Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hepsi Burada'da iadede bir sorun mu oluyor. "30 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade" den bahsetmiş

https://www.hepsiburada.com/kolay-iade

• HattiHitit kullanıcısına yanıt

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler başlığında şöyle bir madde var, o yüzden emin olamadım.

• Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Toner, kartuş, şerit vb. her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler vb.)
  • Legoloman kullanıcısına yanıt

Problem yok iade edebilirsiniz. DVD vb. elektronik cihaz anlamında değil, kaset anlamında.

"Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve" bu açıklamanın kendi başına anlamı yok kendsisinden sonra gelen açıklamayı niteliyor. Yani örneğin bir yazılımı aldık ve paketinden çıkardık, bu iade edilemiyor. Çünkü kopyalanmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 19 Mayıs 2021; 16:51:37 >

Hepsiburada'da iade süreci başlattım bakalım Synology NAS için. Gelişmeleri yazarım.

• Sizin "uzaktaki modem" sorununu bildiğim için soruyorum:

Bu durumda, NAS öncesi aşamaya geri dönüp, Apple TV yanına bir Gigabit portlu router almayı düşünüyor musunuz? HDD'yi router'a USB'den bağlayıp Infuse'da yüksek aktarım hızlarına ulaşabilirsiniz böylece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 19 Mayıs 2021; 17:15:16 >
    Açıldığı için sorun yapabilirler HB bu belli olmaz 😊 Ama Amazon ürün açılsa da kullanılsa da iade alıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt

Evet firmalar bazen zorluk çıkarabiliyor kanundaki açık maddeye rağmen. Aslında hukuki değil tüketiciyi bezdirmek amaçlı.

Ama Hepsiburada gibi kurumsal firmalar yapmaz sanıyorum. Ben bir SSD'yi amabalajından çıkarmama ve ambalajı

tamammen kapalı ve keserek açmış olmama rağmen iade etmiştim.

Eğer satıcı HB ise ben de sorun olmaz diye düşünüyorum. Pazaryeri satıcıları kurnaz oluyor 😊

• Araştırma yapıyorum, model belli aslında DS220J .

Synology sitesinden Nas seçim rehberinden sanal ağ kurma dışındaki tüm seçenekleri seçtin,seçimi yaptığımda DS220J modelini göstermiyor.Bu model eski model sanırım ? DS220+ modelini bana öneriyor mesela.

Ayrıca bu konuda arama yapınca gördüm.Asustor önerilmiş.Fiyatları aynı olsaymış onu seçerdim ama 300 lira fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 19 Mayıs 2021; 19:14:34 >
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Bu konu için daha fazla masraf yapmak istemiyorum artık açıkcası. Film indirme, altyazı vb konularını da bayram tatilinde biraz zaman ayırıp kurcaladım, yeniden eski günleri hatırladım yani. Arşiv işi çok keyifli, elinin altında kocaman bir katalog olması da süper evet. Ama bunun çok zamanımı aldığını/alacağını farkettim. Artık izleyeceğim dizileri TV Time, filmleri ise Letterboxd üyeliklerim ile watchlist yaparak düzenli şekilde takip edip, sırası geldikçe izleyeceğim. Kısa vadede izlemeyeceğim, ya da tekrar dönüp izlerim demeyeceğim hiçbir içeriği de tutmayacağım bir kenarda. (Torrent, PC vb.)

Yani kısaca arşiv olayını bir kenara bırakıp yeniden streaming olayına dönmeye karar verdim

Streamingte gerçek ses ve görüntü kalitesine ulaşamayacağımın farkındayım. Ama zaman, ev içi konum, bütçe vb. koşullar bunu gerektiriyor.

Netlifx, Amazon ve Putio üyeliklerim var. Dönem dönem de iTunes Movies’den film kiralayıp devam ederim bu sürece.

• İnfuse 7 kullanıyorum. HDD'yi modeme usb ile bağlayarak içindeki filmleri görebiliyorum. Fakat herhangi bir filmi açtığımda en sonuna bakmak istesem hata veriyor. O filmin tamamını önbelleğe almadan diğer filmi de açtırmıyor. Sanırım buffer ile ilgili bir sorun var. İstediğim saniyeden anında başlatması için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hali hazırsa Zykel Nas326 yeni Nas olayına girmeyim boş yere masraf yapmayın.
    Apple TV ye FTP , samba paylaşım yaparak player kullanarak izlemeniz gerek.
    Player seçenekleri çok az İnfuse yıllık abonelikli yada Nas plex server kurulursa ücretsiz plex bakabilirsiniz.( NAS plex server desteği varsa)
    Resim konusu APPLE TV player üzerinden Nas flim dizi olayı sorunsuz resim bakma İnfuse ile yapılamaz.

Apple TV 4 mü Apple TV 4K mı?
    Apple TV 4 ise Kodi kurup ücret ödemeden player kullanırsınız.

Zykel Nas326 işini çok kolay çözer.Çünkü Nas sadece flim resim ve müzik gibi şeyler için kullanacaksınız.Boş yere ekonomi bozukken yeni Nas olayına girmek çok gereksiz.
    Para sıkıntım yok diyorsanız sıfır bir Nas alırsınız.Araştırın işine uygun bir model.

Hatta nas olmadan modemler direk HDD paylaşımı bile bulunuyor.Çok eski değilse.

Tek merak ettiğim Apple TV 4 mü 4K mı?

Ben sizin yerinizde olsam elimdeki Nas ile en ucuz maliyetle Apple TV ve player tek para ödeyip çözerdim.FTP ve Samba paylaşımı çok kolay.Zaten yeni NAS alsanızda FTP , samba veya plex server kullanacaksınız.
    Apple TV 4 mü 4K mı?

Apple TV 4 se cebinizden tek TL ücret ödemeden isteğinize ulaşırsınız .4K ise ya İnfuse , Nas plex sever kurduruyorsa ki hemen hemen her NAS destekler. Çok nadir desteklemeyen var.Player da ücretsiz Plex olur.Nas bunu desteklemiyor ve elinizde 4K varsa mecburen infuseye yönelmelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 19 Mayıs 2021; 18:21:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Àhmet

Yeni Apple Tv den siparis edipte eline ulasan oldu mu acaba?

30 Nisanda sipariş vermiştim. Bugün gönderime hazırlanıyora güncellenmiş.

Apple TV [ANA KONU]
  • bende 4 mayıs da aldım 25 - 1 haziran teslimat yazıyor bekliyoruz

Apple TV [ANA KONU]

@_Discovery_ bu arada senin alt yazı niye ingilizceApple TV [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Mayıs 2021; 19:17:0 >
  • Legoloman kullanıcısına yanıt

Çok karar değiştiren birisiniz hocam size burada kimse yardımcı olamaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

Hocam İngilizce kelime dağarcığını geliştirmek, ilerletmek için yaklaşık 20 yıldır kullandığım telefon ve bilg. İngilizce kullanırım. (Çoğu zaman İngilizce orijinal destek dökümanları okudum, şimdi Türkçe teknik bir döküman okuduğumda anlamakta zorlanıyorum:) Şu an kullandığım mbp da İngilizce olduğu için hesap Türkiyede olsada İngilizce gösteriyor sanırım.

• atabey444 kullanıcısına yanıt

aynen ben aldıysam napar eder çalıştırırdım onuApple TV [ANA KONU]  bence yenge fırça kaydı vaz geçtiApple TV [ANA KONU] 

• _Discovery_ kullanıcısına yanıt

anladım garip geldi yarısı türkçe yarısı ingilizce görünce deApple TV [ANA KONU] 

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Apple TV [ANA KONU] Apple TV [ANA KONU] Apple TV [ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada kargo hala ups mi acaba? en son öyleydi çünküApple TV [ANA KONU] pardon yanlış alıntıApple TV [ANA KONU] 

@_Discovery_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Mayıs 2021; 19:43:23 >
  • 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.