Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Infuse 5.9 sürümü geldi. Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.9 (iOS) released 2018-11-13

NEW

Streaming from Box, Google Team Drives, and OneDrive for Business

Translucent background for subtitles (optional)

Optimized for new iPad Pros

Global zoom mode setting

Aspect ratio setting

Display tags for forced and default audio/subtitle tracks

Added movie collections to Genres section

Respect ‘display aspect ratio’ tag, if present

Altyazı için borderı kalınlaştırmamışlar herhalde backround koymak yerine border'ı kalınlaştırsalar beyaz sahnelerde daha okunabilir olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

5.9 (iOS) released 2018-11-13

NEW

Global zoom mode setting

Aspect ratio setting

Altyazı için borderı kalınlaştırmamışlar herhalde backround koymak yerine border'ı kalınlaştırsalar beyaz sahnelerde daha okunabilir olacak
    Aynen, bence de altyazıda backround etkiliyor izleme kalitesini, neyse ki backround'u % matığıyla yapmışlar, o da iyi. %25 çok da rahatsız etmiyor.
    Ama bence de en iyisi altyazıda border kalınlaştırması, bunu font'la da yapabilirler aslında, sınırlı font var bence.

• Beyler iptv'nin url'sini appletv'ye nasıl gönderirim ? yazmak işkence başka ios cihazım yok android telefondan gönderilir mi ?
  • quote:

Beyler iptv'nin url'sini appletv'ye nasıl gönderirim ? yazmak işkence başka ios cihazım yok android telefondan gönderilir mi ?
    GSE SMART IPTV uygulamasını kurarsanız, m3u dosyasını HTTP ile pc den ya da cepten o HTTP'ye baglanarak iletebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/gse-smart-iptv/id1028734023?mt=8
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

GSE SMART IPTV uygulamasını kurarsanız, m3u dosyasını HTTP ile pc den ya da cepten o HTTP'ye baglanarak iletebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/gse-smart-iptv/id1028734023?mt=8

Alıntıları Göster
    evet gse iptv pro sürümü var hocam nasıl aktaracağım ona iptv url'sini ?

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Menüdeki "Upload Playlist With HTTP" seçeneğinden yapılıyor. Buradan m3u dosyanızı ekliyorsunuz cihaza yani önceden m3u dosyanızı indirmiş olmalısınız.
  • quote:

5.9 (iOS) released 2018-11-13

NEW

Global zoom mode setting

Aspect ratio setting

streaming from box ne ola ki?
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    "box" adında bir bulut servisi var. One Drive, google drive gibi.

James bu tür bulut servislerine tvOS infuse'den nasıl ulaşılacağını şu şekilde açıklamış.

"Doğrudan Google Drive ile bağlantı kurabilirsiniz, ancak bu bağlantı öncelikle iOS için olan Infuse'da ayarlanmalıdır.
    Bu işlem bittikten sonra sonra, bağlantı iCloud aracılığıyla Apple TV'ye senkronize edilir, böylece Google Drive'da depolanan içeriğinize erişebilirsiniz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 14 Kasım 2018; 14:21:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

"box" adında bir bulut servisi var. One Drive, google drive gibi.

James bu tür bulut servislerine tvOS infuse'den nasıl ulaşılacağını şu şekilde açıklamış.

"Doğrudan Google Drive ile bağlantı kurabilirsiniz, ancak bu bağlantı öncelikle iOS için olan Infuse'da ayarlanmalıdır.
    Bu işlem bittikten sonra sonra, bağlantı iCloud aracılığıyla Apple TV'ye senkronize edilir, böylece Google Drive'da depolanan içeriğinize erişebilirsiniz."
    aklımdayken size bir soru sormak istiyorum.
    Bir arkadaşıma apple tv 4k aldık.

Laptopuna bir hdd kutusu bağlı ve filmleri oradadan stream ediyor.

Hdd kutusundaki hdd 5400 rpm ve laptopa usb 2.0 ile bağlı ( laptopda usb 3.0 yok)

infuse samba ile bazı 4k filmlerde bekletme yapıyor ve sonra devam ediyor ve bu 2-3 dakikada bir oluyor.

Acaba hdd nin 5400 rpm olması yada usb 2.0 dan bağlı olması buna sebep olabilirmi?

Bu arada evdeki tüm ağda cat6 kablo var. Teşekkürler.

Harddiskin 5400rpm olmasıyla ilgisi yoktur. USB 2.0 teorik olarak 40mb/sn veri transferini destekler.
    Bunu windows ile harici diskten pc'ye bir dosya kopyalayarak hızın ne civarda olduğunu anlayabilirsiniz.
    4-5 gb lık bir film dosyası kopyalayın tranfer ne civarlarda gözleyin. 15-20mb/sn olsa bile ani düşüşler yoksa
    yani transfer istikrarlıysa bir sorun olmaz.

PC ATV'ye ethernet aracılığı ile bağlıysa burada bir sürü olasılık var. En iyisi ATV'nin bağlı olduğu ethernet kablosuna
    başka bir pc bağlıyarak iki pc arasında bir dosya transferi yapmak. Başka türlü sorunu ortaya çıkarmak çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 14 Kasım 2018; 14:55:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Harddiskin 5400rpm olmasıyla ilgisi yoktur. USB 2.0 teorik olarak 40mb/sn veri transferini destekler.
    Bunu windows ile harici diskten pc'ye bir dosya kopyalayarak hızın ne civarda olduğunu anlayabilirsiniz.
    4-5 gb lık bir film dosyası kopyalayın tranfer ne civarlarda gözleyin. 15-20mb/sn olsa bile ani düşüşler yoksa
    yani transfer istikrarlıysa bir sorun olmaz.

PC ATV'ye ethernet aracılığı ile bağlıysa burada bir sürü olasılık var. En iyisi ATV'nin bağlı olduğu ethernet kablosuna
    başka bir pc bağlıyarak iki pc arasında bir dosya transferi yapmak. Başka türlü sorunu ortaya çıkarmak çok zor.
    Laptop'ın ethernet port yüksek ihtimal 100 mbps oda darboğaz yaratır
  • aksu01 kullanıcısına yanıt
    Tşkler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    HattiHitit yeterli cevabı vermiş ama ekleme yapayım.

USB 2.0 teoride 480mbps yani 40-50mb/sn aktarım yapabilir. Orada darboğaz olacağını sanmıyorum. HDD'nin 5400 rpm olmasından ziyade okuma yazma hızı önemli ki, eminim USB 2.0'dan yüksektir.

Tüm ağda Cat6 kablo olması güzel ancak benim zamanında normal bağlantıda hiçbir sorun çıkarmayıp indirmelerde vs. çok iyi çalışan ethernet kablom, Stream işin içine girince kesilmeler yapıyordu bu nedenle tüm kablolarımı değiştirmek zorunda kalmıştım.

Ama asıl sormak istediğim Evde ağındaki Ethernet portları Gigabit destekliyor mu? 4K filmler 8-10mb/sn aktarım yaptığında 10/100mbps portlar teoride 12mb/sn destekliyor olsa da donma ve takılmalara neden oluyorlar. 10/100/1000 Mbps olması bu donmaların önüne geçecektir.

Laptoptaki Ethernet'in Gigabit destekleyip desteklemediğini de kontrol edin bu nedenle de yapabilir. Bunu internet ayarlarına girip durum ekranında yukarıda yazan değere bakarak görebilirsiniz. Örneğin 100mbps yazar, 1000 Mbps yazar. Eğer bilgisayar Ethernet destekliyor ancak İnternet Durumunda desteklenen hız 100 görünüyorsa kabloyla ilgili problem olabilir. Gigabit Ethernet desteklemiyorsa 100mbps görünmesi doğaldır, ve donmalara neden olan budur.

Gigabit Ethernet olmayan bilgisayardan stream yaptığımda bu tarz donmalar gerçekleşiyordu, aynı bilgisayardan aynı kablolarla USB-C to Gigabit Ethernet dönüştürücüsüyle yaptığım streamde sorun olmuyordu.

• Infuse 5.9'da küçük bir bug.

5.9 güncellemsinde "Improved NFS streaming" derken, paylaşımlarda NFS
    kayboldu. Bu sorun bemim NAS'a (Qnap TS-431P) özgü bir sorun da olabilir.

Bunun yanında Infuse'de manuel olarak NFS seçilip ve IP girilirse problem olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 14 Kasım 2018; 15:59:27 >
  • Arkadaşlar, 2.el Apple tv 4 aldım 4k olmayan, mi box 3 kullanıyordum daha önce iptv için mibox ta smart iptv programını kullanıyordum, bu program veya benzeri varmıdır Apple tv de?
    GSE İPTV var biliyorum iphone 7 plus telefonumda kullanıyorum ama benim aradığım İptv kanallarını uydu alıcı gibi listeleyen epg bilgilerini gösteren, uydu alıcı kumandası gibi sağ-sol kanal değiştirebileceğimiz bir program.
    Smart İp tv yi bu şekilde kullanabiliyorum, Apple TV de varmıdır GSE İPTV dışında bir program.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Arkadaşlar, 2.el Apple tv 4 aldım 4k olmayan, mi box 3 kullanıyordum daha önce iptv için mibox ta smart iptv programını kullanıyordum, bu program veya benzeri varmıdır Apple tv de?
    GSE İPTV var biliyorum iphone 7 plus telefonumda kullanıyorum ama benim aradığım İptv kanallarını uydu alıcı gibi listeleyen epg bilgilerini gösteren, uydu alıcı kumandası gibi sağ-sol kanal değiştirebileceğimiz bir program.
    Smart İp tv yi bu şekilde kullanabiliyorum, Apple TV de varmıdır GSE İPTV dışında bir program.
    IPTV'de EPG'yi göstermek kolay değil ki, EPG'leri sürekli güncelleyecek bir kaynaktan beslemeniz lazım, Smart IPTV bunu nasıl yapıyordu ki?
  • Flex iptv programını kullanıyorsanız ayarlardan logo source yi iptv base seçerseniz kanal logolarını otomatik geliyor. Epg olayını çözemedim bir ada uğraşıyım üzerinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

IPTV'de EPG'yi göstermek kolay değil ki, EPG'leri sürekli güncelleyecek bir kaynaktan beslemeniz lazım, Smart IPTV bunu nasıl yapıyordu ki?

Alıntıları Göster
    Smart ip tv de öyle bir kaynak var demekki, programı satın aldığınızda 30tl gibi birşey cihaz başına bir kereliğine ücreti var. Ama uydu alıcı gibi kullanabiliyorsunuz İptv kanallarını, hatta yabancı kanallarda bile logo EPG var, tüm kanalların EPG si yok, çok bilinen kanallarda var, öyle ıvır zıvır kanallarda yok sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aichera

Flex iptv programını kullanıyorsanız ayarlardan logo source yi iptv base seçerseniz kanal logolarını otomatik geliyor. Epg olayını çözemedim bir ada uğraşıyım üzerinde
    Daha cihaz gelmedi, yarın gelince denerim bu programı, kanal değiştirme olayı nasıl bu programda, uydu alıcı kumandası gibi sağ sol yaparak yada yukarı aşağı yaparak kanal değiştirebiliyormuyuz?
    GSE İPTV de, kanalı seçiyorsun, kanal değiştirmek için geri gidip diğer kanalı seçiyorsun bu kullanışlı olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.