Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.286
Cevap
304
Favori
777.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba.

Özelden yazacaktım ama pm kısmı kapalı sanırım sizde...

Ben de kullandığım huawei matebook 13 AMD ye wifi 6 kartı alıp, wifi 5 i söküp değiştireceğim bununla.

AMD uyumlu kartı nasıl seçerim, bulurum?

Bir de wifi6 var wifi 6E var. Router wifi 6 destekli. 6 mı almak lazım.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt

Ben bu ürünü bu satıcıdan aldım

https://tr.aliexpress.com/item/1005001692836041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51ba4c4d7nHdDJ

Benim de router wifi 6e değil ve bu ürünle bir uyumluluk problemi olmadı. ax200 maksimum 1202

a210 2404 hız veriyor. Bu ürünün geriye doğru uyumlu olmasından kaynaklanıyor sanıyorum.

AMD bir anakarta başka bir markanın PCIe kartını takmak sorun yaratmaz. Uyumsuzluk problemi çok düşük bir olasılık.

Her ürün arasında olabilir.

Sizin dikkat etmeniz gereken bence bu konuda çok yetenekli değilseniz montajını bir PC tamircisine yaptırmanız. İşin doğrusu

ben cesaret edemezdim. Benim Mini PC'ye montaj daha kolay oldu çünkü içini açmak sadece tek vidayla oluyor.

Edit.

6e, 6 dan farklı olarak 6.ghz'ye kadar çıkabiliyormuş. Bu da 80mhz ve 160mhz için daha fazla kanal sayısı anlamına geliyormuş.

Yani 6e, 6'nın kanallarını içeriyor ve sayısını artırıyor. Bundan dolayı 6 ve 6e uyumsuzluğu için hiç bir neden yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 28 Şubat 2021; 23:6:27 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt

Hocam İnfuse’nin yeni kare hızı güncellemesinden sonra takılma yok artık, düzeldi.

• Nahiv N kullanıcısına yanıt

Infuse' nin bu özelliğini bir yerden açmıyoruz değil mi? Otomatik, arka planda devreye giriyor sanırım?

• ocean72 kullanıcısına yanıt

Evet bir şey yapmanıza gerek yok, kendisi otomatik ayarlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Infuse Android TV'ye olmaz.

Bilgisayardaki filmleri Android TV'den oynatmak için ben Plex öneririm. Plex Media Server'ı PC'ye, Plex app'i de televizyona kuruyorsunuz. Infuse'a rakip olabilecek bir uygulama Plex.

Alıntıları Göster

İnfuse ve Plex arasındaki fark nedir? Aynı işi mi yapıyorlar? İkisi de ücretli mi Apple platformlarında...

• egos1907 kullanıcısına yanıt

-Infuse ücretli, Plex ücretsiz

-Infuse sadece Apple ortamında çalışır, Plex PC dahil her ortamda çalışır.

-Infuse NFS, SMB, FTP, DLNA, Plex Server vb. bir çok server üzerinden stream yapabilir.

Plex sadece "Plex Server" üzerinden stream yapabilir.

-Infuse’da modem ya da router üzerindeki bir USB’ye takılı bir diskten video oynatmak mümkünken, Plex bir PC’ye ya da NAS’a ihtiyaç duyar.

-Infuse’un Apple ortamında yoğunlaşması nedeniyle Apple TV’nin video oynatma becerisini sonuna kadar zorladığı görülmekte, 8K 24 fps videoları dahi oynatabilmektedir.

Plex’in Apple TV desteği 4K 30fps’ye kadar. Plex’in böyle bir sınırı olsa da Apple ortamında oldukça akıcı ve görselliği üst düzeyde olan bir oynatıcı.

-Infuse’un güncelleme alma sıklığı daha fazla. tvOS’daki değişikliklere çabuk adapte oluyor. 

-Altyazı seçenekleri Infuse’de daha iyi, Plex’in ise sınırlı (Eskiden altyazı konusunda Infuse'un problemleri vardı. Önemli ölçüde bu problemleri çözdü).

-Infuse sadece video oynatabiliyor . Plex tüm medyaları oynatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 3 Mart 2021; 10:20:46 >
  • egos1907 kullanıcısına yanıt

HattiHitit çok güzel bir karşılaştırma yapmış. Yazıyı saklayıp ilerde referans olarak kullanmak lazım.

Ben sadece şunu ekleyeyim: Apple TV kullanıcıları Infuse + Plex seçeneğini de değerlendirebilirler. Özellikle PC'deki film klasörlerini ev ağında paylaştırma konusunda Windows sıkıntı çıkartabiliyor. Oysa PC'ye Plex Media Server yüklediğinizde bu paylaşıma açma işi çok kolay hale geliyor. Sonra da Infuse uygulamasında "Add Plex" diyerek birkaç saniyede PC'deki filmlerinize ulaşabiliyorsunuz. NAS'ı olmayanlar için bu pratik bir çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 3 Mart 2021; 12:8:5 >

Ellerine sağlık, mükemmel bir kıyaslama olmuş.

Eyvallah...

• eline sağlık şahane kıyaslama olmuş

• @lazzaro , @Papirus , @sadays çok teşekkürler.

Merhaba

Az önce 210 olan modeli, Huawei matebook 13 AMD için sipariş verdim.

Eski kartı sökmeden önce driver ını yada donanımını kaldırma vb gibi hazırlık işlemleri yapılmalı mı?

Değişim sonrası windows yeni wifi kartı tanıdı mı, ilave driver yüklemesi yapmadan...

Teşekkürler

Arkadaşlar kusura bakmayın. Konu dışı oldu yine...

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Merhaba

Az önce 210 olan modeli, Huawei matebook 13 AMD için sipariş verdim.

Eski kartı sökmeden önce driver ını yada donanımını kaldırma vb gibi hazırlık işlemleri yapılmalı mı?

Değişim sonrası windows yeni wifi kartı tanıdı mı, ilave driver yüklemesi yapmadan...

Teşekkürler

Arkadaşlar kusura bakmayın. Konu dışı oldu yine...

kart gelince açabilecenmi notebooku hocam vidalımı altı ?

• helsloot kullanıcısına yanıt

Evet, teorik antrenman da yaptım... 😁

• Hiç bir hazırlık yapmanıza gerek yok. Sökün yenisini takın. Sürücüsünü kendi yüklüyor .

• Samsung smart tv sahibiyim apple tv desteği var. Hesap aça bilmek için illa pc'ye itunes mu kurmak lazım. itunes hesabınız yok diyerek girişe izin vermiyor da.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Telefondan da açabilirsiniz. Itunes’a ihtiyacınız yok.
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt

hocam telefon ıphone değil ama o sebeple tv den giriş yaparken ıthunes hesabınız yok diyor

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki linke tıklayıp Apple kimliğinizi oluşturabilirsiniz.

https://appleid.apple.com/
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt

Hocam onu zaten yaptım ama tv'den uygulamayı açıp giriş yapmak için kimliği ve parolayı yazdıktan sonra itunes hesabınız yok diyor.

Bu ekran çıkıyor. Yani İTunes hesabı istiyor

Apple TV [ANA KONU]

Pc de microsoft store dan İtunes indirip giriş yaptım. Şimdi Tv de bağlandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 6 Mart 2021; 22:2:28 >
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.