ tıklayıp ağda paylaş dediğinizde direk apple tv ile görüp kullanabilirsiniz.
    Aklıma gelen iki konu var unutmadan paylaşmak isterim;
    - Modem ile kablosuz bağlanacaksanız izleyeceğiniz medyaya göre ac bağlantıya ihtiyacınız olabilir.
    - hakkiozbakir'ın dediği gibi oynatmak için bir playera ihtiyacınız olacak çünkü apple tv'nin dahili bir playerı yok. Infuse ve mrmc en çok kullanılan uygulamalar ancak ücretli uygulamalar. Plex ben kullanmayı becermedim daha doğrusu arşivin tamamını göstermeyi başaramadım ama kullanıcısı ve beğenini çok uygulamadan birisidir.
    O zaman pc'den direk filmleri oynatabileceğim. En fazla 1080P film indirip izliyorum pek takılma vs olacağını düşünmüyorum.

Bu kısmı çözdük sanırım ama oynatıcı konusu bu sefer önümüze çıktı.

KODI yüklenebiliyor diye biliyorum ama ne kadar iyi çalışıyor kullanıcı arkadaşlara danışmak lazım.

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.