Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.243
Cevap
337
Favori
831.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: h2001

Kanal geçişlerinde 3 saniyelik siyah ekran geliyor beyazdan iyidir😌 Bu normal zaten.Atv kanalı ile ilgili bahsettiğiniz durumu anlayamadım bende sorunsuz açılıyor
    ATV => Apple TV
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Kanal geçişlerinden bahsedince atv kanalı için konuşuyoruz sandım😃😃 Jargonu öğreneceğim elbet😃😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h2001 -- 8 Mart 2020; 18:49:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bilgiler için teşekkür ederim,infuse anladığım kadarıyla bir yazılım, bu yazılım apple tv içinde gömülü olarak mı geliyor yoksa bunu yüklemek için apple tv ye atraksiyonlar yapılması gerekiyor mu?
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Tüm bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim.. Aslında konu hakkında etraflı bilgi sahibi olurken -kendi adıma söylüyorum- başka insanların da bilgilenmesine vesile oluyoruz diye düşünüyorum, bu nedenle burada konuştuğumuz her yazılımı ya da her donanımı alıp evime/cihazıma kurmayacak olsam da -belki de kurabilim, henüz oturmadı kafamda herşey- teknoloji sever biri olarak tüm bunlar hakkında konuşuyor olmak bana ayrı bir keyif veriyor..
    Linkini verdiğiniz şey sanırım içi boş bir kasa, iki slotu ve 7 tb kapasitesi olduğu belirtilmiş;

-1)Bu içine 7 tb lık 2 harddisk takılabilecği anlamına mı geliyor?
    -2)İçine takılan harddiskler tek bir harddisk (RAİD gibi)gibi mi çalışıyor yaksa birbirinden bağımsız olarak mı?
    -3)Tek bir harddisk gibi çalışıyorsa eğer, herhangi birinde bad sektör oluştuğunda verilerin tamamını mı kaybetmiş oluyoruz.

Teşekkürlerimle..

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tüm bu bilgiler ve çabanız için, sormakta bir sakınca yok ise eğer, imzanızdaki sony avr mı kullanıyorsunuz, memnun musunuz?
    Benden uzun yaşayacaksınız, neredeyse sormak üzereydim ki, erken davrandınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archi33tect

Bilgiler için teşekkür ederim,infuse anladığım kadarıyla bir yazılım, bu yazılım apple tv içinde gömülü olarak mı geliyor yoksa bunu yüklemek için apple tv ye atraksiyonlar yapılması gerekiyor mu?
    Evet bir yazılım, daha doğrusu bir uygulama. Apple TV'deki app store'dan indiriliyor.
    Teşekkürler..
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Bendeki NAS'ın içinde 4TB HDD takılı.Ama NAS'ın HDD kapatesi,RAID durumu ve virüs girmesi sonrası olası gelişmeler hakkında hiçbir fikrim yok.

NAS bana kurulu geldi ve taktım kullanıyorum.Dolayısıyla
    sorularınıza NAS konusunda tecrübeli arkadaşlar cevap versin...

• quote:

İkisi de değil. Apple Store'da bulunan bir uygulama.:)

Pro sürümü için 50-60TL gibi bir lisans ödemeniz gerekiyor ve bu uygulama sayesinde ev ağınızda ya da cloud'da bulunan tüm film dosyalarını isminden otomatik tanıyarak kategorize edip izlemenize olanak sağlıyor.

Mesela benim evimde bir modeme bağlı NAS drive (kablosuz ulaşılabilen depolama alanı gibi düşünün) var ve bütün filmleri bilgisayardan direk oraya indiriyorum. Infuse'un kütüphanesine bu drive'da filmlerin olduğu dosya yolunu bir kere tanımladıktan sonra artık Infuse buraya atılan her yeni film ve diziyi tanıyor ve siz de Netflix'ten film açar gibi izliyorsunuz.

• quote:

Tüm bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim.. Aslında konu hakkında etraflı bilgi sahibi olurken -kendi adıma söylüyorum- başka insanların da bilgilenmesine vesile oluyoruz diye düşünüyorum, bu nedenle burada konuştuğumuz her yazılımı ya da her donanımı alıp evime/cihazıma kurmayacak olsam da -belki de kurabilim, henüz oturmadı kafamda herşey- teknoloji sever biri olarak tüm bunlar hakkında konuşuyor olmak bana ayrı bir keyif veriyor..
    Linkini verdiğiniz şey sanırım içi boş bir kasa, iki slotu ve 7 tb kapasitesi olduğu belirtilmiş;

-1)Bu içine 7 tb lık 2 harddisk takılabilecği anlamına mı geliyor?
    -2)İçine takılan harddiskler tek bir harddisk (RAİD gibi)gibi mi çalışıyor yaksa birbirinden bağımsız olarak mı?
    -3)Tek bir harddisk gibi çalışıyorsa eğer, herhangi birinde bad sektör oluştuğunda verilerin tamamını mı kaybetmiş oluyoruz.

Teşekkürlerimle..
    "Bildiğim kadarıyla" diye başlayayım. Adam gibi NAS olanlar evet içerisinde iki tane HD takılarak kullanılıyor. Bir tanesi esas depolamayı ve okunmayı yerine getirirken diğeri ilkinin yedeğini alıyor sürekli. Yani birisinde arıza oldu mu yeni bir taneyi takıp data kaybı olmadan kullanmaya devam ediyorsunuz.

Bir de benim kullandığım gibi uyduruk NAS'lar var. WD My Cloud Home.. Mümkünse bunu önermiyorum, içerisinde tek HDD var dolayısıyla daha ucuz ama bu demin bahsettiğim işi görüyor ama arıza oldu mu dataya veda etmeniz gerekiyor büyük ihtimalle. Kullanıcı arayüzü de bu My Cloud Home özelinde sorun yaşıyorum. Daha eski versiyonu (sadece My Cloud olan) daha iyiydi, yenisinde bir çok özelliği kısıtlamışlar, güvenliği artırmak adına bir çok özellikten kısma yoluna gitmişler.

Tabii ki sakınca yok ama kontrol ettim SONY değil Pioneer VSX.2021K kullanıyorum şu an. 4k hariç gayet memnunum2 HDMI çıkışlı oldukça başarılı bir receiver.
    DENON AVR-X2500H aldım henüz kurmadım.
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    Alıcı ATMOS destekli olmasa dahi mi ?
  • h2001 kullanıcısına yanıt
    Yalnız " 3 sn. " olarak belirtilen uzun sürenin uygulamayla alakası yok.Bu sizden kaynaklı bir durum olabilir.

Çünkü bende bu süre çok daha kısa.Her ne kadar net olarak ölçemesem de bende 1-1,5 sn. civarında.

Evet sanırım abartmışım biraz.🙂Şimdi 1-2 sn kadar geçiş süresi.Güzel uygulamaymış bu arada teşekkürler👍

• Apple'ın mart etkinliklerinde yeni bir Apple TV duyuracağı, TvOS 13.4 beta sürümünde
    Apple TV 4k sürümleri JXXX kodlu iken TXXX kodlu bir ürünün de bu sürüme eklendiğinin ortaya
    çıkması ile iddia edilmeye başlandı. tvOS 13.4 betayı analiz edenler yeni chipsetin A12 ya da
    A13 olabileceğini söylüyorlar.

Bana sorarsanız cihazı sadece media player kullananlara bu chipsetlerin getireceği yeni birşey yok.
    Tabi daha güçlü bir işlemci ve daha akıcı bir arayüz, oyunlar için daha hızlı bir gpu sağlayacaktır.

A13 ya da A12 işlemci ile gelebilecek bir Apple TV'de yine youtube 4k oynatılamayacak. Çünkü bunlarda da VP9
    desteği yok.
    Netflix, TV'lerde Vp9 formatını kullanıyorken, Apple TV 4k'ya özgü olarak h265'i kullanmaya devam edecek.

Bence mevcut işlemcilere değil Apple TV 4K nın AV1 desteği de olan yepyeni bir işlemciye ihtiyacı var.
    Netflix ve Youtube AV1 codec için hazırlıklara başlamış. Bu formatı VP9 dan farklı olarak Apple da desteklediğine
    göre, benim gibiler daha uzun bir süre yeni bir Apple TV 4K için bekleyecek gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 9 Mart 2020; 21:15:14 >

Nas'lar genelde içi boş olarak satılıyor. Siz kendi ihtiyacınıza göre harddisk alıp kurulum yapıp kullanıyorsunuz.
    Cihazların asıl amacı verilerin arşivlenmesi ve yedeklenmesi dolayısıyla raid'leri destekliyorlar. Ama benim için asıl önemli olan boyut diyorsanız benim gibi her diski ayrı olarak kullanabilirsiniz. Tüm diskleri birleştirip tek disk gibi görebilirsiniz ama bu durumda diskin birisi bozulursa diğer disk sağlam bile olsa verileriniz gider. Raid yapmadıktan sonra diskleri birleştirmek bana çok mantıklı gelmiyor.

Nas'lar arşivlemek üzerine özelleştirilmiş birer linux tabanlı bilgisayar aslında bu nedenle üretici çakallık yapıp özel bir limit koymadıysa güncel disk boyutlarını desteklerler. Sitede yazılı 7tb bilgisi muhtemelen ürünün çıktığında piyasada olup testi yapılan en yüksek disk boyutu olduğu için verilmiştir.

Genel nas bilgileri bu şekilde kafanıza takılan konular varsa Home Entertainment Network başlığından daha ayrıntılı cevaplar almanız yüksek ihtimal Atv konusunu da çok meşgul etmeyelim. :))

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Biraz inceledim, esaslı bir AVR ye benziyor, iyi günlerde kullanın. Evli misiniz bilmiyorum ama eşinizi nasıl ikna ediyorsunuz bol kablolu ev hayatına ?.. Özellikle AVR gibi kaslı ,büyük ve bol kablolu bir cihaza?
  • falconeye66 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.