Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sessizliği seviyorsunuz. O grupta hareket yok :)

• iptvx kullanan bilgisi olan var mı?

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar, kontrol ettim paylaşımda protokol SMB yazıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • behicefe kullanıcısına yanıt

Bende var. Binbir umutla aldım ama kullanmayacağım. Altyazı indirilemiyor, altyazılar kocaman değiştiremiyorsunuz. Son eklenen filmleri görmek için yıllık abone olmanız lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dtcelik kullanıcısına yanıt

Benim dediğimi yaptınız mı?

• freedom77 F kullanıcısına yanıt

Günaydın. Evet denedim. Yeni paylaşım aç dedim. Ama herşeyi doğru yapmama rağmen hata veriyordu sürekli.

kayıt ismi

tür : ftp

adres: diskstationclk.local

kullanıcı: admin

şifre : *****

giriyorum ama "bir hata oluştu" yazıp kapanıyor.

Bu arada bağlantı testi yaptım iki farklı 4K filmde

hız 235.00 Mbps - 241.00 Mbps arasında

• Anladım, çip darbe almış olabilir o zaman. Neyse, duruma göre artık bakarım, 350 - 600 TL arası bir kaç yerde kumanda satışı gördüm de, şimdilik elimdeki yeterli. Teşekkür ederim cevap için.

• Forumdaki "Televizyonlar" bölümüne girdiğinizde, bölümdeki başlıklar arasında nedense bu başlık da listeleniyor. Halbuki orası panellerin tartışıldığı bir bölüm. Apple TV cihazının orada tartışılan panellerle hiç bir alakası yok (adında TV ibaresi geçse de).

https://forum.donanimhaber.com/televizyonlar--f284

Bu yanlışın düzeltilmesi için forum yönetimine nasıl haber verebiliriz? Acaba konuyu açan @Legoloman arkadaşın mı bu düzeltmeyi yapması gerekiyor?

Yazdığınız bilgiler doğruysa girmesi lazım. Kontrol edin.

Ben FTP ile 941Mbps civarı hız alıyorum 4K içeriklerde.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Adres yerine NAS'ın IP(192.168..... gibi)'ini yazacaksınız.

Ayrıca sadece Infuse'de bu bilgileri girmeniz yetmez. NAS ara yüzünden FTP'yi aktifleştirmeniz gerekir.

NAS'ınızı çok bilmiyorum. Genelde SMB için verilen izinler özel olarak ayarlanmadı ise FTP için de verilmiş sayılır. FTP için ayrı klasör izini mi gerekiyor onları kontrol edin.

FTP kısmında sadece FTP'yi aktifleştirin özel ayarlara dokunmayın.

"Dış IP'yi PASV modunda bildir" gibi bir seçenek var bunu işaretlerseniz belgi direk Infuse'de FTP'yi manuel seçmeden SMB gibi Infuse'de listelenebilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Dinamic range eşlediniz mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Evet dinamik aralık ve kare hızı eşlendi ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 5 Kasım 2021; 14:44:29 >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt

Youtube Apple TV SDR'de iken otomatik HDR moduna geçiş yapamıyor. Bilmiyorum bir güncelleme gelecek mi?

Bu değişikliği ben yapamıyorum maalesef, forum adminleri yapmalı.

Bu başlık eskiden bir haber başlığıydı ve çok aktif olmasına rağmen düzgün görüntülenemiyordu mobile uygulamada vs. Ben forum önerileri & sorunları başlığına durumu yazmıştım, adminlerde konuya çevirip beni de konu sahibi yaptılar.

• Herkese selamlar,

Bu konu çok aktif, çok seviyeli ve forumun en faydalı bilgilerinin yer aldığı, sık sık da herkese yardım edilen başlıklardan biri.

Aklıma şöyle bir fikir geldi, sizlerle de paylaşmak istedim görüşlerinizi almak için.

Burayı takip eden ve yazan üyelerin Discord kullanım oranları nasıl bilmiyorum ama (ben de çok yeni ve acemiyim) Apple TV Türkiye vb. bir isimle bir Discord sunucusu açsak, güzelce alt konu başlıklarını ayırsak, buraya ek olarak orada da aklımıza takılan soruları sorsak ve yeni haberleri paylaşsak nasıl olur?

çünkü başlık altında bir çok alt konu var ve sorular soruluyor. (Infuse, iTunes filmler, NAS sistemi, IPTV uygulamaları vb.) Bunları Discord sunucusunda çok düzenli şekilde gruplayabiliriz. Herkes ilgilendiği başlık altında sorularını sorar, cevaplarını alır, yardımlaşmak için gereken bilgileri paylaşır. Ayrıca yeniliklerden de anlık haberdar olabiliriz.

Ayrıca ben kişisel olarak forumun mobil uygulamasını hiç işlevsel ve kullanışlı bulmuyorum. Zamanımızın büyük bir kısmının da artık mobilde geçtiğini düşünürsek bu tip bir chat uygulamasını kullanarak bu hobimizi daha işlevsel hale getirebiliriz ve işlerimizi kolaylaştılaştırabiliriz diye düşündüm.

Aşağıdaki gibi alt başlıklar olabilir mesela (bunların hepsi Apple TV kullanıcılarının ilgilendiği konular çünkü)

#infuse

#tvos

#nas

#iptv

#youtube

#netflix

#appletvplus

#hbomax

#amazonprimevideo

#turkcelltvplus

#itunes

vb.

Fikir ve görüşlerinize açığım. Gerek yok buradan devam derseniz de hiç farketmez. Apple TV [ANA KONU] 

• Legoloman kullanıcısına yanıt

Çok iyi fikir!

Ben Discord'u zaten başka konularla ilgili kullanıyorum. Böyle bir sunucu açılırsa, orada da aktif olarak yer alırım.

Moderatörlerden biri olursanız düzenli ve kullanışlı bir hale getirebiliriz.

Discord'u yeni yeni deneyimliyorum, acemisiyim henüz :)

Bu arada öneri Discord sunucularınız varsa da onları da alırım özelden. :)

"Forumla İlgili Önerileriniz, Sorunlarınız" bölümüne yeni bir konu açtım bakalım.

https://forum.donanimhaber.com/televizyonlar-bolumunde-apple-tv-basligi--151037681

Eğer siz de Apple TV başlığını Televizyonlar bölümünde görmek istemiyorsanız konunun altındaki "Öne Çıkar" butonuna tıklayabilirsiniz.

Merhaba,

Bence de güzel olur. DH Forum güzel ama konular çok düzensiz. Forum teknik açıdan da mobil kullanıma pek uygun değil. Örneğin size gelen bir bildirime tıkayıp okumanıza rağmen hala okunmamış gösterebiliyor.

Derleyip toparlamak için şimdi bir tane açınız.

Saygılarımla.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Umarım güncellemeyle düzelir SDR ayarda Amazon primeda mesela bu sorunu yapmıyor hdr geçisinde sıkıntı yok ..

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.