Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.331
Cevap
309
Favori
781.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
93. Sırada  bugün en iyi #41
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Infuse'da neymiş?

Zidoo'da Home Theatre kullanmaya başladığımızdan beri, Infuse'u da bıraktık biz... 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 6 Ocak 2021; 22:41:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxi_rocker M kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde değil hocam bir sorun olmalı. Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin bence.
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt

Tamamdır bir kaldırıp kurayım tekrardan, altyazı ayarını değiştirmiştim hocam ben ayarlardan. Altyazı arkasında gölge olması beni rahatsız etmişti çünkü, acaba onunla alakası olabilir mi diyorum?

Bu konudaki kimsenin standart altyazı ayarları ile kullanmadığına eminim. O yüzden sorun olsa hepimizde olurdu.
  • Ama o bedava değil. Reklam olmasın diye :)

Bence Apple TV üzerinde Plex çok başarılı. Sadece 60fps'lede sorun var. O da o kadar önemli değil.

Zaten her sürümün bir de remuxu var zaten. Ne gerek var bütün yükü indirmeye.

• Papirus P kullanıcısına yanıt

Hocam Zidoo demişken bir sorayım. Z9X'in bluray iso Dolby Vision desteği var mı acaba?

TV değiştirince bu konu ilgimi çekmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 6 Ocak 2021; 23:55:58 >
  • Qnap ts128a kullanıyorum normalde memnunum, sadece plex yada emby kullandığım zaman disk içinde kütüphane taraması yapıldığı zaman cevap vermiyor ilk tarama bittikten sonrada genelde ağır çalışıyor hatta o yüzden genelde kaldırıp İnfuse ile idare ediyorum, daha güçlü bir nas gerekiyor sanırım plexin sağlıklı çalışması için
  • serhatace kullanıcısına yanıt

Plex Server epey bir kaynak yiyor haklısınız. Belki tarama işini otomatikten

manuele almak kısmen cihazı rahatlatabilir.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Birde o şekilde deneyip son duruma bakmak lazım fikriniz için teşekkür ederim
    Topice yazdım ben bakabilirsin dolby vision vs10 motoru var chipsetin yani şu anda profile 7 fel desteklemiyor ama desteklemesi an meselesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Zidoo , Dolby Vision VS10 Engine diye bir teknoloji kullanıyor ve kullandığı bu teknoloji ile de Dolby Vision tek katman video dosyalarını oynatabiliyor.

Diğer yandan Android tabanlı medya oynatıcılar içerisinde ; mkv uzantılı videolarda Dolby Vision desteğini sunan ilk medya oynatıcı da Zidoo Z9X'tir.

Fakat şu da unutulmamalıdır ki ; Zidoo modelleri Dolby Vision ISO dosyalarını desteklemez ve sadece MP4 ile MKV uzantılı videoları destekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Ocak 2021; 13:46:53 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Şimdilik gelişmeleri takip etmek en iyisi benim açımdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxi_rocker

Arkadaşlar 2-3 aydır apple tv kullanıyorum ve çok da memnunum. 100 mbit internetim var, kablosuz bağlantı olduğundan 40-70 mbit arası internet alıyor cihaz ve netflix, blutv, amazonprime, iplaytv (paralı iptv), turkcell tv+ uygulamalarının hepsini kullanıyorum. Hepsinde görüntü pırıl pırıl fakat netflix deneyimi çok kötü.

Görüntü kalitesi her içerik için 480p başlıyor ve içerik oynarken de sürekli kalitesi düşüyor. Netflix içeriklerini iptv'den izlemek zorunda kalıyorum, sizde de netflix bu şekilde mi? Bu sorun ile alakalı ne yapabiliriz?

Eskiden amazon fire tv stick kullanıyordum ve asla bu şekilde değildi. Tüm uygulamaları sıkıntısız kullanırken, netflix'in böyle olmasını anlayamıyorum :/

Bende böyle bir problem yok. Hatta Netflix'ten bir film izleyeceğim zaman özellikle Apple TV'deki Netflix uygulamasını açmayı tercih ediyorum (televizyondaki uygulamayı kullanmak yerine).

Donanım olarak sizinle aramızdaki tek fark benim kablolu bağlantı kullanmam. O etkiler mi bilemiyorum.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

Uygulamayı silip tekrar kurdum bakalım düzelecek mi? Bu arada ekran/görüntü ayarlarınız nasıl hocam sizin? Belki ondan kaynaklıdır diyeceğim ama bilemiyorum :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Apple TV görüntü ayarlarımı ileteyim ama, Netflix'te çözünürlük düşmesi konusu onunla alakalı değildir. Büyük olasılıkla network ile alakalı. Network ayarlarında DNS otomatik değilse otomatiğe alın.

4K SDR 50Hz

HDMI YCbCr

Chroma 4:4:4

İçerik Eşle: ikisi de açık

Apple TV storede Speedtest diye bir uygulama var. Onla bir test edin. Apple TV'ye internet hızınızın ne kadarı yansıyor bir bakın.

En azından Apple TV'nin internete bağlantı hızıyla ilgili bir endişeniz kalmaz. Ayrıca PC'den internete girip fast.com ile test edin.

Fast.com Netflix serverlarına bağlantı hızını tespid eden bir site.

Edit;

Daha önce test yaptığınızı belirtmişsiniz ve 60-70mbps gibi bir hız alıyormuşsunuz. Daha önceki mesajınız gözümden kaçmış.

Eğer Speedtest 60-70mbps gibi bir hız veriyorsa fazlasıyla yeter. Geriye eqer internet kaynaklıysa fast.com ile

PC testi kalıyor. Aksi taktirde silin tekrar kurun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 7 Ocak 2021; 17:44:20 >
  • Bluray folder olarak riplenmiş bir filmi birkaç mux işleminden geçirerek Dolby Vision olarak

izlemeyi LG TV üzerinden gerçekleştirdim. Umarım aynı destek Infuse'ye de gelir. Aynı filmi

Infuse HDR olarak oynatıyor.

HDR'ye gerçekten epey fark atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 10 Ocak 2021; 21:55:20 >
    Dolby vision gerçekten de çok iyi bir teknoloji, desteği inşallah çoğalır.
  • DV profil 7 için Infuse'nin desteği yetmiyormuş. James Infuse'nin bu desteği verip vermeyeceği konusundaki bir soru üzerine aşağıdaki cevapı vermiş.

"Apple'ın ek DV profilleri için destek vermesi gerekir. tvOS üzerinde uygulayabileceğimiz bir Dolby Vision kod çözücüye sahip olsak bile, bu bilgiyi Apple'ın resmi API'larından birini kullanmadan HDMI bağlantı noktasına geçirmenin bir yolu olmayacak."

Bu konu da Dolby Atmos ThruHD gibi Apple engeline takılıyor.

• Ben Apple 4K Netflix'den hiçbir zaman Atmos alamadım. Prime ve apple tv sorun yok.

Cihazın direk bağlandığı soundbar Samsung hw q70r atmos destekli. Görüntü de soundbardan da tv'ye gidiyor.

ilginç biçimde VISION ibaresi çıkıyor ki Samsung TV vision destekli değil.

Aynı durum Samsıng kendi Netflix'inde geçerli, içerik açıklamada ATMOS yazıyor ama soundbarda ATMOS çıkmıyor, Prime ve Apple tv'de sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.