Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hepsini kontrol etmedim. Kontrol ettiklerimin sadece dublaj seçeneği vardı. TV'de ise her ikisi vardı.
    Menüde orijinal, dublaj seçeneğinin nasıl yapılacağını biliyorum:)

Kanal geçişleri optimize edilir ve bozulmalar giderilirse (bu Apple TV'ye özgü bir durum değil)
    umut vaadediyor. Donanımı sırf bu iş için optimize edilen Tivibu, Türkcell TV kutularının performansını
    beklemek de doğru olmaz.
  • Dmitri Karamazov kullanıcısına yanıt
    Hocam görüntü kalitesi vb. tabiki önemli ancak Türkcel TV kanal sayısı açısından da çok fakir.
    Keşke Tivibu Go, Dsmart go uygulamaları da gelse de kendimize uyan birini seçebilsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 30 Mayıs 2020; 13:37:38 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Haklısın. TV+ tek başına yeterli bir platform değil maalesef.
  • Turkcell TV+ plus uygulamasını indirip telefon numarasını ve 2222'den şifre aldıktan sonra giriş yapınca resimde hatayı alıyorum.

Apple TV [ANA KONU]

Uygulamayı telefonda kullanabiliyorum. Yeniden silip kurmayı denedim, olmadı. Müşteri hizmetlerine mail attım, onlar da çözüm üretmeye çalışıyorlar.

Böyle bir hata ile karşılaşan var mıdır?

Edit : Problem çözüldü.

Telefonda Turkcell TV+ uygulamasını kullanmaya başlarken herhangi bir üyelik yapmadan hızlı giriş özelliği ile girip uygulamayı kullanıyordum. ATV'de de anlık şifre alarak (SIFRE yazıp 2222'den aldığım şifre) girmeye çalıştığımda olmuyordu. ATV'de programı yeniden sil kur bir çözüm olmamıştı. ATV üzerinde yeni üyelik almak için herhangi bir yer de yok. Programı açtığınızda sizi karşılayan ekran şöyle ;

Apple TV [ANA KONU]

Telefondaki uygulamadan çıkış yapıp bu sefer hızlı giriş özelliğini kullanmadan yeni üyelik alarak yeniden giriş yaptım.ATV'de yeni aldığım üyeliği girince oldu. Yani ATV'deki TV+ uygulaması için paylaştığım resmin altında yazdığı gibi anlık şifre ile giriş yapılamıyor. Üyelik istiyor.
    Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I.K. -- 30 Mayıs 2020; 17:2:58 >

• cepten turkcell tv hesabımdan ayarlardaki aktif kanal sayısına bakın fazla ise silin ayrıca aylar önce benim bu başıma geldi yaklaşık bir saat sonra düzeldi ..abone olduğum halde giriş yapamıyordum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    bunada şükür hocam
    yavaş yavaş hepsi gelir inşallah yalnız tivibu gelsede ben ümitli değilim çünkü yazılımcıları pek beceremiyor..

History Channel ve Disney XD var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Gelen bazı sorular üzerine ; Apple TV'de IPTV seyretme amacıyla kullandığımız iPlayTV uygulamasındaki bir özellikten bahsetmek istiyorum.

Bu özellik ; uygulamanın "Settings" bölümünden ulaşabileceğiniz "Manage content" seçeneği.

Apple TV [ANA KONU]

Peki bu seçenek ne işe yarıyor derseniz ; bu seçenek ile klasörler yada içerikleri için "Hidden-Not Hidden" ( Gizli-Gizli değil) , "Not Favorite-Favorite" (Favori değil-Favori) , "Not Protected-Protected" (Korumalı değil-Korumalı) ve "Not Watched-Watched" (İzlenmedi-İzlendi) gibi işaretlemeleri , kendiniz manuel olarak yapabiliyorsunuz ki bu gerçekten harika birşey.

Bu seçenek ilk başlarda sadece "Channels" seçeneğinde vardı ama son güncelleme ile "Movies" ve "TV Shows" seçeneğine de geldi.

Channels Seçeneği görünümü

Apple TV [ANA KONU]

Movies Seçeneği görünümü

Apple TV [ANA KONU]

TV Shows Seçeneği görünümü

Apple TV [ANA KONU]

Bu özelliğin asıl iyi tarafı şu: Diyelim size gelen listede ilginizi çekmeyen , alakasız bir sürü kanal veya klasör var.Belki de bazılarını hiç açıp seyretmeyeceksiniz ama ekranda kalabalık yapıp duruyor.

İşte bu seçenekte istemediğiniz kanalları yada klasörleri (isterseniz klasör olarak , isterseniz de içindeki video ya da diziler olarak ) tek tek gizleyebiliyor ve açılış ekranınızdaki görünümü sadeleştirebiliyorsunuz.

Mesela haber kanalları klasöründe seyrettiğiniz kanal sayısı sadece 5 kanal.İşte izlediğiniz bu 5 kanal haricindeki diğer ıvır-zıvır kanalları bu özellik yardımı ile gizleyebiliyorsunuz ve izlenmeyen kanallar ortadan kalkarak ana ekranda gereksiz yere kalabalık yapmıyorlar.İlerde dilediğiniz zaman yine buradan görünür hale getirebilirsiniz nasılsa.

Ya da listedeki herhangi bir kanalı (kumanda üzerine basılı tutup "Hidden" seçeneği ile) yanlışlıkla gizlediniz ama geri koymak istiyorsunuz fakat böyle bir seçenek yok ortada.İşte o gizlenen kanalı geri koymayı da buradan yani "Manage content" seçeneğinden yapıyorsunuz.

İşte bu "Manage content" seçeneği , bana göre iPlayTV'nin en büyük ve en hayran olduğum özelliklerden birisi.

Keyfini sürün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 3 Haziran 2020; 13:10:25 >

• Aldım bir deneme üyeliği. Disney XD de var . Budur...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler çok faydalı oldu.Bencede kesinlikle mükemmel özellik!

4k olan versiyonu da zaten 4. nesil değil mi ? Yani 4k olan daha ne kadar yazılım desteği alır ?
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Apple TV 4k 5.nesil
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

4k olan versiyonu da zaten 4. nesil değil mi ? Yani 4k olan daha ne kadar yazılım desteği alır ?
    4K olan 4. nesil değil (karıştırmakta haklısınız).

Apple TV 4. nesil, 4K cihaz çıkmadan önceki son Apple TV versiyonu.

https://www.hepsiburada.com/apple-tv-4th-generation-32gb-mr912tz-a-apple-turkiye-garantili-p-HBV00000BJGYQ
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Aslında jenerasyon işini bir yana bıralırsak; Apple şu anda iki çeşit Apple TV üretiyor.

1-) Apple TV HD (eskiden Apple TV 4 olarak adlandırılıyordu 2015 yılında çıktı)
    2-) Apple TV 4K (2017 yılında çıktı)

Apple sitesinde de bunları görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Hocam görüntü kalitesi vb. tabiki önemli ancak Türkcel TV kanal sayısı açısından da çok fakir.
    Keşke Tivibu Go, Dsmart go uygulamaları da gelse de kendimize uyan birini seçebilsek.
    D smart go Android tv ye geldi bir kaç gün önce. Apple tv içinde yoldadır belki de.

• beinconnect in tv de de izlenebilen paketi aylık 25 Lira.
    Gereksiz pahalı...

• Apple tv 4k sahibiyim, cihaza jb yaptım.
    Şimdi neler yüklemeli neler yapmalıyım ? Hangi repolar eklemeliyim arkadaşlar ? Çok acemiyim yardımlarınızı beklemedeyim ?

• besiktasjk87 kullanıcısına yanıt
    Hem beta hem de kararsız olduğu söylenen bir yöntem kullanarak hangi cesaretle jb yaptınız.
    Bunu yapabilidiğinize göre çok da acemi değilsiniz :) İlk önce sizden
    yöntemi ya da yol gösteren siteyi öğrenelim zamanla belki yardımcı olabiliriz. Ben bir
    site biliyorum ama dediğim gibi riskli olduğunu sitenin kendisi söylediği için
    adını veremiyorum.
  • beinconnet'te canlı tv renklerde biraz düzelme var ayrıca tv8 de turkcell tv ile karşılaştırma yapıyorum aynı renkler veriyor beinconnet....
    turkcell tv arada bir takılırdı bugün beinconnete takıldım hiç takılmadı...

• besiktasjk87 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende jailbreak yapmak istiyorum ama mac bilgisayarım yok. Windowsla yapılır mı. Siz mac ile mi yaptınız.

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.