Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.327
Cevap
308
Favori
781.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • v5.6.8'i örnek videolarla gözden geçirdim. Özellikle oynatması zor 60fps HDR videoları seçtim.
    Hiç bir sorun yok. Billy... filminde bile gayet akıcı oynatıyor. Renkler de çok iyi.
    Şu anda Infuse'nin SMB 1 ve SMB 2 desteği varmış. v5.6.9'da SMB 3 desteği de gelecekmiş. Samba da benim
    gibi sorun yaşayanlar UPNP'yi deneyebilirler. UPNP'de klasörlere ulaşım ve veri akışı daha hızlı. En azından bende öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Bende de öyle. Yeşil tam ekran değil de, yeşil rengi çok anlık bir süreçte görüyorum ve hemen kayboluyor zaten. Gelip gidiyor yani...

Evet böyle flaş gibi bazen daha büyük yeşil alan oluyor bazen küçük ama bir anda olup geçiyor.

Sizde mi sony kullanıyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Her TV'nin kare eşlemesinde tepkisi farklı oluyor. Benim TV Samsung. Görüntüde kararma veya yeşil olmuyor.
    Seste hafif bir kısıklık oluyor sonra devam ediyor..
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Samsung 65ju7500 benimki. Arada, Denon AVRX2400 de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 13 Şubat 2018; 11:3:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. LG 49UB850V 4K TV kullanıyorum. 4.nesil Apple TV vardı sattım şimdi 4K olan modelini alacağım. Ben daah çok Store'dan film kiralamak ve Netflix için kullanıyorum. Hdmi 2.0 uyumlu kablo da sipariş verdim. Şimdi bu Apple TV 4K'yı TV'deki hangi hdmi girişine bağlamam gerekiyor ? Hdmi 3'te ps4 pro takılı !

• Infuse'nin ardından MrMC'de bir güncelleme yaptı. Bu güncellemenin en dikkat çekici özelliği ileri ve geri sarma sorununun çözmesi olmuş.

Olumlu bir gelişme.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Arayüzde çok değişiklik var mı hocam ?

Sizin tavsiyenizle MrMC satınalmıştım. Yarın Infusenin 1 aylık bedava kullanımı bitecek kartımdan parayı çekecekler. Sizce almalı mıyım infuseyi yoksa mrmc ile devam mı etmeliyim ? Birde mrmc ile filmleri güncelliyorum bilgileri geliyor ama fragmanlarını izleyemiyorum. Bilginiz var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aichera -- 14 Şubat 2018; 16:1:49 >
  • MrMC'nin son sürümünde mevcut skin'lerde bir değişiklik yok. Genel iyileştirmeler ve buglarla ilgili düzeltmeler varmış. MrMC'nin en kötü yanı ileri geri sarmanın çok problemli olmasıydı bu sorun çözülmüş. Infuse'yi alıp almamak tercih meselesi. Ben bazen doğrusunu söyleyim Infuse'de belli filmlerde altyazıyı okumada zorluk çekiyorum ve MrMC'de izlemeye devam ediyorum. Infuse'nin yıllık olanı alınabilir. Bir de ikisi birbirine tam olarak alternatif değil MrMC'nin fotoğraf, müzik, IP TV gibi ek destekleri var.

Fragman konusu ile hiç uğraşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

MrMC'nin son sürümünde mevcut skin'lerde bir değişiklik yok. Genel iyileştirmeler ve buglarla ilgili düzeltmeler varmış. MrMC'nin en kötü yanı ileri geri sarmanın çok problemli olmasıydı bu sorun çözülmüş. Infuse'yi alıp almamak tercih meselesi. Ben bazen doğrusunu söyleyim Infuse'de belli filmlerde altyazıyı okumada zorluk çekiyorum ve MrMC'de izlemeye devam ediyorum. Infuse'nin yıllık olanı alınabilir. Bir de ikisi birbirine tam olarak alternatif değil MrMC'nin fotoğraf, müzik, IP TV gibi ek destekleri var.

Fragman konusu ile hiç uğraşmadım.

İp tv cloud ve iptv programı zaten yeterli Apple TV de ama onu da denemek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hocam ben gse kullanıyordum iptv için. Sizin söyleminizden sonra sildim hemen programı. Şu anda mrmc kullanıyorum iptv için çok memnunum denemenizi tavsiye ederim.
    IP TV'yi MrMC'de izlemenin şöyle bir artısı oluyor; herhangi bir video dosyası imiş gibi kendi kod çözücüsünü kullanıyor ve videonun kare sayısı ile TV'ninkini eşitleyebiliyor. Tabi diğerlerini de denemek lazım. Ayrıca Enigma2 türü cihazları olanlar için VU+ uydu cihazındandan TV yayınını stream yapma gibi bir özelliği de var. Bunlar benim epey işime yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 14 Şubat 2018; 17:8:44 >
  • quote:

IP TV'yi MrMC'de izlemenin şöyle bir artısı oluyor; herhangi bir video dosyası imiş gibi kendi kod çözücüsünü kullanıyor ve videonun kare sayısı ile TV'ninkini eşitleyebiliyor. Tabi diğerlerini de denemek lazım. Ayrıca Enigma2 türü cihazları olanlar için VU+ uydu cihazındandan TV yayınını stream yapma gibi bir özelliği de var. Bunlar benim epey işime yarıyor.

Kodi olsa eklenti ile tamam da bu mcrc de eklenti var mi IPTV açmak icin denemedim hic bilmiyorum

• Hangi client i kullanıyorsunuz m3u dosyası için TV bölümünde?

Simple client çok başarılı gelmedi bana. Kanalı açmak ve tam ekran yapmak zaman alıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    MrMC ayarlarında 4:3 olanları tam ekran yap gibi bir ayar var.
    IP TV eklentisi pakette var. IP TV için eklentiye ihtiyaç olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 14 Şubat 2018; 17:31:50 >
  • Bir sorunum var konu hakkında bilgili arkadaşlar vardır mutlaka,samsung smart tv'İm var,apple tv 4k aldım,fakat tv'nin kendi app'i olan netflix'teki görüntüyü apple tv'den alamıyorum.Hdmi ayarını uhd olarak yaptım,4.2.2 bağlantım var,kablo olarak paugge 2.0 kablo kullanıyorum.Fakat tv'deki gömülü netflix'teki canlı görüntüyü apple tv'de alamıyorum.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • dizigen D kullanıcısına yanıt
    TV'nin uygulamasının görüntüsünü Apple TV'den alamazsınız. Apple TV'deki Netflix uygulamasını kullanacaksınız. Bilmiyorum ben mi yalnış anlıyorum.

@erayelik80 arkadaşın uyarısı üzerine Edit:

Yanlış anlamışım. Kablo sorunu olabilir. İlk önce HDMI kabloyu HDMI 1 (En üstteki HDMI girişi)'ne takın. Sonuç değişmezse, 4k SDR'yi ya da 1080p HDR'yi seçin iyi bir görüntü alıyorsanız sorun kablodandır. 4.2.0'ı da deneyin çünkü 4.2.0 4.2.2'ye göre daha az band genişiliği demektir. Bendeki kablo Belkin HDMI 2.1 kablo herhangi bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 19 Şubat 2018; 0:52:35 >
  • quote:

TV'nin uygulamasının görüntüsünü Apple TV'den alamazsınız. Apple TV'deki Netflix uygulamasını kullanacaksınız. Bilmiyorum ben mi yalnış anlıyorum.

Samsung tv deki netfilix daha iyi gösteriyor Apple TV daha kötü gösteriyor diyor arkadaş

• Merhabalar ,

MrMc üzerinden iptv simple client ile ilgili ayarlarımı yapmaya devam ediyorum. EPG diye bir konudan haberim oldu, iptv eklentisi kullanırken kanal logoları ve kanalların yayın rehberlerinin de mrmc ile görüntülenebildiğini öğrendim. iptv-epg adlı site hem m3u doslarını saklamaya kendi editörü ile düzenleme gruplama ve epg dosyası oluşturmaya yarıyor. Ancak ücretli bir uygulama şu anda bedava epg hizmeti veren bir yapı bulamadım. Siz hiç kullandınız mı bu konuyla ilgili bir kaynak falan ?
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz cevabınız için teşekkür ederim,hdmi 1'e alınca samsung'un içindeki net görüntüyü alabildim,neden bu şekilde oluyor? hdmi1'in 2'den farkı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.