Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: murat ergull Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.332
Cevap
309
Favori
781.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus ac 68 u modemim var. 100 gb filmlerde sıkıntı yaşamoyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    evet teoride oynatması lazım, haklısınız. ancak araya modem girince güven olmuyor. bendeki modem usb 2.0 olan airties 5760. usb den takılı diskle kablosuz n ve ac de 6 civarı hız aldım. kablolu da ise 9. ama usb 2.0 nin en kötü 30-40 alması lazım, öyle olmuyor. yani markanın buna usb 2 bile demesi hata. buradan kayıp var öncelikle.

oynatma durumuna gelirsek 1080 bluray i kablosuzda oynatmadı sadece kabloluda oynattı. normalde 6 hızla da oynatması gerekiyordu ama oynatmadı. araya başka etkenler giriyor.

asus u örnek olarak verdim, en iyileri bu diye. 30 lara kadar hız aldığını biliyordum ancak denemedim. bir önceki mesajda arkadaş 100gb filmi oynattığını söylemiş, 4k film galiba bu. ben önceki tecrübelerime dayanarak tahmini bi şey söylemiştim bu konuda, demek ki oynatıyormuş.

modemin şimdi fiyatına baktım bin liradan fazla olmuş. yani ağda medya oynatmak için modemlerin usb 3 üne güvenerek bu kadar pahalı ürünler almaya gerek yok. ha modemin iyi olması başka bi şey, o yönden tercih edilmesi doğru olur. ama ağda medya oynatmak için sıfırdan bir sistem kurulacaksa ucuz modem + nas cihazı daha mantıklı seçim olur.

• seydibaba S kullanıcısına yanıt
    Ucuz modem + NAS sıfırdan sistem kuracaklar için bence de en iyi çözüm. Zaten NAS varsa
    modemle işiniz hiç olmuyor. Burada kritik nokta kablonun cat5e ya da cat6 olması bir de
    gigabit switch kullanmak yani modemi ev ağında internet dışında başka birşeye bulaştırmamak.

Ancak bazen kablolama imkanı yoksa iyi bir modeme ihtiyaç oluyor. Bazı modemlerin AC ile verdikleri
    hız çok iyi. WI-FI üzerinden 50-60 mb/sn'ye kadar çıkabiliyorlar.

Benim şuan kullanmadığım gigabit portlu USB 2.0 eski bir routerde 4K'larda kablo üzerinden bir sorun yoktu en ağır fimleri bile
    oynatıyordu. Yani hiçbir modem /routher işe yaramaz gibi genel bir kural yok. İe yarayan da va yaramayan da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 17 Kasım 2018; 14:54:40 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    usb 2 den 4k veriyorsa iyiymiş. hangi cihaz bu? ucuz çözüm arayan arkadaşlara faydası olur belki.
  • seydibaba S kullanıcısına yanıt
    Pek ucuz bir cihaz değildi aldığımda. Zaten artık üretilmiyor.

USB 2.0'ın 4K ile bir sorunu yok zaten. Mesele çoğu cihazın USB 2.0'ın vaadettiği hızı yakalayamaması.

Eskiden kullandığım Zidoo x9s media player'ın USB 2.0 portundan ile izleyemediğim bir film yoktu. Ayrıca

çoğu 4K TV'de USB 2.0 var ve 4K içerik için yeterli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 17 Kasım 2018; 18:5:33 >
  • Arkadaşlar apple tv 4k sahibiyim hard diske 4k film yükletip izlemek istiyorum apple da usb girişi olmadığı için ya nas alıcam yada zidoo x9s gibi media player alıcam ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Nas gibi işlerden hiç anlamıyorum hatta evde bilgisayarda yok.

Görüntü kalitesi ve kullanış olarak hangisi daha uygun olur benim için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkk -- 19 Kasım 2018; 15:9:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Arkadaşlar apple tv 4k sahibiyim hard diske 4k film yükletip izlemek istiyorum apple da usb girişi olmadığı için ya nas alıcam yada zidoo x9s gibi media player alıcam ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Nas gibi işlerden hiç anlamıyorum hatta evde bilgisayarda yok.

Görüntü kalitesi ve kullanış olarak hangisi daha uygun olur benim için?
    Madem Apple TV 4K var, artık media player'a yatırım yapmanıza gerek yok bence, NAS uzun ömürlü işinize yarayacak bir yatırım olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: seydibaba

Arkadaşlar ağ paylaşımı modemle olacak iş değil. En iyileri asus usb 3.0, o bile 30 lar civarında hız veriyor. 1080 i oynatır ama 4k da takılır. Keza usb 3.0 olan cihazları da ucuz değil. Bu iş için en iyi çözüm nas sistemi.
    Superonline fiber var bende, ZTE 267A modem işimi gördü bu konuda, 4K televizyonum yok, 1080p kullanıyorum, 1080p h.265 videolarda var bi sıkıntı olmadı, 1tb hdd mi modemin usb çıkışına bağlayarak. 5ghz den wifi den donma takılma bozzulma olmadan izleyebiliriyorum infuse ile.
    TV falan alırsam 4K ya geçince NAS düşünürüm.
  • Eve 2.bir player alacağım..

ATV 4k var mevcutta, Nvidia shield almayı düşünüyorum karşı platform ve HD ses passthrough avantajı sebebi ile.

Her iki cihazı kullananlardan tavsiye rica ediyorum, shield daki kodinin 4K video kalitesi , ATV yi , infuse Yi çok aratır mı?

Kalite farkı var mı?

Pişman olmadan size sormak istedim.

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar her iki cihazı da kullanıyorum.

Görüntü kalitesi olarak arada fark yok. Ben diğer konuda da yazdım size, ATV ile Shield arasında görüntü farkı yok diyebilirim. İkisi de gayet iyi, net berrak oynatmakta. Ses konusunda da bende Sony DH-790 ve Onkyo Ht-588 5.1.2 set + b&w asw608 woofer mevcut.

Apple TV'nin Infuse ile LPCM 7.1 aktarmasıyla, Shield'ın Atmos Pass-through aktarması arasında bir fark var ancak bu kolayca farkedilebilir bir fark değil. O nedenle ki Shield'ı satacağım veya iade edeceğim. AppleTV Infuse ile 5.1.2 deki, üst yasıtma hoparlörler çalışmıyor. Shield'da çalışıyor.

Ben kıyaslamayı Kodi ile değil MrMc ile yapıyorum. Kullandığım player o çünkü.

İleride NAS ve Media Player ihtiyacımı tek cihazda toplayan bir android oynatıcı alabilirim. Onu da denemeyi düşünüyorum bir kaç ay sonra.
  • sener652 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Plex denediniz mi nasıl?
    İnfuse kadar iyi mi? Görsellik, her videoyu açma başarısı, kullanım kolaylığı?

İnfuse nin Atmos desteği gelmedi henüz. Ondan ses gelmiyordu belki hoparlörlerinize.

Ses farkı derken ne yönde , hangisi ?

İnfuse de kayıpsız LPCM gönderiyor deniyor avr ye. Kandırılıyor muyuz :) Düşük mü kalitesi shield pass e göre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 20 Kasım 2018; 16:55:56 >
    Kodi değil MrMc ile oynatıyorum yazdım. İkisinin de arayüzü zaten benzer birbirine. Kodi'de kendi kendine atma problemini çözemediğim için başka uygulama aramaya başlayınca bunu buldum. Ve bunu kullanıyorum.

Atmos desteği olmadığı için LPCM 7.1 aktardığında 5 hoparlör çalışıyor.

Ses farkı dediğim, ATV'nin kendi çözmesiyle AVR'nin çözmesi arasında illaki fark olacaktır. Aletlerle ölçemediğim için yalnızca kulağıma güvenerek söyleyebiliyorum. Ses kayıpsız gidiyordur, kandırma yoktur :) ancak örneğin bir sahnede ok atıldığında Shield'da sesi çözmeyi AVR'ye bıraktığı için daha etkileyici geçiyor. Evin içinde dolanıyor gibi. Apple TV'de de çok iyi geliyor ses, Shield olmadan kullandığım ve etkilendiğim için biliyorum. Ancak Shield'daki kadar etkilemiyor insanı. Kelimelerle de anlatamıyorum durumu. Bizzat hissetmek gerekir. Ancak bu anlattığım farklar ufak tefek farklar. 2-3 saatlik filmde 2-3 sahnede yaşayabilirsiniz. Ben demoları oynatırken farkediyorum durumu.

Plex'i ile farklı playerlarda farklı zamanlarda denemeler yaptım. Atv ile daha önceki deneyimlerime oranla daha iyi bir tecrübe edindim ancak nas'daki tüm filmlerimiz bir türlü gösteremedim ve plexi kullanmıyorum o nedenle.

LPCM ile direk göndermesi arasında bildiğim birinde parçalı olarak gidiyor diğerinde paket olarak gidiyor.
    İkisinde de player çözmüyor, avr'nin dacı çözüyor. Aradaki farkın duyulabilir olduğunu pek tahmin etmiyorum açıkçası :))
  • Teşekkürler

Verdim 1 Adet shield siparişi 190 Euro tuttu eve teslim Amazon.de den...

• onkal kullanıcısına yanıt
    Plex, henüz çözemediğim bir şekilde m2ts, iso ve bdmv'ler arasında kafasına göre seçim yapıyor :) 70 film varsa atıyorum 56 film var görünüyor. Diğerlerini neden görememiş diye bakıyorum kriter yok gibi geldi.

Plex arayüzde çok yavaş kaldığı için kullanmıyorum/kullanamıyorum.

Aradaki ses farkını 5.1, 7.1 gibi sistemlerde farkedemeyebilirsiniz ancak 5.1.2, 7.1.2, 5.1.4 gibi yansıtma veya tepe hoparlörlere sahipseniz, lpcm gönderildiğinde sondaki rakamı ifade eden hoparlörlerin çalışmadığını görebilirsiniz. Ana ses farkını yaratan etkenin bu olduğunu düşünüyorum.
    Evet aynı durumu yaşıyoruz. Kritersin şekilde filmleri görmüyor görmediği filmlerin klasörlemesinde bir şey var diye bakıyorum yok standart hepsi. Çözemedim bir türlü.
    Plex playerın ücretsizini kullanırsanız dediğiniz gibi yavaş ben sadece server olarak kullandım hızı iyiydi ama kayıp film çoktu pas geçtim. :)

Diğer konuya gelince tepe hoparlörlerden ses gelmemesi durumunda zaten adil bir karşılaştırma olmuyor. :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    amazon.com'da 181$'a gümrük ve kargo dahil alabiliyorsunuz. Üründe priz,adaptör problemi de yok. 40 dolar indirimde şuan. Siparişi iptal edip, amerikadan da alabilirsiniz. 200tl daha uyguna gelir.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Bu arada size yazdıktan sonra hoparlörlerle bir demo açtım ve güncellemeden mi yoksa önceki günlerde özel gününde miydi artık neyse :) Şimdi üst yansıtma hoparlörler LPCM olarak da çalışıyor. Hoparlörleri ilk aldığım zamanlarda çalışmamıştı bu nedenle Shield almıştım hatta. Uzun zamandır AppleTV ile film izlemiyordum şimdi açayım dedim ve büyük bir şokla bütün hoparlörler doğru bir şekilde çalışıyor.
    249 dolar TR teslimi.

Benim model 3 lü olan.Game pad, kumanda, cihaz...

Gözünüz aydın o zaman :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.