Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
309
Favori
782.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Adiya demek genel bir sorun var. Evet dediğiniz gibi Dolby Atmos içerik de ses gidiyor. O detaya girmedim yazarken, reset’den kastım bar üzerindeki ses açma kapama tuşlarına aynı anda basılı tutuyorum ‘INT’ yazıyor sonra düzeliyor. Tabi yaptığım ayarların hepsi de gitmiş oluyor. Bende çok memnunun arka hoparlörle birlikte çok iyi gerçekten. Dediğiniz ufak tefek hatalar da olmasa çok daha iyi olacak. Bakalım belki ileride bir yazılım ile düzeltirler. Fabrika ayarlarına nasıl alındığını bilmiyorum eğer biliyorsanız siz, paylaşırsanız sevinirim :) buarada yazılım evet güncel 1012.6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nahiv -- 21 Şubat 2021; 23:17:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydin006

Arkadaşım çok teşekkür ederim sayenizde CeP'ten de tüm kanalları izleyebiliyorum.

siz de sağolun hocam, bilgi paylaştıkça çoğalır ... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

iTunes filmler için böyle bir ayar var. Ancak Netflix için yok maalesef.

Netflix in hesap ayarları kısmından var seçebiliyorsunuz yüksek kaliye diye, itunes tr seçince peki stabil mk sizce hocam itunes ten satın alınan filmlerde yoksa sürekli dalgalanıyormu

• iTunes’dan bir çok film kiralayıp ve/de satın almış biri olarak söyleyebilirim ki görüntü kalitesi Netflixden çok daha iyi. Zaten yapılan testlerde en iyi akış elde edilmiş 4k yayında saniyede yaklaşık 29mbps Apple bu işi gerçekten çok iyi yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nahiv -- 22 Şubat 2021; 10:29:8 >
  • 5 Li spiderman serisi nerede 8 Lira ya? Kaçırmışız herhalde...

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

5 Li spiderman serisi nerede 8 Lira ya? Kaçırmışız herhalde...

O mesaj iki ay öncesinden. Arkadaş eski bir mesajdan alıntı yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legoloman

Satıcısı Amazon olacak şekilde Beek BS-UH02 model splitterı aldım az önce Amazon Türkiye'den.

Umarım sorun yaşamam. Sorun yaşarsam da iade edeceğim zaten, bu yüzden özellikle Amazon'dan aldım. Hayırlısı bakalım.

Konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen olur diye yazıyorum.

Aldığım cihaz 4K HDR görüntü vermedi maalesef, Amazon’da iade süreci başlattım.

Yeni bir cihaz (TV ya da Nvidia vb. media player) alana kadar bu hevesi bir kenara bırakıyorum. Diğer ses formatları ile izlemeye devam.
  • Nahiv N kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam cevap için netflix'te olduğu gibi İnfo tuşuna basınca bitrate oranı vs gözükse iyi olurdu apple tv de de, belki içinde İtunes barındıran tvlerde Bitrate oranı Görünüyordur.

Netflix 5-10 mbps de 4k ibaresi koyuyor filmlerine bu hiç etik değil. bence apple tv den film satın almak pek te pahalı sayılmaz aile paylaşımıyla özellikle 5 kişiye kadar sanırım izleniyor aynı anda seçici olunup güzel filmlere para verilirse Apple TV [ANA KONU] 

• Arkadaşlar,

TV+'ta yaşadığım sıkıntının sebebi belli oldu.

Kardeşime aldığım Superonline Fibernet ve TV+ aboneliğinde tüm işlemler ve sözleşmeler benim adıma yapıldığı halde onun evinde kurulum yapılırken onun cep telefonu üzerine giriş yapılmış sisteme.Haliyle ben giriş yaptığımda abonelik gözükmüyor ve yayınlar açılmıyormuş.

Bugün Superonline'ı arayınca öğrendim bunu ve TV+'taki giriş numarasını benim numaram ile değiştirdik ve herşey normale döndü.

Artık bende kendi evimde TV+ Aile Paketini sorunsuzca seyredebiliyorum.

Bu arada Apple TV'de giriş yaptığımda Hesabım-Abonelikler bölümünden seçeneği Ev olarak seçmek gerekiyormuş.Onu da yaptım ve sorun kalmadı.Bilginiz olsun.

Bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara ve dostlara teşekkür ederim.Eyvallah...

• Rica ederim. O dediğinizi bu sabah Tv’nin Apple TV uygulamasından da denedim maalesef gözükmüyor ama bir yerden buldum ben aşağıda paylaşıyorum.

Apple TV [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nahiv -- 22 Şubat 2021; 15:54:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nahiv

Rica ederim. O dediğinizi bu sabah Tv’nin Apple TV uygulamasından da denedim maalesef gözükmüyor ama bir yerden buldum ben aşağıda paylaşıyorum.

Siz 4k izlerken genel olarak bitrate stabilitesinden memnunsanız bu benim için yeterli hocam, zaten ben bu konulara baka baka göz kararı bitrateleri anlar oldum :) , aslında hiç bilmemek anlamamak daha iyi aç izle anı yaşa ama işte bizde biraz mukemmeliyetçilik var 😊

• Daha önce de dediğim gibi hocam gayet memnunum, hatta bir sağlama yaptım (bende de biraz da olsa mükemmelliyetçilik olduğundan :) fiziksel disk içinde ‘Remux 4K UHD Dolby Vision-Atmos’ destekli bir film ile İtunes’dan satın almış olduğum aynı iki filmi kıyasladım, görüntülerin ve sesin birbirlerine çok yakın olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Arkadaşlar,

TV+'ta yaşadığım sıkıntının sebebi belli oldu.

Kardeşime aldığım Superonline Fibernet ve TV+ aboneliğinde tüm işlemler ve sözleşmeler benim adıma yapıldığı halde onun evinde kurulum yapılırken onun cep telefonu üzerine giriş yapılmış sisteme.Haliyle ben giriş yaptığımda abonelik gözükmüyor ve yayınlar açılmıyormuş.

Bugün Superonline'ı arayınca öğrendim bunu ve TV+'taki giriş numarasını benim numaram ile değiştirdik ve herşey normale döndü.

Artık bende kendi evimde TV+ Aile Paketini sorunsuzca seyredebiliyorum.

Bu arada Apple TV'de giriş yaptığımda Hesabım-Abonelikler bölümünden seçeneği Ev olarak seçmek gerekiyormuş.Onu da yaptım ve sorun kalmadı.Bilginiz olsun.

Bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara ve dostlara teşekkür ederim.Eyvallah...

Hadi geçmiş olsun, sevindim.

TV+ benim çok sık kullandığım bir uygulama. Özellikle canlı yayını 24 saat geri alabilme özelliği bir harika.

• Legoloman kullanıcısına yanıt

Yeni TV'ler eARC olsa da DTS sesin hiç bir türünün geçişine izin vermiyor. Sadece Dolby TrueHD (atmos dahil) geçişine

izin veriyor (en azından LG ve Samsunglar böyle). Yani TV değiştirseniz bile DTS HD alamazsınız. Zaten

alıcı atmos desteklemediği için TV değiştirmekle sadece Dolby TrueHD eklenmiş olur.

Sadece Player değiştirseniz Apple TV'den farklı olan hiçbir değişiklik olmaz. Çünkü yine kulaklığın alıcısı HDR geçişe

izin vermediğinden yeni playerı da TV ye takmak zorunda kalacaksınız.

Apple TV'nin sizin alıcınız açısından avantajı var aslında. HD sesleri PCM'ye dönüştürüyor. Sizin alıcınızda bunu destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 22 Şubat 2021; 17:53:11 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Evet şu an için var olanlarla devam edeceğim. Zaten kısa vadede bu değişiklikleri yapma planım yok. Apple TV’den de televizyonumdan da çok memnunum.

Zaten bir de mantıklı düşününce sadece ses için bu tip değişiklikler yapmak doğru değil. Bir de ben bir süre sonra film/dizi indirme işlemlerini tamamen hayatımdan çıkarıp komple streaminge geçmeyi planlıyorum, artık uğraşmak yoruyor. Bu yüzden yüksek kaliteli ses formatlı film arama işlerine de son vereceğim yavaştan.

Hocam ben eArc üzerinden Dts X ve Hd Ma ses alıyorum.

Hocam TV'nizin markası nedir. Apple TV değil de başka bir player mı var?

Ya da TV'nizin playerı mı bu sesleri veriyor.

Edit. Sony'ler de varmış bu özellik. rtings sitesine baktım. TV'niz sony o zaman

bulmaca gibi yazmışsınız buldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 22 Şubat 2021; 18:59:38 >
    Bunu apple tv 4k ile mi alıyorsunuz hocam ?

Sony AG9 Master Series. Şöyle yapıyorum hocam bağlantı şekli Apple TV’den sesi direk Tv’nin eArc’ına gönderiyorum oradan da soundbar’ın eArc’ına geçiş yaptırıp sesi soundbara çözdürüyorum zaten biliyorsun Q70r Dts X- Atmos falan hepsini çözüyor. Yalnız Dts X ve Hd-ma inanılmaz bir şey gerçekten ses 15’de en ufak tıkırtı sesi bile çok net duyulabiliyor ve aksiyon sahnelerinde de ses 15 de camlar titriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nahiv -- 22 Şubat 2021; 19:24:47 >
  • c.guleken C kullanıcısına yanıt

Evet hocam.

• 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.