Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mastraxe , mastraxe Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
17.329
Cevap
308
Favori
781.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dreambox dm800hd se sim2.1 clone cihazıma openpli 4 sistemi üzerine Telnet’ten wget komutuyla buket oluşturarak iptv yükledim. Bilen bilir openpli iptv ile en uyumlu sistemdir. Görüntü kalitesi Apple TV 4K iPlayTV ile yarışır hatta bir tık daha üstte çünkü aracı bir oynatıcı olmadan doğrudan uydu alıcıdaki grafik ünitesi (encoder) ile görüntü oluşturuyor. Apple TV 4K uygulama ayırt etmeksizin (iPlayTV, ipsmarters, iptvx) daha hızlı. 4K vod ve canlı yayını uydu alıcı da hiç izleyemedim. Hala sıkıntıları olmasına rağmen yavaşta olsa Apple TV 4K uygulamalarında izleyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu Apple TV dakı Atmos Filmler gerçek Atmosmu veya soundbarla deneyımlerınız nasıl. Bırde Netflıxdekı Atmos filmlerle karşılaştırdığımızda hangısı daha ıyı bır Atmos veriyor. netflıxdekı Atmoslar sıkıştırılmış dıye bılıyorum . Yanı tam Atmos degıl.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozcan69 O kullanıcısına yanıt
    Yani İTunes dakı fılmler demek ıstedım.

• quote:

Orijinalden alıntı: egos1907

Dreambox dm800hd se sim2.1 clone cihazıma openpli 4 sistemi üzerine Telnet’ten wget komutuyla buket oluşturarak iptv yükledim. Bilen bilir openpli iptv ile en uyumlu sistemdir. Görüntü kalitesi Apple TV 4K iPlayTV ile yarışır hatta bir tık daha üstte çünkü aracı bir oynatıcı olmadan doğrudan uydu alıcıdaki grafik ünitesi (encoder) ile görüntü oluşturuyor. Apple TV 4K uygulama ayırt etmeksizin (iPlayTV, ipsmarters, iptvx) daha hızlı. 4K vod ve canlı yayını uydu alıcı da hiç izleyemedim. Hala sıkıntıları olmasına rağmen yavaşta olsa Apple TV 4K uygulamalarında izleyebilirsiniz.

Ben şahsen Apple TV 4K'nın IPTV performansından çok memnunum.

Hem IPTVX'i , hemde iPlayTV'yi dönüşümlü kullanıyorum ve yavaşlıkla ilgili bir şikayetim yok benim... 

• Merhabalar bende hem AppleTV 4K hem de Vu Ultimo 4K kullanan bir kullanıcı olarak IPTV'yi performans ve görüntü kalitesi olarak karşılaştırırsam açık ara Vu ultimo 4k'yı seçerim , zira bundan 7-8 yıl öncesinin cihazları ile şuanki enigma 2 uydu alıcıları çok farklı hem hız hem görüntü kalitesi açısından , ben şahsen Apple Tv 4K 'yı infuse'da sadece film izlemek amacı ile kulanıyorum , her iki cihazın kullanım avantajları var elbette , tercih kullanıcıya kalmış , son olarak kanal geçiş hızı ve görüntü kalitesi olarak şu video'yu paylaşmak isterim ..

• Iptv konusunu toparlarsak ;

-Kullanım önceliği iptv kullanmak ise ATV 4K 'ye 2000 Tl verilmez.Her cihazın kullanım amaçları, avantaj/dezavatajları farklı. Malesef all in one bir cihaz yok.

-Iptv için güncel daha ucuz yollu enigma2 cihaz tercih edilebilir.

-iptv için en iyi görüntü kalitesi enigma2 cihazlardır.Bu konu çok açık ve nettir.

-ATV 4K ise görüntü kalitesi olarak yakın görüntüyü veren cihazdır.

-ATV 4K olan biri iptvx ve iplaytv uygulamalarından birini ya da ikisini kullanarak problemsiz ve sorunsuz bir şekilde rahatlıkla kullanabilir. Bir kere ATV 4K'nın kumandasındaki rahatlık ve ergonomi müthiş.Bazen her şey görüntü kalitesi olmayabiliyor. Fayda/fiyat analizini doğru konumlandırmak lazım.

Mesela bana görüntü kalitesi olarak iplaytv , iptvx'e göre daha iyi geliyor. Kullanım olarak ise iptvx daha iyi geliyor. Özellikle kumandadan sağa ve sola doğru kanalların geçişindeki rahatlık iptvx de çok iyi. iplaytv ise soldan liste açmanız lazım. Burada uygulamayı yapanlar kullanıcı yorumlarına göre programı revize etseler çok daha iyi seviyeye gelecektir.

-Sn Papirus'un mara m9 cihazını denemek için almıştım. Zamanının efsane cihazlarından biriydi.Üzerinde iptv güzel çalışıyor. Kanalların tv görüntüsü harika fakat donanım olarak 5-6 sene öncesinin cihazı olduğundan çalışması, boot etmesi yavaş ve doğası gereği çok normal. Bu şu anki enigma2 cihazlar için de geçerli. Bir süre sonra güncelleme ile eskide kalıyor. Bu taraftaki gelişimler çok hızlı ilerliyor.

Yukarıdaki yorumlarımı ve kıyaslarımı hem ATV 4K hem de dreambox 920 kullanıcısı olarak yazıyorum.

• Dostlar bu Plex PC deki 50 filim den sadece 20 tanesini gösteriyor. Neden olabilir bu ? Ayarı filan yanlış diyeceğim baya kurcaladım bir sıkıntı gözükmüyor

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

PC'nizdeki klasörleri görmeden, uzaktan teşhis koymak zor. Ama aklıma şu geliyor:

Bahsettiğiniz 50 filmden bazıları televizyon dizisi olabilir mi? Plex onları isimden tanıyıp otomatik olarak "TV Shows" sınıflandırması yapıyor. Onları görebilmek için TV Shows kısmında da aynı klasörü tanımlamanız lazım.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

Evet çoğu dizi aslında haklısınız bugün deneyeceğim.

Teşekkürler bilgi için.

Edit: Dediğiniz gibi yapınca düzeldi.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 9 Kasım 2020; 12:18:13 >
  • Çok doğru tespitler. 

Mara M9 zamanının çok iyi bir cihazı olsa da donanım anlamında teknolojinin gerisine düşmüş görünüyor.Görüntü kalitesi anlamında hâlâ çok beğeniyor olsam da IPTV'deki kanalların açılma hızı v.s tatmin etmedi.Zaten IPTV performansını gördükten sonra ; önceden de yazdığım gibi sadece uydu yayınlarını seyretmek için çok iyi bir cihaz olduğu konusunda fikrim aynı ama cihazı tekrar kutulayıp kaldırdım ve kullanmayacağım.

Zaten 7 sene önce popüler olan bir cihazın günümüzün Dreambox DM 920 yada Vu+ Una 4K gibi popüler cihazlarıyla hız v.s anlamında kıyaslanması da mümkün değil.Seninde yazdığın gibi bu tür cihazlar zamanla teknolojiye yeniliyorlar sonuçta.

Apple TV ile yola devam...

• selamlar

apple tv 4k satın aldım bugün

aynı ağa bağlı olan bilgisayarmıdaki filmlere ulaşabiliyor muyum yani burda torrentten indirdiğim filmlerim var kaliteli ve dolby atmos destekli bunları boxta izleyebiliyorumuyum çünkü box da ev sinema sistemime bağlı

veya modeme bir usb harici bellek taksam yine filmleri buraya atsam box tan bu hdd ye ulaşıp burdaki filmleri izleyebilirmiyim acaba yapan vardır mutlaka

program mı indirmem lazım bunu için ve hangi programı tavsiye edersiniz

tşk ederim

• bariscapt B kullanıcısına yanıt

Evet, ikisini de yapabilirsiniz.

Bunun için en uygun ve en güzel program Infuse. Bu başlık altında da birçok Infuse kullanıcısı var. Paralı bir uygulama (yıllık 39 TL) ama kesinlikle değer.

Infuse uygulamasını Apple TV'ye kurduğunuzda ev ağındaki klasörleri görecek. Paylaşımdaki klasörleri favorilere ekleme gibi bazı adımlar var. Bu başlık altında Infuse diye aratıp geçmiş mesajlara bakabilirsiniz. Ya da şu kılavuza bir göz atabilirsiniz:

https://support.firecore.com/hc/en-us/articles/215090977-Streaming-From-a-Mac-PC-or-NAS

Açılan sayfanın alt kısmında "Create a new share (Apple TV)" bölümünü okuyun.

• Bu Plex muhteşem bir olaymış ya nasıl bu kadar geç keşfetmişim. Apple TV yok ama genelde burada konuşulduğu için belki faydası olur birine diye yazayım dedim. Pc ve TV gigabit port Routere bağlı.
    PC kurdum uygulamayı sonrasında TV den hdr, Dolby vision ve Dolby Atmos ne varsa denedim hepsini sorunsuz oynattı 35k bitrateli icerikler de dahi sorun olmadı. TV USB takip oynatmıyordum bazı dosyaları kodiyle bile takılıyordu. TV Sony xf90
    Acayip memnunum suan. Bir de ince ayarları çözdük mu tamamdır. Hep yabancı,Türkçe kaynak yok internet de pek yok programla ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Evet, ikisini de yapabilirsiniz.

Bunun için en uygun ve en güzel program Infuse. Bu başlık altında da birçok Infuse kullanıcısı var. Paralı bir uygulama (yıllık 39 TL) ama kesinlikle değer.

Infuse uygulamasını Apple TV'ye kurduğunuzda ev ağındaki klasörleri görecek. Paylaşımdaki klasörleri favorilere ekleme gibi bazı adımlar var. Bu başlık altında Infuse diye aratıp geçmiş mesajlara bakabilirsiniz. Ya da şu kılavuza bir göz atabilirsiniz:

https://support.firecore.com/hc/en-us/articles/215090977-Streaming-From-a-Mac-PC-or-NAS

Açılan sayfanın alt kısmında "Create a new share (Apple TV)" bölümünü okuyun.

Tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Bu Plex muhteşem bir olaymış ya nasıl bu kadar geç keşfetmişim. Apple TV yok ama genelde burada konuşulduğu için belki faydası olur birine diye yazayım dedim. Pc ve TV gigabit port Routere bağlı.
    PC kurdum uygulamayı sonrasında TV den hdr, Dolby vision ve Dolby Atmos ne varsa denedim hepsini sorunsuz oynattı 35k bitrateli icerikler de dahi sorun olmadı. TV USB takip oynatmıyordum bazı dosyaları kodiyle bile takılıyordu. TV Sony xf90
    Acayip memnunum suan. Bir de ince ayarları çözdük mu tamamdır. Hep yabancı,Türkçe kaynak yok internet de pek yok programla ilgili.

Evet Samsung ve LG Smart TV'lerde de Plex uygulaması gayet güzel çalışıyor. Ekstradan bir media player alma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Yüksek bitrate'li filmler için kablolu bağlantı ve bir gigabit switch şart yalnız.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

Evet 4k hdr 50 mbps ve üzeri birtrateli filmlerde patlıyor. 2 filim denedim yüksek kaliteli oynatamadı donup durdu.

Ama buradaki sıkıntı benim televizyon ethernetinde olabilir gigbait mi o bilmiyorum çünkü.

Router çift gigabit çıkışlı pc de öyle ama tvde ki ethernet gigabit port mu bilmiyorum. cat6 kablo kullanıyorum.

Denediğim ve oynatılamayan filimlerin bilgileri aşağıda, Bunları apple tv de veya gigabit portlu bir player ile plex de sorunsuz takılmadan oynatan var ise sorun benim tv'nin ethernet portundadır gigabit değildir.

İkizler Projesi - Gemini Man 2019 2160p UHD BluRay REMUX DUAL HEVC HDR Atmos TrueHD 7.1

Format           : Matroska

Format version       : Version 4

File size          : 70.1 GiB

Duration          : 1 h 57 min

Overall bit rate mode    : Variable

Overall bit rate      : 85.7 Mb/s

Star Trek 2009 2160p UHD BluRay REMUX DUAL HEVC HDR Atmos TrueHD.7.1

Format           : Matroska

Format version       : Version 4

File size          : 52.1 GiB

Duration          : 2 h 6 min

Overall bit rate mode    : Variable

Overall bit rate      : 58.8 Mb/s

• iyi akşamlar

apple 4 k ile infuse kullanarak bilgisayara bağlanmaya çalışıyorum infuse başlatılıp ekle öıkınca paylaşılan ağlarda bilgisayar görünüyor kaydet deyince bir hata oluştu diyor böyle bir sounla karşılaşan varmı daha önce win7 kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bariscapt

iyi akşamlar

apple 4 k ile infuse kullanarak bilgisayara bağlanmaya çalışıyorum infuse başlatılıp ekle öıkınca paylaşılan ağlarda bilgisayar görünüyor kaydet deyince bir hata oluştu diyor böyle bir sounla karşılaşan varmı daha önce win7 kullanıyorum

Windows'da bilgisayardaki klasörleri paylaşıma açmak biraz uğraştırıyor. Ben bunun için Plex Media Server öneririm. Plex ile işlemler çok daha pratik ve basit.

-Bilgisayara Plex Media Server kurun ( https://www.plex.tv/media-server-downloads// )

-Filmlerinizin olduğu klasörü Plex'e gösterin. ( https://support.plex.tv/articles/200288926-creating-libraries// )

-Daha sonra Infuse uygulamasında Settings/Shares/Add Media Server/Connect to Plex dediğinizde şak diye bağlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 11 Kasım 2020; 23:2:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Windows'da bilgisayardaki klasörleri paylaşıma açmak biraz uğraştırıyor. Ben bunun için Plex Media Server öneririm. Plex ile işlemler çok daha pratik ve basit.

-Bilgisayara Plex Media Server kurun ( https://www.plex.tv/media-server-downloads// )

-Filmlerinizin olduğu klasörü Plex'e gösterin. ( https://support.plex.tv/articles/200288926-creating-libraries// )

-Daha sonra Infuse uygulamasında Settings/Shares/Add Media Server/Connect to Plex dediğinizde şak diye bağlanacak.

Alıntıları Göster

tşk

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Tv nin etherneti 100 mbittir büyük ihtimal. Tv de 5ghz desteği varsa modeme wireless olarak 5ghz den bağlan sorun çözülür. Ben bu şekilde 100 mbps bitrate e kadar sorunsuz izliyorum.

• 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.