Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tavsiyem indirip izleyin. Önerecegim 2 modem veya router işinizi görür saniyede 900 mbps değerleri görürsünüz

Asus ax86u usb 3.2 gen 1 x 2

Asus dsl-ax82u veya RT-AX82U bunda da usb 3.2 gen 1 port var bir adet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Di Renovatio kullanıcısına yanıt

apple sitesinden aldım ön sipariş ile 2 gün önce 2099 tl ye 3 taksit mayıs 25 teslimat.

hepsiburada da da aynı fiyat ve peşin fiyatına 3 taksit 6 taksite vade farkı koyuyor 12 taksite kadar var ama vade farkı var. Fakat apple bence çıktığı gibi daha çabuk yollar gibi geliyorApple TV [ANA KONU] 

@K@FKASYALI şuan aynı fiyat

Apple Tv 4K 32GB MXGY2TZ/A Fiyatı - Taksit Seçenekleri (hepsiburada.com)

Apple TV 4K 32 GB - Apple (TR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Mayıs 2021; 20:27:5 >

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    NAS siparişi verdim zaten, kargo bekliyorum. O geldikten sonra düzeni kurmaya çalışacağım. Daha iyi olacaktır diye umuyorum. Teşekkürler yanıtlar için.
  • Legoloman kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Tabi nas daha profesyonel ve işlevsel bir çözüm olmuş

• atabey444 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Buradaki forumdaşların da çok desteği ve katkısı oldu, başlarını çok ağrıttım, sonunda siparişi verdim. Apple TV [ANA KONU] 

Artık geldikten sonra yeni sorularla devam ederim. Apple TV [ANA KONU] 

İnternet hızınız çok önemli ön bellekleme yapıyor.Bir dakikada 3 GB gibi bir veri bellekleme yapmalı.İnfuse FTP bağlantı ile bağlanıyorsunuz.put.io Apple TV uygulamasını direk kullanın ve deneyin.

Daha önce 100mbps'nin ne kadar üzerinde olursa o kada iyi sonuç alınır diye belirtmiştim. Bunun nedenini

aşağıdaki tablo yardımıyla açıklamaya çalışayım.

Tabloda bazı remux filmlerin ortalama minumum ve maksimum bit oranları veriliyor.

Apple TV [ANA KONU]

Bazı cihazlarda buffer olayı yok. Örneğin benim LG TV'de buffer olmadığı için normal 100mbps bağlantı yetmiyor ve

yüksek bitrateli filmlerde bocalıyor. Çünkü tablodan görüldüğü gibi bazı filmlerde bit oranı 195mbps'ye kada çıkıyor.

Ancak Infuse'nin iyi bir iyi bir arabellek yönetim sistemi var. Kablosuz (5ghz wi-fi) hem TV'yi hem de Apple TV'yi test ettim Apple

TV aynı koşullarda tüm testleri geçti. TV malesef geçemedi.

Burada maksimum bit oranını ne kadar süre gördüğü önemli. Örneğin bir filmin 60 saniyelik bölümünde sürekli 140mbps oluyorsa

buffer bile filmi kurtarmayabilir ve takılmalara yol açabilir.

Kesin şu rakam olmalı gibi bir şey söylemek zor. Ancak maksimum rakamlara ne kadar yakın bir hız alıyorsak o kadar takılma sorununun uzağında oluruz diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 6 Mayıs 2021; 23:22:13 >

• Put.io'nun kendi uygulamasının görüntü kalitesi Infuse yanında tüplü tv gibi kalıyor. :)

Neyse artık NAS geldiğinde gerekli testleri yapıp bakacağım. Bitrate olayını da öğrenmiş oldum bu vesileyle. Tekrardan teşekkürler herkese.

• Arkadaşlar atv dizilerini benden başka izleyemeyen var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hayırlı olsun. Ne aldınız? Şimdiki aklım olsa Synology DS218 Sunucu 2 GB RAM

alırdım.

Zyxel Nas326 var bende. Zaman zaman sorunlar yaşıyorum ( Apple tv infuse haricindeki bağlantılarımda...)

• quote:

Orijinalden alıntı: 4810

Arkadaşlar atv dizilerini benden başka izleyemeyen var mı?

"atv dizileri" derken Apple TV+ dizilerini kastediyorsunuz sanırım (Ted Lasso, The Morning Show, Servant, vs..)

Apple TV+ henüz Türkiye'de başlamadığı için, bu dizileri Apple Türkiye hesabı ile izleyemezsiniz. Apple US hesabı açmanız lazım. O nasıl olacak derseniz, bu başlık altında bir-iki sayfa geride Apple US hesabı açmakla ilgili yazılar var.

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Synology DS120J aldım, çok bütçe ayırmak istemedim, hard disk de alacağım. Tek diskli de olsa beni epey süre götürecektir. NAS’ı kullanmayı merak ediyordum, en azından onu deneyimlememe yarayacak.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Hocam atv uygulaması üzerinden canlı yayın izleniyor, dizileri oynatmıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet, bende kontrol ettim ve yerel ATV kanalının dizi yayınları açılmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Mayıs 2021; 3:50:39 >
  • Selamlar, yine ben ve yine yeni bir soru işe karşınızdayım.

NAS cihaz için illaki NAS hardiski mi almak lazım yoksa iyi bir marka kaliteli normal bir harddisk de alsam işimi görür mü?

NAS cihazımı 7/24 kullanmayı düşünmüyorum, ayarlayıp geceleri kapalı tutacağım. Sadece film indirirken ve izlerken kullanırım. O da yoğunlukla hafta içi akşam ve hafta sonu tüm güne yayılan bir süreç olur genelde.

NAS HDD’lerin fiyatları biraz yüksek, o bütçelere onun yerine daha büyük kapasiteli normal HDD alabiliyorum. O yüzden sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legoloman -- 7 Mayıs 2021; 10:57:8 >
  • Benim aldığım 2 HDD Nas'a bağlıyken bozuldu. Ben de ara ara kullanıyordum. O yüzden NAS HDD alınması taraftarıyım.

Nas hdd leri 7/24 kullanım için üretilmiştir. Hdd devir hızını o anki işleme göre ayarlar, yani güç tasarrufu için devir düşürür veya arttırıabilir. Ama sizin kullanımda geceleri kapatıcaksanız bence normal diskte işinizi görür. Ben zamanında 2x4tb wd red serisi almıştım hala kullanıyorum. Benim senaryoda media içerikleri izlemek, depolama ve 7/24 güvenlik kamera kayıtları.

NAS'ı PC gibi kullanacağınız için bir PC HDD'si alabilirsiniz. Sadece önlem olarak torrent indiriken HDD'nin sürekli çalışmaması için

NAS'ın USB'sine takacağınız bir flash disk kullanabilirsiniz. Torrent programları indirme tamamlandıktan

sonra dosyayı istediğiniz başka bir yere otomatik taşıyabiliyor.

• Infuse 7 gelmiş. Infuse 6'yı erkenden sonlandırmışlar.

• Apple TV 4K 2017 de çıkan modelinin fiyatı düşmeye başladı dün amazon tr de 1700 tl civarıydıApple TV [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.