Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (260. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    HDMI girişiyle hiç bir ilgisi yok. Apple TV nin içini açan ve inceleyen bir kişi
    Apple TV'nin içinde ethernet girişiyle aynı bağlantıyı kullanan bir usb donanımı
    olabileceğini iddia etti. Bunun servisler trarafından tamir amaçlı koyulmuş
    olabileceğini söyledi.

Internet üzerinden bağlanabilirm mi? Servisler için bir tuş kombinasyonu varmıdır?
    Bunlar ayrı bir konu. Ancak bir şekilde ev ağı üzerinden Apple TV başka amaçlar için
    iTunes'e bağlanıyor zaten. iTunes üzerinden fotoğraflara ulaşabiliyor.

Söylediğiniz şeyler uygulama geliştiriciler için bir takım kolaylıklar sağlamak üzere tasarlanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 5 Haziran 2020; 0:24:54 >
  • Arkadaşlar merhaba bi şey soracağım infuse kullanıyorum modeme takılı hdd ile filmleri indirip izliyorum bunu plexte de yapabilirmiyim nasım yok anca pc de media server ile yapabildim. İkinci sorum ise plexin mı görüntü kalitesi iyi infusenin mı? Bileniniz var mı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekerburak

Arkadaşlar merhaba bi şey soracağım infuse kullanıyorum modeme takılı hdd ile filmleri indirip izliyorum bunu plexte de yapabilirmiyim nasım yok anca pc de media server ile yapabildim. İkinci sorum ise plexin mı görüntü kalitesi iyi infusenin mı? Bileniniz var mı :)
    PC'ye Plex Media Server kurabilirsiniz. Sonrasında da Infuse uygulamasında "Connect to Plex" deyip PC'deki filmleri Infuse ile izleyebilirsiniz.

Apple TV'de Plex'in kendi oynatıcısı da var, ama Infuse'un görüntü kalitesi kesinlikle daha iyi.
  • chakra7o C kullanıcısına yanıt
    Valla apple tv şuan için pahalı geliyor bana sunduğu özellikler karşısında yani bluray film de oynatamıyorsunuz truehd ve atmos dts x gibi formatları desteklemiyor. Sadece stream platformlarından atmos ses almak için 1500 1600tl vermek cidden saçmalık. Sunduğu özellik çok az. Nvida shield bekliyorum ben onu alacağım ülkeye giriş yaparsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Valla apple tv şuan için pahalı geliyor bana sunduğu özellikler karşısında yani bluray film de oynatamıyorsunuz truehd ve atmos dts x gibi formatları desteklemiyor. Sadece stream platformlarından atmos ses almak için 1500 1600tl vermek cidden saçmalık. Sunduğu özellik çok az. Nvida shield bekliyorum ben onu alacağım ülkeye giriş yaparsa.
    Sony x800m2 yada x700 Blurayler var 4k bluray ve Görüntüyü 4k upcastle ediyor,dobly vision,Dts vs hepsi var....Yerleşik uygulamalarda var Netflix-Youtube-Amazon prime gibi...Ama uygulama yükleyemiyorsunuz ancak her türlü cd format açıyor bunlar..2000 Tl ve x800m2 4500 Tl civarı..Apple Tv kullanım amaçlı alınabilir..Herkes 4k film izliyor harici diskten yada ağ paylaşımı yapıyor pc'den, IPTV yükleyip kullananlar var..Amaca göre almak lazım neden kullananmalı aslında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 5 Haziran 2020; 15:28:47 >

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Dolby atmos truehd desteklemiyor doğru. Ama Truhd'yi bence destekliyor. Sadece kod çözme işini Infuse kendi yapıyor
    ve avr'ye PCM olarak çok kanallı (5.1, 7.1 true hd) olarak gönderiyor. Geçmiş sayfalarda bu çok tartışıldı.

Nvidia Shield resmi kanallardan Türkiye'ye gelmez boşuna beklemeyin. Yurdışından alabiliyorsanız alın.
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Hiç bluray playerla karşılaştırma imkanım olmadı. Karşılaştıranlar Apple TV'nin upscale motorunu
    beğeniyorlar.

Bir de çok farklı amaçla üretilmiş cihazlar birnin alternatifi diğeri değil. Kesiştikleri noktaların
    olması bu durumu değiştirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Hiç bluray playerla karşılaştırma imkanım olmadı. Karşılaştıranlar Apple TV'nin upscale motorunu
    beğeniyorlar.

Bir de çok farklı amaçla üretilmiş cihazlar birnin alternatifi diğeri değil. Kesiştikleri noktaların
    olması bu durumu değiştirmez.
    Aynen kullanıcının neye ihtiyacı varsa ona yönelmeli..Mesela 4k Blurayler diskleri 4k upcastle ederken cidden başarılı aletler mevcut..

Demek istediğim ne için alman önemli..Hepsini içinde barındıran bir ürün yok malesef ( Hem bluray disk oynatsın, hem uygulama yükleyeyim özgürce vs )
    1080p bluray filmler upscale ederken olacak
  • Benim amacım atmos ses almak ve dts x gibi yeni formatları destekleyen Q70R soundbar aldım o sounbarın hakkını sonuna kadar kullanmak istiyorum o yüzden dedim. Bu formatları desteklemiyorsa anlamı yok apple tv almanın.
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Hem TV'nizin hem de soundbarınızın eARC desteği varsa Plex uygulamasını deneyin. Belki
    hiçbirşey almanıza gerek kalmaz.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Soundbara geldi sanırsam earc güncelleme ile sanırsam ama tv de yok malesef.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Yanlis yazmadim ki Orda Hocam yanlis okumussunuz :))

Önemli bir konu değil. Cümle "4k bluray diskler" şeklinde anlaşılabiliyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Önemli bir konu değil. Cümle "4k bluray diskler" şeklinde anlaşılabiliyor. :)
    4k Bluray'ler ( 1080p diskleri ) 4k upcastle ederken cidden başarılı aletler mevcut..:))
    Mesela?bilmediğim için soruyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekerburak

Mesela?bilmediğim için soruyorum
    Sony X700-Sony X800M2 Lg Ubk90

Panasonic DMP-UB900 4K Ultra HD Blu-ray Player ( Dünyanın en iyi Bluray playeri olarak adlandırılıyor 8000 Tl fiyatı )
  • Okurken bile alamayacağımı iliklerime kadar hissettim:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Apple 4k nın otomatik güncellemeleri kapalı olduğu halde her açılışta güncelleme yapmamı istiyor. Yanlışlıkla güncellerim diye korkuyorum. Güncelleme bildirimini kapatmanın bir yolu var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sirinbaba33

Arkadaşlar Apple 4k nın otomatik güncellemeleri kapalı olduğu halde her açılışta güncelleme yapmamı istiyor. Yanlışlıkla güncellerim diye korkuyorum. Güncelleme bildirimini kapatmanın bir yolu var mı?
    sanırım yok. güncel tutsan daha iyi değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.