Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oksiladoo Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
17.331
Cevap
309
Favori
781.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öyle bir fiyat varsa kaçırmayın. Yıllık olmasın.
  • hoktuaslan kullanıcısına yanıt
    Apple TV 4K'da USB girişi yok. Bu uygulama ATV 4K'ya ancak MAC üzerinden özel bir metodla yüklenebiliyormuş.

Biz KODI yerine MrMC kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 8 Şubat 2018; 9:52:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Öyle bir fiyat varsa kaçırmayın. Yıllık olmasın.

Üstad, Infuse 5 programının yıllık bedeli 38,99 TL demek istedi arkadaş. 5 yıllık olsa, kimse ömür boyu olanı almazdı.
  • Pardon bir virgül hatası olmuş 5.versiyon Infuse için yıllık fiyat o. Plex ile arasında kullanım farkını gözlemleyen oldu mu acaba? Aslında asıl amacım popcorn time falan da kurmak, ayrıca kodide exodus gibi ekstra birçok uygulama var. Bunları sanırım mrmc ile yapamıyoruz.

Atv 4k da usb type c girişi yok mu? Mac’e bağlayıp xcode ile ipa yükleme yapabileceğiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hoktuaslan kullanıcısına yanıt
    Apple TV 4K'ya HDD takabileceğimiz hiç bir giriş yok. Doğrusunu söylemek gerekirse pek de aramıyorum. NAS üzerinden film izliyorum.
    Plex'in HDR desteği yok. Ayrıca bir PC'ye ya da Plex'i destekleyen bir NAS cihaza gerek oluyor. Plex Infuse ya da MrMC'nin yanında hiç de pratik bir uygulama değil. Infuse pahalı gelebilir ama Plex'in MrMC yanında hiçbir üstünlüğü yok neden Plex'e ihtiyaç duyalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 8 Şubat 2018; 11:34:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoktuaslan

Pardon bir virgül hatası olmuş 5.versiyon Infuse için yıllık fiyat o. Plex ile arasında kullanım farkını gözlemleyen oldu mu acaba? Aslında asıl amacım popcorn time falan da kurmak, ayrıca kodide exodus gibi ekstra birçok uygulama var. Bunları sanırım mrmc ile yapamıyoruz.

Atv 4k da usb type c girişi yok mu? Mac’e bağlayıp xcode ile ipa yükleme yapabileceğiniz?

4k da Yok 4 te var

• arkadaşlar merhaba,

apple tv 4k ile world of thanks oynayabiliyormu ? deneyen veya elinde olan varsa deneyebilirmi ?
  • Apple Time Capsule alıp, ATV 4K'da film seyredebiliyor muyuz, bilen var mıdır?
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    Bu cihaza Apple store den aldığımız filmleri indirebiliyormuyuz bunu araştırmak lazım. Eğer böyle bir özellik yoksa normal bir NAS görevi görüyorsa artısı sadece kablosuz olması. Kablosuz olmasının da pratikte hiç bir faydası yok.

Apple'in kendi uygulamalarında mkv desteği yok. mkv içeriğini mp4 taşıyıcısına atarak ve ses formatını da acc yaparak ancak pc'de itunes'e atabiliyoruz ve Apple TV'nin üzerinden izleyebiliyoruz. Altyazıyıda mp4'ün içine atmamız gerekiyor. Bu cihaz PC'deki itunes görevini görse bile Apple'ın mkv desteği olmadığı için bizim kullanım amacımıza uymadığını düşünüyorum.

Ancak Apple storeden filmler indirilp arşivlenebiliyorsa, bütçeye göre değişmekle birlikte, düşünülebilir.
  • Aslında Modem'i Nas olarak kullanabiliyorum. Ancak, MMC hdd'yi hızlıca görmesine rağmen, İnfuse içindikilere geç ulaşıyor. Artı, 1 TB üstü HDD'yi hiç görmüyor modem.
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    Infuse'nin NAS'a ulaşım süresi bende de MrMC'ye göre çok fazla. Bu sorunu çözmeyi v5.6.9'a bırakmışlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Infuse'nin NAS'a ulaşım süresi bende de MrMC'ye göre çok fazla. Bu sorunu çözmeyi v5.6.9'a bırakmışlardı.

Nedir o süre ustat

1000 film olduğu klasör üstüne tıklamamla 1 sn sonra bağlanıyor

Nedir bu gecikme durumu

Benim WiFi ac ile bağlı

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Bu ilk ulaşımla ilgili. Veri transferi ile ilgili bir sorun değil. Veri transferi oldukça hızlı bende de. Hatta MrMC'den daha hızlı.
    Ben de MrMC'de bir sorun olmadığına göre Infuse'nin değişik marka NAS cihazları dikkate alarak yazılımı gözden geçirmesi gerekiyor.
    Her markada aynı sorun olacak diye genel bir kural yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 8 Şubat 2018; 17:13:44 >
    Bir de daha önce 4K+HDR+60fps videolarda sorun yaşadığımı aktarmıştım. Araştırmalarım sonucu bu sorunun
    her TV'de olmayabileceği sonucuna vardım. Firecore sitesinde panelin görüntüleme hızı Apple TV'nin kod çözme hızından fazla ise
    bu sorunun yaşanabileceği belirtilmiş. Yani sorun Infuse ile ilgili olmayabilir. Apple TV'nin bir şekilde kod çizme hızını artırması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 9 Şubat 2018; 11:26:56 >
  • infuse beta test grubunda olan var mı?

5.6.8 Nasıl?

Uzun zaman aldı bu sefer yeni sürümü sunmaları...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim zyxel nas326, 10 dk hareketsizlik sonrası uyku moduna giriyor, öyle ayarladım yani. Bütün gün hdd ler dönmesin diye...

Infuse yi açıp bir filme tıkladığımda, önce nas uyanıyor sonra film başlıyor bende ki 10 sn civarı sürüyor bu ilk kalkışta :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Benim zyxel nas326, 10 dk hareketsizlik sonrası uyku moduna giriyor, öyle ayarladım yani. Bütün gün hdd ler dönmesin diye...

Infuse yi açıp bir filme tıkladığımda, önce nas uyanıyor sonra film başlıyor bende ki 10 sn civarı sürüyor bu ilk kalkışta :)

Benim sistemde nas hep kapalı

Apple TV nezaman açarsam otomatik Nası uyandırıyor

Ben ilk başta programa tıklayınca acar nas i sanıyordum

Öyle değilmiş Apple TV uyandır nas direk acıyor

Cok güzel yaw

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Atmos ses yok hala.

4k bluray folder daki sorun neydi?

Bazıları açılmıyor du diye hatırlıyorum sanki. Belki yanlış hatırlıyorum dur.

• saheemr kullanıcısına yanıt
    4K bluray folder hiç açılmıyordu ama çözdüler sonra en azından Bendekilerin tümü sorunsuz.

Folder tipi filmlerde, filme istediğimiz poster i tanımlatamıyoruz şu an. Onu da düzeltirler yakında...

• İptv için GSE kullanıyorum ancak orta yerinde ‘lütfen kilit açma ‘ gibi bir yazı çıkıyor nedendir bilgisi olan var mı ?

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.