Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RealX11

Evindeki cihazlar birbiri ile zincirleme iyi ise, yani MediaPlayer, Hoparlör sistemin, Tv cihazın, AV Receiver, Receiver ve hoparlör arasındaki kabloların o zaman HDMI kablodaki ufak detayları çok rahat görebiliyor ve duyabiliyorsun :)

Bu arada Audioquest'in en düşüğü Pearl serisidir ki o en düşüğü bile (Dolby Vision, HDR, 4K UHD, Dolby ATMOS) gibi tüm formatları destekler, Türkiye'de 175 TL bulunabiliyor. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 14 Şubat 2019; 20:29:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RealX11 R kullanıcısına yanıt
    https://www.multimedyadukkani.com/audioquest-pearl-hdmi-2m

Fiyatı 232,-tl ve transfer hızı 18 gbps. 175,- olan hangi ürün acaba.

175,-TL verdikten sonra Club 3D'nin HDMI 2.1 (48 gbps) daha mantıklı olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 14 Şubat 2019; 23:29:33 >
  • Apple'ın sattığı Belkin HDMI 2.1 aldım. OLed TV'ye de LCD'ye de bağladım ATV'yi. Bana göre Amazon HDMI'ndan gözle görünen hiç bir kalite farkı yok. Boşuna bu kadar para vermeye değmez bence.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    HDMI 2.1 daha çok yeni, 48 Gbps bant genişliği biraz tartışılır bence.
    Teoride öyle yazıyorlarda, Pratikte yeni çıkan bu kablolar o hızlara erişebiliyor mu acaba!

Bir de 4K kaynaklar bile sınırlıyken 8K TV niz yoksa o hızlara gerek yok.

Birde şu var, her şey Hız değil, bugün 2,7 GHz lik bir işlemci, 3,5 GHz lik
    başka bir işlemciden daha fazla performans gösterebiliyor, çünkü mimari yapıları farklı, mühendislik giriyor işin içine :)

AudioQuest'in HDMI kabloları DIRECTIONALITY-HDMI. Yani yönlü, sinyalin yönüne doğru kabloyu takacağız yönde belli, bunun bir çok avantajı var sinyaldeki gürültü seviyelerine.
    Birde Long-Grain Copper (LGC) özelliği var yani aslında anlattıkça reklam gibi oluyor onu da yapmak istemiyorum sadece benim bu kabloyu seçmemdeki
    sebepleri yazıyorum. Bu kabloya benzer bir çok kablo daha var.

Bir de ben görüntüden daha çok sese önem veriyorum, görüntüde abartı fark olmayabilir ancak sesde ben farkı duyabiliyorum :)

175 TL ye burada var:https://goo.gl/1kotpX

• Mesafa çok uzun olmadıkça bu tip pahalı hdmi kablolara gerek yok bence.
    Mesela eğer projelsiyon varsa ve 15-20 mt li,k hdmi kablo gerekiyorsa o zaman yüksek kalite ön plana çıkar.
    Paugge nin premium sertifikalı hdmi kabloları gerçekten çok iyi.
    applen ın önerdiği belkin kabloyu da aldım paugge ile arasında fark göremedim.
  • RealX11 R kullanıcısına yanıt
    Analog bağlantılarda kablonun iletkenliği vb. etkili olur. Kullanıcılar işi garantiye
    almak için kaliteli kablolar kullanmak isteyebilirler. Ancak dijital bağlantılarda önemli olan
    ürünün vaadettiği teknik değerlere ulaşıp ulaşmadığı ve yalıtımın iyi olmasıdır. Fiberoptik kablolar, hdmi
    kablolar ve ethernet kablolar veriyi dijital olarak aktarır. Bu kabloların belirli teknik değerleri
    sağlaması yeterlidir. Kablonun 48gbps'e ulaşıp ulaşmadığı önemli değil eğer Apple TV 4K 18gbps istiyorsa, işi garantiye
    almak için 48gbps hızını sağlayan kablo alınabilir. En azından 18gbps yi çok rahat kaldırabileceğinden emin oluruz.
    Eğer markalı ve tanınmış bir kablo ise 18gbps yi garanti ediyorsa bu markaya güvendiğimiz için bu ürünü tercih edebiliriz.
    Örneğin Hama, Belkin gibi firmalar eğer belli teknik değerleri ürünün kutusunda ya da internet sitelerinde açıkça ilan ediyorlarsa
    çekinmeden alınabilir. Çünkü bağlantı dijital bağlantı. Zaten parazit vb. sorunlar kolayca gözle görülebilecek sorunlar.
    Böyle bir sorun varsa ürün iade edilir.

Yalıtımın iyi olması ya da kötü olması iyi ve kötü ürün arasında 20-30 kat fark yaratmaz. Örneğin 18gbps bir kablo alınacaksa
    20-30 TL ye kaynağı belirsiz bir kablo alınacağına bundan 2-3 katı daha pahalı kaynağı belli bir kablo alınabilir.

Kısaca kablo olayına fazla takmaya gerek yok. Bir örnek vereyim ethernet kablosunun bile 20-30 kat pahalı olanları var. Parası olanı
    anlarım harcamaları içinde o kadar yer tutmuyorsa. Ancak açıkça yolunmanın da anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 15 Şubat 2019; 14:26:43 >

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Bahsi geçen kablolar ile, tercih ettiğim kablo arasında ki bariz ses farkını görünce benim tercihim o yönde oldu.

Yoksa tüm bunlar bir gereklilik değil, tamamen tercih :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealX11

Bahsi geçen kablolar ile, tercih ettiğim kablo arasında ki bariz ses farkını görünce benim tercihim o yönde oldu.

Yoksa tüm bunlar bir gereklilik değil, tamamen tercih :)
    Audioquest kesinlikle kaliteli bir marka ona şüphe yok.
    Geçen yık definitive pf 15tl subwoofer için audioquest irish red subwoofer kablosu almıştım gerçekten baslar da çok farketmişti.
    Hdmi kablo olayı çokk karışık ve çok belirsizlik var.
    O yüzden işi şansa bırakmayıp bu işte standart sağlayan premium sertifikasına dikkat etmek gerekir.
    Bir de tv de çok fark olacağını zannetmiyorum 55-65-75 inç ekranda çok belli olmaz.
    Ama perde işin içine giriyorsa hadmi kabloda kalite çok önemli.
  • Bende belkinin dediginiz kablosunu aldim 33$ civari bir rakama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sierratr1 -- 15 Şubat 2019; 21:52:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • apple tv netfilix görüntüsü resmen çamur gibi gösteriyor uygulamıyı kaldırdım tekrar yükledim internetini değiştirdim görüntü değişmedi neflixi aradım internettem diyor ben birşey daha demedim benim tv smartlı webosun içindeki netfilix uygulamasını kurdum görüntü hd oldu....

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Genel bir sorun var Netflix'de
    Arkadaşım aramış netflix i telekomun yavaşlattığını söylemişler, zamanında youtube içinde yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 17 Şubat 2019; 17:25:11 >
  • Netflixde telekom oyunu var. Ekşi sözlükte yazıyor. Malesef paramızla rezil oluyoruz.
    https://eksisozluk.com/isslerin-netflixi-yavaslatmasi--5941385?p=1
  • Peki bu sorunu nasıl çözeceğiz bilgisi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkiozbakir

Peki bu sorunu nasıl çözeceğiz bilgisi olan var mı
    Zananjnda youtube yapiliyordu umarım kisa zamanda cozerler

• YouTube çözdüler mi şu anda biliyormusunuz

• arkadaşlar apple tv de netfilix görüntüsü düzeldi... apple mh aradım fabrika ayarlarına dönün düzelir dediler aynen dedikleri gibi oldu

Fabrika ayarları ile ilgisi neymiş. Apple TV yetkilisi resmen atmış. Ben hiçbirşey değiştirmedim şu an prablem yok.
    Apple TV'de problem olduğu zaman TV'nin Netflix'inde de aynı problem oluyor.
  • Günaydın,
    Herhangi bir uygulama ile herhangi birşey izlerken TV ( ekran) görüntüsünün 2-3 sn liğine kararıp tekrar geldiği oluyor mu?
    Bende nadiren de olsa oluyor ...

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Bende bir ara vardı sonra geçti sanırım geçen seneydi (tam hatırlamıyorum ama tv ye veya apple a gelen güncelleme ile çözülmüştü).

Birde apple tv çözünürlük ayarınız hangisinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydam330 -- 19 Şubat 2019; 8:16:32 >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.