Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Modemin dahili torrent uygulaması olması infuse için mükemmel ama benimde asus Ax82u modemin torrent uygulaması var. 3 disk bozdu. İndirme yapmıyorken boştayken bile diski %100 kapasite ile çalıştırıyor. Aşırı ısınmadan ve tam devir diski çevirdiği için hddler kullanılmaz hale geldi. Çok ilkel ve hiç güncellenmedi. Bende mecburen düşük enerji tüketen performanslı bir ultrabook aldım (Asus ux325). Plex işimi görüyor aslında ama hep mükemmeli aradığımız için şımarıklık yapıyoruz. Tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt

Çok sağolun zahmet verdim gayet açıklayıcı olmuş. Maalesef aynı diziyi hem plex hem infuse  ayrı ayrı değerlendiriyor ve tek başlıkta birleştirme yapamıyor. Dediğiniz gibi bunu dert edecek değiller.

• Selamlar,

Hazır Plex server, Infuse vb. konular konuşulurken ben de bir soru sorayım.  

256 GB SSD'li M1 işlemcili Macbook Pro kullanıyorum. Ama depolama olarak pek yerim yok laptopta.

1-2 TB kapasiteli bir harici SSD alsam, film indirmelerini bu diskin içerisine yapsam, diski laptoba bağlayarak Infuse üzerinde ağdan gösterip sorunsuz oynatabilir miyim filmleri? (4K remux çoğunlukla)

Modeme disk bağlama ve NAS seçenekleri denedim ve ev koşulları sebebiyle başarılı olamadım. Bu seçeneği merak ediyorum.

Tabi diskin sürekli okuması vs. konuları için Macbook'a da zarar versin istemem.

Bu arada Haricis SSD değil HDD de olur diyorsanız neden olmasın tabi  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legoloman -- 3 Kasım 2021; 17:3:53 >

• Legoloman kullanıcısına yanıt

Olur problem olmaz. SSD de olur HDD de olur farketnez. Plex ya da MAC'ın dosya paylaşım sistemini kullanabilirsiniz. Kablosuz olacaksa büyük hacimli flmlerde Mac'ın Apple TV'ye yakın olmasında fayda var.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Bu tip durumlarda disk okuma hızının ne kadar etkisi var bilemedim, o yüzden acaba SSD daha mı iyi olur diye düşündüm.

Macbook'u olabildiğince Apple TV'ye yakın tutacağım evet.

• @Legoloman

Normal HDD'ler 100 mb/sn'nin çok üzerinde USB-C üzerinden okuma ve yazma yapabiliyorlar. Filmlerin aradığı ise en fazla 15-20 mb/sn.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt

Modeme USB'den bağlı diski tarif ederken "HDD" diyerek aslında yanlış bir ifade kullanmışım. Ben bir flash bellek kullanıyorum (SanDisk Ultra Fit 128GB USB 3.1). Şimdiye kadar herhangi bir ısınma problemi ile karşılaşmadım. Fit modelleri küçük olduğu için modemin yan tarafından çıkıntı yapmıyor, görüntü olarak da bir olumsuzluk yaratmıyor.

Elbette arşivleme merakı olanlar için 128GB çok küçük bir depolama alanı, onlara bu yöntem önerilmez. Ama benim gibi izledikten sonra filmi silenlerdenseniz, modeme bağlamak için SanDisk Ultra Fit'leri tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 4 Kasım 2021; 0:31:29 >
  • A Quiet place 2

4K Dolby VISION Dolby ATMOS 19TL İTunes Store Ön Siparişte.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

Bende izlediğimi silerim ama pek vaktim olmadığı için gördüğümü indiriyorum ama izleyemediğim için birikiyor. 3 tane 4 tb 1 tane 5 tb 1 tane de 16 tb diskim var. 16 tb olan boş henüz ama diğerleri dolu. Açıkçası size imrendim.

• Apple tv sadece film izlemek için degilki, eger iphone kullanıyorsanız büyük bir nimet, kablosuz olarak birebir iPhone yada ipad ekranini tv de eşzamanlı izlemek mükemmel birsey,

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt

filmler çok geç geliyor

• LuqueTr kullanıcısına yanıt

ABD İtunes store göre Üç dört ay geç gelebiliyor

• joven kullanıcısına yanıt
    Biraz daha erken ve çok içerik çıkarırlarsa satışları artar

• LuqueTr kullanıcısına yanıt

Esasen içerik olarak epeyce geniş sayılır ABD iTunes Store yakın sayılır hemen hemen çoğu film mevcut.

Apple Ülkemiz için TL fiyat politikası 1$ 1.9 TL olduğu sürece bence sorun yok geç gelebilir.

Bende de Mac Mini var 256GB. 4TB WD 2.5 inç hard aldım. Torrenti 256GB'a çekip, 4TB içine atıyorum. Yüksek boyutlu film çekerken, harda çekmek pek mantıklı değil. Disk Overload çok oluyor.

• Merhaba Arkadaşlar
    Yıllardır telefonu tableti ile bir Android kullanıcısı olarak hata yaparak 4 gün önce Apple tv 4k 2021 aldım. En son çıkan model.

Evet çok kaliteli cihaz ama hiç sevemedim. Hatta cihazın sahip olduğu wifi 6 standarti yüzündenmi bilmem, benim emektar zyxel vmg3312-b10b modem sık sık atmaya başladı.

Mağazadan aldığım için kutu açılışı nedeniyle iade edemediğim cihazı satıyorum. Hemde baya zararına. Üstelik alıcı kargoda ödemeyecek. Yada Bursa'da ise görerek alacak. Satıp nvidia shield tv pro 4k almak istiyorum.
    İlgilenen arkadaşlar DM'den mesaj atabilirler. İlan sahibinden dedir.
    Tesekkur ederim.

• TechVET kullanıcısına yanıt
    Evet dikkat etmek lazım. Ama öyle de zaman kaybı oluyordur sanırım epey. Bu arşivcilik gerçekten zor ve sabır işi :)

Yok olmuyor aslında. Zaten seyredeceğin filmi çekip atıyorsun.

HDD'ye torrent indirmek disk sağlığı açısından riskli. Ben NAS'ın bir yuvasına SSD taktım. İndirme bitince otomatik olarak SSD'den HDD'ye taşınıyor. Torrent programlarında indirilecek klasör ve tamamlanınca taşınacak klasörü ayrı tanımlanabiliyor. Eğer ayrı bir USB girişi daha varsa indirmeyi bir flash diske yapabilirsiniz.

• Tv de zaten Air play2 var. Zaten o özelliği hiç kullanmıyorum. :) Ama şöyle bir şey var aklımda ileride smart kasar donar sıkıntı çıkartırsa nvidia apple arasında kalırsam. Kesinlikle seçimim apple tv olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WatchteR -- 4 Kasım 2021; 8:46:34 >
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.