Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paugge hdmi kablo yeterince işinizi görecektir arkadaşlar.Ayrıca monster marka kabloları da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sener652 S kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Öncelikle ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz Nvidia Shield cihazına bakacağım. Esasında bahsetmem gerekiyordu, ben görme engelliyim hocam. Apple TV'de Voice Over, Windowsta ise Jaws programlarını kullanıyorum. Yani ekran okuyucu programları...

Nvidia Shield cihazı ile İPTV oynatmamız mümkün müdür acaba?

Bir de hocam elimde Zyxel NBG6716 Router var. Buna USB den disk bağlayıp, ağdan film vs. izlemek istiyorum. Bunu hangi cihaz ile kolaylıkla yapabilirim?

Mini-PC için baktığım model şuydu:

https://www.hepsiburada.com/asus-vivo-un65u-m007m-intel-core-i7-7500u-2-7ghz-3-5ghz-4gb-128gb-ssd-mini-masaustu-bilgisayar-p-HBV000004JLZH

İlginiz ve alakanız için tekrardan çok teşekkürler.

Hayırlı günler.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    Ağırlık IP TV'de olacaksa Enigma 2 tabanlı bir uydu alıcısı tercih edebilirsiniz.
    TV'niz 4K olmadığına göre VU+'ların full hd olanlarını uygun bulabilirsiniz. Bu cihazlar
    aynı zamanda ful hdd video'da oynatabiliyorlar. Ben uzun süre videoları VU+ Solo SE'de izledim.

Hiçbir ek yazılıma gerek kalmadan normal uydu yayını gibi IP TV kanalları tanımlanabiliyor. Bu cihazların
    en sevdiğim yanlarından biri uydu ya da kablo yayınlarına telden ya da tabletten bu cihaza bağlanarak
    izlenebilmesi.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Selamlar Hocam,

Peki bir link var mı bakabileceğimiz? İnternetten araştırdım ancak genelde tanıtımlar filan var. Satış sayfalarını bulamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Vu+ zero ya da vu+ solo se modellerine bakabilirsiniz. Vu+ solo se ikinci elde bir satıcı var 550TL istiyor.
    sıfırını ben de bulamadım. Vu+ zero'yu bulmak daha kolay galiba fiyatı 850TL civarında. Fiyatlar çok artmış kur
    artışından dolayı. "vu+ zero" ya da "vuplus zero" olrak aratırsanız birçok alışveriş sitesinde var.

Edit: Bu sitede fiyat çok uygun gibi. Siz yine de satıcıyla görüşün kolon falan olmasın.http://www.hepsidijital.com/vu-zero-uydu-alicisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 8 Kasım 2018; 14:30:45 >
    Nvidia Shield içerisinde Android işletim sistemi olduğunu düşünürsek, bir arkadaşım Sony Android TV'den dahi IPTV kanallarını hatta şifreli kanalları dahi izleyebiliyordu. Nasıl yaptığını bilmiyorum, kullanmadığım için sormadım :) Sony TV'den yapıldığına göre diğer android cihazlarda da yapılır diye düşünüyorum.

Android işletim sisteminde görme engelliler için yardımcı program var mı onu bilmiyorum.

Zyxel NBG6716'ya USB disk takarak, Apple TV'de Infuse aldığınız takdirde içerikleri izleyebilirsiniz. Hangi içerikleri izlediğiniz önem taşıyor burada çünkü Router'ın USB girişi sanırım 2.0 ve arada kablosuz aktarma yapılacaksa belki kablosuz nedeniyle takılmalar olabilir. Ancak ben anlatayım yine de nasıl yapacağınızı;

DLNA ile aktarım yapacaksanız, Router menüsüne girdikten sonra
    Management > USB Media Sharing > DLNA seçerek gelen ekranda, Enable DLNA'yı tikleyip, USB'den Photo,Music,Video'dan hangi tür aktarım yapacaksanız onları seçecekseniz. Hepsini seçmeniz iyi olur. Rescan Media Content diyerek tarama yaptıracaksınız.

SAMBA'da ise, Management > USB Media Sharing > SAMBA seçerek Enable SAMBA diyerek, bir isim, kullanıcı adı ve şifre belirleyeceksiniz. (Ben Apple TV'de Infuse uygulamasında bu paylaşım tarzını kullanıyorum. Kendisi Internet üzerinden film index'ini çekerek düzenli bir medya arşivi oluşturuyor. DLNA'da türlere göre veya kütüphane şeklinde düzenleme yapmıyor diye biliyorum. Yanılıyor da olabilirim.)

FTP seçeneği var bir de, bunu aktif ederek paylaşım yapmazsınız ancak bilgisayardan indirdiğiniz içerikleri FTP yoluyla USB disk'i modemden çıkarmadan USB disk'e aktarabilirsiniz. Bilgisayardan diske aktarım yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

Böyle bir paylaşım yapacaksanız Apple TV'de sizin için uygun olacaktır ama almadan önce USB diski modeme takıp, elinizdeki bir bilgisayar üzerinden vs. deneme yapmanızı tavsiye ederim. Donma, takılma olmadan oynatma yapabilirse Apple TV'de de yapabilir.

Aynı şey Shield ve diğer cihazlar için de geçerli. Bu yöntemi uyguladıktan sonra telefonunuzdan dahi bir uygulamayla izleme gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca iTunes Movies'de de görme engelliler için sesli betimleme olan filmler de olabilir. Filmlerin yanında AD simgesi olanlarda Sesli Açıklamalar mevcut. Ancak hiç denemedim bilmiyorum bu durumu. Eğer işinizi görürse satın alarak/kiralayarak film izleme olanağına da sahip olursunuz. Bu yanı da işinize yarayacaksa Apple TV'yi bir adım öne çıkaracaktır.

• itunes'dan dark knight 3'lemesini aldım ancak ilk iki filmde altyazılarda karakter sorunu var. noktalamalı ve türkçe karakterlerde sıkıntı söz konusu... ücreti iade ettiler,filmler arşivde duruyor ama..
    bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin36

itunes'dan dark knight 3'lemesini aldım ancak ilk iki filmde altyazılarda karakter sorunu var. noktalamalı ve türkçe karakterlerde sıkıntı söz konusu... ücreti iade ettiler,filmler arşivde duruyor ama..
    bilginiz olsun.

Bende de aynı sorun var nerden şikayet ettiniz acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar yıllardan beri torrent kullanmamış biri olarak bütün üyeliklerim kapanmış.

Kullandığınız güncel torrent sitelerini özel mesaj yolu ile iletebilir misiniz ? Davetiye ile kayıt olunabilen sitelerde davetiyeniz varsa çok memnun olurum. Ratio oranına dikkat eder başınızı ağrıtmam.
    Zamunda üyeliğim duruyormuş.
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    hocam apple store 'dan destek ile görüşerek .
  • Arkadaşlar diğer 200 - 300 TL lik android boxlar bana sorun çıkaracak gibi.
    Ben bu markanın en son, en iyi modelini almayı düşünüyorum.
    Yapmak istediklerim.
    Netflix üyesiyim 4K veya 1080 p izlemek.
    Youtube 4k veya 1080p izlemek.
    Terrarium Tv, Stremio kurup izlemek.
    İp Tv izlemek.
    Puhu tv izlemek.
    Mx, vlc, vpn kurabilmek.

Eskiden hdd den film izlemek diyordum olmuyor dediler vazgeçtim.
    Bana sorunsuz cihaz lazım alayım takayım çalışsın.
    Cam gibi göstersin.

• Youtube 4k olmuyor sanırım?
    Veya benim tv 2K olduğundan mıdır?
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    O zaman Apple TV 4k alın tam size göre. Takın uygulama indirin ve izleyin daha kolayını bulamazsınız. Android box’ların en iyisi bile arada sapıtıyor stabiliteye sahip olana kadar kendinden soğutuyor.

Bu arada hdd’yi direk Apple tv’ye bağlayamazsınız ancak usb girişli bir modeminiz varsa oraya bağlayarak izleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

O zaman Apple TV 4k alın tam size göre. Takın uygulama indirin ve izleyin daha kolayını bulamazsınız. Android box’ların en iyisi bile arada sapıtıyor stabiliteye sahip olana kadar kendinden soğutuyor.

Bu arada hdd’yi direk Apple tv’ye bağlayamazsınız ancak usb girişli bir modeminiz varsa oraya bağlayarak izleyebilirsiniz.

Terrarium Tv, stremio, ip tv olayı varmı.
    Netflix yasal üyelik diğerleri değil.
    Terrarium vs nasıl hallediyoruz.
    Apk türü şeyler kuruluyormu. (Apk android biliyorum. Apple böyle şeyler varmı).

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

quote:

Terrarium Tv, stremio, ip tv olayı varmı.
    Netflix yasal üyelik diğerleri değil.
    Terrarium vs nasıl hallediyoruz.
    Apk türü şeyler kuruluyormu. (Apk android biliyorum. Apple böyle şeyler varmı).

Alıntıları Göster
    Apple TV'de yasal uygulama dışındaki çözümleri unutun, asla apk kurdugunuz bir Android box gibi özgür olamazsınız ama stabilitede eşssizdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Apple TV'de yasal uygulama dışındaki çözümleri unutun, asla apk kurdugunuz bir Android box gibi özgür olamazsınız ama stabilitede eşssizdir.

Anladım merak ettiğim için sormuştum.
    Fotbol vs izleyen birisi değilim.

Terrarium Tv ve stremio platformlarını bilmiyorum duymadım daha önce. Hızlıca bir internette göz gezdirdim stremio apple tv ile çalışabiliyormuş. Terrarium Tv iphone ve ipad ile çalışıyormuş ama apple tv ile çalışmıyormuş gördüğüm kadarıyla. iPhone ve ipad için uygulama yapılabildiğine göre apple tv için de yapılabiliritesi var.
    Her iki platform da sizin için olmazsa olmaz ise iyice araştırmak gerek.
    Ip tv sorunsuz çalışıyor bir çok arkadaş kullanıyor.
  • quote:

Terrarium Tv ve stremio platformlarını bilmiyorum duymadım daha önce. Hızlıca bir internette göz gezdirdim stremio apple tv ile çalışabiliyormuş. Terrarium Tv iphone ve ipad ile çalışıyormuş ama apple tv ile çalışmıyormuş gördüğüm kadarıyla. iPhone ve ipad için uygulama yapılabildiğine göre apple tv için de yapılabiliritesi var.
    Her iki platform da sizin için olmazsa olmaz ise iyice araştırmak gerek.
    Ip tv sorunsuz çalışıyor bir çok arkadaş kullanıyor.

Terrarium ve Stremio mükemmel proğramlar.
    Epeydir araştırıyorum ve iyi bir ürün almak istiyorum sorun yaşamamak için.
    Hala şu mükemmel onu al diyen çıkmadı.
    Ülkemizde çoğu satılsa gidip mağazalarda inceleyeceğim. Böyle karambole alınca iade etme hakkım var ama bizim esnafa laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.

Mükemmel bir cihaz yok ki :)))
    Şu an nispeten mantıklı fiyatı olup ortalama üstü olan cihazlar;
    Apple TV
    Zidoo x9s/z9s
    Nvidia shield.
    Ama hepsinin eksiklikleri var ihtiyacınıza göre en uygunu alıp geçmek en mantıklısı.

• Aynısını bende yazdım zaten kendisine.Kusursuz cihaz yok maalesef.

Medya oynatıcı anlamında yıllardır Zidoo kullanıyorum ve gerçekten iyi cihaz.Ama sırf Netflix, Spotify ve PuhuTV konforu için Amazon Fire TV Stick alıp kullandım aylarca.Şimdi çıtayı daha da yükselttim ve bu konfor için Apple TV 4K'ya geçtim.

Özetle aklına yatan en mantıklı cihazı alacaksın ama sana eksik gelen taraflarını da mecburen başka cihazlarla kapatacaksın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.