Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler
  • Infuse den son haberler...

5.6 (in progress)

All-new iOS design

Support for iPhone X

Full HDR support

Playback improvements for 4K UHD content

Other improvements/fixes

5.6.1 (in progress)

Support for 4K UHD ISO and BDMV

Other improvements/fixes

Planned

OneDrive for Business

Variable playback speed

Live preview scrubbing

Update to TheTVDb v2 API

Fetch hi-res TV show artwork from TMDb

Trakt collections

Add to Watchlist

Import/export via iOS Share Sheet

Many other improvements and fixes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k uhd bdmv leri menülü açabiliyormu bu kutu

• Şu an hayır, ama açacak... ( Menülü değil)

Infuse firmasının eline yeni geçti 4k kutu daha. Adamlar ilk yazılımı çıkarıyorlar.

1080 de tümünü açıyor. İSO, BDMV vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 20 Ekim 2017; 17:0:50 >
  • Hala 4.nesil ile 4k arasinda kararsizim.

1.si 4k televizyonum yok.

2.si internetim adsl. Didim’de fiber altyapisi zayif. 8 mbit’e kadar destekliyor apartman da. Hizim max 6 mbit oluyor. Bu yuzden turkcell tv+ bile kullanamiyorum. 6 mbit internet ve 50 gb akk 4k’yi hayatta kaldirmaz diye dusunuyorum.

Hal boyle olunca 4.nesil daha mantikli geliyor. 4K alirsam yatirim amacli olacak. Ama ben 4k televizyon alip, baska bir eve tasinana kadar, neti fibere gecirip de 50mbit’e falan gecene kadar bunun da bir ust modeli cikacak. Kaldi ki ilcede fiber altyapisi yok.

Ne yapsam sizce. Simdilik 4.nesil mi alsam ?

• Panel üretemeyen Apple, TV Box üretiyor işte

• Merhaba

Tvos 11.2 ile auto frame rate özelliği de geliyor...
    Aynı zamanda auto dynamic range seçim (SDR & HDR) de geliyor.

https://www.macrumors.com/2017/10/30/apple-seeds-first-beta-of-tvos-11-2-to-developers/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 30 Ekim 2017; 23:17:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Merhaba

Tvos 11.2 ile auto frame rate özelliği de geliyor...
    Aynı zamanda auto dynamic range seçim (SDR & HDR) de geliyor.

https://www.macrumors.com/2017/10/30/apple-seeds-first-beta-of-tvos-11-2-to-developers/

Bu auto frame olayini biye 4th gen cihaza getirmeZ apple anlamiyorum, donanimsal bir kisit olamaz zira

• Günaydın

Dün akşam itibariyle , Auto frame rate ve auto dynamic range seçeneği barındıran tvos 11.2 public beta yayınlandı.

İndirebilirsiniz.

Paylaşım çok az bu arada forumda... Benden başka kimse almadı mı apple tv 4k yı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Günaydın

Dün akşam itibariyle , Auto frame rate ve auto dynamic range seçeneği barındıran tvos 11.2 public beta yayınlandı.

İndirebilirsiniz.

Paylaşım çok az bu arada forumda... Benden başka kimse almadı mı apple tv 4k yı :)

Günaydın,
    Verdiğiniz bilgileri en azından ben sessizce takip ediyorum, o yüzden hiç motivasyonunuzu bozmayın

Ancak şöyle bir şey var; 2,5 senedir Apple TV 4 kullanıyorum. Önceki TV de smart özelliği olmadığından tepe tepe kullandık Apple tv yi.
    Yaklaşık 3 hafta önce Sony 55XE9005 4k Android tv aldım. Özellikle Tv ye Kodi'yi de kurduktan sonra Apple tv yi neredeyse hiç açma ihtiyacı duymadım. Sadece yedekte bekletiyorum, olur da tv nin oynatamadığı bir film vs çıkar diye. Hal böyle olunca Apple tv 4k çok anlamsız bir seçenek gibi duruyor.
    Apple ın bence Apple tv yi satmak için bu kutunun içine daha cazip şeyler koyması gerekir diye düşünüyorum. İpad air var bende, onda kullandığımız uygulamaların çoğunu Apple tv de kullanamıyoruz.

• -HKN- kullanıcısına yanıt
    Günaydın,

Benim TV de akıllı ama bununla işlem yapmak çok daha hızlı. TV ağır kalıyor. Ve bazı kodekleri desteklemiyor. İSO, BDMV vs.

Infuse için kullanıyorum özellikle. Nas taki tüm videoları, formatları izliyorum zahmetsizce.

Samsung 65ju7500 de çoğunu açıyor ama, poster altyazı vb uğraşmak istemiyorum artık.

İlaveten turkcell tv+ ile izleniyor tv artık evde. tüm kanalların 24 saat geriye alınabilmesi büyük artı...

Netflix de 4k olunca apple tv de, başka bir argüman kullanmıyorum artık.

Kumandasını açıyorum. tv, avr ve ATV derhal açılıyor Max 3 sn de.

Tek tuşla da tümünü kapatıyorum. Bu lüksü yaşamak keyifli geliyor bana...

Selamlar

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum ama bunların hepsini zaten Apple TV4 de yapıyordum ve yapıyorum. 4k içeriğe stream ederek ulaşmak da şu an fantastik bir düşünce ülkemizdeki AKK söz konusu olduğu sürece.

Sony Android tv nin şu ana kadar açamadığı dosya olmadı. Ben de WD My Cloud NAS kullanıyorum ve kumandadan tek tuşla Kodi yi açıp tüm medya arşivime erişiyorum. Kodi de aynı Infuse gibi poster, metadata, altyazı indiriyor vs.

Özetle demek istediğim "4k Apple tv" yi almak için ekstra bir motivasyonun olmaması. Bana göre Apple'ın buna bir çözüm bulması lazım.
  • selam arkadaşlar sonunda apple tv 4k 64 gb versiyonu teknosa stoklarına eklendi almak isteyen kaçırmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

selam arkadaşlar sonunda apple tv 4k 64 gb versiyonu teknosa stoklarına eklendi almak isteyen kaçırmasın

32 lik 4K var 64 lük 4K yok Teknosa nın sitesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdonanimhaber

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

selam arkadaşlar sonunda apple tv 4k 64 gb versiyonu teknosa stoklarına eklendi almak isteyen kaçırmasın

32 lik 4K var 64 lük 4K yok Teknosa nın sitesinde.

stok bitmiş hocam ben aldığımda 4 tane stok vardı
  • apple tv 4k ile itunes den satın aldığım wonder women filmini izledim film 4k ve yaklaşık 25 gb internet harcadı ama yeni apple tv gerçekten süper olmuş

Apple TV [ANA KONU]
  • Aynen...Netflix de de var şu an auto frame rate ve hdr, sdr auto...

TV os 11.2 beta 3 şu an indirilebilir durumda.

İndirirseniz, auto frame rate ve auto hdr & sdr seçici de kullanılabilir durumda...

Infuse de de yazılım güncellemeleri sürüyor.

HDR desteği geldi,.4k. ts desteği geldi. Bu hafta içinde 4k iso ve bdmv desteği gelecek. Sonraki yazılım sürümüyle de, auto frame rate ve auto dynamic selection özelliği gelecek...

Hem tvos hem de infuse sıkı çalışıyorlar adaptasyon için. Cihaz henüz çok yeni malum... Ama donanım çok üst düzeyde...

Not: Asus Ac 68U yu sattıktan sonra superonline ın modemine döndüm.
    En çok bu trafik monitorü kısmını özlüyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 14 Kasım 2017; 9:17:48 >
  • Altyaz 3 ve 4 deki gibi küçük kalıyor mu acaba ? Bir türlü altyazı büyütme seçeneği gelmedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    netflix te nerde var ayar
  • buludag89 kullanıcısına yanıt
    Ayar netflix de değil. Apple tv genel video ayarlarında. Ama 11.2 yazılımında olmanız gerekli. Bu versiyonda itibaren auto frame rate ve auto dynamic selection seçenek özelliği geliyor.

Bunu açtığınızda, hem apple movies kısmında hem de netflix deki içerikler için çalışmaya başlıyor...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.