Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.333
Cevap
309
Favori
781.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nahiv

Verdiğiniz bilgiler ve örnekler gerçekten iç açıcı hocam çok teşekkürler. Son olarak peki bazı arkadaşların demiş olduğu “dts ses alamazsınız”dan kasıt nedir? Sonuçta bir kayıp olmuyorsa ki olmuyor dediğiniz gibi, o zaman alamazsınızdaki kasıt nedir? Yani direk dts olarak alamazsınız mı kast ediliyor acaba?

deneyin test videoları var eğer sesler doğru yerlerden geliyorsa dtsi pcm 7.1 olarak geçiriyor demektir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Hocam benden bahsediyorsak eğer :) Tv’im Dolby Atmos başta dolmak üzere Dts X vesaire hepsinin geçişine izin veriyor?

Apple TV [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yaptım hocam yapmadığım test kalmadı :) filmler vesair içerikler sahne ile sesler aynı anda hareket ediyor ve efektler konuşmalar olması gerektiği gibi gelir sorun yok yani.

• İyi o zaman yurt dışı forumlarda çoklu pcm geçirmiyor diyorlardı soundbar standartta değil mi pcm 2.0ı siz sanal sorround yapıyor olmayasınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 24 Mart 2021; 14:35:40 >

Yok hocam surround’da :) açıkçası hiç öyle standart’da denemedim. İşler şimdi biraz karıştı gibi ama sesten çok memnunum diyebilirim. Fakat eve gidince ilk işim standart’a alıp denemek olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nahiv -- 24 Mart 2021; 14:33:40 >
  • Siz sesten memnun olabilirsiniz ama doğru mu değil mi biz onu tartışıyoruz neticede forumlar bilgi alıp bilgi verdiğimiz yerler yanlış yönlendirme olabilir insanlar apple tv ile e arc üzerinden hangi sesleri alıp hangisini alamayacağı konusunda yanlış yönlendirilebilirler

Doğru hocam çok haklısınız, dediğim gibi eve gidince deneyip burada paylaşacağım inşallah.

Belki çok eski LG TV lerde geçerli olabilir söylediğiniz. Benim TV LG bx serisi. Çok kanallı PCM geçişini destekliyor. Biraz araştırdım eski seri bazı TV lere de bu destek gelmiş. Sanıyorum ps5 de oyunların çoğunlukla çoklu pcm olması bu desteği gerektiriyor.

Soundbarı hep standartta kullanırım. Diğer seçenekler bana yapay geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 24 Mart 2021; 14:47:15 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt

HattiHitit hocam bitstream benim tv’de gözükmüyor. Otomatik 1 ile Otomatik 2 var. Hangisini seçmem gerekiyor, biliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Belki çok eski LG TV lerde geçerli olabilir söylediğiniz. Benim TV LG bx serisi. Çok kanallı PCM geçişini destekliyor. Biraz araştırdım eski seri bazı TV lere de bu destek gelmiş. Sanıyorum ps5 de oyunların çoğunlukla çoklu pcm olması bu desteği gerektiriyor.

Soundbarı hep standartta kullanırım. Diğer seçenekler bana yapay geliyor.

cx lerde sorun var deniyor açıkçası ben Samsung kullanıyorum çok fazla lg tvleri bilmiyorum sadece bizim forumda ve yurtdışında okuduklarıma göre yazdım

• Nahiv N kullanıcısına yanıt

Sony TV konusunda bilgim yok maalesef. Benim TV de üç seçenek var. auto, PCM ve bitstream. PCM de PCM 2.0 olarak, autoda Dolby digital ya da Dolby digital plus olarak gönderiyor.

Hocam biraz önce eve geldim Soundbarı Standarta ayarladım ve Dolby Atmos ve Dts X 7.1 başta olmak üzere hemen hemen bütün formatları açtım canavar gibi değişen bir şey yok sesler olması gerektiği gibi geliyor. Yalnız şunu anlamadım YouTube’dan herhangi Dolby 5.1 testi dahi açsam hiçbir türlü arka surround hoparlörlerden ses alamadım? Nedeni sizce ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nahiv -- 24 Mart 2021; 17:49:11 >

Peki hocam bu fotoğraftan yardımcı olabilir misiniz yani ayarların nasıl olması gerekiyor? Ya da şuan ki ayarlar doğru mu?

Apple TV [ANA KONU]
    Apple TV [ANA KONU]

YouTube'un çok kanallı ses desteği yok diye biliyorum. Ne TV ne de Apple TV den şimdiye kadar çok kanallı ses alamadım. Test videolarını ben de denemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Evet.

https://apps.apple.com/tr/app/infuse-6/id1136220934?l=tr

Açılan sayfada "Uygulama İçi Satın Alımlar" bölümüne bakın.

alayım dedım ama bızım masrto kredı kartını kabul etmedı sankı

• Emin değilim ama 2 resimdeki ayarınız doğru. 1.resimdeki ayarda ise çeviri sorunumu var acaba. İkisinde de çıkışı sıkıştırılmış yazıyor. Ancak ikisinden biri olduğu anlaşılıyor. Çünkü TVniz HD seslerin geçişine izin veriyor. PC bağlayıp deneme imkanınız varsa deneyebilirsiniz.

Yabancı forum sitelerine baktım 1’i otomatik seçin yazmışlar. PC yok olsaydı deneme yapacaktım. Bakalım şu an için sorun yok böyle kalsınlar ya da.

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

YouTube'un çok kanallı ses desteği yok diye biliyorum. Ne TV ne de Apple TV den şimdiye kadar çok kanallı ses alamadım. Test videolarını ben de denemiştim.

evet bu test videoaları v.s. herhalde ileride yapılacak bir güncelleme ile çok kanallı ses çıkışı filan verdiğinde kullanılsın diye şimdi yüklenmiş videolar saçmasapan bir youtube klasiği daha

• Arkadaşlar merhaba
    Cihazıma jailbreak yapmıştım ama elektrikler gitmiş ve bir kaç hafta da cihazı açmayınca jailbreak uçmuş.
    Şimdi cihazı jailbreak yapmak istemiyor ve güncelleme yapmak istiyorum ama cihaz güncelleme yapmıyor bir türlü ve cihazınız güncel diyor.
    Cihazı güncellemesi işin nasıl bir yöntem izleyeceğim acaba

Bu arada arkadaşlar bir sorum daha olacak,
    Mibox s4k cihazım var aynı zaman da apple tv 4k cihaz da mevcut.
    Bu iki cihaz arasında tv de izlerken iptv yi herhangi bir görüntü kalitesi ve wifi çekim gücü farkı var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besiktasjk87 -- 24 Mart 2021; 23:30:32 >

Otomatik 2 de çok kanallı DD ve DTS sesleri tv sese dokunmadan avr veya soundbar cihazına gönderir.

• 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.